Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Podnica za krevet

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno Podnica za krevet

    Ovako-moramo promijeniti podnicu na dječjem krevetu. E, sad me zanima ima li neka koju bi mogli preporučiti za dijete od 9 godina, a da je zdrava za spavanje? Naravno, uz to i pripadajući novi madrac. Svako iskustvo dobrodošlo jer nam M. ima blagu skoliozu pa bi joj stvarno htjeli omogućiti da spava na nečemu kvalitetnom, a da baš nije Tempur.

  2. #2
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno Re: Podnica za krevet

    Možda Hespo madraci i podnice. Čini mi se da oni imaju kvalitetnu i raznovrsnu ponudu, a prihvatljive cijene.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    madrac je bitniji od podnice! zato bolje dajte više za madrac, a "uštedite" na podnici. bitno je samo da bude prozračna, znaci da nije puna daska. druga je prica ako kupujete one podnice koje se dižu i spuštaju...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Na Hespo sam i mislila jer stvarno imaju veliku ponudu. Podnice su ok, kupit ćemo običnu, bez dizanja, ali me madrac brine. Preveliki je izbor, ima pretvrdih, premekanih, s oprugama, bez njih.... Kad sam prodavačicu pitala što bi bilo najbolje za dijete nije mi znala reći. I sad stvarno ne znam što da radim. Zbog te skoliozice bih voljela da mi dijete spava na nečemu kvalitetnom, a ne znam odabrati. Ortoped se nije izjasnio.

  5. #5
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Meni inače paše udobno tvrđi madrac, pa smo tako birali i madrac za krevetić. Uzeli Hespo.
    E sad, kod vas je situacija specifična, probajte se iteresirati još kod ortopeda, možda da postaviš pitanje na cybermedu i/ili pliva zdravlje, pa da vidiš što će ti njihovi specijalisti odgovriti.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    naš mali ima meblo i zadovoljan je. ne sjećam se više ni od čega je ni koliko je koštal :/
    ako ti mali ima skoliozu, onda mislim da mu treba tvrđi, ali svakako još malo zagnjavi ortopeda, ipak ti je to jako bitno.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    pardon, sad sam skužila da imaš curku

    a kaj vam je s ovom podnicom koju sad ima?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    pardon, sad sam skužila da imaš curku

    a kaj vam je s ovom podnicom koju sad ima?
    Obična latofleksica uništena od raznih pidžama-party-ja . Sad su prestale skakati po krevetima pa mi se čini da je vrijeme za nekaj boljega. A i ortopedi kažu da do 35 kila djeca ne mogu iskoristiti prednosti madraca i da im je dobar bilo kakav. Tek poslije, kad malo otežaju, onda treba ulagati u kvalitetu. Ima tempur jastuk za sad, ali mi se stvarno ne daje n tisuća kuna za taj madrac ako baš nije neophodan, a kaj se njega tiče ortoped je rekao da joj ne treba.
    Pitali smo i u Klaićevoj i na Šalati doktore i svi kažu-kvalitetan madrac. Nitko ne veli koji točno.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    ha da...to je jako relativno (mislim na pojam kvalitetan); vjerojatno ne smiju navoditi ime firme da ne ispadne reklama :/
    probajte hespo, dosta ljudi je zadovoljno s njima, a mislim da su i cijene ok.
    mi smo dosta hodali okolo, ali bilo mi je već muka od silnog isprobavanja, tak da ne znam kaj bi ti rekla....
    ima još jedna firma koja prodaje nešto kao tempur; odnosno oni tvrde da je to isto, samo da se reže u hrvatskoj, a ne u švedskoj pa je zato jeftinije ( više nego duplo jeftinije). oni dosta prodaju i po bolnicama, a i naši susjedi koji imaju bolesno dijete imaju njihov madrac i zadovoljni su; ako te zanima, pošaljem ti na pp pa ih zovi i pitaj.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    ako te zanima, pošaljem ti na pp pa ih zovi i pitaj.
    Pliz, puno bi mi pomogla .

  11. #11
    Daisy@ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    242

    Početno

    evo teme, ali ja ću pitati za podnicu/e za bračni krevet a ne dječji!

    Treba mi savjet...

    krevet nam je 180x200.
    Podnice su 2 komada ploče bez rupa,ispod mi je rupa za pospremanje stvari.

    Neki dan sam uzela novi madrac (inače imamo problema s bolnim i ukočenim leđima).
    Uzela sam ortopedski od Pavletića, od pur pjene (mislim da je) tvrđi.

    Znam da postoji period privikavanja na novi madrac s tim da je ovaj puno tvrđi od starog,ali me kopka da li uz taj pur pjene tvrđi moraju ići i podnice (one rešetkaste) ili može i ravna ploča?

    Ubi me noćas spavanje na njemu... U lesnini imaju na akciji podnice,pa sam malo škicala...i na što pripaziti...

    I da li se kupuju 2 podnice s obzirom da je madrac od komada 180X200. Čini mi se kao da nisam vidla da postoje podnice od tako velikog formata....

    Pliz help help!!!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    883

    Početno

    Pjenasti madraci obavezno idu uz "rešetkaste" podnice, inače imaš osjećaj da spavaš na kamenu. Na ploče idu madraci s oprugama.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    883

    Početno

    http://www.happy-dreams.hr/katalog/k...draci-od-pjene
    možeš tu pročitati koji madraci idu na koje podloge

  14. #14
    Daisy@ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    242

    Početno

    hvala puno na odgovoru..evo ovaj madrac imamo

    http://pavletic.hr/proizvodi/ortoped...-Air-soft-aloa

    znači, ispod njega bi trebalo staviti podnice....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •