Stranica 5 od 109 PrviPrvi ... 345671555105 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 5426

Tema: antirecesijske mjere u vasem kucanstvu

  1. #201
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa
    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    Rezultat - djeca nisu potrošila ni lipe od toga (potroše neku siću od boca koje nosimo na otkup, za sladoled, časopise i cd-e ali stvarno ne pretjeruju).
    Peterlin, kako reče Ifi, ti si barem uvijek bila razložna... Ali, ovo mi se čini malo :/ ... Ne znam kako vi, ali mi mjesečno možemo nakupiti max 50 boca za otkup (jer i naše dijete skuplja te novce, ali ih ne troši ), to je, dakle, ca 25 kn mjesečno... Kad to podijelim na tvoja 2 dečka ispadne svakome 12,5 kn dakle niti za dva sladeoleda auto-moto mjesečno... a gdje su još časopisi, cd-i? Jednostavno ne mogu vjerovati da ne uletiš i ti sa svojim novčanikom... Moje dijete "mazne" takva dva sladoleda dnevno!

    Zaključak: djeca su ti
    Mi sinu dajemo 50 kn tjedno.
    Onda vise ne dobiva nista ekstra.
    Moja racunica je bila da je i prije bar toliko potrosio - na casopise, ili DVD-e, sladolede, sokove...
    Sad mu to vise ne kupujemo mi, nego on sam raspolaze novcima. Ne mogu reci da uvijek trosi pametno, nekad spiska pare na cips i kolu (sto mu ja inace ne bih dozvolila), ali dovoljno mi je star da ima pravo na svoje greske. I cini mi se da ipak polako izvlaci neke zakljucke...

    Ne velim da svatko treba tako, nekom je 50 kn previse, mi smo za sad vidjeli da to mozemo.

    OT, Forka, tek sad vidim da su nam djeca rodjena istog datuma

  2. #202
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    kod nas se npr hrana nikada ne baca, u najgorem slučaju ide psima. sokove ne kupujemo, samo mlijeko, a obzirom da ga samo ja povremeno pijem pitanje koliko ćemo i to.

    u glasu istre prije dva vikenda je upravo bio veliki članak o kupovini namirnica u italiji... baš razmišljam o tome, makar za ulje, deterdžent, tunu, kavu, nutellu.... jel' netko probao ići vani kupovati ili našao da je vani jeftinije? u GI su tvrdili da jedan paket npr Lavazza kava za moku od 250 g košta kod nas koliko i 4 takva paketa preko :/ još je toga bilo ali ovo mi je jedino ostalo upečaćeno u glavi.

    banalan primjer, AS za bebu koju smo kupili je u RI bila 1600 kn, a u SLO smo je platili 1100 kn i još ćemo dobiti povrat poreza.

  3. #203
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ni mi ne kupujemo snicle, pa opet nekako imam osjecaj da previse trosimo na hranu, a nismo nesto specijalno jeli :?

    ja sam se odrekla kava u gradu, a nadam se odreci i jedenja izvan kuce, samo nikako da dode taj dan

    mi smo jedno vrijeme zivjeli bez kartica, otkazali sve, i to je bilo sasvim ok. ja moram imat novac u rukama, kako je netko napisao uopce nemam osjecaj koliko sam potrosila s karticom, tak svejedno 500 ili 1000 kn, dok mi je 500 kn u kesu puno 'teze' ostavit negdje

  4. #204

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    A ja opet sve na karticu. Kad imam gotovinu onda ne ostane trag gdje i koliko i odeeee

    Ja oduvijek kupujem robne marke. Ali isto tako ima i stvari kojih se ne odričem: Jacobs 3u1, Familia choco crunch, puding dr. Oetker (ionako ga pravim 3x godišnje)....

  5. #205
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Danci, prijateljica mi je bas neki dan pricala kako se nakupovala lavazze i nutele i italiji, cideci se koliko je jeftinija nego kod nas.

  6. #206

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Ja da provodim antirecesijske mjere u svom domu, gledao bih gdje je jeftiniji kruh, mlijeko i osnovne namirnice, a na Jacobs 3u1 i nutelu ne bih ni pomišljao...

    Svakog kriza drugačije pogađa... Evo, ja ću gume za motor zbog krize i uštede kupiti u Sloveniji, tamo su dosta jeftinije...

  7. #207
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    u zadnje vrijeme najviše sam uštedjela na kruhu, jer sam kupila pekač.
    lidl mi je napokon došao u blizinu pa najviše kupujem tamo.
    na tržnicu nastojimo otići kroz tjedan (MM ode jer on radi u smjenama), kad su cijene niže nego subotom.
    budući da božićnicu dobivam u bonovima, kupim ulja, brašna i detergenata za zalihe (nije jeftinije, ali kad već nemožeš dobit lovu, uložiš bon u proizvod koji može stjati).
    kemiju i šampone, kupujem u dm i zajedno sa sekom skupljam naljepnice, pa svaki drugi ili treći mjesec imam pospust od 15%.
    od šminke kupim kremu za lice svaka dva mjeseca, toniranu kremu jednom u pola godine i jednu maskaru te jedan lak za nokte godišnje.
    5 puta godišnje idem u frizera.
    mobitel imam službeni, telefon doma gotovo ne koristim osim za internet koji je neka vrsta mog "luksuza" koji si trenutno mogu priuštiti.
    ja ne jedem meso, makrobiotičke gargamize zaobilazim jer su skupe, seitan proizvodim sama na redovitoj bazi, tofu mi ne ide, pa tu i tamo kupim koju kocku tofua.
    MM rijetko jede meso i malena isto, tako da tu ne ode puno novaca.
    ali i ja kao meda imam osjećaj da najviše love ode na hranu, a ništa specijalno ne jedemo.

    ako dođe do najgoreg preostaje mi potpuno prestati kupovati odjeću (već sad kupujem gotovo isključivo na rasprodajama), mogla bih potpuno ukinuti kavu u kafiću (pijem ju tri ili četiri puta tjedno) i prodati auto a MM bi javnim prijevozom na posao.

    rado čitam sve metode vaše štednje.

  8. #208
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    OT, Forka, tek sad vidim da su nam djeca rodjena istog datuma
    Guba 8) , moramo ih upoznati!
    BTW, gledala sam ti malo skice, pa mi se čini... (nastavak na pp)

  9. #209
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,281

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa
    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    Rezultat - djeca nisu potrošila ni lipe od toga (potroše neku siću od boca koje nosimo na otkup, za sladoled, časopise i cd-e ali stvarno ne pretjeruju).
    Peterlin, kako reče Ifi, ti si barem uvijek bila razložna... Ali, ovo mi se čini malo :/ ... Ne znam kako vi, ali mi mjesečno možemo nakupiti max 50 boca za otkup (jer i naše dijete skuplja te novce, ali ih ne troši ), to je, dakle, ca 25 kn mjesečno... Kad to podijelim na tvoja 2 dečka ispadne svakome 12,5 kn dakle niti za dva sladeoleda auto-moto mjesečno... a gdje su još časopisi, cd-i? Jednostavno ne mogu vjerovati da ne uletiš i ti sa svojim novčanikom... Moje dijete "mazne" takva dva sladoleda dnevno!

    Zaključak: djeca su ti
    Daklem, preispitujem se, jesam li pretjerala u opisu... Ovako - sladoled se uglavnom jede doma, kupim obiteljsko pakiranje (a i štapići su u Lidlu povoljni, znamsveotome...), ali djeca su doslovce pojela za svoje novce 3-4 komada svaki (onaj auto-moto album koji su dobili u školi zjapio bi prazan da ih susjed nije darivao, a i to je jadno...). Ne uklapa se u naš način života. Jučer smo otišli u lokalnu slastičarnu na sladoled PRVI put u sezoni (slučajno, susjed adaptira stan pa nam je smetala halabuka... ali to je samo izlika). Kupili su si nedavno zajednički neki cd (BOb graditelj? - nemam pojma, uglavnom nešto "za bebe" ali to je bila njihova volja).

    Moj E je od završetka šk.g. kupio jedan Ben10 časopis. To je 10 kn. Razmišljam što je moj L kupio i ne mogu se ama baš ničeg sjetiti. Moram ga pitati... Zna mi biti i krivo što je tako (nije im od Boga, ja sam iz štedljivih krajeva a udala sam se u još "racionalniju" austrougarsko-slovensku familiju ). Obiteljsko geslo je "DAS KANN MAN BRAUCHEN" pa moji klinci imaju neke igračke (npr. Merklin, a i hrpu slikovnica na njemačkom) koje je njihov djed (mm-ov pok.tata) dobio rabljene prije ohoho godina...

    Da, žicaju i moja djeca, ali relativno rijetko, jer imaju i donatore (recimo od bake dobiju i njezin kontingent boca uz sve ostalo): ujo, bake, deda... a oni imaju uputu o MJERI i upozorenje da ne pretjeruju.

    Spektar stvari za koje moji klinci žicaju da im kupimo od naše love otprilike je ovakav:
    konzerva za susjedovu kujicu (kad već mi nemamo peseka iliti vavu), paket čaja za omiljenu susjedu, pivo za tatu ... Jučer je moj stariji odvukao muža u Pevec kupiti produžni kabel s prenaponskom zaštitom (160 kn ali mislim da ima razloga....) I nisam se ja sjetila tog kabela, nego sin - vidio u katalogu i pitao čemu služi.. Nije bez vraga! Takve stvari vesele moju djecu i za to su spremni žicati, a mi spremni popustiti.

    Prošlog ljeta djeca su od svoje love kupila jastuke na napuhavanje (mislim da je svaki koštao po 10 kn, a da je i 20 opet dobro). Imamo dogovor da mogu odabrati jednu stvar za svoje novce i to je bilo to - prvo stariji, a onda naravno i mlađi. Mi smo im kupili cd s klapskim pjesmama i to je bilo to. Sladoled - vani smo ga pojeli samo jednu večer, kad smo išli u restoran. Ostale dane - kanta iz frižidera!

    Moja djeca se godinama igraju s pravim alatom, kabelima, starim tranzistorima i drugom kramom, tako da nismo nešto trošili na igračke (ali smo dobili).

    Njih više veseli Google Earth i Virtualna matematika nego da si nešto kupuju. A i nas.

  10. #210
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,281

    Početno

    Eh, moram prijaviti još jednu svoju sramotu !

    Odvela djecu na sok u kafić (još je školska godina trajala). Kad su htjeli drugi, rekoh NE - sad idemo u dućan, tamo ćemo za iste novce koliko jedna bočica od 2 dl košta kupiti cijelu litru. Uz jučerašnji sladoled to je ove godine sve. A bilo je i drugačijih vremena - moja djeca su prohodala na livadi uz birtiju ... Sad nas to više ne privlači. Odemo tu i tamo, ali ... s mjerom. Njihova 2 soka i moja kava i mineralna voda i ode mjesečna lova s kojom raspolažu. Ali taj način razmišljanja primio se moje djece i predobro - očito imaju genetsku podlogu.

  11. #211
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,281

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa
    Peterlin, ovo je malo offtopic, ali ja moram reći da mi savjest bude mirna - ti si, draga, za mene nedostižan uzor. Čitam, razmišljam o tvojim postovima i učim od tebe ko da si mi draga mudra baba, ili tetka ili nešto. Samo da znaš. Klanjam se do poda tvojoj razložnosti, sabranosti, jasnoći, organiziranosti. Ti bi mogla knjige o životu pisat, i držat tečajeve. A ja bih bila u prvom redu.

    Svaka čast! Blago onom tko te ima!
    ... Hvala! Umislit ću se! Kako li sam samo uspjela ostaviti takav dojam? Morat ću se truditi da stvarno i budem takva... ima tu puno mjesta za poboljšanja!

  12. #212
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    i meni i mm-u pada plaća

  13. #213
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    I meni, bojim se. Apsurd je to što moja firma puni, a ne prazni proračun :/

  14. #214

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    meni je već pala , so what

    da ljudi u hr imaju muda lijepo bi se svi 7.9. sjeli na pločnik i sjedili , ko ghandi, do kse ovi sami ne pokupe i odu ....

  15. #215
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    zasto 7.9., drugi se vracaju s godisnjeg prije

  16. #216

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    zasto 7.9., drugi se vracaju s godisnjeg prije
    a neki i poslije

  17. #217

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    pa7.9. počinje škola , mogu ja isutra sjediti ali nema efekta

  18. #218

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    msilim za prvi put ono pola sata mirnog sjedenja, a poslije sve više i više...

    revolucionarno se osjećam ovih dana....

    jer ovo kako oni nas tretiraju kao pokusne kuniće zaslužuje da im pokažemo što mislim o o njima i njihovoj naslijeđeno teoriji o 200 feudalnih obitelji i krdu stoke sitnog zuba

  19. #219
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    zasto 7.9., drugi se vracaju s godisnjeg prije
    dobar!

  20. #220

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    moj godišnji nije vezan za početak šk. godine, kao ni za kraj ... ali eto neka su se moje forumašice nasmijale ,baš mi je drago.... pusica

    smijeh pozitivno utječe na celulit

  21. #221

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    jer ovo kako oni nas tretiraju kao pokusne kuniće zaslužuje da im pokažemo što mislim o o njima i njihovoj naslijeđeno teoriji o 200 feudalnih obitelji i krdu stoke sitnog zuba
    A u slučaju dobrog vremena, možda osim tebe u cijeloj Hrvatskoj na pločnik sjedne još i 20ak drugih...
    :/
    raaja do jaja!

  22. #222

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    moover evo i tebi

  23. #223
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    mislim da će zadnja mjera štednje u našem kućanstvu biti hrana.
    prije par godina, još se o krizi nije pričalo, bila sam u supermarketu
    i kraj mene supružnici
    kupuju kisele krastavce
    i žena hoće kupiti robnu marku umjesto uobičajenih podravka krastavaca
    kaže, jeftiniji su 2 kune
    a muž kaže: nemoj mi molim te samo kupovati jeftinije proizvode, kad to to počnemo znati ću da smo u gov-ni-ma

  24. #224
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    i toga se uvijek sjetim kad hoću kupiti nešto jeftinije
    i uhvati me strah od neimaštine
    kupujem na akciji, ali one proizvode koje inače koristim
    i nitko me ne može uvjeriti da je neka robna marka pašte jednako ukusna kao barila
    kupila sam jednom lidlovu instant kavu, i to onu gold,
    da nisam preškrta bacila bi je
    ovako smo je miješali sa jacobs i frankovom pa smo nekako popili
    kupila sam mercatorove jogurte, kiselo vrhnje i svježi sir
    nisu loši
    ali vindijini jogurti su mi puno ukusniji kao i pikovo kiselo vrhnje
    mislim da nisam rasipna, da ne trošim novac kao pijani buržuj, ali pomisao da moram štedjeti na hrani me uspaniči

  25. #225
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa

    nemoj mi molim te samo kupovati jeftinije proizvode, kad to to počnemo znati ću da smo u gov-ni-ma
    evo ovako i ja mislim

    i ponašam se u skladu s tim

    mislim, ne živim u oblacima i ne trošim ono što nemam, ali, recimo da mi tih 200 kuna koje bih uštedjela nije sudbonosno

  26. #226

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Pa nije valjda da su u Hrvatskoj sve robne marke lose kvalitete? Pada mi napamet npr. dm i njihove robne marke. Ok, nije iskljucivo hrana u pitanju, ali, izmedju ostalog tjestenina, zitarice i njihovi drugi prehrambeni artikli, kao i higijenske i kucanske potrepstine uvijek po ovim nasim austrijskim i evropskim testovima kotiraju vrlo visoko i kvaliteta im je neupitna. (sto ne znaci da nema onih koji nisu ok, ali eto...)
    Svaki trgovacki lanac ima barem jednu svoju robnu marku i nije valjda da nista od toga ne valja? Mi npr. nekad kupimo u Sparu neke proizvode koji se prodaju pod robnom markom i stvarno su jednako dobri kao i brendirani. (imaju cak i kojekakve oznake za dobru kvalitetu)
    Recimo, kava koju ja pijem je kupljena u austrijskom Hoferu, no name kava. I nikakva brendirana mi je ne moze zamijeniti, vec godinama.
    Sparovi kremasti no name jogurti su mi bolji od mnogih koji su duplo skuplji. Clever (Billa, Merkur) slani stapici su mi najbolji od svih koje sam probala. (osim onih Alnatura dinkel stapica iz dm-a) I da ne nabrajam dalje. Jednostavno odbijam davati trideset posto ili duplo vise love za nesto sto je jednako dobro kao i ono sto kosta vise.
    (ok, istina, barilla je barilla Ni jedna integralna tjestenina meni nije dobra kao njihova) A u medjuvremenu se nesto i ustedi, jelte. Kod nas, ustvari, najbolje funkcionira kombinacija izmedju ne preskupe bio hrane, kvalitetnih regionalnih proizvoda i isto tako kvalitetnih robnih marki. (po mogucnosti da je opet rijec o regionalnim proizvodima provjerene kvalitete...i to sve u kombinaciji sa kupovinom na snizenjima )

  27. #227
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Vjerojatno nisu sve loše kvalitete, uzima se po inerciji ono što se godinama uzima.
    I ja sam u nekoj fazi promišljanja koje bi se navike mogle promijeniti na jeftinije.
    Opet ostaju neki beskompromisni artikli poput Droga delikatesnih krastavaca.

  28. #228
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Ja sam lokal patriota, nema boljih od Vitaminkinih

    I jogurt, mlijeko i vrhnje kupujemo ovdašnje-lokalno. Redovno je jeftinije od uvoznog
    Jedan dio zimnice kuham (pekmez, paradajz), drugi dobijem (ajvar ), treći kupim (krastavci). Nikad ne uspijem tako dobro da ih napravim, pa sam odustala od pokušavanja.

  29. #229
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    Ja sam lokal patriota, nema boljih od Vitaminkinih

    .
    probala
    bolji su podravkini
    zato su vitaminkine kisele paprike
    i ajvar zakon

  30. #230
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Da, Vitaminku sam zaboravila.
    Ajvar samo njihov, i pečene kisele paprike.
    Koji sam ja lokal patriot?!

  31. #231
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Uf, Vitaminkini proizvodi.. Šta ti je kad bosanac napravi
    Primjetila sam da su u BiH domaći proizvodi redom jeftiniji od uvoznih. To me kod nas izluđuje, to sa skupoćom domaćih proizvoda. Ili oni jednostavno nemaju takav izbor uvoznih :/

    Sad na temu, MM je jučer išao u nabavku za more. Ja se lako uzrujam kad vidim koliko trošimo za hranu, to stvarno košta živaca i zato te kupovine obavlja MM. Ja biram živjeti u mraku. Odrekla sam se nekih artikala koje sam prije uvijek kupovala, ipak sam našla još par rupa za uštedjeti. Čini se da se uvijek nađe.

  32. #232
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj lucij@ prvotno napisa
    Uf, Vitaminkini proizvodi.. Šta ti je kad bosanac napravi
    Primjetila sam da su u BiH domaći proizvodi redom jeftiniji od uvoznih. To me kod nas izluđuje, to sa skupoćom domaćih proizvoda. Ili oni jednostavno nemaju takav izbor uvoznih :/
    Oooo itekako ima izbora uvoznih proizvoda. Mene TO izluđuje. Tolika nepregledna raznovrsnost francuskih, njemačkih, austrijskih, ex-yu i inih proizvoda u supermarketima. Tako da narečeni Vitaminkini krastavci stoje na najdonjoj polici a svi ostali su iznad, završno sa nekim njemačkim (počesto bez suvisle deklaracije) koji stoje u visini očiju. :mad:
    Ista/slična priča i za sve ostalo (zakačih se za krastavce jer je to jedino što kupujem u tegli).
    Toalet papir koji kupujemo je Violeta (domaći) i MM se mora dooobro protegnuti da ga dohvati sa najviše police, jer je Zewa namještena na dohvat ruke (4 komada Zewe = veliki paket Violete)
    Isto važi za mlijeko/mliječne prerađevine. Dok iskopam mlijeko i jogurt u vrećici (Natura vita) sa dna frižidera u prodavnici, u velikoj sam opasnosti da oborim desetak litara Dukata, Vindije, Imleka, Meggle, Ego...
    Dok izvučem kilu (pravog) integralnog brašna iz mlina Nova Topola sva se ubijelim kojekakvim sovenačkim mokama za ovo i ono (ostah bez teksta kad jednom naletjeh na "brašno za palačinke" :?)

    Da se razumijemo, ne kupujem ja domaće iz lokal patriotizma ili samo zato što je jeftinije. Razlog za kupovinu je što je domaća hrana većinom mnogo ukusnija.
    Uz to (još) živim u ubjeđenju da je i zdravija.

  33. #233
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Vještičice, to ti je zato što se polica plaća - pa onda - koliko para, toliko muzike!
    Isto tako, firme koje rade jako puno na reklami imaju svoje ljude koji obilaze markete i slažu robu da su police uvijek pune. Jako puno ih nema, ali ima koje tako rade i to su mahom internacionalne kompanije.

    Vitaminka je meni zakon! I za krastavce, delikates, i sve... ajvar, zimnica, ma mljac!

    Neko je spomenuo toaletni. Ja sam prešla na Violetu (ne znam da li je ima u HR) 24kom dvojslojnog papira koji košta niti 5KM (18-ak KN) koji traje puno duže i od Zewe.
    Inače, dvojslojni se puno brže troši, ali brate mili 24 kom....
    I ovaj se isplati, ali u kupovini 10kom dvojslojnog ili 8 kom troslojnog troslojni se više isplati.

    Ono što smo mi sada napravili u kući su MANJE PORCIJE
    Jako dobro za liniju i puno, puno manje hrane trošimo. Za neki umak bi prije potrošila npr. 3 patlidžana i 2 paradajiza sada isti ljudi pojedu umak sa 1,5-2 patlidžana i 1 parazdajizom - i može se. I mogu reći da mi ovo jako paše.
    Meso sada više niti kupujemo niti jedemo. Poželim ga se, ali kad se nema, e nema se...

  34. #234
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    i toga se uvijek sjetim kad hoću kupiti nešto jeftinije
    i uhvati me strah od neimaštine
    kupujem na akciji, ali one proizvode koje inače koristim
    i nitko me ne može uvjeriti da je neka robna marka pašte jednako ukusna kao barila
    kupila sam jednom lidlovu instant kavu, i to onu gold,
    da nisam preškrta bacila bi je
    ovako smo je miješali sa jacobs i frankovom pa smo nekako popili
    kupila sam mercatorove jogurte, kiselo vrhnje i svježi sir
    nisu loši
    ali vindijini jogurti su mi puno ukusniji kao i pikovo kiselo vrhnje
    mislim da nisam rasipna, da ne trošim novac kao pijani buržuj, ali pomisao da moram štedjeti na hrani me uspaniči
    Meni su jedino Lidlove robne marke skroz OK, posebno njihovi kiseli krastavci, čokolade, čipsevi, mliječni proizvodi...

    Nekidan sam kupila u Lidlu djecju trenirku za 55kn - stvarno mi je bez veze da mi se cura igra u pijesku i kopa vrt u Beneton trenirci.

  35. #235
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Na hrani ne štedim. Te 2kn koje ću uštediti na jednoj konzervi me neće spasiti, a samo ću jesti turski/kineski/tkoznačiji proizvod po meni daleko upitnije kvalitete od Droge, Podravke, Vitaminke ili sl.

  36. #236
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Meni su neke robne marke ok.

    Denk Mit stalno kupujem. Alnatura mi je super, ali njihovi proizvodi nisu nista ultra jeftini. Barilla integralna tjestenina mi nije nista posebno, super mi je Ecor ili Alnaturini dinkeli. U Intersparu se nadje OK Budgetovih stvari, a i Sparovih. K plus ne volim, a niti onaj njihov Standard (ne znam zapravo kakva je kvaliteta namirnica.. samo ne volim Konzum). Kerumovi Rumke kiseli krastavci su mi odlicni.

    Ma ima toga jos, samo mi ne radi mozak.

  37. #237
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    ponekad kupujem DM-ove proizvode, mada ih ja uopće ne smatram robnom markom , meni su - marka

    i Lidlove čokse - super su

  38. #238
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    Na hrani ne štedim. Te 2kn koje ću uštediti na jednoj konzervi me neće spasiti, a samo ću jesti turski/kineski/tkoznačiji proizvod po meni daleko upitnije kvalitete od Droge, Podravke, Vitaminke ili sl.
    Niti ja ne štedim na hrani. Istu hranu kao i mi jede i naše dijete, a na hrani za njega definitivno ne želim štediti. Hrana i moje slobodno vrijeme s obitelji je definitivno zadnja crta obrane koja bi mogla pasti.
    Da obrazložim slobodno vrijeme, kao što sam i rekla teta koja nam je 1 puta tjedno peglala ukinuta je iz novčanih razloga. Ovaj tjedan je MM bio dosta na putu, pa nismo imali zajedničkog vremena koje bi utrošili i na peglanje, i naravno hrpa veša do plafona. Danas mu je jedini slobodan dan, sutra naravno opet radi - cijeli dan.
    Danas smo opet platili peglanje. 80 kn, ali sve je popeglano, a mi provodimo dan s djetetom zajedno, a ne da jedan čuva dijete, drugi pegla, pa obrnuto i tako cijeli dan.
    Dakle danas smo si priuštili 80 kn luksuza. :/ Mada mislim da je to najbolje utrošenih 80 kn cijeli tjedan.

  39. #239
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Ovdje ima cijela jedna mudra škola odnosa prema novcu, i to ne mislim samo recesijski. Koliko sam slušala financijske stručnjake da se ljudi ovako vladaju uvijek ne bi ni bilo recesije; recesija znači ako ja dobro razumijem da ljudi troše više nego imaju, pa počne nedostajati novca. Potrošen je sav, i još ga fali... tako nešto...

    E, pa stoga - usvojimo recesijske navike kao navike za život!

    Suze Orman je rekla kako svi ti krediti znače da se želimo (sebi) pokazati boljima nego što jesmo, i da nema razloga da ne živimo unutar svojih mogućnosti. To se uvijek može. Inače, obožavam tu ženu.

    Iako sam smušena žena, evo, da se i ja pridružim svojim popisom štednje...

    1. Prije neki dan sam napala muža da mi kupi kojekakvih sastojaka za moju super-truper tortu. I rekao je - ne. Nemamo novaca za to. Malo sam se uvatila za glavu, zatim sam otišla u špajz, i našla brašna, jaja, kompot od breskve, vrećicu šlaga, puding i mlijeko. I šećer. Pogađate - napravila sam čisto solidnu tortu, potrošila zalihe, a svi su se oblizivali. Malo progooglam kad nisam sigurna - i eto.

    2. Učim šivati na poklonjenoj mašini. Sinu sam od tatine stare majice sašila prekrasne hlačice za per-deri oko kuće i u viksi, a sebi predivnu suknju. Sad šijem jednu od premale košulje, a cijela hrpa robe čeka da je se prekroji. Izvadila sam hrpe materijala, i od njih šijem stolnjake, oslikavam, što sebi - što za poklon.

    3. Nabrala sam svaku krušku sa stabla u vrtu (prije bih ih ostavila - kao - zelene su, nisu skroz zrele...), stavila u kašetu i nosim na more, na ljetovanje u viksu. Iste takve - koje dozrijevaju u kašetama i hladnjačama bih platila na moru 10 kn kilogram, a moje bi pojele ptice. Eto, takva sam ja prije bila.

    4. Nisam kupila crocse za djecu ove godine. I gumene cipelice za vodu su super, tj. za sina u Cicibanu za 30 kn. A seka ima od brace.

    5. Intenzivno mijenjam robu sa svima, lijepo se zahvalim za svaki komad koji dobijem. Ako treba vratit, super, ako ne - još bolje. Ako ne paše, dam dalje, otvorim krug darivanja, ili ću prekrojiti. Hrpu svoje robe sam prenamijenila, i uredila, ukrasila, čudo jedno. A sve je stajalo bezveze u ormarima.

    6. Pažljivo mjerim porcije koliko će se pojesti. Pa radije napravim više hrane - više vrsta po malo - nego hrpu jednog ili drugog; više se baci.

    7. Preko ljeta smo ukinuli flat, jer nas nema. Prije to ne bismo napravili.

    8. Robne marke, robne marke, robne marke.

    9. Razmišljamo. Npr. prije smo kupovali malo po malo kokica za kukuruz. Sad smo kupili puno, i čuvamo ga zatvorenog, i uživamo. Itd. Ali ne kupimo što nismo sigurni da ćemo pojest.

    9. Prije nego kupim, razmislim o tome koliko sati, dana, mjeseci slobode (da ne cvrčimo na poslu) mi to kupi. Preračunavam novac u vrijeme. Odjednom stvari tako naglo gube na vrijednosti...

    10. Ovo je možda čudno u smislu recesije, ali darežljiva sam onime što imam prema susjedima i prijateljima. Nagnjavila sam se berbom buća, raštike, blitve--- i podijelila ih svima tko mi je naišao putem. Uskoro sam dobila domaćeg meda, kojekakvih sadnica, jabuka, marelica, pa čak i tri FENOMENALNE nove suknje od susjede kojoj su malčice dugačke. O prijateljstvu i međusobnoj spremnosti na pomaganje da ne govorim. Ne dajem da dobijem, i ni od koga ne očekujem, ali tako je ispalo...

    11. Idem s djecom u šumu brati kupine. Zabavimo se, i uštedimo 10 kn na mjerici bobičastog voća. Povedemo i prijatelje i uživamo.

    12. Dala sam si truda i naribala buće, blanširala raštike, blitve, ukiselila tikvice...

    13. Prestala sam dramiti oko stvari, što paše, što ne. Ako nemam za idealni stolnjak, kupim u Konzumu. Ako mi mala bježi, stavim dječakov šator na put (ne mora biti klik - klak sistem iz dućana). Umjesto onih sistema za zatvaranje vrata uzmem mašnu i zavežem. Ispadne ko ukras, a maloj je dovoljna enigma da ne može otvoriti.

    14. Sve u svemu ispada da toliko stvari ne trebamo, i da novac može ostati kod nas u džepu...

  40. #240
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,281

    Početno


  41. #241
    Cookie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    312

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    Na hrani ne štedim. Te 2kn koje ću uštediti na jednoj konzervi me neće spasiti, a samo ću jesti turski/kineski/tkoznačiji proizvod po meni daleko upitnije kvalitete od Droge, Podravke, Vitaminke ili sl.
    To sam i ja mislila.

    A onda sam počela čitati deklaracije i skužila da se Zvijezdine masline proizvode u Grčkoj, Podravkini pelati u Italiji, Voćkovi sokovi u Mađarskoj, i tako dalje. Na koncu se čovjek zapita proizvodi li se uopće išta u ovoj našoj jadnoj državi. Zato bez pardona kupim K-Plus pelate za pet kuna umjesto Podravkinih za osam. Ko zna, možda se pakiraju u istoj tvornici, a ovi K-Plus mi barem ne lažu bezočno u oči odakle su

  42. #242
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ja odlučih s popustom od DMa kupit praške, tablete, šampone i ino za čitavu zimu (taman napunih onu karticu s naljepnicama), em uštedim puuuno (15%), em ne moramo u DM više (ne dolazim u napast da kupujem pi*darije)

  43. #243
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    - ves masinu i sudjericu ukljucujem iza 10 navecer, kad je jeftinija struja;
    - odlaske u ducan u toku tjedna sam svela na miniumum, planiram jelovnik od pon. do petka (trudim se od onoga sto imamo doma);
    - sve cesce koristim javni prijevoz, umjesto auta
    - kupujem robne marke, koje su mi ok (vecina mi je ok)
    - odjeca i obuca - trudim se ne kupovati ono sto mi nije neophodno (npr. nove sandale sam si kupila jer su mi se stare doslovno raspale), ali nikad nisam niti bila freak shopingiranja obleke i cipela, pa mi ovo zaista ne pada tesko. isto vrijedi i za djecu, nikad nisu imali gomile odjece, pa tu nemam nekog manevarskog prostora za smanjiti :/
    - ne narucujemo vise cevape i pizzu doma, kad nema nista gotovo za veceru, prije smo to radili barem jednom mjesecno.
    - odrekla sam se novina i casopisa (a obozavam listati stampu), kupuje se jedino subotom Jutarnji


    netko je spomenuo ranije, low cost osoba, to sam i ja

  44. #244
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    emily, odeš u kafić koji ima parkić, uzmeš novine u vlasništvu kafića, platiš kavu samo i ubiješ 3 muhe jednim udarcem

  45. #245
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    emily, odeš u kafić koji ima parkić, uzmeš novine u vlasništvu kafića, platiš kavu samo i ubiješ 3 muhe jednim udarcem
    Još bolje 8) . Odeš u knjižnicu koja ima čitaonicu, to je 50 kuna godišnje. (Morala sam se upisati zbog školske lektire da mi dijete ne čeka knjigu mjesec dana. )

  46. #246
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    knjiznicu posjecujemo redovito, ali nije to mjesto za citanje casopisa
    u kaficu imaju samo dnevne novine, Gloria i slicnu literaturu skoro nigdje gdje ja pijem kavu (a to voljeh citati..... 8) )

  47. #247
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Meni je svejedo gdje čitam ako ne moram dati 30 kuna za Cosmo. (Ili koliko već sada dođe).

  48. #248
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    mislila sam da nikada neću štedjeti na hrani, ali i to se mora kad se mora šparati. ali to je u našem slučaju užasno teško.
    počela je sezona i cijene su kod nas otišle u nebo. cijene na tržnici su visoke, ne kao u dućanima, ali visoke.
    a u dućanima oko mene su poludjeli :shock:
    u konzum više ne idem ljeti osim za akcije, jer oni prije svake sezone dignu cijene za 10 i više postotaka, za sada sam većinom u kupovini u plodinama i u lidlu.

    danas sam bila u nabavi i uspoređujem račun s nekim starim od prije nekoliko mjeseci. evo par primjera. ovo su proizvodi koje još uvijek volim kupovati u originalnom izdanju, a ne robnu marku, jer nitko ne može postići kvalitetu kao oni. ovo je slučaj plodine.

    tuna rio mare naturel, prije 31,29 (na akciji je znala biti i 29,99), sada 33,99. (da sam skužila na polici ne bi uzela, mogu i bez toga)
    jogurt vindija, obični zeleni, prije 2,69 sada 2,89 (to moram kupiti, jer smo superpotrošači jogurta, svi troje jedemo ga za marendu, odrasli na poslu, pa ne dolazi u obzir litreno pakiranje )
    barilla penne rigate, prije 8,89 sada 9,99 (ako nije barilla nije tjestenina )
    sok za razrijediti donna, prije 16,99 sada 17,99 (robna marka je 5 kuna jeftinija, ali je bljak)
    vino malvazija 1l, prije 26,89 kn, sada 34 (nismo kupili, pa ne znam točnu cijenu)
    ovaj put nisam kupovala brašno pa nisam sigurna, ali mislim da je i ono podravkino poskupjelo za 10-15 lipa.

    sad čekam da lidl isto digne cijene. osim tih dućana mogu kupovati u malom, nedovoljno opskrbljenom kerumu, bez parkinga, pa sam tamo rijetko i u tommy-ju koji je tek otvoren pa za sada nemam iskustva s njima.

  49. #249
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Pa nije valjda da su u Hrvatskoj sve robne marke lose kvalitete?
    Naravno da nisu. Po pitanju robnih marki, situacija u Hr je vrlo slična, ako ne i identična situaciji u Austriji, jedino je mentalitet drugačiji. Ljudi vežu cijenu uz kvalitetu, pa ako plate manje, automatski su uvjereni da će dobiti lošije.

    Btw Zorana, zakon štapići su Clarkys iz Zielpunkta (isto robna marka). Kad jednom probaš, više ne kupuješ nijedne druge. Na sreću sam proglasila dijetalni režim prehrane.

    Inače, sjetila sam se jedne sitnice na kojoj štedim; izvorni povod bila je doduše ekološka, a ne ekonomska štednja. Dakle, umjesto vreća za smeće koristim vrećice koje besplatno dobijem po dućanima i pekarnama (iako u 90% slučajeva koristim platnenu vrećicu, ipak se dovoljno često dogodi i da dobijem plastičnu i ta se onda obavezno još jednom iskoristi).

  50. #250

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Neces vjerovati, ali neki dan ih muz donio i......savrseni su. Taman koliko treba fini, hrskavi, malo bolje peceni, ne fali soli.... Ako se sjetis jos necega, javi.
    Neki dan sam planirala uzeti Clever tekuci deterdzent za sarenu robu jer sam skuzila da nema unutra enzime, ali ne znam nikoga tko ga je koristio pa odustala. A higijenske potrepstine i ovi proizvodi za kucanstvo, npr. deterdzenti su mi najgori kad je eksperimentiranje u pitanju. Nastranu to sto mi Jelena dobije osip na sve i svasta, mrzim kupiti nesto, ustanoviti da ne valja i onda ne znam sto cu s tim bocama i kutijama. (nedavno probala nekakav deterdzent iz Hofera, kao nisam dugo, dosadili malo ovi ekoloski, i roba smrdi li smrdi od njega.....a boca za preko trideset pranja :/ )
    Ista stvar sa samponima, gelovima za tusiranje......vec odavno uzimam samo dm-ov babylove, **** i Weledu jer mi je pun kufer kupovanja i naknadnog ustanovljivanja da nam proizvod ne odgovara....tu mi je valjda dosta love prije odlazilo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •