Malo sam proučila "znanstvene metode" (vrijede dok se ne dokaže suprotno, što je jako često).
Ako želite dečka tempirajte odnos kad je puni mjesec (ali to vrijedi samo ako i ovulirate tada). Stvar je u vaginalnom pH (koji je više alkalni kad je mjesečina i višem porastu BBT (nisu mjerili progesteron, tako da ne znam zašto je došlo do višeg porasta temperature)
"Sarkar M, Biswas NM. Influence of moonlight on the birth of male and female babies. Nepal Med Coll J. 2005 Jun;7(1):62-4. Erratum in: Nepal Med Coll J. 2005 Dec;7(2):96. PubMed PMID: 16295726."

Tempiranje odnosa prema sluzi. Pratili su ovulaciju po Billingsovoj metodi, i ako su imali odnose prije pojave najobilnije prozirne plodne sluzi (EWCM) onda su dobili curicu, a neposredno nakon dečka.
"McSweeney L. Successful sex pre-selection using natural family planning. Afr J Reprod Health. 2011 Mar;15(1):79-84. PubMed PMID: 21987941"
Ali to je ovaj rad pobio
"Scarpa B. Bayesian Inference on Predictors of Sex of the Baby. Front Public Health. 2016 May 24;4:102." Ujedno je utvrdio da duljina folikularne faze ne utječe na spol.
Naravno, naj raširenija metoda je tempiranje odnosa po Shettlersovoj metodi koja navodi da su Y spermići manji i brži, a X izdržljiviji( LINK na metodu).
I zato ako želite curicu, planirajte odnose prije ovulacije, i zakiseljujte vaginu (netko je spomenuo kupka od octa, ali mogu i vaginalete acidosalus ili nekih vag. probiotika), a ako želite dečka odnos nakon ovulacije (ili na samu O). Kad smo kod pH, nakon uzimanja antibiotika pH se povisi (jer se pobiju laktobacili).
(inače, ja baš u to sve ne vjerujem )