Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Slabo jede

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    134

    Početno Slabo jede

    molim kakav savjet ili malo utjehe.
    Tino ima 3,5 godina, kao što stoji u naslovu slabo jede, malo količinski, jako je izbirljiv, sve mu smrdi i povraća mu se, kako to on kaže. Do prije nekih 2 mjeseca jeo je onako ne previše ali bar bi ručak pojeo kako treba, s tim da je izbirljiv oduvijek jede tjesteninu, najradije na bijelo, rijetko mu uspijem stavit nekakvo meljeno meso..., ne voli meso, maneštrice od povrća i juhu oduvijek je volio i to me spašavalo ali u zadnje vrijeme neće više niti to. Znam skuhat po par jela na dan da bi nešto pojeo i sve odbija. Ujutro je inače pojeo žitarice u mlijeku ili neke kekse, sad mu teško i to uvalim. Od voća pojede pola jabuke na dan.
    Evo jučer smo bili na krštenju njegov jelovnik od jučer: ujutro dec mlijeka s čokoladnim pahuljicama, u gostima je dobio čokoladu, od ponuđenih jela ništa nije niti pokusio, kolače ne jede, nije nioti jedan nikad pojeo, oko 16 sati pojeo je jogurt, došli smo doma i pitao je kekse - znam, grozno. Inače nikad u gostima nije htio jesti. Malo bolje to izgleda kad smo doma. Pazimo od početka dohrane na hranu, nemamo doma grickalice tipa smoki, lizaljki i sl., ne kupujemo to niti on to ne pita, tako da nije da mu slatkiši kvare apetit. Pije najviše vodu jer sam traži vodu ili čaj, sokove ne voli. Dobrog je zdravlja ima 105 cm i 16 kg, jako je aktivan i živahan. Već sam luda od toga, imate kakv savjet, jeli to samo faza, dali bi pomogla homeopatija i sl....

  2. #2
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Samo da te utješim - Sunčica ima 3 god i 2 mjeseca, visoka oko 100, ima 12.5 kg.

    Za nju svi kažu da super jede, jer kad je gladna pojede, može je se vidjeti kako s guštom tamani i povrće i meso. Ali da idem zbrajati količinu ispalo bi jako malo. I jedan slatkiš pokvari cijeli dan. Ako su na stolu npr. hrenovke znam da neće jesti povrće.

    Ja ne kuham po tri jela, ne nutkam, i ne pitam više ako kaže da je sita. Mislim da se nema razloga zabrinjavati dok su zdravi.

  3. #3
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    A bit će da ipak nešto jede ako ima 16 kila sa 3.5 godine.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    134

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    A bit će da ipak nešto jede ako ima 16 kila sa 3.5 godine.
    Ipak ima kilu manje, 15 kg sad sam ga vagala, muž ga je zadnji vagao i ostalo mi je u pamćenju 16.
    Ali nema ni trbuščića, sama rebra od njega

  5. #5
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Pa nije niti 15 kila malo, jedino ako je izgubio kilu to bi bilo čudno (ali vjerojatno si ipak krivo zapamtila).

    Razmisli o tome koliko pije mlijeka - ako pije puno mlijeka onda nije čudo da nije gladan. I o tome koliko jede slatkiša, čokolade, keksa, ako zna da će dobiti kekse onda normalno da neće jesti što mu nije fino.

    Djeca uglavnom postaju sve više i više izbirljiva kako odrastaju.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    134

    Početno

    Sve se bojim da je izgubio kilu, jer početkom 12 mj., gotovo sam sigurna da je imao 16, muž ga je vagao prije nekih 30-tak dana i rekao je 16, danas ravnih 15. U međuvremenu od 30.12. - 15.01 šmrcao i je i kašljao, ništa strašno to je prošlo, ali od onda ima još slabiji apetit. ma neznam više.

    Danas ću pratit svaku sitnicu koju stavi u usta pa ću izelaborirat na večer.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    134

    Početno

    Evo, ovako je prošao jučerašnji dan.

    9:30 - buđenje (odbija doručak), pije vodu
    10:30 - 11:30 - bili smo u šetnji pojeo je 10 dkg fornetta s pudingom od vanilije (lisnato tijesto)
    14:00 - ručak (ono što smo imali odbija i traži tjesteninu 10 dkg pašte s maslacom i ribancom
    15:20 - pohane tikvice 4 komada
    17:00 -kroasan
    19:30 - dukatinao jogurt (ne cijeli), napravila sam i griz ali nije htio
    20:00 -3 mandarina
    Pije vodu

    Izgleda kao da stalno nešto jede. Danas je puno gore, i uvijek tako jedan dan ajde nešto, drugi još manje.

    Danas je ujutro pojeo kroasan, ručak odbija, sad smo bili u šetnji ponovno me traži fornette s pudingom od vanilije, dala sam mu, znam da nije neka hrana ali kad nije htio ručati. Ovo danas je katastrofa.
    Stvarno je kratak popis stvari koje inače jede ali sad ne želi ni to više. Previše je dug popis onog što nikako ne želi (jaja, meso, krumpir pire, salsa, riža,palačinke, salama i pašteta za što mi je i drago, sir)
    Moramo li se zabrinut, jer ja se već brinem

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Forneti i kroasani su isto bili na našem jelovniku. Ukinula sam ih. Ukinula sam čaj, ukinula sam sve, baš sve što je imalo slatko. Ne dam više i gotovo. Nakon toga mi nije htio jesti glavna jela. Ili bi jeo, ali dva tri zalogaja i dosta.

    Ne znam, stvarno ne znam što bi ti drugo rekla, osim da suosjećam sa tobom. Mi smo nakon dva tjedna viroze i ranoraznih bolesti izgubili apetit. Da, oboje! On od bolesti, a ja od sekiracije. Smršavio mi je 1,5 kg!!!! I nerviram se isto kao ti. Idem googlat nekakve pripravke koji bi mu vratili apetit. Šta drugo?!!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    134

    Početno

    Evo sad sam mu uspjela uvaliti miksanu bananu i jabuku s jogurtom. Počela sam to miksati i pita me što radim, rekla sam pa za bebu, gladna je (trudna sam), a on je rekao pa i ja sam isto gladan, pojeo je skoro sve.

  10. #10
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Pojeo je dakle kroasan, 10 dkg fornetta i 10 dkg tjestenine sa maslacem i parmezanom?

    Još k tome 3 mandarine, 4 kom pohane tikvice i dukatino?


    Dakle, konačno mogu shvatiti zašto je moje dijete mršavo
    Ako za djecu koja ovoliko jedu roditelji misle da ne jedu, ne čudim se.

    Ja mislim da je prilično normalno da on ne želi jesti 'pravu' hranu - povrće i meso, kad zna da će se nahraniti fornettima, kroasanima, tjesteninom i sličnim. Tj. nije da ne jede, jede ono što mu je fino i slasno.

  11. #11
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    imam velikog odbijača hrane. nikad nije prihvatio dohranu, a onda od treće godine krenulo je još na gore. gadljiv je na sve i svašta. ako ja jedem recimo zelenu salatu, paradajz, lubenicu, on iziđe iz kuhinje jer mu se povraća. nisam mu davala bombone, otkrio ih je u vrtiću i sad su mu omiljeno jelo. ponekad ga ucjenjujem s bombonima. ponekad mu obećam kupiti nešto. ponekad ga pustim gladnog. ipak više ne plačem, ne važem ga i ne gledam tablice. nekako sam to prihvatila, glavno da nije često bolestan.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    134

    Početno

    Mima, slažem se da ono jučer što je sve pojeo kalorijski nije malo. slatkiše kao što su forneti slučajno se desilo da je dobio dva dana za redom, znači nije unaprijed znao da će ih dobit, kroasan sam se začudila da je uopće pojeo, dala mu ga je nona, inače neće.
    Ustvari, ja sam vidjela koliko pojede mali od sestre i kad usporedim čini mi se da moj u tjedan dana ne pojede toliko a mali je mlađi godinu dana, jede doručak, ručak, večeru kao veliki a međuobroci su mu bomboni, lizaljke, čokolade, smoki...
    Do prije dva mjeseca na jelovniku: povrće kuhano u raznim kombinacijama, samo da je tekuće, unutra sam stavljala npr. proso ili tjesteninu, juha i tjestenina na bijelo. Eto, to je spisak hrane koju je prihvaćao za ručaka, kao međuobroci abc namaz, niti jedan drugi, jabuka, mandarini, griz, puding, jogurt. Sad više neće nikakvo povrće ni juhu ostala je još tjestenina. To je ono što me brine.

  13. #13
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Draga luna i ja sam u istoj situaciji bila sa svojom malom, dok je iskljućivo sisala do neka 4 mj. a onda uz dohranu do nekih 9mj. prava buca a poslije Bože saćuvaj. Danas je ona mršavica od 3ipol gd. Dugo me nerviralo njeno odbijanje hrane ili činjenice da je sita nakon samo tanjura juhe, problem je u tome što je (pogotovo kod starijih generacija ) usađeno ono mišljenje da dijete mora biti bucmasto, što je rezultat uvjeta u kojim su nekada živjeli. Moja L. je mršavica ali ono što je najbitnije ona je zdravija od većine bucmaste dijece koju poznajemo unatoč činjenici što ide u vrtić. Ja ne pamtim kada je moja L. zadnji put bila bolesna, i mislim da je to prava računica a ne ona koju pokazuje vaga! I ja sam L prije nudila sve i svašta samo da bi pojela nešto, ali tu sam fazu prerasla. Slatko više nije na meniu, osim kao nagrada ako dobro pojede. Umjesto slatkiša za međuobrok nudim voće koje ona voli ili voćne jogurtiće. Kada su gladni klinci će jesti, probaj izbaciti slatko pa ako ti i ne pojede ništa za doručak za ručak sigurno hoće.

  14. #14
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    koliko se sjećam,djetetu u toj dobi treba oko 100 kalorija po kilogramu težine.dakle ti si već sa fornetima pokrila više od pola što njemu treba kroz dan.

  15. #15
    anna-y avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Dugo Selo/ Sesvete
    Postovi
    550

    Početno

    Jučer sam mjerila svog mališu:
    4 godine + skoro 1 mjesec - 102,5 cm, 16 kg.

    Isto tako slabo jede, izbirljivo, ali pre tjedan dana smo njemu i nećakinjama počeli davati 1 prepeličje jaje dnevno. Možda je slučajno, ali ovaj vikend su jako lijepo i količinski dosta pojeli.
    Ranije sam sama uzgajala prepelice, prodavala jaja i znam da je bilo dobrih rezultata kod mnogih problema, jer sadrže dosta željeza i vitamina B kompleksa.
    Mislim ,neće štetiti, pa možda da probaš.

  16. #16
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Čula sam da su prepeličja jaja zdrava, sigurno neće škoditi. Ali meni nije jasna ta zabrinutost dječjim manjkom kilograma. Skoro sve mame koje znam se brinu da im djeca ne jedu dovoljno. A sva ta djeca su zdrava, vesela i dobro napreduju.
    4 godine + skoro 1 mjesec - 102,5 cm, 16 kg.
    Zašto bi ovo bilo premalo?

    Ja ne pamtim kada je moja L. zadnji put bila bolesna, i mislim da je to prava računica a ne ona koju pokazuje vaga!
    potpisujem Xenu

  17. #17
    anna-y avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Dugo Selo/ Sesvete
    Postovi
    550

    Početno

    Nije da sam ja baš zabrinuta, ali kad vidim te košćate rukice i nogice i "prebroj" rebra, uvijek mislim da bi trebao imati kilu-dve više. I on je uglavnom zdrav, ali možda baš zato što mu stalno trpam neke "zdrave" stvari u nastojanju da mu ojačam imunitet.
    Najviše se bojim bolesti i nejedenja zbog toga, jer- ako se ovakav razboli i ne jede neko vrijeme kak treba, tko zna hoće li organizam imati snage da se bori s bolešću?

    Još mi je više bed jer je, kao i lunin izbirljiv i jede samo određene stvari - kod mojeg su to "tvrde" stvari (sve mekano je bljak )

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Jedno malo selo
    Postovi
    4

    Početno

    Pa naše oboje djece imaju problema sa hranom, neće da jedu što im mama stavi na tanjur ali ona je nepopustljiva, ako neče za ručak ona to spremi i da baš to isto za užinu.
    Ja sam nekada mislio da pretjeruje ali vidim da bi u protivnom i oni samo smoki,čips itd.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •