Stranica 117 od 122 PrviPrvi ... 1767107115116117118119 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,801 do 5,850 od 6098

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #5801

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Bok cure!
    Ah, niš novo s betom, još raste. Sad sam u 7. tt, beta 1300. Nadam se da će sutra nešto biti vidljivo i na UZV. Prosto mi je nevjerojatno da sam već 2 tjedna bez terapije, embrij očito ne valja ili bog zna di je, a još se drži. Od krvarenja ni traga.

    Vezano uz moju priču s donorom i generskom bolešću - mislim da bi tu Cryos trebao biti odgovoran i napraviti zamjenu donora ili što već. Šljiviš ti to što je jako mali rizik.

    Dalma, neće biti isto, bit će uspjeh ovaj put!!

    Afrodita, madam se skorom dolasku rezultata. Ova čekanja stvarno deru živce.

    Mia, tako sam i ja dobila makon FET-a. Sada isto to, decorti , a umjesto fraxiparina samo aspirin.

  2. #5802

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    LaraLana, ti si bila na pregledu kod dr.Kosa koji je bio u poliklinici Ginekos, sada Gineko? Čula sam da je bio vrhunski za UZV, nažalost je preminuo.

  3. #5803

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Vidit će ti se sutra, meni se vidilo na 1300. Pošto nema nikakvih krvarenja ja se i dalje nadam da će kod tebe biti drugačiji ishod i ipak te ugodno iznenaditi i embrij biti tamo gdje treba
    Mislim na tebe i držim da nam se javiš sa dobrim vjestima.
    Što se tiče Cryosa u potpunosti se slažem. Bar da ponude promjenu uz neki popust, nešto, a ne ništa.

  4. #5804

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,758

    Početno

    Citiraj Alisa81 prvotno napisa Vidi poruku
    LaraLana, ti si bila na pregledu kod dr.Kosa koji je bio u poliklinici Ginekos, sada Gineko? Čula sam da je bio vrhunski za UZV, nažalost je preminuo.
    Alisa da, kod tog dr. Kosa sam išla. Nisam znala da je preminuo. U obje trudnoće sam bila kod njega i zaista je bio vrhunski stručnjak.
    Ostala sam zatečena sad iako sam znala da je bolestan i da je se povukao

    A sad još vezano za Cryos ja bi čak na tvom mjestu pisala osobno Cryosu da s obzirom na situaciju poklone jednu cijevčicu novog donora.
    A mogao bi i Boban kao biolog i s obzirom na dugogodišnju suradnju razgovarati s njima u vezi novog donora. Ništa te ne košta a bar si pokušala.

    Jesi možda gledala dal sad uz donorovo ime to stoji u opisu, mislim trebali bi napisati ili su ga skroz maknuli?
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 27.12.2022. at 20:35

  5. #5805

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Nisam pogledala jel donor još stoji u katalogu (kako smiješno zvuči ova riječ u ovom kontekstu), ali vidiš, baš budem. Ma stvar je u tome što trenutno taj donor još nije testiran je li nositelj tog gena, samo se zna da je kod djeteta nađena dupla kopija, što ti govori da je. Tako da službeno se ne zna. I napisali su u nalazu da je vjerojatnodt jako mala, kako i je s takvim genima. Čak da je jako mala vjerojatnost i da će braća istog donora pobrati taj gen. Sve je to jaako mala vjerojatnost, ali meni slike ne izlaze iz glave.

    Kad gledam, niti novi donor nije sigurnost da nije nositelj, nitko se ne testira na taj gen. To je kožna bolest i znađ da postoji puno groznijih stvari. Previše je svega što se može prenijeti i lakše je kad niti ne znaš.

  6. #5806

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Dalma, da je sve u redu uz ovu betu, bila bih medicinsko čudo. Ne mogu da me nada ipak još me drži, kao što me drži prije svake bete...a onda baaaam...

  7. #5807

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Ma razumin. Ja sam isto već bila složila sama sa sobom da je vjerojatno vanmaternična prije nego mi je potvrđena. Ne želim ti stvarat lažnu nadu. Bolje da si spremna na loš ishod.
    Al dok je moja beta bila pod upitnikom LaraLana mi je govorila kako je nekome (ne pamtim) beta bila luda pa na kraju sve uredu. Ako se sićam u pitanju bio neki hematom koji je blokira lučenje bete u krvotok. Tako da ništa nije nemoguće dok se ne zna sigurno. U svakom slučaju nadam se da će se ubrzo sve srediti.
    Drži se

  8. #5808

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Hvala Dalma. Evo, ipak nije vanmaterična. Vidljiv mali prazan gestacijski mjehur na pravom mjestu. Bit će vjerojatno sljedeći tjedan prekid trudnoće metatrexatom...ili kako se već zove.
    Baš mi je laknulo.

  9. #5809

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Aj hvala Bogu da bar oko vanmaternične ne trebaš brinuti.
    A jesu li ti reki ako ideš na prekid trudnoće sa methotrexatom da ne možeš u postupak 6 mjeseci? Toliko treba da se organizam u potpunosti očisti od njega. Zato sam ja odmah rekla da ne bi njega i dr.je poslušao moje razloge i više ga nije ni spominjao kao opciju. On je zapravo neki kao kemoterapijski lijek.
    Pitaj ih za to prije nego pristaneš, ako ti igra ulogu tih 6 mjeseci.

  10. #5810

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,758

    Početno

    Citiraj Alisa81 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Dalma. Evo, ipak nije vanmaterična. Vidljiv mali prazan gestacijski mjehur na pravom mjestu. Bit će vjerojatno sljedeći tjedan prekid trudnoće metatrexatom...ili kako se već zove.
    Baš mi je laknulo.
    Alisa ajde to je svakako bolja opcija već vanmaterična!

    Istina to što govoriš da niti novi donor nije siguran ali sam sigurna da niti jedna žena svjesno ne bi odabrala donora koji je ako je nositelj baš tog donora.
    Ipak nije to CMV virus koji si npr.prebolio i stekao imunitet.
    Jasno je da ih ne mogu na sve moguće testirati da bi se bolesti isključile jer isto tako niti muž i žena, partneri ili što već se ne testiraju na bolesti prije već će dobiti dijete, mislim to bi bilo suludo a isto tako neznaju npr.dal je netko nositelj.

    Ja bi se svakako malo konzultirala s Bobanom pa da čuješ što će on reći.

  11. #5811

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,758

    Početno

    Citiraj DalmaIB prvotno napisa Vidi poruku
    Ma razumin. Ja sam isto već bila složila sama sa sobom da je vjerojatno vanmaternična prije nego mi je potvrđena. Ne želim ti stvarat lažnu nadu. Bolje da si spremna na loš ishod.
    Al dok je moja beta bila pod upitnikom LaraLana mi je govorila kako je nekome (ne pamtim) beta bila luda pa na kraju sve uredu. Ako se sićam u pitanju bio neki hematom koji je blokira lučenje bete u krvotok. Tako da ništa nije nemoguće dok se ne zna sigurno. U svakom slučaju nadam se da će se ubrzo sve srediti.
    Drži se
    Probati ću naći opet tu betu pa stavim link. Istina, hematom je blokirao lučenje bete.

    Dalma kako si ti? Čekaš betu ili radiš test prije?

    Ajmo cure za kraj godine jel ima možda novih trudnica a da niste prijavili.......javite se jer se svi tu veselimo svakoj novoj trudnoći
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 29.12.2022. at 14:15

  12. #5812

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,758

    Početno

    http://forum.roda.hr/threads/54020-j...ransfera/page3

    Evo stavljam opet.
    Pogledajte betu od Inesz!

  13. #5813

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Jedino što ja mogu prijaviti je treći nalaz Panorame koji kaže bez rezultata

  14. #5814

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,758

    Početno

    Citiraj Afrodita06 prvotno napisa Vidi poruku
    Jedino što ja mogu prijaviti je treći nalaz Panorame koji kaže bez rezultata
    A svašta!
    Jesi išla na miny anomaly i koliko si sad tt?

  15. #5815

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Radila sam mini anomaly, i prema riječima dr sve je bilo uredu. Sad sam 14+5.
    Sad mi kao slijedeći korak preporučuju amniocintezu.

  16. #5816

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,758

    Početno

    Citiraj Afrodita06 prvotno napisa Vidi poruku
    Radila sam mini anomaly, i prema riječima dr sve je bilo uredu. Sad sam 14+5.
    Sad mi kao slijedeći korak preporučuju amniocintezu.
    Ako nisi bila u Gineko odi tamo kod Prim. Hafner ili Dr. Ujević koji su također odlični stručnjaci pa čuj što oni predlažu.

  17. #5817

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Ti ženo čitaš misli.
    Dogovorila sam već uzv slijedeći tjedan kod Hafnera.
    Nego zna li netko da je bilo takvih slučajeva da su prenatalni testovi pokazali nekakve anomalije kada je donacija bila u pitanju? Ne nužno ovako bez rezultata već općenito da je nešto bilo loše?

  18. #5818

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Ako nisi bila u Gineko odi tamo kod Prim. Hafner ili Dr. Ujević koji su također odlični stručnjaci pa čuj što oni predlažu.
    Poslala sam mail u Gineko jer Hafner više nije radio pa me sestra zamolila da mailom napišem pa će ga ona kontaktirati. Povratno me zvala da je rekao da je to njemu za amniocintezu zbog toga bez rezultata i da dođem slijedeći tjedan

  19. #5819

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Ne razumijem taj rezultat Panorame - bez rezultata. Pa neki retultat valjda mora postojati. I što to znači 3. nalaz? To dolazi u dijelovima ili si 3 puta radila ili što? Mojoj kolegici su javili da nema rezultata jer nije bio dovoljan uzorak i mislili se time izvući. Bilo je potrebno dosta dopisivanja da joj ponove test o njihovom trošku.

    Ja sam jučer bila u Gineko centru kod doktorice Glad. Danas sam trebala kod nje u bolnicu sv.duh na dogovor oko svega, ali sam noćas dobila gripu. Ne znam još ništa o tim tabletama, ali nisam znala da i nakon njih 6 mjeseci ne smiješ u postupak. Baš jako jako razočaravajuće. Isto je i s kiretažom, ne? Planirala sam na transfer što prije..proljeće...ovo me sad baš zbediralo.

    A za donora je istina što kažeš, LaraLana. Ma ne znam više što da mislim. Porazgovarat ću s njime kad dođem dole opet.

  20. #5820

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Alisa, ja bi pisala dr L i pitala koliko trebaš pauzirati iza kiretaže, a koliko iza methotrexata. Meni je on za methotrexat rekao da možemo tek za pola godine. Za laparaskopiju mi je rekao 2 miseca iako kod nas kažu 3,4 . Za kiretažu ti ne znam ništa.

    Meni isto ništa nije jasno s tom Panoramom .
    Ja znam da su dvije cure radile Nifty i dobile su rezultate nakon nekog vrimena, nikad čula da bude bez rezultata.

    LaraLana ja sam dobro. Od kad sam zadnji put pisala ništa se nije promjenilo. Ja sam čak dosta smirena.
    Mene nervoza uvati kad mi izvade krv. Neću raditi test. U ponediljak ću ić vadit betu, 12dnt, 15d nakon punkcije. Čak mi je i dr L rekao za 12,13 dana jer je biće čovik skontao da ja ne čekam dva tjedna ahahhaha. Al ako bude pozitivna ponovit ću u sridu pa mu se tada javiti.

  21. #5821

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Bez rezultata je zbog niske fetalne frakcije. Moja je prvi put bila niža od njihovog minimuma. Pa sam slijedeći put vadila krv pa je sad više od minimuma ali navodno kad ju počnu analizirati ne mogu iz nje izvući sve dijelove bebinih DNA za analizu. Pa sam treći put vadila krv i opet ista situacija, frakcija identična kao i drugi put.
    Od Panorame sam danas dobila objašnjenje da tako može biti zato što imam višak kilograma. I rekli su mi da mogu ponavljati ponovno, o njihovom trošku naravno. Međutim po meni nema smisla nešto ponavljati sto puta. U takvim situacijama svi drugi doktori koliko sam shvatila predlažu amniocintezu.
    Još gore mi je jer su kod mene blizanci i to izgleda jednojajčani. Na svakom uzv do sada je sve bilo ok, znam da to nije garancija ali opet. Jednako dugački, jednako teški, ma na izgled sve ok (po riječima dr) . Samo ta Panorama ne štima.

  22. #5822

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Afrodita06 strasno stvarno, ja bi vec prolupala.
    Ja sam bas danas isla raditi Veritas test rekli su mi nalaz za tjedan dana, nadam se da necu proci kao i ti. DalmIB držim fige na pozitivnoj beti.

  23. #5823

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Ja sam odlučila da su moji dečki dobro i dok se ne dokaže drugačije držim se toga. Ali da je stresno je i to jakoooo.

  24. #5824

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Afrodita06 sta su ti vec rekli da su decki?

  25. #5825

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Pa jedan je raširio noge na izvolte na zadnjem uzv i dečko je a pošto su jednojajčani onda je i drugi dečko.

  26. #5826

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Afrodita06 jao super, samo neka su živi i zdravi.. znači jedna ti se primila kad su jednojajcani, super bas mi je drago..

  27. #5827

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Dr. P mi ke sad rekao da nikako me uzimam taj metotraksat, da je najbolja ili abortivna pilula (ako je kod nas registrirana, ne vidim da ju spominju), ili vakum aspiracija. Postupak od par minuta. Odem u istraživanje, nova nada je tu!!
    Afrodita, dvojčeki, ajme ❤️❤️. Znači niska fetalna frakcija. Oprosti ako je preintimno pitanje, ali o koliko okvirno kilograma viška se radi? I ja sam dosta velika, pa mi je sad i to novost.
    Pa ako je na njihov trošak, zašto ne ponoviti? Fetalna frakcija samo raste s vremenom, kaj ne?
    Dalma, bit će velika beta!!! Držim fige!

  28. #5828

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,758

    Početno

    Afrodita baš mi je žao da je tako ispala na kraju i da se sada brineš. Nisam iskreno čula da je nekome baš tako bilo i da bi trebao Amnio.
    Jedino znam za slučajeve da od prve nije uspjelo nedovoljno uzorka pa kod drugog pokušaja bude normalan rezultat.
    Istina fetalna frakcija je bitna i što je veća rezultat je pouzdaniji tako da ne treba odmah letiti u 10 tt i ići raditi test što ti i nisi bila kod ponovljanja jer si sad u 15 tt.
    Mislim da je sve dobro ako je frakcija preko 4 posto, ako me sjećanje dobro služi.
    Ja sam u obje trudnoće radila s punih 12 tt i bilo je preko 11 posto.
    S tim da sam kod dr. Kosa išla na mini anomaly i njego oko što je vidjelo to je bilo to.

    Alisa mislim da kod Podobnika ima vakum aspiracija da su cure pisale.

    Što se tiče ovih testova neznam dal ima ikakve veze kad su blizanci u pitanju.
    Jednom mi je forumašica jedna divna objasnila al sam ja zaboravila.

    U moje vrijeme 2014 -te Panoramu je samo Harni radila a posto nisam nikad bila kod nje pa nisam ni išla.

    Dalma čekamo betu u pon.

  29. #5829

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Radila sam Panoramu jer sam čitala da je najbolja za blizance. Fetalna frakcija je bila 2,4 pa 3,1 i 3,1. Moja kilaža na 14+6 tt je 106 kg. I nikad i za ništa mi nije pravila probleme (osim naravno Panorame). Danas sam imala poduži razgovor s gđom iz Panorame gdje mi je objasnila da se zbog ovih nalaza ne trebam brinuti. Da moja fetalna frakcija nije uopće loša obzirom na moje kilograme i da bi bilo loše da imam 60 kg i frakciju 1,6%. Rekla mi je da ona raste ali u početku jako sporo te da tek kasnije u trudnoći bude rast od 3% tjedno. Ja ne bi bila ja da nisam ogrenula internet naopačke da dođem do nekih info (znam koliko je to loše). Ono što sam našla je da se žene u Americi (gdje je Panorama i izvorno) jako žale na puno nalaza, bez rezultata, a u pitanju su žene koje su prošle ivf, trudne s blizancima i imaju povećanu težinu. Do sada u trudnoći se nisam ništa udebljala, što sam smatrala pozitivnim, sad mi se čini da ću od ovog svega još i smršaviti.

  30. #5830

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    LaraLana minimalan iznos frakcije od 4% je za druge testove da bi uopće mogli napraviti analizu, osim za Panoramu, kod njih je 2,8%

  31. #5831

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,758

    Početno

    Afrodita da sad kad si spomenula ovo za blizance i Panoramu mi je nadošlo da sam čula a isto tako i za frakciju. Svejedno hvala na informaciji jer će mnogima dobro doći koji čitaju!

    Ok sad je ta gospođa s tobom razgovarala i to je u redu i čovjeku bude lakše ali bez obzira na sve to što je rekla ti i dalje nemaš rezultate bez obzira na ovih 3,1 i višak kilograma i sve što utječe na to.

    Gle i ja bi na tvom mjestu okrenula Internet i to je u redu i po meni je bolje da se skupe informacije i iskustva žena.

    Amnio se ono najranije radi od 16 tt trudnoće jel tako? A netko od dr i kasnije preporučuju u 18 tt.
    Ja bi vjerojatno na tvom mjestu dok bi čekala Amnio još jednom odradila Panoramu. Em je o njihovom trošku em nikad ne znaš, možda baš ovaj put dobiješ rezultat jer čuda se događaju.

  32. #5832

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,758

    Početno

    Alisa kako si ti?
    Jesi našla možda da još netko osim Podobnika radi vakum?
    Kako mi je ostalo u sjećanju da nakon klasične kiretaže preporučuju 2 do 3 mjeseca pauzu.

  33. #5833

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Svima želim sretnu 2023.!!! Ova će godina biti THE godina!

    LaraLana, ok sam. Trenutno pod gripom, ali još "cijela". Podobnik ima vakumsku, ali ipak uz pomoć kirete. Zvala sam ženu i tako mi je rekla. 4800 kn.
    Ali sam pročitala da se po zakonu i u bolnicama do 10.tjedna trudnoće koristi vakuum aspiracija. Svugdje različite informacije. Vidjet ću što će mi reći doktorica sljedeći tjedan.

  34. #5834

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,758

    Početno

    Dalma s nestrpljenjem čekam betu

  35. #5835

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Evo me, trebalo mi je malo da se priberem, nije mi bilo do ničeg. Beta 0.7
    Za sad mi se 2023.nimalo ne dopada.
    Nadam se da će ostatak bit puno bolji i svima nama donijeti puno veselja i malih smotuljaka.
    Sve najbolje vam želim cure

  36. #5836

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    DalmaIB baš mi je žao, nadam se da će ti sljedeći put biti dobitan...

  37. #5837

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Ajoj Dalma, baš mi je jako žao. Drži se!

  38. #5838

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,758

    Početno

    Citiraj DalmaIB prvotno napisa Vidi poruku
    Evo me, trebalo mi je malo da se priberem, nije mi bilo do ničeg. Beta 0.7
    Za sad mi se 2023.nimalo ne dopada.
    Nadam se da će ostatak bit puno bolji i svima nama donijeti puno veselja i malih smotuljaka.
    Sve najbolje vam želim cure
    Dalma jako mi je žao, grlim

  39. #5839

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj DalmaIB prvotno napisa Vidi poruku
    Evo me, trebalo mi je malo da se priberem, nije mi bilo do ničeg. Beta 0.7
    Za sad mi se 2023.nimalo ne dopada.
    Nadam se da će ostatak bit puno bolji i svima nama donijeti puno veselja i malih smotuljaka.
    Sve najbolje vam želim cure
    Žao mi je. Odmori glavu i dušu pa hrabro naprijed dalje.

  40. #5840

    Datum pristupanja
    Sep 2022
    Postovi
    17

    Početno

    Citiraj DalmaIB prvotno napisa Vidi poruku
    Evo me, trebalo mi je malo da se priberem, nije mi bilo do ničeg. Beta 0.7
    Za sad mi se 2023.nimalo ne dopada.
    Nadam se da će ostatak bit puno bolji i svima nama donijeti puno veselja i malih smotuljaka.
    Sve najbolje vam želim cure
    Bas mi je zao
    Doci ce to sve na svoje kad tad

  41. #5841

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Evo inf. sa Sv.Duha - medikamentozni pobačaj - danas pilula, druge u četvrtak, kada ostajem u dnevnoj bolnici (navodno na par sati najviše). Tablete ne pokriva zdravstveno ni dopunsko, nadoplata 35 eura (meni sad totalno nevažno, ali eto..).
    Nije metotreksat, on se daje samo u slučaju vanmaterične trudnoće.
    Druga opcija je kiretaža vulgaris.
    Vakumsku koriste samo ako se žena ne očisti nakon tableta.

  42. #5842

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,758

    Početno

    Alisa baš sam ti htjela napisati da npr zašto bi plaćala kod Podobnika ako se vakum radi i u Bolnici ili medikamentozni način a nije potrebno dugo čekanje odnosno pauza.
    Kad bi mogla na FET nakon medikamentoznog?

  43. #5843

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,758

    Početno

    Dalma ti ono imaš materijala još za 2 pokušaja ili sam nešto falila?

  44. #5844

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Hvala vam cure.
    Pauza dva tri ciklusa pa u novu borbu. Nema predaje.
    Da LaraLana, imam još za dva pokušaja, sve pamtiš, svaka ti čast.

  45. #5845

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    LaraLana, kad sam ja zabrijala da je metotreksat jedini medikamentozni prekid, a nije. I ja bih ponovno najbrže moguće, 2 do 3 ciklusa pa FET.

  46. #5846
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Pozdrav drage žene, upravo sam pročitala zadnjih par stranica...
    Dalma i Alisa, žao mi je zbog takvih ishoda, držim vam fige za dalje...
    Moram reći da me ovo s otkrivenom genetskom bolešću donora baš pogodilo...ali kad razmislim, pa šanse uvijek postoje, i bez donacije su itekako moguće.
    U svakom slučaju se pridružujem savjetu da se detaljno ispita Boban na tu temu...

    Inače, na mojim prvim konzultacijama u Sistini i odabiru donorice, pitala sam Bobana što bi se dogodilo da se nedajbože dogodi situacija u kojoj bi zbog otkrivene bolesti djeteta trebalo doći do donorice, pitala sam da li anonimnost donorice znači da ni u takvoj radikalnoj situaciji ne bi bilo moguće kontaktirati ju... Boban me gledao u čudu i rekao da ga nikad nitko to nije pitao (u što čisto sumnjam).

    Afrodita, žao mi je zbog ovakvog iskustva s Panoramom. Ja sam radila Nifty za blizance u 12tt...ako se dobro sjećam, panorama prije tih nešto više od godinu dana nije radila test za blizance iz donacije, ne znam zašto, no tako im je pisalo na webu.
    Hoćeš li se odlučiti za amnio? Držim ti fige i vjerujem da je sve dobro ako je anomaly dobar.
    Inače, kromosomske greške, pa posljedično sindromi koji se ispituju testovima su prvenstveno vezani uz više godine žene...odnosno više godine žene nose i osjetno veći rizik. Godine muškarca tu ne utječu puno. Zato je meni rečeno da zbog niskih godina donorice realno ti testovi uopće nisu potrebni...ali sam ipak u dogovoru s mpo-ovcem koji me pratio odlučila da ću napraviti neki od nipt-ova.
    Navodno je to sve isto, samo se svi reklamiraju da su baš oni najbolji i najtočniji.
    Općenito ti dna testovi iz krvi imaju jako puno lažno pozitivnih (loših) rezultata i često se trudnice zatim šalju na amniocenteze koje u velikoj većini slučajeva pokažu da je sve ok.

    Što se viška kg tiče, to realno je rizik za trudnoću i sigurno su ti rekli da češće mjeriš tlak i radiš guk profile, ako nisu - savjetujem ti...ja sam imala velikih problema s tlakom zbog blizanačke trudnoće, zbog toga sam i rano hospitalizirana, a ušla sam u trudnoću s normalnim BMI. Imala sam i posljedice nakon trudnoće i još uvijek sam na bolničkom praćenju mog stanja. To je jako često kod blizanaca, pa pripazi i reagiraj na vrijeme, čuvaj se. Bit će sve ok!

  47. #5847

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Sushi hvala ti na savjetima. Posebno će dobro doći obzirom da moja soc.gin. je vrlo ležerna prema mojoj trudnoći, ništa naročito posebno za pratiti (po njoj).
    Za sada sam bez tegoba što se tiče guk i tlaka ali tek sam 16. tjedan. Vidjeti ćemo što će Hafner reći sutra.
    Panorama i dalje kaže da ne može analizirati krv u slučaju donacije ali donacije jajnih stanica a ne spermatozoida.
    A ja sam bila na donaciji spermatozoida i imam 36, što nije ni malo godina. Bolje da se izpregledam pa ću barem biti mirnija.

  48. #5848
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj Afrodita06 prvotno napisa Vidi poruku
    Sushi hvala ti na savjetima. Posebno će dobro doći obzirom da moja soc.gin. je vrlo ležerna prema mojoj trudnoći, ništa naročito posebno za pratiti (po njoj).
    Za sada sam bez tegoba što se tiče guk i tlaka ali tek sam 16. tjedan. Vidjeti ćemo što će Hafner reći sutra.
    Panorama i dalje kaže da ne može analizirati krv u slučaju donacije ali donacije jajnih stanica a ne spermatozoida.
    A ja sam bila na donaciji spermatozoida i imam 36, što nije ni malo godina. Bolje da se izpregledam pa ću barem biti mirnija.
    I dalje mi nije jasno zašto samo Panorama ne radi pretragu ako se radi o donaciji js, svi ostali ju normalno rade.

    Što se praćenja trudnoće tiče, ako ti je primarna ginekologica preležerna, uvijek možeš pratiti trudnoću u bolnici, što bih ti i savjetovala. Blizanačke trudnoće se same po sebi (a pogotovo s viškom kg majke) smatraju apriori visokorizičnima i bolničke ambulante ih tako i tretiraju od početka - što ukratko znači da ćeš dobiti iskusnijeg liječnika da te prati, što je super
    Ja sam vodila trudnoću paralelno od 6tt u bolnici (Merkur) i kod mog mpo liječnika.

    Da ne odem dalje u offtopic, čuvaj se i sretno! Bit će sve ok
    Posljednje uređivanje od sushi : 05.01.2023. at 17:28

  49. #5849

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,758

    Početno

    Sushi lijepo te je vidjeti da nam pišeš
    Nadam se da ste svi skupa dobro

  50. #5850

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,758

    Početno

    Afrodita a dr. Hafner radi i u bolnici i privat.
    A dr. Pavlović im se ne tako davno pridružio u Gineko.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •