Stranica 61 od 149 PrviPrvi ... 1151596061626371111 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,001 do 3,050 od 7420

Tema: Potpomognuta na KBC RIJEKA

  1. #3001
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    thinkpink i dalje~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~za tebe
    Cure što obično traže ono sa zavoda hepatitis i HIV našla sam stare nalaze ali ne mogu od MPO dr. upute što točno treba vaditi mislila sam nazvati dr. pa da mi pripremi uputnice?

  2. #3002

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    47

    Početno

    hepatitis,hiv za oboje

  3. #3003

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Cure što obično traže ono sa zavoda hepatitis i HIV našla sam stare nalaze ali ne mogu od MPO dr. upute što točno treba vaditi mislila sam nazvati dr. pa da mi pripremi uputnice?
    Ovako pise na onom listu sto ga dobijes na Humanoj:

    Nalaz KG, Rh faktora, markeri na Hepatitis B i C, HIV za oba partnera - ne starija od 3 mjeseca

    Bakteriološki brisevi cerviksa, IF Chlamydia, Ureaplasma urealyticum et Mycoplasma hominis
    Posljednje uređivanje od Aurora* : 22.12.2011. at 18:30

  4. #3004
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Hvala Aurora* da to mi treba hepatitis B i C i HIV, briseve sam obavila a RH faktor imam otprije

  5. #3005
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Da i tu stavim. Doktor V.F. ( nadam se i vama drag, kao i meni) iz riječkog rodilišta pojavljuje se u par scena poroda u ovom spotu-od 4.minute dalje.
    http://www.youtube.com/watch?v=S1Wuq...&feature=share

  6. #3006

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    1,591

    Početno

    Sretna vam Nova 2012 i neka nam donese sto vise bebica!!

  7. #3007

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    492

    Početno

    Najdraže moje RIJEČKE suborke,mame i trudnice sve najbolje u 2012. želim vam ja.....sve znate šta vam želim......

  8. #3008
    dani82 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    1,186

    Početno

    Sve naj naj u novoj godinici... da vam bude sretna ko meni 2011. Puseeee!!

  9. #3009

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    7

    Početno Nova sam

    Drage moje Riječanke,
    Imam kratko važno pitanje i bilo bi mi drago da mi neka od vas odgovori.
    Eto, najvjerojatnije ću vam se ove godine pridružiti na postupcima, predloženo mi odmah ICSI zbog godina (previše) i ostalih loših nalaza (prijedlog je bio još pred nekoliko godina, no zbog drugih problema na tom se polju nije radilo a dodatnih uputa nisam dobila), pa vas pitam koliko otprilike prođe vremena od same "prijave" pa do postupka. Kakva su vaša iskustva s tim tajmingom?

    Hvala vam lijepa unaprijed, malo sam uplašena pa ni neznam što bih sve pitala a upitnika imam puno

    Arna

  10. #3010
    nina32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    359

    Početno

    Draga Arna dobrodošla!Moj prvi i jedini postupak bio je prošle godine. Prvi informativni razgovor bio je 18.2.,a postupak je bio u 5.mjesecu, a u tom intervalu sam prikupljala sve papire (psiholog , pravnik, hormoni, spermiogram, Hiv hepatiis, brisevi).Ukoliko ti već imaš bar nekoliko pripremljenih nalaza (ja nisam imala ništa) vjerujem da ćeš doći i prije na red.Sretno!

  11. #3011
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Arna, sve ti je stvar koga doktora izaberes i kako kod njega funkcionira. Recimo za uci u prvi postupak 2007.sam se nacekala a kasnije kad sam dosla pokusati dobiti drugo dijete islo je puno brze, prakticki sam mogla u postupak u roku od mjesec dana sto ti je dovoljno da sakupis briseve a i odradis razgovor sa psihologom i pravnikom (ako su na kbc susretljivi a cini mi se da jesu). Ako imas odradjene sve ostale pretrage koje te traze tipa HSG, laparo (isto ovisi o dr) i spermiogram, mislim da ti ne bi trebalo vise od 2mj od prvog razgovora da krenete. Naravno da nekad znaju blagdani i godisnji produziti cekanje, tako da ti je mozda najbolje sto prije dogovoriti razgovor sa nekim MPO-vcem na Humanoj.

  12. #3012
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Arna dobrodošla, mislim da ti postupak ovisi o trenutnim godinama koje nisi napisala jer nije svejedno o kojim godinama se radi. Ne znam kolika je gornja granicama kod ekipe u Rijeci, ali neki općeniti stav dr. je da ima smisla pokušavati s potpomognutom oplodnjom do 44 god.

  13. #3013
    butterfly101 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,040

    Početno

    Hej drage moje Riječanke,
    svima želim da nam ova 2012. donese ono što priželjkujemo i čemu smo se nadale u prošloj godini. Evo,nova borba samo što nije počela, želim nam da sve pobjedimo i da nam je ovo zadnja runda!
    Svima šaljem veliki zagrljaj.
    Arna dobro nam došla

  14. #3014

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    83

    Početno

    Dobrodošla Arna! evo i mi se spremamo na prvi icsi, nadam se uskoro, ovaj mjesec smo na dogovoru. nama je prošla skoro godina, ali mm ima azoo pa smo malo teži slučaj, u međuvremenu smo bili i u Zg na neuspješnoj biopsiji, ali kako mm nađu ipak poneki spermij u ejakulatu, nisu nas skroz otpisali, pa se nadamo da će nešto biti i za postupak... puno sreće svima u ovoj novoj 2012. godini )

  15. #3015

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    83

    Početno

    p.s. isto imam milion pitanja oko lijekova, svega i svačega, što više čitam imam osjećaj da sam više zbunjena/uplašena...

  16. #3016

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    7

    Početno

    Hvala vam svima, ipak ste mi puno pomogle. Imam 40 godina i dakle nemam što čekati. Zanima me i koja/koji dr je najbolji po vama, ali pretpostavljam da se to tu nesmije pisati Možda na pp? I da, Zar se za npr ICSI treba napraviti HSG?
    Možda previše pitam, ali neki me tekstovi zbunjuju, jer pročitala sam 1000 postova, i nekako došla do zaključka da u mojim godinama to ide najbrže (mislim postupak) tj. bez previše ispitivanja uzroka neplodnosti.
    Hvala još jednom. MOže mi se i pp netko javiti sa osobnim iskustvom iz Rijeke, ako želi.
    Arna

  17. #3017

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    7

    Početno

    I ja isto. Već imam stalne glavobolje, od postavljanja samodijagnoze, prijema u KBC, tijeka postupka, ishoda itd.

  18. #3018
    thinkpink avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na sunčanoj strani
    Postovi
    430

    Početno

    draga Arna, najprije da ti kažem da se ne bojiš....u Rijeci si u pravim rukama. ovisi i o vašim dijagnozama koliko će sve brzo ići, ali mislim da u odnosu na druge klinike imamo jako male liste čekanja. neka me netko ispravi ako griješim. najviše ti na početku treba vremena da od prvih konzultacija do postupka skupiš svu papirologiju, a to mi se čini na kraju da najviše ovisi o tvom socijalnom ginekologu....neki daju da se sve riješi telefonski, a neki kompliciraju.

    ne znam da li će ti raditi HSG, ali i on opet malo oduži cijelu situaciju, a po meni je bespotreban ako se ide direktno na ivf, icsi iz vrlo jednostavnog razloga meni su se jajovodi pokazali prohodni, u što debelo sumnjam, jer sam sigurna da bih onda postigla trudnoću i iz kućne radinosti, a ne kod dva ivf-a, prvi biokemijska, drugi - evo sad smo 7+3.

    ja toplo preporučam doktora Vlašića za kojeg nemam dovoljno riječi hvale.....

    ima na humanoj puno ekipe i svi smo mi bili jako prestrašeni kada smo dolazili prvi put, sad su se stvorila divna, topla prijateljstva, rekla bih vrlo jedinstvena i nadam se za cijeli život.

    inače, ja imam skoro 37 godina, u postupak krenula sa 36....tako da nisi stara, ima gore puno cura preko 40 i nikad im ne bi dala toliko....sve se super drže, pravi komadi!

  19. #3019
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Thinkpink kako guraš? Je, ima nas i sa preko 40 godina koje ostajemo trudni .

  20. #3020
    thinkpink avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na sunčanoj strani
    Postovi
    430

    Početno

    Citiraj sara38 prvotno napisa Vidi poruku
    Thinkpink kako guraš? Je, ima nas i sa preko 40 godina koje ostajemo trudni .
    draga, taman radim copy paste poruke za tebe....ajde malo isprazni inbox

  21. #3021
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Citiraj thinkpink prvotno napisa Vidi poruku
    draga, taman radim copy paste poruke za tebe....ajde malo isprazni inbox
    I ja za tebe! Prazno!

  22. #3022

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    7

    Početno

    Hvala najljepša, ovo je toliko informativan i kompletan odgovor a tako topao i umirujući.

    A sad malo šale, i za mene (drugi) kažu da sam komad procjena godina od 24-30 :D
    Nadajmo se najboljem, najteže je krenuti, sve je to za mene novo.

    Hvala još jednom, pa se javim kad budem krenula. Neću više daviti pitanjima, jer nakon svakog odgovora samo naviru nova

    Lijep pozdrav i sretno svima.

  23. #3023
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Arna, nova si pa ti se ne moze poslati pp
    Ja sam ti prije bila kod dr Vlastelica koji je otisao u mirovinu. Prosla sam i HSG lazno los i laparo nakon toga da bi ispalo da je sve okej. Kod nas je u pitanju muski faktor - nalaz je po nekima toliko los da nema sanse da se ista desi prirodnim putem a neki su bili jako i previse optimisticni. Kako bilo da bilo, imamo prvo dijete iz ICSIja, jednu prirodnu trudnocu koja je zavrsila spontanim, dva ICSIja nakon toga s betom 0 i na kraju iza zadnjeg postupka prirodnu sasvim neocekivanu trudnocu - kako uvijek kazem, sve je bingo.

    U cijelu pricu usla sam sa 31 godinom tako da sam mozda zato i prosla sve sto se proci moglo jer se smatralo da nije hitnoca ako izgubim pola godine na pretrage. Tebi sa 40 ce vjerojatno ipak preskociti HSG, eventualno bi te mogli kasnije ako vam iz vise pokusaja ne uspije poslati na laparo/histero dok si izmedju postupaka da se iskljuci neka anomalija u maternici i slicno.

    Sto se dr tice, nemam posebnih zamjerki za nikoga od nasa 3 MPO-vca a sa svima sam imala kontakt. Doc Smiljan ti je najdirektnija i najotvorenija ali zna joj faliti malo takta pa znaju i suze nekima doc na oci, dr Vlasic je zbilja topao i cini mi se da ima poseban kontakt sa svojim pacijentima a dr Manestar je zadnji dosao na humanu, imala sam kod njega punkciju i bio mi je korektan ali s njime sam imala najmanje dodira do sad pa nemam o njemu neki poseban stav.

    Koga god da izaberes ako ti nekim slucajem ne odgovara mozes traziti da te se prebaci drugom dr. U svakom slucaju sretno i da sto prije dodjes do bebice!

  24. #3024
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Arna u vezi godina i pokušavanja; 40 još ne bi trebalo biti prekasno no to ti nimalo ne ovisi o vanjštini netko se može osjećati i izgledati mladoliko a da je pred menopauzom, no neću te bedirati sad s tim, poanta je da moraš krenuti što prije, ja bih ti isto preporučila dr. Vlašića ima dosta iskustva i mislim da kad sagleda situacija da te neće slati na HSG jer stvarno ne vidim što bi se s tim moglo dobiti.

  25. #3025
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Arna, dobrodošla!
    I ja sam nova ovdje i tek se spremam u prvi postupak...Meni su prve konzultacije bile krajem studenog (naruče te ovisno o danu ciklusa jer ti dr. odmah radi i pregled) a za postupak sam zabilježena u ožujku, s time da sam u međuvremenu morala riješiti polip, inače bih vjerojatno došla na red i prije.
    Koliko vidim tu na riječkoj temi, zapravo ni s jednom od doktor/ica nema nekih većih negativnih iskustava pa gledajući to + faktor tvojih godina + što već što imate dijagnozu (koju?) i preporuku za ICSI, čisto sumnjam da će biti nekog bespotrebnog odugovlačenja.
    Cure su ti već sve rekle, probaj neke od pretraga napraviti i prije konzultacija, i da; susretljiv socijalac zlata vrijedi!

  26. #3026
    thinkpink avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na sunčanoj strani
    Postovi
    430

    Početno

    prema iskustvima mojih suborki ipak bih svakako dala prednost muškim doktorima na humanoj. svaka čast stručnosti dr S, ali ona zna stvarno imati loših dana. ako je pacijentica imalo emocionalno osjetljiva / a sve smo tamo imale loših dana /, odnos može biti bitno narušen.

    iako, moram priznati da sam srela cure kojima nije smetao takav direktan i ne baš previše podržavajući stav dr S. meni je jako bitna podrška doktora, lijepa riječ ohrabrenja i pozitivan stav koji se tako često čuju u ambulanti dr V .

  27. #3027
    butterfly101 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,040

    Početno

    Citiraj thinkpink prvotno napisa Vidi poruku
    prema iskustvima mojih suborki ipak bih svakako dala prednost muškim doktorima na humanoj. svaka čast stručnosti dr S, ali ona zna stvarno imati loših dana. ako je pacijentica imalo emocionalno osjetljiva / a sve smo tamo imale loših dana /, odnos može biti bitno narušen.

    iako, moram priznati da sam srela cure kojima nije smetao takav direktan i ne baš previše podržavajući stav dr S. meni je jako bitna podrška doktora, lijepa riječ ohrabrenja i pozitivan stav koji se tako često čuju u ambulanti dr V .
    potpisujem sve što si napisala,ali dodala bi samo riječi hvale za dr.M
    dr.S koju sam srela u jednom navratu od 15min,ostavila je veoma loš dojam na mene i nadam se da ću imati sreće u idućem postupku da je totalno izbjegnem...
    sretnonovim curama i neka što prije ostvare svoje snove....
    thinkpink...nadam se da si nam dobro i da mrvica raste, kad će uzv?

  28. #3028
    thinkpink avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na sunčanoj strani
    Postovi
    430

    Početno

    Citiraj butterfly101 prvotno napisa Vidi poruku
    potpisujem sve što si napisala,ali dodala bi samo riječi hvale za dr.M
    dr.S koju sam srela u jednom navratu od 15min,ostavila je veoma loš dojam na mene i nadam se da ću imati sreće u idućem postupku da je totalno izbjegnem...
    sretnonovim curama i neka što prije ostvare svoje snove....
    thinkpink...nadam se da si nam dobro i da mrvica raste, kad će uzv?
    ja sam imala sreće da je niti jednom nisam srela u svojim postupcima, jedna moja susjeda je skoro odustala na sredini postupka jer je dr S mijenjala njenog dokotora par dana. sto ljudi sto ćudi, što drugo reći

    ja sam danas 8+0, mučnine me fino operu svaki dan, mršavija dvije kile....slijedeći utz tek sa 10+2, a do onda ima da puknem na žifce . živim u nadi i vjeri da je sve u najboljem redu...nema mi druge!

  29. #3029
    The Margot avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    sj-zap Hrvatska
    Postovi
    421

    Početno

    Bok svima! Da li netko zna koliko dugo se otprilike čeka za postupak u Rijeci? I - ako je to ovdje na forumu uobičajeno - da li se može preporučiti neki određeni liječnik?


  30. #3030
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Citiraj The Margot prvotno napisa Vidi poruku
    Bok svima! Da li netko zna koliko dugo se otprilike čeka za postupak u Rijeci? I - ako je to ovdje na forumu uobičajeno - da li se može preporučiti neki određeni liječnik?

    Baš se ovih par postova iznad pričalo i o jednom i o drugom.

  31. #3031
    The Margot avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    sj-zap Hrvatska
    Postovi
    421

    Početno

    Trebaju mi naočale Pročitala - hvala! A ja sam baš sada iskopala mail adresu i poslala upit za termin... Spremali smo se u LJU, ali možda se prebacimo kod nas u RI ako ekspresno promijene odredbe zakona Hvala svima na korisnim informacijama gore!

  32. #3032
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Citiraj The Margot prvotno napisa Vidi poruku
    Trebaju mi naočale Pročitala - hvala! A ja sam baš sada iskopala mail adresu i poslala upit za termin... Spremali smo se u LJU, ali možda se prebacimo kod nas u RI ako ekspresno promijene odredbe zakona Hvala svima na korisnim informacijama gore!
    Taman dok obaviš konzultacije, pa svu papirologiju i evo novog zakona!

  33. #3033

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    122

    Početno

    Cure, bok. Evo nama je sad godina dana otkad smo započeli s odlascima na Humanu u Ri. Obavili smo dosad 4 inseminacije, neuspješne. MM ima dijagnozu asthenozoospermia, a kod mene je kao sve ok. E sada, MM je često poslovno izvan zemlje, zna biti i po 2-3 mjeseca; inače bi to nekako preživila , ali otkad smo započeli borbu za bebu, muka mi je kad znam da ne da nećemo uspjeti ta tri mjeseca, nego da nećemo ni pokušati uspjeti. Predložila sam zato dr. da dok je MM doma, obavimo postupak u Ri, a kad ga nema da smrznemo spermije u ZG-u i taj mjesec/mjesece obavimo tamo, upravo zbog tog inače praznog hoda dok njega nema (u dvije godine braka njega cca godinu dana nije bilo doma). Doktor se nije složio s mojim prijedlogom, i iako je inače stvarno ok, i imam povjerenje u njega, na njegovo : strpite se par mjeseci pa kad bude doma, dođite, pošizila sam. Uglavnom, idući korak je IVF. u Rijeci predlažu u prirodnom ciklusu, a bili smo i na konzultacijama u IVF centru (Zg) i tamo predlažu IVF - puna stimulacija. Šta bi vi odlučile da vam novac nije toliko bitan kod odluke - išle privatno, platile i bez čekanja išle u postupke, ili poslušale dragog doktora u Ri, i dalje bile strpljive i svakih par mjeseci išle u postupke, jer još uvijek u Ri ne zamrzavaju spermije???

  34. #3034
    The Margot avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    sj-zap Hrvatska
    Postovi
    421

    Početno

    Citiraj tigrical prvotno napisa Vidi poruku
    Taman dok obaviš konzultacije, pa svu papirologiju i evo novog zakona!
    Ha! Ja već imam sve papire spremne... Ništa me ne može iznenaditi

  35. #3035
    The Margot avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    sj-zap Hrvatska
    Postovi
    421

    Početno

    Citiraj njoka prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, bok. Evo nama je sad godina dana otkad smo započeli s odlascima na Humanu u Ri. Obavili smo dosad 4 inseminacije, neuspješne. MM ima dijagnozu asthenozoospermia, a kod mene je kao sve ok. E sada, MM je često poslovno izvan zemlje, zna biti i po 2-3 mjeseca; inače bi to nekako preživila , ali otkad smo započeli borbu za bebu, muka mi je kad znam da ne da nećemo uspjeti ta tri mjeseca, nego da nećemo ni pokušati uspjeti. Predložila sam zato dr. da dok je MM doma, obavimo postupak u Ri, a kad ga nema da smrznemo spermije u ZG-u i taj mjesec/mjesece obavimo tamo, upravo zbog tog inače praznog hoda dok njega nema (u dvije godine braka njega cca godinu dana nije bilo doma). Doktor se nije složio s mojim prijedlogom, i iako je inače stvarno ok, i imam povjerenje u njega, na njegovo : strpite se par mjeseci pa kad bude doma, dođite, pošizila sam. Uglavnom, idući korak je IVF. u Rijeci predlažu u prirodnom ciklusu, a bili smo i na konzultacijama u IVF centru (Zg) i tamo predlažu IVF - puna stimulacija. Šta bi vi odlučile da vam novac nije toliko bitan kod odluke - išle privatno, platile i bez čekanja išle u postupke, ili poslušale dragog doktora u Ri, i dalje bile strpljive i svakih par mjeseci išle u postupke, jer još uvijek u Ri ne zamrzavaju spermije???
    Ovisi koliko imaš godina; ja u mojim godinama 39,5 (nakon skoro 6 godina pokušavanja) ne bih čekala i ne bih više bila strpljiva .

    Ako si ispod 35 - možda ima smisla da se malo strpiš
    Sretno kako god odlučiš!

  36. #3036
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Citiraj njoka prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, bok. Evo nama je sad godina dana otkad smo započeli s odlascima na Humanu u Ri. Obavili smo dosad 4 inseminacije, neuspješne. MM ima dijagnozu asthenozoospermia, a kod mene je kao sve ok. E sada, MM je često poslovno izvan zemlje, zna biti i po 2-3 mjeseca; inače bi to nekako preživila , ali otkad smo započeli borbu za bebu, muka mi je kad znam da ne da nećemo uspjeti ta tri mjeseca, nego da nećemo ni pokušati uspjeti. Predložila sam zato dr. da dok je MM doma, obavimo postupak u Ri, a kad ga nema da smrznemo spermije u ZG-u i taj mjesec/mjesece obavimo tamo, upravo zbog tog inače praznog hoda dok njega nema (u dvije godine braka njega cca godinu dana nije bilo doma). Doktor se nije složio s mojim prijedlogom, i iako je inače stvarno ok, i imam povjerenje u njega, na njegovo : strpite se par mjeseci pa kad bude doma, dođite, pošizila sam. Uglavnom, idući korak je IVF. u Rijeci predlažu u prirodnom ciklusu, a bili smo i na konzultacijama u IVF centru (Zg) i tamo predlažu IVF - puna stimulacija. Šta bi vi odlučile da vam novac nije toliko bitan kod odluke - išle privatno, platile i bez čekanja išle u postupke, ili poslušale dragog doktora u Ri, i dalje bile strpljive i svakih par mjeseci išle u postupke, jer još uvijek u Ri ne zamrzavaju spermije???
    Svakako je bitno koliko imate godina. A, što se tiče postupaka, pa i tako ih ne možeš odraditi nego dva do tri (puna stimulacija) godišnje, pa to kombiniraš kad ti je suprug doma. Ja bi na tvom mjestu išla u Lj, da ne čekaš i dok ti je TM doma, a onda nastavila ovdje po novom zakonu.

  37. #3037

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    122

    Početno

    Ja ću u 7. imati 29, a MM 36. Ne znam s tim čekanjem, počeli smo 2009. raditi na bebi, i sad će još malo biti 3 godine. Prošlo je u trenu, a ništa konkretno još nismo probali. Bilo bi sve to brže da je suprug doma, no problem je ako ja dogovorim IVF npr. u 2.mj ja ne znam dal će MM tada biti doma, a ne možeš dogovoriti postupak danas za sutra. Pa dogovorimo postupak u 4.mj , njega opet pozovu na teren i tako u nedogled. Prolaze mjeseci i ništa se ne dešava. Ne znam , imamo još desetak dana za odluku, ali najvjerojatnije idemo privatno.

  38. #3038
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Vjerujem da će ti dr. izaći u susret i staviti te na listu pod upitnikom, pa onda doslovce danas za sutra dogovorite postupak.

  39. #3039
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    njoka kao što je tigrical rekla najbrže bi vam bilo da odete u Ljubljanu kod dr. Reša obavite jednu punu stimulaciju i onda ako dobro reagiraš mogli bi imati i nešto embrija više koje možete smrznuti tako da nema potrebe da smrzavate spermije i opet plaćate postupak i opet prolaziš hormonske terapije ako vam ne uspije iz prve. Po meni je najbrža i najbolja opcija ta ili čekajte novi zakon pa onda tu u Ri kada to već bude stupilo na snagu.

  40. #3040

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    122

    Početno

    A šta se ne čeka godinu dana za postupak , ili je to samo u Mariboru? Kako to ide ako zamrznemo embrije? Šta se ne plaća opet postupak? Sorry, nisam još počela sve to proučavati, pa dosta toga ne znam.

  41. #3041
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    U MB se čeka dugo, ali ne i kod Reša! Prođi malo ovu temu, cure ti tamo najbolje znaju kako sve to ide. Sretno!

  42. #3042
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Citiraj njoka prvotno napisa Vidi poruku
    A šta se ne čeka godinu dana za postupak , ili je to samo u Mariboru? Kako to ide ako zamrznemo embrije? Šta se ne plaća opet postupak? Sorry, nisam još počela sve to proučavati, pa dosta toga ne znam.
    U Ljubljani si odmah u postupku. Ako budete imali zamrznute embrije, onda ne plaćate cijeli postupak ponovno, nego "samo" 500 E. Ali, pročitaj temu koju ti je Snekica stavila.

  43. #3043

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    122

    Početno

    Citiraj tigrical prvotno napisa Vidi poruku
    U Ljubljani si odmah u postupku. Ako budete imali zamrznute embrije, onda ne plaćate cijeli postupak ponovno, nego "samo" 500 E. Ali, pročitaj temu koju ti je Snekica stavila.

    Budući postoji mogućnost da suprug već krajem mjeseca ode na put i ne bude ga možda 3. mjeseca, ja sam mislila budući mi je danas 3 dc oko 20.01 zovem Zagreb i da tamo zamrznemo njegove spermije jer u ciklusu kad bi obavili ivf (2.mj) ne bi bio prisutan kod punkcije. Onda mi nema smisla otići u LJ kad bi i tamo trebali prethodno zamrznuti spermije. A možda do početka postupka i izglasaju ta zamrzavanja embrija, pa bi mi sa zamrznutim i kasnije odleđenim spermijima možda zamrznuli ostatak embrija ukoliko ih bude više od 3? To je u idealnom slučaju. Ne znam ni sama...

  44. #3044
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    njoka ne znam da li ti je dr. spomenuo da je bolja uspješnost sa svježim oplodnim materjalom to važi i za spermije, nije da te odgovaram od toga nego čisto da znaš prije nego to skupo platite, ali ako nemate drugog izbora onda "go for it".

  45. #3045
    butterfly101 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,040

    Početno

    Citiraj njoka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ću u 7. imati 29, a MM 36. Ne znam s tim čekanjem, počeli smo 2009. raditi na bebi, i sad će još malo biti 3 godine. Prošlo je u trenu, a ništa konkretno još nismo probali. Bilo bi sve to brže da je suprug doma, no problem je ako ja dogovorim IVF npr. u 2.mj ja ne znam dal će MM tada biti doma, a ne možeš dogovoriti postupak danas za sutra. Pa dogovorimo postupak u 4.mj , njega opet pozovu na teren i tako u nedogled. Prolaze mjeseci i ništa se ne dešava. Ne znam , imamo još desetak dana za odluku, ali najvjerojatnije idemo privatno.
    da sam na tvom mjestu bila bi jako nestrpljiva i trudila se obaviti to čim bi prije mogla,i sigurna sam da bih bez razmišljanja otišla u Lj kod Reša, ali to je samo moje mišljenje, na vama je da odlučite....
    Sretno...

  46. #3046

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    122

    Početno

    Ma mislim da smo odlučili. Nekako vjerujem u dr. Lučingera i da ćemo tamo uspjeti, čak sam toliko optimistična da ćemo uspjeti odmah, a ako nekim čudom ne uspijemo, ionako ćemo morati pauzirati koji mjesec zbog stimulacije, pa ću pokunjeno zamoliti dr. u Rijeci da me primi natrag - možda već tada uspijemo i u Rijeci zamrznuti vojnike MM.

  47. #3047
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    bok,cure! evo stigao je dugo očekivani 1 mjesec još malo pa krećem u postupak,čekam mengu pa se javljam na prvu folikumetriju.naručena sam svaki mjesec na prirodnjake pa ako ne bude ništa od toga ( a bit će ) onda u 5 mj. na stimulirani..evo nadam se da će ovo bit naša godina,puna velikih beta..
    sretno svima....

  48. #3048
    The Margot avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    sj-zap Hrvatska
    Postovi
    421

    Početno

    Cure, da li netko zna da li se u Rijeci može dobiti anestezija za punkciju?

  49. #3049
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    margot može

  50. #3050
    mayica01 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    196

    Početno

    ovisi koliko imas folikula.jer za par folikula se ne daje.bar je tako bilo kad sam ja isla u postupke.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •