Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 88

Tema: Pitanja jedne trudnice vama mamama

  1. #1
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno Pitanja jedne trudnice vama mamama

    Ozbiljno sam se bacila na proučavanje stvari koje će mi trebati za bebu kada dođe kući, pa onda meni u bolnici i sl., pa je pored svih foruma, podforuma i topica iskrsnulo more pitanja. Ja ću vam biti zahvalna ako odgovorite i na samo jedno, to je već jako, jako puno.

    1. Kolika je nužnost grudnjaka za dojenje? Naime, kupila sam si jedan super grudnjak-topić za 20 kn, rastezljiv, s laganom gumom odozdo, navlači se preko glave. Ne zbog cijene, ali čini mi se da bi jednako dobro poslužio svrsi.

    2. Ogradica u krevetiću - da ili ne? Ako stavimo na stranu estetiku, da li to ima više pozitivnih ili negativnih strana (ako ih uopće ima)? Koliko sam čitala na ovom forumu, a i šire, mišljenja su različita. Oni protiv kažu da beba treba imati čim više zraka i da nema straha od propuha. Kontraargumenti su da beba može lupiti glavicom, može joj zapeti nogica itd.

    3. Od kojeg trenutka, tj. mjeseca će meni trebati bavarinčeki? I zašto se uopće prodaju oni bez platične podloge kad takvi promoče u roku keks?

    4. Što je jorgovan (ak sam dobro zapamtila riječ)? Ima veze s posteljinom.

    5. Eh, pelene. Dakle, da sumiram, postoje jednokratne, platnene (nazovimo ih Kamaris) i tetra. Ako koristim K., da li mi trebaju tetra (osim naravno za bljuckanje i slinjenje)? Danas sam u K. opet vidjela te pelene i fakat mi se čine velike za novorođenče. Jel se varam? I gdje u cijelu tu priču ulaze švedske pelene?

    6. Da li mi je potrebna nepropusna plahta za krevetić (ona koja se stavlja ispod obične)? Kao prvo, materijal koji ne propušta vodu i slične "tvari" ne propušta ni zrak. Jesam li u krivu? A drugo, pa zar se bebe mogu toliko upiškiti da prođe pelenu i svu odjeću? I koliko bljuckanje "prodire"? Može li u tu svrhu poslužiti tetra ispod glavice?

    7. Spominje se često baby gym. Kaj je to?!

    8. Trebam li imati u higijeni za bebu famoznu Pavlovićku?

    9. Kad se govori o boravku mame u rodilištu (kao babinjače), spominju se VIR ulošci. Mislim, ja zbog njih imam noćne more još iz puberteta, zbog njihove debljine i činjenice da posvud curi. Postoji li alternativa VIR-ovima? Znam da su Always i ini totalna plastika (druga tema za raspraviti), ali u svoj toj ludnici, voljela bih da mi je "dolje" udobno. Ili se varam da mi s A. može biti bolje?

    10. S obzirom da ću roditi na SD, mogu li u sobi imati fotić? S obzirom da onaj mizerni prozorčić kroz koji će tata viđati svoje dijete na 10 sekundi, ovo će biti jedini način da ga dobro pogleda.

    I ljubite mi svoja zlata, ja nikako da dočekam svoje!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno Re: Pitanja jedne trudnice vama mamama

    Citiraj Jelka prvotno napisa
    Ozbiljno sam se bacila na proučavanje stvari koje će mi trebati za bebu kada dođe kući, pa onda meni u bolnici i sl., pa je pored svih foruma, podforuma i topica iskrsnulo more pitanja. Ja ću vam biti zahvalna ako odgovorite i na samo jedno, to je već jako, jako puno.

    1. Kolika je nužnost grudnjaka za dojenje? Naime, kupila sam si jedan super grudnjak-topić za 20 kn, rastezljiv, s laganom gumom odozdo, navlači se preko glave. Ne zbog cijene, ali čini mi se da bi jednako dobro poslužio svrsi.

    2. Ogradica u krevetiću - da ili ne? Ako stavimo na stranu estetiku, da li to ima više pozitivnih ili negativnih strana (ako ih uopće ima)? Koliko sam čitala na ovom forumu, a i šire, mišljenja su različita. Oni protiv kažu da beba treba imati čim više zraka i da nema straha od propuha. Kontraargumenti su da beba može lupiti glavicom, može joj zapeti nogica itd.

    3. Od kojeg trenutka, tj. mjeseca će meni trebati bavarinčeki? I zašto se uopće prodaju oni bez platične podloge kad takvi promoče u roku keks?

    4. Što je jorgovan (ak sam dobro zapamtila riječ)? Ima veze s posteljinom.

    5. Eh, pelene. Dakle, da sumiram, postoje jednokratne, platnene (nazovimo ih Kamaris) i tetra. Ako koristim K., da li mi trebaju tetra (osim naravno za bljuckanje i slinjenje)? Danas sam u K. opet vidjela te pelene i fakat mi se čine velike za novorođenče. Jel se varam? I gdje u cijelu tu priču ulaze švedske pelene?

    6. Da li mi je potrebna nepropusna plahta za krevetić (ona koja se stavlja ispod obične)? Kao prvo, materijal koji ne propušta vodu i slične "tvari" ne propušta ni zrak. Jesam li u krivu? A drugo, pa zar se bebe mogu toliko upiškiti da prođe pelenu i svu odjeću? I koliko bljuckanje "prodire"? Može li u tu svrhu poslužiti tetra ispod glavice?

    7. Spominje se često baby gym. Kaj je to?!

    8. Trebam li imati u higijeni za bebu famoznu Pavlovićku?

    9. Kad se govori o boravku mame u rodilištu (kao babinjače), spominju se VIR ulošci. Mislim, ja zbog njih imam noćne more još iz puberteta, zbog njihove debljine i činjenice da posvud curi. Postoji li alternativa VIR-ovima? Znam da su Always i ini totalna plastika (druga tema za raspraviti), ali u svoj toj ludnici, voljela bih da mi je "dolje" udobno. Ili se varam da mi s A. može biti bolje?

    10. S obzirom da ću roditi na SD, mogu li u sobi imati fotić? S obzirom da onaj mizerni prozorčić kroz koji će tata viđati svoje dijete na 10 sekundi, ovo će biti jedini način da ga dobro pogleda.

    I ljubite mi svoja zlata, ja nikako da dočekam svoje!

    1. ne mora biti grudnjak za dojenje, ali mora biti pravi grudnjak s košaricama, dakle ne sportski, barem za prvo vrijeme. grudnjak mora črvsto podržavati grudi, ali ne i stiskati ih, što sportski čine. kad se dojenje uspostavi, nosiš što hoćeš.

    2. ogradica mi je dobro došla jer je bebi bilo ugodnije, ono malo što su bili u kinderbetu.

    3. bavarinčeke ili podbratke sam počela koristiti tek s početkom dohrane. nikad mi bebe nisu toliko slinile da ih nosimo po cijele dane. a dok jedu - nekad su dovoljni oni mali, frotirni, a nekad se i pored velike platične plahte usvinje.

    4. nije jorgovan nego jorgan. to ti je navlaka za poplon.

    5. koristimo jednokratne pa se ne bih upuštala u odgovor na ovo pitanje.

    6. nikakve nepropusne plahte nemamo. jest da bebi sva robica može promočiti, ali onda presvučem i bebu i plahtu, a madrac se osuši.

    7. baby gym - interaktivna igračka.

    8. pavlovićka ili neka druga kremica za guzu, ja mažem bebu kod svakog presvlačenja.

    9. i vir obični vateni ulošci su mi bili pretvrdi preko šava i konaca, kamo li bilo što tvrđe. ali, to je samo za prvih par dana. čim rana počne zacjeljivati možeš prijeći na neke "sigurnije" uloške. a možda ranu nećeš ni imati!

    10. o sv. duhu ne znam ništa.

    sretno!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    696

    Početno

    Ja ti na svako pitanje mogu dati različit odgovor. Moj savjet je da sve prilagodiš djetetovim potrebama (i svojim). Što je jednom suvišno, drugom je neophodno.
    Eh, što sam pomogla ja ovako iskusna.

  4. #4
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    1. grudnjak za dojenje - koliko ja znam bitno je da nije krut da ne zaustavlja mljeko u grudima, a praktičnije ti je dojit ako maš praktičan grudnjak. a negdi sam čitala da se u početku ne nosi grudnjak radi zastoja i sl, ali nek me neko ispravi
    2. ja držim ogradicu s jedne strane, a s druge strane ne, da ga vidim. sad kad se okreće, onaj smotuljak za poduprit leđa nam više ne služi za to pa ga držim uz ogradu da ne izviri ruka ili noga, jer je jedno jutro izvirio s obje noge
    3. ja imam one bez podloge, ok su ako baš puno ne bljuca, ali bitno je da se ne sljeva niz vrat, da se ne inficira na pregibima. oni s podlogom kad počne dohrana. a one tanke koristim za vani, jer smo inače u trenu mokri
    4. hehe...jorgan, prekrivač, neznam kako se kaže književno, koltra, kuverta....
    5. eeee a pelene. postoje platnene pelene, koje se peru i koriste se u kombinaciji s zaštitnim gaćicama, ili ima onih all in one. švedske pelene se koriste u kombinaciji s tetra i jednokratnim za široko povijanje, a ako koristiš platnene, to koliko sam ja skužila ne treba. švedske ako su velike, mogu se presavinut na rubu, meni je pokazala patronažna jer sam ja previjala da su mu bile do vrata....ima podforum platnene, samo ćirni i onmah ćeš se navuć, govorim iz osobnog iskustva..
    6. ja imam jedan pamučni veliki ručnik preko madraca, posteljina, pa tetra pelena u duplo. nije nikad promočilo
    7. to je podloga na kojoj leži beba a iznad nje vise igračkice pa ih lovi i vježba motoriku a mama odmara....gym ti govori sve
    8. pavlovićka je za mene najbolja za guzu
    9. vir jadino znam da su dobri, a onda baš i nije te briga imaš li kantu između nogu, bitno je da je bebe u rukama! bitno je da su pamučni i da dobro upijaju, ja sam mnogo krvarila pa sam always imala na gaćicama kao zaštitu jer je lilo
    10. ja rodila u splitu, tamo možeš imat, pa vjerujem da može svugdje
    Želim ti sve najbolje, u trudnoći, porodu i novom životu s bebačem!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    199

    Početno

    Evo i mojih odgovora:
    1.grudnjak pravi,a kad pocnes dojiti mozes onaj za dojenej jer je prakticniji
    2.ja sam imala krevetic od platna koji je imao sa svake strane samo dva drzaca,veliki,prostran i sklopiv( i sada bi mogla spavati da zeli-3 god)
    3.ja podbaratk nisam koristila uopce,stavljala sam pelenu
    4.jorgan nije navlaka,nego poplun(npr.u zgb poplun,u osijeku jorgan)
    5.prvi sam mjesec koristila platnene,poslije jednokratne
    6.nisam imala nista ispod plahtice,dovoljno su grijale i pelene i moram priznati da nisu promakale
    7.slazem se sa gornjim postom
    8.ja sam koristila maslinovo ulje
    9.ja sam koristila uloske "ona",samoljepive i meni su bile ok.
    10.o SD ne znam nista ,rodila sam u Petrovoj

  6. #6
    Mini me

    Početno

    Jasam rodila u Vinogradskoj i imali smo fotić pa nas je i babica slikala. Koristila sam Vir uloske jer su me tako svi savjetovali,treba ih staviti 2 ili 3 pa si mirna barem 1 sat u početku!Mene su grudnjaci jako smeteli pa sam
    kupila elastičnu mrežicu i one jastučiće za dojilje i to je super funkcioniralo.

  7. #7
    india avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    383

    Početno Re: Pitanja jedne trudnice vama mamama

    Par inputa na neka od pitanja s moje strane:

    1. grudnjaci za dojenje meni su ispali puno praktičniji od takvih topića, makar ih i ja jako volim. ti su grudnjaci pogotovo pogodni kad si vani s bebačem jer se ne moraš jako razdrljit da bi došla do cike. također, lakše je spremit ciku s jednom rukom u takav grudnjak nego u taj topić (barem meni)

    3. partihilčeki budu koristan rekvizit ako beba bljucka pa njihovim nošenjem uštediš koje presvlačenje. kad bebač proslini opet dobro dođu.

    9. bitno je da "dole" diše, pogotovo ako ćeš imati ranu od epi ili puknuća pa mi se plastificirani ulošci ne čine baš kao najbolji izbor. vir jest debeo ali je efikasan, no kao što kažu cure, ionako će ti samo bebač biti na pameti... ja živjela s virom punih 5 tjedana.

    10. na SD-u u sobi možeš imat kaj god poželiš pa tako i fotić. ja slikala k'o luda. i fotićem i mobačem.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,439

    Početno Re: Pitanja jedne trudnice vama mamama

    Citiraj aleta prvotno napisa
    4. nije jorgovan nego jorgan. to ti je navlaka za poplon.

    "jorgovan" je jorgan, tj. poplun
    (a navlaka je navlaka )

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,439

    Početno

    s prvom bebom sam koristila i grudnjake s placa za 15 kn jer mi je stalno bilo mokro - ne bih stigla oprati i osušiti ove za dojenje

    skidala bih naramenice - hodala sa, po cijele dane polugola - samo u grudnjaku


    op. ne znam zašto govorim u prošlosti kada istu stvar radim i sada


    fotić možeš imati, i kameru i mobitel ... iako ****lje manje s tehnikom oko bebača, pogotovo ne s blicom

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,439

    Početno

    A. ulošci će te grebati jer je to ipak plastika

    imaš i Veo pamučne od Lole Ribara ...

    bolje ti je pretrpi desetak dana ako budeš imala ranu, tj. epi

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno Re: Pitanja jedne trudnice vama mamama

    Citiraj Jelka prvotno napisa
    1. Ja ih, osim u prva dva mjeseca dok se nije uspostavila ponuda-potražnja, uopće nisam nosila, samo kad smo izlazili van (estetike radi ).

    2. Hm... mi ne koristimo krevetić

    3. Od početka dohrane

    5. Eh, pelene. Za razliku od narednice, mi smo koristili jednokratne do trenutka kad smo saznali za platnene. Bila je to ljubav na prvi pogled. "Kamaris type" + zaštitne gaćice.

    6. Tetra ispod glavice je dovoljna.

    8. Famozna Pavlovićka je nama praktički jedina kremica koju koristimo.

    9. S VIR ulošcima bit će ti najudobnije moguće. Provjereno.

    I ljubite mi svoja zlata, ja nikako da dočekam svoje!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    evo mene smotke sve u citatu

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno Re: Pitanja jedne trudnice vama mamama

    1. Ja ih, osim u prva dva mjeseca dok se nije uspostavila ponuda-potražnja, uopće nisam nosila, samo kad smo izlazili van (estetike radi ).

    2. Hm... mi ne koristimo krevetić

    3. Od početka dohrane

    5. Eh, pelene. Za razliku od narednice, mi smo koristili jednokratne do trenutka kad smo saznali za platnene. Bila je to ljubav na prvi pogled. "Kamaris type" + zaštitne gaćice.

    6. Tetra ispod glavice je dovoljna.

    8. Famozna Pavlovićka je nama praktički jedina kremica koju koristimo.

    9. S VIR ulošcima bit će ti najudobnije moguće. Provjereno.

    I ljubite mi svoja zlata, ja nikako da dočekam svoje!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno Re: Pitanja jedne trudnice vama mamama

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa
    Citiraj aleta prvotno napisa
    4. nije jorgovan nego jorgan. to ti je navlaka za poplon.

    "jorgovan" je jorgan, tj. poplun
    (a navlaka je navlaka )
    a, imaš pravo. mislila sam na "šlifer".

  15. #15
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    1. mene su spasili
    2. mi i mamo malu tj. kraću pa zraka ima sasvim dovoljno
    3. kada krene dohrana, eventualno za višak sline oko 3 mj.
    4. za jorgovan
    5. koristim jednokratne
    6. postoje neke plahtice od impregniranog pamuka, ja ju imam a kako vid vrlo malo vremena provodi u kinderbetu kao da ju i nemam
    7.baby g. je vrlo korisna igračka
    8. Pavlovićka više nije ono što je bila, imaš od Biofarma, JGL .... a osim toga u svakoj ljekarni ju možeš naručiti
    9. VIR ili VEO ukoliko rađaš vaginalno svakako ih koristi (ja sam rađala carskim i koristila sam ih jer sam potpuno zaboraila da mogu i klasične )


    još malo pa ćeš i ti ovdje (taman kada mi odemo)

  16. #16
    vanjci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    722

    Početno

    1. za grudnjake je vazno da ne stezu. ako su ti sise prevelike onda je dobro da ih pridrzava, inace je najzdravije da se lijepo suse na zraku, odnosno da si sta vise bez icega ako to mozes podnijeti, ja npr, ne mogu nigdi bez jer mortam imati unutra ulozak da ne curi...tako da upravo zbog toga su mi topici korisniji od onih za dojenje jer kad sam vani dok zakopcam nazad i dok spremin sisu pa onda i namistim kako treba ulozak....
    2. ja ogradicu imam jer imam otvoren prozor, u pocetku ej rpozor bio zatvoren a bebe se nisu micale pa mi nije trebala
    3.moji puno sline i povracaju-bljuckaju pa su mi bili potrebni od pocetka
    4.
    5.svedske i tetra pelene se zajedno koriste za siroko povijanje tj preko jednokratnih. ako koristis one iz kamarisa za siroko onda ti nijedna ni druga ne trebaju. ako koristis platnene onda ni to
    6.nije ti potrebna ali ne dode lose. nemozes vjerovati koliko propisaju tako male bebe, ali mozes uvijek je kad vec popisa sve zivo donjeti je kod sebe u krevet
    7.
    8. meni je svaka iz ljekarne dobra
    9. 2 vira jedan do drugog i kao zastita na gacice always da ne propusti...
    10. sta je snoppy rekla, kad moze u splitu moze svugdi

  17. #17
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    što se tiče grudnjaka, ja sam iz vlastitog iskustva i mojih frendica zaključila da ako imaš manje cice, ti je praktičniji onaj za dojenje, a ako imaš velike, onda ti je dobar sportski. Sve je to individuakno. Probaj navući taj sportski i vježbaj doma malo. Ako možeš bez većeg problema jednom rukom podići majicu, izvaditi cicu iz grudnjaka i vratiti je nazad, onda super...


    Što se tiče ostalih stvari, tipa jorgana, ogradice, baby gima, nepropusne podloge. to su stvari koje ti prva 2 mjeseca, a moža i više neće trebati. Ja sam se nakupovala svega, a pola od toga još ne koristim niti nakon 20 mj. Kao prvo beba je još toliko sitna da bi se mogla okretati i bacati po krevetu, jorgan može pričekati i do jeseni, a nepropusna podloga će ti zatrebati kad djetetu budeš skinula pelenu (ja je ni nakon 20 mj. još nisam upotrijebila). Dovoljno ti je za početak 1-2 para plahti.

    Baby gym beba počne korisriti negdje s 3 mj. čini mi se.

  18. #18
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno Re: Pitanja jedne trudnice vama mamama

    1. barem jedan koji se tako naprijed kopča, ako ništa drugo, zbog olakšanog dojenja pred drugima. Topić previše steže.

    2. Mi smo stavili, nekako mi se činilo ok da mu ne puše od vrata direktno na glavu (blizu je balkona), ali mislim da nije neophodno - moraš sama procijeniti. Sad sam stavila i s druge strane jer se počeo udarati o ogradu.
    3. negdje s 3 mj. Andrej je počeo jako jako sliniti pa sam mu tu i tamo - kad idemo nekamo - stavljala partiklu, onu platnenu. I sad kad jede kašice može koristiti ove bez plastične podloge jer ne prolije se baš more toga. Druga je stvar kad počne sam pokušavati jesti.

    4. rekle su ti cure
    5. mi koristimo jednokratne, iako bi sljedeći put možda krenula s platnenim. Ni kod jednokratnih nismo koristili švedske ni tetra jer smo široko povijali pomoću platnenih gaćica, i to samo 2 mj.
    6. Nikad to nismo stavili (iako sam kupila ) i nikad nije promočilo s pidžamice na plahtu. Za bljuckanje i slinjenje dovoljna je tetra ispod glave.

    7. dobila si već odgovor
    8. Pavlovićka je stvarno famozna, prvih 6 mj. samo smo to koristili - za sve.
    9. staviš par virova, nisu uopće debeli i jako su udobni. I tako se ne krećeš puno. Ja sam ih koristila i kasnije kod kuće i poludjela kad su nestali iz DM-a i ljekarni.
    10. ne znam za SD,ali logično mi je da smiješ imati što hoćeš.
    I, ljubi svoje zlato u pupi!!!Ubrzo ćeš i uživo!

  19. #19
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    E, da, a zaboravila sam napisati da ti jorgan iliti jorgovan stvarno ne treba, pogotovo ako imaš centralno grijanje. Bebu treba pokrivati s laganim pokrivačima, tako da je najbolje navlaka za jorgan ili plahta i jedna ili više dekica (ovisno o temperaturi prostorije).

  20. #20
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno Re: Pitanja jedne trudnice vama mamama

    1. grudnjak/topic- bitno je da ti je udobno, to je moje misljenje. ja i sad doma, a pogotovo po noci, koristim jedan stari rastegnuti topic. ponekad dok spavam samo usku potkosulju u koju stavim gazu (meni dosta curi mlijeko)

    2. Ogradica u krevetiću - da ili ne? - mi je nemamo, no razmisljam o stavljanju. naime, do sada je L. bila fiksirana u kamarisovim jastucima za spavanje na boku (smotuljcima) pa nije dosezala do ogradice. sada je postala prejaka i iskobelja se iz njih i dopuze do vrha kreveta. par puta sam je nasla kako je nabila glavu na ogradicu. stavila bi samo jedan, gornji. sa strane imamo igracke a i ja je gledam sa kreveta. propuh? nije mi nikad palo to na pamet.

    3. podbradak mi ponekad koristimo vec sad. L. jako bljucka (moze na natjecanje u bljuckanju u dalj) pa joj sa njime stitim robicu da se ne smoci. stara je 2 mj. zasto prodaju one...ne znam, ista stvar je stavila gazicu ili te bez podloge.

    4. dobila si odgovor sto je jorgan (ne navlaka)

    5. tu ti ne mogu pomoci

    6. L. na plahti ima rasirenu tetra pelenu, a ispod glavice gazicu. ponekad kad bljucne, prodje sve...

    7. dobila si odgovor

    8. mi koristimo bebinu mast koju rade u apoteci i jako smo zadovoljni(sad jel to pavloviceva ili ne...)

    9. vir 80- neces vjerovat ali udobno je! mozes si staviti vir, a ispod njih always da ti ne promoce. iako meni je vise smetao always nego vir. mozes staviti vir 90 i na njih vir 80. i ja sam ih koristila doma dokle god sam krvarila. mislim da kad dobijem mengu cu se opet vratit na njih.

    10. rodila sam u petrovoj

    ljubim! a ti mazi tibu uskoro ces i ti ljubit!!!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno Re: Pitanja jedne trudnice vama mamama

    1. Kolika je nužnost grudnjaka za dojenje? Naime, kupila sam si jedan super grudnjak-topić za 20 kn, rastezljiv, s laganom gumom odozdo, navlači se preko glave. Ne zbog cijene, ali čini mi se da bi jednako dobro poslužio svrsi.

    Ja imam tešku artiljeriju, pa topić nije dolazio u obzir, no oni "prozorčići" na grudnjaku za dojenje pokazali su mi se posve bespotrebnima - uvijek samo izvučem cicu odozgora ili ispod, brže mi je. Tako da, ako nemaš mljekare, ne vidim zašto ne bi mogla koristiti topić ili običan, pamučni grudnjak. Znam samo da oni s fišbajnima nisu preporučljivi, jer može doći do začepljenja kanalića. Ja sma zato jako tužna jer sam prije nosila samo takve.

    2. Ogradica u krevetiću - da ili ne? Ako stavimo na stranu estetiku, da li to ima više pozitivnih ili negativnih strana (ako ih uopće ima)? Koliko sam čitala na ovom forumu, a i šire, mišljenja su različita. Oni protiv kažu da beba treba imati čim više zraka i da nema straha od propuha. Kontraargumenti su da beba može lupiti glavicom, može joj zapeti nogica itd.

    Ne koristimo kinderbet. Kao budućoj dojilji toplo ti preporučujem da beba spava s vama. Osim što je predivan doživljaj, nevjerojatno je praktično - nema dizanja po noći.

    3. Od kojeg trenutka, tj. mjeseca će meni trebati bavarinčeki? I zašto se uopće prodaju oni bez plastične podloge kad takvi promoče u roku keks?

    Koliko sam ja skužila, plastični služe kad kreneš s dohranom (dakle, iza 6.mjeseca) i imaju dolje onaj zavijutak koji "lovi" hranu. Ovi pamučni su za bebe koje puno bljuckaju da je ne presvlačiš svakih 5 minuta. Nika ima takvo iskustvo. Mi ih nikad nismo koristili.

    4. Što je jorgovan (ak sam dobro zapamtila riječ)? Ima veze s posteljinom.

    Jorgovan je moj najdraži cvijet, miriši božanstveno. Jorgan je poplun.

    5. Eh, pelene. Dakle, da sumiram, postoje jednokratne, platnene (nazovimo ih Kamaris) i tetra. Ako koristim K., da li mi trebaju tetra (osim naravno za bljuckanje i slinjenje)? Danas sam u K. opet vidjela te pelene i fakat mi se čine velike za novorođenče. Jel se varam? I gdje u cijelu tu priču ulaze švedske pelene?

    Koristimo jednokratne, a tetri imamo tridesetak. Toplo ih preporučujem - za podlogu bilogdje gdje beba leži, eventualno bljuckanje, autosjedalicu, ma za sve...Švedske pelene su za široko povijanje, dakle njih zaboravi, i Stanojević će ti na SD reći da je to nepotrebno i zastarjelo.

    6. Da li mi je potrebna nepropusna plahta za krevetić (ona koja se stavlja ispod obične)? Kao prvo, materijal koji ne propušta vodu i slične "tvari" ne propušta ni zrak. Jesam li u krivu? A drugo, pa zar se bebe mogu toliko upiškiti da prođe pelenu i svu odjeću? I koliko bljuckanje "prodire"? Može li u tu svrhu poslužiti tetra ispod glavice?

    Kao što rekoh, krevetić nula bodova. Što se tiče nepropusnih podloga, za sad im ne vidim svrhu. Mi na Kalebovom dijelu kreveta imamo njegovu plahtu i preko tetru (tamo gdje je glavica), iako najčešće završi na mom jastuku ili na nama.

    7. Spominje se često baby gym. Kaj je to?!

    Didaktička igračka koja može služiti i za sasvim male bebe, ali i za stariju djecu. Kad ideš u Turbo limač, baci pogled, imaš Tomyjev za nekih 300 kuna. Mi ga još nismo počeli koristiti.

    8. Trebam li imati u higijeni za bebu famoznu Pavlovićku?

    Ja je imam, ali je gotovo nikad ne koristim. Bolja mi je krema iz DM-a koju dobiješ u paketu "Sretna beba". Puno je manje masna.

    9. Kad se govori o boravku mame u rodilištu (kao babinjače), spominju se VIR ulošci. Mislim, ja zbog njih imam noćne more još iz puberteta, zbog njihove debljine i činjenice da posvud curi. Postoji li alternativa VIR-ovima? Znam da su Always i ini totalna plastika (druga tema za raspraviti), ali u svoj toj ludnici, voljela bih da mi je "dolje" udobno. Ili se varam da mi s A. može biti bolje?

    Joj, nemoj Always, molim te. Ne moraju biti Vir, ali je poanta da nemaju ono ljepljivo i da su čisti pamuk - ipak je prvih par dana dolje osjetljivo, nekima čak i otvorena rana (ako si rezana, ja srećom nisam bila), a Always nimalo ne dišu i vjerojatno bi se sve usmrdilo i upalilo...Joj, užas. Vjerojatno ima neka treća opcija, ja sam koristila Veo iz DM-a.

    10. S obzirom da ću roditi na SD, mogu li u sobi imati fotić? S obzirom da onaj mizerni prozorčić kroz koji će tata viđati svoje dijete na 10 sekundi, ovo će biti jedini način da ga dobro pogleda.

    Naravno da možeš, ja sam MD-u svaki dan slikala barem par slikica.

    Jedva čekam da nam se pridružiš.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Citiraj Mirta30 prvotno napisa
    9. VIR ili VEO ukoliko rađaš vaginalno svakako ih koristi (ja sam rađala carskim i koristila sam ih jer sam potpuno zaboraila da mogu i klasične )
    A meni je trebao ovaj tvoj post da skuzim da sam i ja zaboravila da nakon carskog mogu koristiti i klasicne! Koristila sam VIR cjelih 30-ak dana nakon poroda!

  23. #23
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno Re: Pitanja jedne trudnice vama mamama

    1.imala 1 grudnjak za dojenje, kupljen u aniti, od microfibre i 2 sportska.
    sada koristim samo sportske (topići) jer su mi i više nego praktiči (nutra-van, bez dodatnog zakopčavanja i prtljanja).
    moj ti je prijedlog da kupiš grudnjake od microfibre, jer se nevjerovatno brzo suše, za razliku od pamučnih.
    to velim jer je meni mlijeko procurilo pa da sam i 10 uloščića za dojenje utrpala pod grudnjak

    2. Ogradica u krevetiću - samo sa jedne bočne strane, jer je zapinjao nogicama kad se počeo vrtiti, pa me bilo frka da ih ne slomi, sačuvajbože

    3. kad krenu zubići i/ili dohrana.
    često klinci počnu nenormalno sliniti oko trećeg mjeseca, nama su onda poslužile gazice (dođe ko bavarinčić bez nepromočive podloge, ne?)

    4. jorgovan je biljka koja cvjeta u proljeće i prekrasno miriše.

    5. ako koristiš K., ne trebaju ti T., niti Š., ali ti trebaju zaštitne gaćice.
    ono što si vidjela u kamarisu vjerovatno je one size pelena.
    ona se presavine da bi odgovarala novorođenčetu (nije moj omiljeni izbor)

    6. ne treba ti nepropusna plahta.

    8. najbolje, ako išta, onda pavlovićku.

    9. vir, mislim, 80, ispravite me ako griješim. čisti je pamuk, prozračno, nosiš jednokratne gače, pa ako ti i promoči, živo ti se fućka, šikneš sve u smeće.
    10. rodila u vinogratskoj

  24. #24
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    U principu ti je sve dobro objasnjeno u postovima dosad, jedino se ne slazem s nekoliko stvari:

    Ja imam 5-6 grudnjaka za dojenje i definitivno mi nije puno.

    Ja ti nikako ne bih preporucila da dijete spava s vama!!!!!!!???????? :?
    To nema apsolutno nikakve veze s dojenjem. Dijete izvadis iz krevetica, podojis i vratis ga u krevetic. Osim lose navike za dijete da ne spava u svom kreveticu, postoji opasnost da ga, ne daj boze, nagazis u snu ili tako nesto...

    Takoder sto se tice nepropusne plahte. Ona ti svakako ne treba odmah, ali nakon par mjeseci i te kako se zna dogoditi da promoci sve do madraca, i zasto da se madrac natapa i usmrđuje? Ovako samo operes nepropusnu plahtu i sve iznad nje. Ja sam je koristila svome djetetu sve do 4 godine, jer se i kod veceg djeteta zna dogoditi nezgoda tu i tamo, naravno da je stavis samo oko podrucja kukova, da se dijete ne znoji previse.

    Zaštitna meka ogradica u kreveticu ti je takoder potrebna kad se dijete pocne okretati, jer zna i te kako bubati o krevetic, a da ne govorimo o opasnosti provlacenja nogu, iako beba zna provuci noge i ispod te zastite i opet provuci kroz šipke :/

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Citiraj Mamasita prvotno napisa
    Citiraj Mirta30 prvotno napisa
    9. VIR ili VEO ukoliko rađaš vaginalno svakako ih koristi (ja sam rađala carskim i koristila sam ih jer sam potpuno zaboraila da mogu i klasične )
    A meni je trebao ovaj tvoj post da skuzim da sam i ja zaboravila da nakon carskog mogu koristiti i klasicne! Koristila sam VIR cjelih 30-ak dana nakon poroda!
    Ajmeeee, i ja!

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Redom:
    - 2 grudnjaka za dojenje s važnim prozorčićem za brzo cikanje + par majica ili potkošulja od mikrofibre (imaš ih u svim bojama) jer možeš naramenicu spustit ispod cike, otvorit prozorčić i hop!
    - ogradica na tri strane da je vidim i da ne trlja glavicom o drvo (desilo se)
    - jorgan totalno nepotreban zbog c.gr., odnijela ga na more
    - trebaš 10 tetra najviše ako ćeš koristiti jednokratne, šveđanki oko tri komada (dat ću ti ) dok ne uzv-ući kukiće, ali za zmotanke kao ja i prvu bebu šveđanke su korisne jer se je lakše snaći s vezanjem
    - dosad ništa nije promočilo, a i ne stavljam ništa osim posteljine na madrac
    - bljuckalica je bolja ako je gazica jer je mekša, a ne od tetra pelene, slinavček Ela navlači pa ga malo koristimo, presvlačimo se (al sline tek od 3. mj. pa se sad s tim ne zamaraj)
    - pavlovička meni najbolja ( i sve od Mustele osim kreme), u našoj ljekarni na Knežji je rade po staroj recepturi - minus miris, a imaš i u DM-u - zove se ''originalna pavlov. m.'' s starim mirisom. Bdw, guza nam je mrak!
    - vir iz gornjeg posta je ispao slučajno, al bih radije glasala za pamuk, ipak tu curi svašta... i jednokratne gaćice su super
    - MM je samo jednom čekao na onih 10 sekundi s prozorčića, ja snimala sve stalno pa je imao cijeli sat za gledat...
    ( Noćnu moru Vir80 zamijenit će skidanje gaćica svako jutro za vizitu, mo'š mislit kak nešto vide ak se n.pr. otuširaš tri minute prije vizite... I nauči kineski)

    A da dođeš na kavu pa ti sve lijepo objasnim?

  27. #27

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    jelka cure su ti sve rekle, ali meni su ova pitanja prekrasna! podsjetilo me na mene prije godinu dana... koji je sve to gušt

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Purgeraj
    Postovi
    379

    Početno Re: Pitanja jedne trudnice vama mamama

    Citiraj Jelka prvotno napisa
    5. Eh, pelene. Dakle, da sumiram, postoje jednokratne, platnene (nazovimo ih Kamaris) i tetra. Ako koristim K., da li mi trebaju tetra (osim naravno za bljuckanje i slinjenje)? Danas sam u K. opet vidjela te pelene i fakat mi se čine velike za novorođenče. Jel se varam? I gdje u cijelu tu priču ulaze švedske pelene?
    Da ti ne odgovaram na sva pitanja jer su ti curke vec odgovorile htio bih ti samo dati par natuknica za platnene pelene (Kamaris).
    Dakle mi ih koristimo stalno i JAKO smo zadovoljni.
    Ako koristis platnene pelene ne treba ti tetra u tom smislu, dakle tetru koristis samo za brisanje nakon bljuckanja ili dok ju presvlacis ili u neke druge svrhe...tipa da joj je glavica na njoj a ne na bilo kojoj podlozi.
    Uz platnene pelene dolaze i zastitne gacice koje samo navuku preko, i to je to ! Skupljas ih u jednu "kantu" pošpricas sa lavandom i svaka 2-3 dana ubacis u mašinu.
    Prednosti su:
    - NE SMRDE ni priblizno kao bilo koje jednokratne,
    - dijete ti je u pamucnoj peleni, a ne u onim plasticnim kemijama,
    - navodno se prije skinu sa pelene ako koristis platnene,
    - mislim da su curke izracunale (sa praskom, vodom i sve skupa) da je usteda preko 7000 kuna po kikacu,
    - jednokratnoj peleni treba 500 godina da se razgradi...ekologija !
    - postoje i SVE U JEDAN, platnene pelene koje ne trebaju zastitne gacice.

    Mane:
    - 7,5 sekundi više posla,
    - skupljanje u kantu i ubacivanje u masinu (ne peglaju se),
    - svaka 2-2,5 sata se mjenjaju da beba nije mokra (ali mokra je i u jednokratnima !!!),

    Kaj se tice opaske da je glomazna...samo tako izgleda ali ne smeta kikacu jer nasa Vita se vrti 100 na sat i to vec DUUUGO, tako da kaj se sputavanja tice...teorija pada u vodu !
    Zarazit ces se tim pelenama i postat ce ti hoby...mi ih imamo vec 15 vrsta i dezena. Preslatke su !

    Eto, nadam se da sam ti pomogao.[/b]

  29. #29

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    tata mata - 8) !!! tko sad ne pređe na platnene, neće nikad!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Špansko-Knežija
    Postovi
    563

    Početno

    Citiraj Zvrk prvotno napisa
    Citiraj Mamasita prvotno napisa
    Citiraj Mirta30 prvotno napisa
    9. VIR ili VEO ukoliko rađaš vaginalno svakako ih koristi (ja sam rađala carskim i koristila sam ih jer sam potpuno zaboraila da mogu i klasične )
    A meni je trebao ovaj tvoj post da skuzim da sam i ja zaboravila da nakon carskog mogu koristiti i klasicne! Koristila sam VIR cjelih 30-ak dana nakon poroda!
    Ajmeeee, i ja!
    I ja...

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28

    Početno

    baš kao što ra kaže, tako je lijepo sjetiti se tih dana, i tih istih nedoumica.

    Ja ću se osvrnuti samo na vir uloške, jer isto imam traume iz "onih" dana prvih menstruacija, al u biti tako gode nakon poroda, da je to milina. I pamučne gaće "stružu" po šavovima. Meni su bili najmekaniji veo (bez one plastike unutra), a onda ispod vir sa plastikom. Ionako ih moraš staviti nekoliko. Čak sam se prvo vrijeme u bolnici znala i obrisati njima (i bacila u kantu naravno!!), jer mi je papir bio kao brusni papir.

  32. #32
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    1) Grudnjak za dojenje je mene spasio!!! Imala sam rane po bradavicama i nosila sam njega i uloščiće za dojenje. Da nije bilo onog što se otkopča i samo spusti-umrla bi. I sad mi je ludilo i mrzim kad slučajno moram obuć obični jer su mi ovi na pranju!! A bez uloščića ne mogu nigdje osim doma.

    2) Beba uglavnom spava s nama, a krevetić je odmah do moje glave, spojen s našim krevetom, tako da ogradica ne zatvara onaj dio koji je do mene. Mislim da je to odlično jer ako je krevetić uza zid, malo štiti od hladnoće ili vrućine zida.

    3)Meni, recimo trebaju sad, sa tri ipo mjeseca jer Filip puno bali pa da ne promoči majčicu. Ali ja ti ne bi sad kupovala da sam na tvom mjestu-vidit ćeš kasnije.

    5) Mi koristimo platnene i super su nam. Nije ih problem održavat, ušteda je velika, ne treba ti široko povijanje (možda staviš gazicu unutra još)-ma ludilo! Nisu velike za novorođenče jer imaju drukere za podešavanje.

    6) Tetra zategnuta i uvučena sa strane je sasvim dovoljna ispod glavice.

    7) Didaktička ležaljka sa grickalicama i šuškalicama oko bebe, a poviše ima luk na kojem vise igračkice i ogledalo-beba na tome leži ili sjedi kasnije.

    8) Mi koristimo kremu za guzu od Galenskog laboratorija i savršena nam je! Nikad ni točkice po guzi!

    9) Tada ne bi stavila ništa drugo osim Vir uložaka iako sam ih se grozila uvijek. Stavila bi dva,tri i jednokratne gaćice. Pošto sam se često mijenjala (milijun sam ih potrošila), ne bi mi propustile. Tako su mi bile udobne da sam ih nosila mjesec dana. Ništa kruće od toga ne bi podnijela.

    10)Fotić, naravno!

    Puno sreće i nadam se da smo ti pomogle!

  33. #33
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    Mirta30, pa ti si prosvijetlila pola foruma .
    i ja sam među njima

  34. #34
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    izgleda da sam ja jedina dojilja koja nikad nije koristila grudnjake za dojenje.

    onaj jedan koji sam kupila obukla sam samo na putu iz rodilišta, doma ga skinula i to je bilo to. mrzim grudnjake, stežu me.

    nosila sam pamučne topiće u početku, kasnije mikrofibru i /kuc-kuc/ nikad gljivica, zastoja ni bilo kakvih problema.

    što se tiče pavlovićeve, upravo sam u dm-u kupila originalnu pavlovićevu. smrdiii...

    jorgovan pak, prekrasno miriši.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Špansko-Knežija
    Postovi
    563

    Početno

    Ma sve su ti već rekle, ali evo i mog doprinosa....

    1) grudnjaci za dojenje... ja kupila 5 kom u H&M i onda ostala bez mlijeka nakon par mjeseci, ali su mi jako udobni pa ih i sada nosim... ali važnije od samih grudnjaka su ti adekvatne pidjame, majce isl., da imaju gumbiće...

    2) ogradica u početku nema funkciju (osim estetsku), ali sada bi najrađe cijeli krevetić obložila s nečim jer se svako malo zvizne

    3) Ja mrzim bavarinčeke/slinčeke i kakosevećzovu... kada smo počeli s dohranom počeli smo i to čudo koristiti, ali samo kada jedemo vani... doma je ionako uvijek u bodiću i čarapicama i lako se presvučemo, a što se tiče slinjenja imamo krpice s kojima se brišemo, ako se baš tak zaslini, presvučemo se... ionako imamo hrpu odjeće koju neće stići iznositi...

    4)

    5) koristimo jednokratne, nismo široko povijali...

    6) dok nisu aktivni nama je bila dovoljna pelena pod glavom, ali nakon par nezgoda, odnedavno imamo nepropusnu plahtu, to zapravo nije plahta nego je manje, kao otprilike četvrtina plahte i ide samo pod guzu, s jedne strane je frotir, a s donje je nepropusna...

    7) mi smo kupili u TL za 120kn, obožavala ga je (od 3mj), a sada smo skinuli igračke pa se s njima igra... dobro uložen novac...

    8. pavlovičku smo dobili u apoteci na poklon i nama je smrdila, ja se sjećam te kreme kad je moja seka bila mala i imala mi je super miris... to mi je uvijek bio miris bebe, ne znam kaj su joj napravili... koristimo JGL

    9) ja sam isto tek nedavno skužila da nemaju neku funkciju ako rodiš na carski, a cure koje su prirodno rodile kunu se u njih... jednokratne gaćicu su isto pomogle (naime, ni one nemaju svrhu ako rodiš na carski, jedino kaj ne moraš prati)

    10) rodila u vinogradskoj... dozvolili su mi i slikanje u inkubatoru

    Uživaj u bebici...

  36. #36
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    neznam za to da kad je beba mala da se ne miče, moj se u rodilištu gamižio, jednom je došao do samih rešetaka koljevke, da sam morala babicu zvat da ga pomakne jer je počeo tući glavom...
    e da u početku se i pereš s ulošcima jer kako je već spomenuto, papir ti dođe ko brusni papir. i ja sam nosila sa sobom par rola papira jer je gužva pa nestane, ali pazi da bude mekani ali bezmirisni, da ne iritira.

  37. #37
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    Citiraj snoopygirl prvotno napisa
    e da u početku se i pereš s ulošcima jer kako je već spomenuto, papir ti dođe ko brusni papir.
    kaj? :?
    ne kužim ovo, daj pojasni.

  38. #38
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    pa namočiš taj pamučni uložak u toplu vodu, malo ocijediš i opereš se dole.
    tak sam i ja radila u rodilištu. u istu svrhu možeš koristiti i vatu al lakše je kad već imaš uložak. mekše je od papira u svakom slučaju, a dobro dođe kao osvježenje od tuširanja do tuširanja

  39. #39
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    što se tiče pavlovićeve, upravo sam u dm-u kupila originalnu pavlovićevu. smrdiii...
    mislim da je to krema kojoj je izmjenjena receptura, ona prava-prva Pavlovićeva je imala bornu vodu , koja se sada izbjegava

  40. #40
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Cure moje (i TM ), zbilja ste prva liga!

    TATA MATA, hvala ti za platnene. Vidiš kak je to individualno, moja kuma veli da neće maloj stavljati jer joj je teže okretati se. A Viti je ok. Ma baš kak je netko rekao, sve prilagoditi djetetovim potrebama. Samo ne kužim kad veliš da imate 15 vrsta. Misliš na proizvođače?

    Sad kad malo bolje razmislim, zbilja imaju smisla ti VIR ulošci. Uz te jednokratne gaćice, nije ni toliko bitno ako šta procuri.

    Kaj se tiče grudnjaka, evo linka tog moga. http://img128.imageshack.us/img128/6294/topic4mq.jpg Ispod uopće ne stišće (do sad na to nisam obraćala pažnju, ali eto igrom slučaja je ok), jako je mekan (microfibra), tak je sitan da stane u stisnutu šaku i probala sam onak jednom rukom dić majcu, spustit grudnjak i šljaka! Mislim da bi moglo funkcionirati.

    Pitala sam za Pavlovićku jer mi se čini da sam pročitala kako neke cure uopće ne koriste masti (da to zapravo djetetu nije potrebno). Ali koliko vidim, sve ste za.

    Zvrk, da naučim kineski?

  41. #41
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    pazi da ne kupis premale jednokratne gace- znaju se urezati oko nogu. meni su najbolje one kao boxe, mrezaste iz hospitalije.

    grudnjak ti je super!!

  42. #42
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj pinocchio prvotno napisa
    Mirta30, pa ti si prosvijetlila pola foruma .
    i ja sam među njima
    ima još,
    tri dana sam se mučila s tim ulošcima dok sam "hodala", uopće se nisam sjetila da imam jednokratne gaće, zapravo sam znala da ih imam ali nakon narkoze bilo je teško povezati neke stvari

  43. #43

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa
    Zvrk, da naučim kineski?
    Da, za onog doca u jutarnjoj viziti kojeg ništa ne razumiješ, a i on tebe sumnjam, ja sam ga tri puta pitala nešto, a on je onda ponovio sestri ''sto rekla?'' Hajde neću bit zločesta, al je zbilja lik za vizitu, tak sam i ja mogla prošetat po sobama... Svaki dan je bio neki drugi lik, popucale smo skoro od smijeha na pitanja ''ima sedisak?'', Kinez, pa Arap, pa ... Zagorec

    Jednokratne gaće su super i nakon carskog jer rez ide po rubu normalnih gaćica, al ti ćeš sve rješit u tri sata, vaginalno!

    E, kad bih sad išla rodit, kak bi to bilo super! Sve znam!

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Purgeraj
    Postovi
    379

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa
    Cure moje (i TM ), zbilja ste prva liga!

    TATA MATA, hvala ti za platnene. Vidiš kak je to individualno, moja kuma veli da neće maloj stavljati jer joj je teže okretati se. A Viti je ok. Ma baš kak je netko rekao, sve prilagoditi djetetovim potrebama. Samo ne kužim kad veliš da imate 15 vrsta. Misliš na proizvođače?
    Da mislim na proizvodace !
    Imamo Kamarisove, onda Racman, pa neke koje smo narucili iz Amerike, pa vise vrsta rucno šivanih kod nas, onda neke narucene mislim iz GB, itd...
    Upravo je Bubimira jucer narucila jos neke preko neta...ma to ti je postao hoby i totalno smo se zaljubili u njih.

    Ovo za okretanje uopce nije istina, to si je tvoja kuma malo zabrijala jer joj se tak cini, a mozda ju je i neka patronazna u to uvijerila !
    Ako trebas jos informacija oko platnenih...tu smo.

  45. #45
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj Zvrk prvotno napisa
    Jednokratne gaće su super i nakon carskog jer rez ide po rubu normalnih gaćica, al ti ćeš sve rješit u tri sata, vaginalno!
    Riječi ti se pozlatile!

    Ja imam jednokratnih gaćica iz DM. Zapravo mislim da su te, ono minijaturno pakiranje od 4 kom. Jesu te ok, ili da kupim te u Hospitaliji? I koliko će mi ih trebati po danu? Pretpostavljam u početku više, a kasnije kak se krvarenje smanjuje tak i gaćice.

    TM, imam ja još pitanja, al bum se prebacila na Platnene. 8)

  46. #46

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Ja sam jednokr. gaćice kupovala u kvartovskoj ljekarni, mislim da im je cijena bila oko 5 kn. Trošila jedne dnevno i bacila, a neke su ih žene i prale, mislim može se to... One su rastezljive, mrežaste i bolje uzmi veći broj jer manji te može žuljati oko butina, ovisi o vrsti i kol'ko ćeš se udebljati

  47. #47
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    i ja sam jednom dnevno (s iznimkom jednog dana kad sam zaflekala sve zivo na wc-u). cak sam ih koristila i kad sam dosla doma jer mi je zbog c. reza pasalo sto su dublje (moje sve gace su plitke)

  48. #48
    cirkus

    Početno Odgovori

    Meni nije bio dovoljan vagon Vir 80 koliko sam krvarila Ali zato bi stavila prvo Libresse pa po njima naslagala Vir. Puunoo Virova, jednom mi je cak kroz nogavicu ispao A sto se tice kreme meni je Pavloviceva iz DM-a zakon....Guza ko suza!!

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    138

    Početno

    1. Grudnjaci za dojenje su ZAKON . Pogotovo noču, kad ti beba cvili kraj uha, a ti nisi sposobna ni pidžamu otkopčati, pa onda još kopaj di ti je cika
    2. Ogradica u krevetiću? Razmisli treba li ti krevetić . Pokušaj bar 2-3 noči imati bebu kraj sebe. Ako imaš sreće ko moja frendica, beba neće sisati noću, pa je možeš staviti u krevetić u blizinu, ali ako te zadesi sreća ko mene, bit će ti svaka 2-3 sata na sisi. Pa ti ustani, digni 5-6-7-8-9 kila, nahrani, pa opet digni, pa lezi... Otkad spava kraj mene (između mene i MM) i ja se naspavam
    3. Bavarinčeki (slinčeki) ti trebaju kad kreneš s dohranom, oko 5-6 mjeseci. Do tad stavi gazu na krevet ispod cike i bebine glavice, kad ti krene mlijeko da ne curi po plahti, lakše gazu prat
    6. Nepropusna plahta će ti trebait kad ćete se odvikavati od pelena. Kakve god pelene koristila (K, jednokratne, ...) ne treba ti guma pod guzom. Ona štiti madrac od mokraće
    8. Toplo preporučam Biofarmovu kremu, imaš u DM-u, super se razmazuje i fino miriši, a guza ko bebina
    9. VIR. Amen. I kupi si Bivacin u spreju, dobro dođe da rashladi ranu i ubrza cijeljenje. Ja sam bila pošteno zarezana, a nakon 2 tjedna sam sjedila bez kreveljenja i krivljenja.

  50. #50
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    neznam za taj byvacin, obična voda je najbolja. sve drugo može pogoršati situaciju...

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •