Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: bebina glava nisko

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    116

    Početno bebina glava nisko

    Bok cure,

    u 32. sam tjednu trudnoće. Jučer sam bila na UZV i dr. mi je rekla da je bebina glava jako nisko jer vjerojatno puno stojim ili sjedim. Odmah sam se uplašila pošto imam skraćen cerviks (iako održan i ne skraćuje se dalje). Dr. me je odmah počela tješiti da se ne sekiram da to ne znači ništa u smislu otvaranja i nikakvu paniku nije dizala oko toga.

    Zadnjih dana često mokrim i tu i tamo osjetim lagane bolove u zdjelici kao da se kosti šire, pogotovo kad se beba počne migoljit i rastezat.

    Sad me muči je li to prerano da mi je bebina glava tako nisko, može li se ona ležanjem malo povući gore? Ima li netko takvo iskustvo? Malo me strah da se ne bi otvorila...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    meni u prvoj trudnoći bila glava nisko,
    a u drugoj još niže...


    savjetovali mi da treba više ležati, nikako ne sjediti nego baž ležati da se smanji pristisak na mjehur, ne dizat teške stvari...
    u prvoj T se nisam počela otvarat do samog poroda,
    a u drugoj već u 33tj pa sam bila u bolnici na mirovanju (uz inf. naravno...)

    jedino kaj mogu reći da sam oba puta imala turbo brze porode, oba manje od sat vremena,
    rekli mi da to ima veze s time šta su bebe bile nisko,
    barem je kod mene bilo tako...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    i nisam napisala,
    ja imam široku zdjelicu pa je i to pridonjelo tome šta su se bebe brzo spustile (oko 30tj)...
    naznam kak je kod tebe?!
    baš sam poslije poroda s dr pričala o tome i rekla mi je da teško da će se to dogodit/ili rijetko kod nekoga tko ima normalnu ili suženu zdjelicu...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    116

    Početno

    Nije mi ništa rekla za zdjelicu, osim što mi je rekla: Vi nećete imati problema s porodom, kod vas će to ići... Nešto u tom stilu mi je rekla. I nije izgledala nimalo zabrinuto, kad je vidjela kako sam se ja uzrujala rekla mi je da je znala da ću se tako uzrujat da mi ne bi ni rekla :/

    I rekla mi je da mogu pod guzu stavit jastuk i nakon pol sata ležanja da će se beba vjerojatno povuć gore...

    Ležim od jučer poprilično, ali nekako ne vjerujem u to da će se sad beba odmah gore povući...

    A opet valjda i dr. nešto zna...

    Nije mi radila vaginalni pregled jer mi je radila prije 3 tjedna i bilo je sve ok. Naručila me za 3 tjedna na vaginalni pregled. Možda sam trebala inzistirat i na vag. pregledu, ne znam više.

    Ne znam dal se prek UZV-a može vidjet unut. ušće i grlić dal je sve zatvoreno? Ponavljam dr. je bila skroz opuštena, a ja je zaboravila pitati što je s grlićem i njegovim oblikom... Pa valjda je nešto vidjela.. Sad opet imam sto nedoumica i pitanja... Najradije bih otišla odmah na vag. pregled.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    mene moja baš i nije često pregledavala vag. upravo zbog toga što mi je beba bila jako jako nisko,
    neznam dal bi ti dr mogla išta više reći ako te vag.pregleda,
    ali ako ti je rekla da se ne brineš onda ok,
    i meni je tako rekla prvi puta i sve bilo uredu, čak sam i prenijela
    a drugi puta - druga priča - počele konr+trakcije itd. al ti ih nemaš pa ne brini,

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    131

    Početno

    Don't worry.....prvo, i sama dr. bi ti rekla da je nesto ozbiljno.....a i vec si usla u 8 mjesec.....

    Takve stvari bi bile problem da se dese na pocecima trudnoce i da ti se cerviks nastavio skracivati cijelo ovo vrijeme....ovo sto sam ti opisala je moj slucaj i na strogom mirovanju sam od 18tj. Sad sam u 29tj.

    Jedina prava terapija je mirovanje...zato lezi sto vise mozes, izbjegavaj fizicke napore i probaj se opustiti i i ne brinuti puno jer bi te doktorica zasigurno upozorila....

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    116

    Početno

    Daisy baš ti puno hvala, uspjela si me smirit .
    Kontrakcije imam samo rijetko, nije zabrinjavajuće... Ma znaju oni valjda tamo šta rade .

    zadnjih sam tjedana dosta sjedila, svadba od frendice pa Prva pričest od kumčeta, pa trudnički tečaj po 2 sata... gledanje dječje opreme po dućanima. Baš sam se znala umorit, pa sam baš ljuta na sebe sad.

    A teško mi se smirit u krevetu jer praktično cijelu trudnoću mirujem, osim zadnjih 2-3 tjedna kad sam se malo okuražila i evo ti ga sad opet više pažnje... Ma samo da iznesem što dulje bebaća.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    131

    Početno

    Ma, ostalo ti je tako malo.....izdrzat ces ti to....

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    116

    Početno

    Citiraj mya02 prvotno napisa
    Ma, ostalo ti je tako malo.....izdrzat ces ti to....
    Ma i ja tako mislim. Hvala

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    Citiraj klarah prvotno napisa
    zadnjih sam tjedana dosta sjedila, svadba od frendice pa Prva pričest od kumčeta, pa trudnički tečaj po 2 sata... gledanje dječje opreme po dućanima. Baš sam se znala umorit, pa sam baš ljuta na sebe sad.

    i ja sam u drugoj T plesala do jutra na svadbi a znala sam da nesmijem,
    nekak nisam ozbiljno shvaćalo to da moram mirovati pa završila u bolnici, 8)

    ali ti ne brini, ako nemaš kontrakcije onda samo noge u zrak i sve bude ok,

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Đurđevac
    Postovi
    174

    Početno

    Da, još kad bi muž to shvaćao.
    Moj meni kaže "pa si legni", a sam ne bi ništa podignuo s poda ili slično. Shvaćate me?

    Ja sam 33+5, dr. rekao mirovanje, a htjela bih ići na Radionicu o platnenim pelenama i na Dane beba.
    Što sad?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    116

    Početno

    Citiraj stephanie prvotno napisa
    Da, još kad bi muž to shvaćao.
    Moj meni kaže "pa si legni", a sam ne bi ništa podignuo s poda ili slično. Shvaćate me?

    Ja sam 33+5, dr. rekao mirovanje, a htjela bih ići na Radionicu o platnenim pelenama i na Dane beba.
    Što sad?
    Ne znam šta bi ti rekla, sigurno je najpametnije i najsigurnije - mirovat. Ne znam koliko strogo moraš mirovat i zašto? Ja kao trebam mirovat, ali ne strogo, bar sam tako shvatila.
    Ali kad me uhvati strah i grižnja savjesti onda ležim ko beba cijeli dan.
    Ja sam pod mirovanjem išla na trud. tečaj. E sad, jel se zbog sjedenja 2 sata tamo beba spustila - ne znam, ali ja sam zadnjih dana pretjerivala s hodanjem okolo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •