Stranica 501 od 581 PrviPrvi ... 401451491499500501502503511551 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 25,001 do 25,050 od 29027

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći

  1. #25001
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Bila na uzv, bebica super

    I otkrili razlog krvarenja-hematom ispod bebe. Neki cudan,malo podize nesto tamo sto strucno ne kuzim. Dr kaze da nije skroz nezabrinuta, jer ako tu nastane posteljica onda cu krvariti cijelu trudnocu

    Nadam se da to toga nece doci
    Ajde super za bebu i da su napokon nasli odakle to krvarenje! Drzim fige da posteljica bude drugdje i da to cudo iscuri i sasusi se.

    Moja frendica i jos k tome terminusa od pocetka t krvari, bas je hematom iza posteljice, znam da se namucila gadno, bio se povukao oko 20tt i vratio prije cca 3 tjedna, ali puno manji. Imala je strogo, ali strogo mirovanje -
    samo na wc - do povlacenja hematoma. Sad je ok, bez obzira na novi hem, cak su joj pomakli temin 2tj unaprijed tako da je u iscekivanju uskoro

  2. #25002

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    Zibba isto tako, evo ja čekam ctg
    Vrci baš mi je drago da je nađen uzrok i da je sve ok, a držim fige da tako i ostane!

  3. #25003
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,620

    Početno

    Sybila,a valjda se takvog neceg kod mene dr boji. Kaze da cemo oko 16tt znati tocno na cemu smo

    A postoji i sansa da je ta krv i od estrofema,buduci da kaze da hematom nema neke cvrste granice i malo joj je neobican

  4. #25004
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Ajme svašta. Uspjela sam dobiti 1 kg i sada sam na +3. Malac procijenjen na 2500 grama i opet se okrenuo pa je poprečno ( izgleda da zbilja imam vrtuljak u trbuhu ). Ajde barem sam skroz zatvorena još uvijek.

  5. #25005

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    I ja sam zatvorena,2/3 čl uloživa, ali ja sam 39+2, kako potaknut otvaranje??? Bojim se induciranog

  6. #25006

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Laine, meni je frendica rekla da su joj savjetovali sex za otvaranje
    Samo sto su oni to nazvali druzenje sa suprugom
    Ona kaze da je pomoglo

  7. #25007

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Ja sam i dalje na utrogestanu, no doktor je preporucio plivanje. I more i bazen su ok, samo se odmah nakon plivanja treba presvuci

  8. #25008
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Laine, i ja sam cula za hopa-cupa, s napomenom da sperma omeksava cerviks.

  9. #25009
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,620

    Početno

    Bazen je kritican zbog cistoce... Malo mi nije privlacno namakati se sa raznim bakicama i ako netko ima neke infekcije

    I da, seks ali bez kondoma. Sperma je bitna tu jel..

  10. #25010

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    129

    Početno

    ajme ljudi nemojte me strasit, necu se druzit s muzem do 38tt

  11. #25011
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Mi smo upotrebljavali dobru staru vadi-ga-van metodu

  12. #25012
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,620

    Početno

    Kod mene nema pristupa do poslije poroda

    Prva trudnoca mirovanje zbog cerviksa, sad ove gluposti...

  13. #25013

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    192

    Početno

    Vrci, procitala sam da ces ici na Nifty test. Ja sam isto zainteresirana. Za koji paket si se odlucila i gdje. Moze i u inbox. Ja tebi s mobitela ne mogu poslati poruku, ne znam zasto.

  14. #25014
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,620

    Početno

    Ja cu ici kod Skvorca, vidis moram ih nazvati da se narucim.
    Mislila sam kod Podobnika,al ovo mi blize. Podobnik ima na svom webu cijene svih testova koje radi

    Gledala sam i Eljugu, ta tri mi bila u izboru

  15. #25015
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,620

    Početno

    Curke, narucila sam se na nifty test, i dobila termin isti dan kad imam i redovni uzv.
    Da li je problem da mi rade 2 uzv taj dan, jer mi na redovnom mora pogledati i hematom?
    Ili da odgodim onda redovni za tjedan dana? (Dr je u zg jednom tjedno)

    Mislim da cu sutra nazvati da vidim sto mi kazu, dr je utorkom tu...

  16. #25016

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    269

    Početno

    Hej drage moje, vidim da ste mi dobro i evo i mene malo, danas na 15+3 dana t. Uglavnom smo ok uz sve trudničke tegobe.. bolno zubno meso 10ak dana, popustili ligamenti zdjelice pa bez steznika nemrem mrdnuti, natekle i bolne noge. Kile rade svoje, nema što
    Ali zadnji uzv nam je ok, harmony sam napravila i rezultat je uredan pa smo debeli, otečeni, stegnuti i sretni
    Koliko se na ovim vrućinama i pritisku da...

  17. #25017
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Curke, narucila sam se na nifty test, i dobila termin isti dan kad imam i redovni uzv.
    Da li je problem da mi rade 2 uzv taj dan, jer mi na redovnom mora pogledati i hematom?
    Ili da odgodim onda redovni za tjedan dana? (Dr je u zg jednom tjedno)

    Mislim da cu sutra nazvati da vidim sto mi kazu, dr je utorkom tu...
    Nazovi, a do tada... Vaginalni uzv? Ako je vaginalni, ja bi odgodila redovni mozda, zbog toga, ne zbog samog uzv.

  18. #25018
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,620

    Početno

    Da, vaginalni.
    Zvala sam,odgoden mi redovni uzv za tjedan dana. Reci cu skvorcu da mi kad vec radi uzv pogleda i nualni i iskontrolira hematom, valjda mu ne bude problem.

    Al mi redovni uzv na dan kad je malac na psiholoskoj procjeni u klaicevoj, i to ce morati ici s muzem pa sam tuzna
    Jer je malac u 13h, ja u 15h

  19. #25019

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Ovan i Sybila, vama nisu zabranili sex?
    Ocito sam ja jedina "sretnica"
    Prvo je bila zabrana jer sam krvarila. Sve 5.
    Ali i na zadnjem pregledu prije kojeg nisam krvarila vise od mjesec dana je opet pala zabrana iako sam zatvorena i sve je ok. Kme.

  20. #25020
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Joj Vrci bas ti se potrefilo

    Biska, nije zabranjeno, ne. Nismo se bas nesto previse upustali u aktivnosti (tek par puta), ali kak nije bilo krvarenja niti nicega, nije bilo zabrane.

  21. #25021

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    Biska draga, meni je zabrana prestala sa cca 37 tjedana, a sad iskreno ne znam ni kako bi, ogromna sam, sve me boli, jedva uđem u krevet a kamoli da idem u akciju kažu da je porod 266 dana od začeća a s obzirom da ja znam datum začeća ispada da bi se trebala porodit 8.6. baš me zanima ima li istine

  22. #25022

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Laine, a jesu ti doktori obdareni crnim smislom za humor
    To kao da ti cijelo ljeto brane kupanje u moru, pa ti u sijecnju kazu - evo, sad se napokon mozete okupati!
    Negdje sam procitala da smijesno mali postotak zena rodi bas na datum termina. Ali tu negdje ce biti
    Ako se strpis jos par dana, beba ce dijeliti rockas s mojom mamom i svekrom.

    Mene je frka na pomisao da kod nas mozda nece biti akcije, ono... 2 godine ukupno
    Jer realno, s 2 male bebe mislim da ce nam sex dugo vremena biti zadnji na pameti. Usahnut cemo oboje

  23. #25023
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    I tako ja na antibioticima
    Upalio mi se zub, a ja nema sanse da a) prehodam od parkinga do zubara niti b) sjedim u zubarskoj stolici bez da se ugusim jer sam na ledjima i moram disati na nos koji je zastopan. I naravno, upalio mi se zub za kojeg "nema sanse" da se moze upaliti jer je korijen zacementiran (nije prvi put da zubar kaze "Ali to je nemoguce!" pa ispadne da je ipak moguce niti da mi se upali ranije zacementiran zub), a zubar ga nemre niti popravljati bez rtg.
    Antibiotici ce nadamo se pomoci da se smiri do poroda pa onda poslije slikanje i popravak. Aaargh!

  24. #25024

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    E Biska baš to, crni humor hahahahhaha. Ništa, svi ćemo živjeti u celibatu
    Sybila meni se umnjak bio upalio, na hitnoj ga nije htio dirat jer sam trudna, jedva našla privatnika koji radi subotom(bio produženi vikend za 1.5.) i ajde riješili i pokrpali da drži bar dok ne rodim jer nisu htjeli bez rtg vadit van, glavom sam u zid lupala od boli tako da suosjećam stobom!

  25. #25025

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    565

    Početno

    Sybila pa bas te scepalo. Mene je poceo bolit zub ovih dana ali je presto nadam se da se nece opet probudit. Ni kod nas nema nista od akcije ja se nemogu micat a jos mi je i tolko vruce da nedam ni da mi se priblizi.
    Sutra idem na pregled u bolnicu malo me hvata trema kod kakog cu dr dospjeti. Moja gin je do sada bas bila divna

  26. #25026

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Sybila, koji peh! Joj, samo da antibiotici naprave svoje da se jos dodatno i s tim ne patis pred sam kraj kad je ionako najteze.
    Drz se!

  27. #25027
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Ah, zao mi je sto se i vi sa zubima mucite ja odmah krecem s vaginaletama i kremom jer ocekujem i gljive naravno

    Anka, ne sjecam se, jesi u zgb ili drugdje? Pitam jer me zanima gdje ides u bolnicu. Nadam se da ces dopasti nekome lake ruke

  28. #25028
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Sybila- joj znam kako je. Meni su popucala 2 zuba i nakon toga otišle i plombe s njih, ostao je korijen. Vele najvjerojatnije zbog gerb-a i povećane želudcane kiseline. E sada, zubar ka se ne usudi vaditi jer imam problema sa lokalnim anesteticima, već da dođem na jesen pa će možda poslati na kirurgiju da mi to povade. A tako irotirati i bolucka da ludim.

    Cure kako ste vi danas. Ja od jutra koma. Glava me strašno boli, nije već mjesecima pa sam izašla iz štosa, jedva ju držim uspravno. Oči ne mogu držati otvorenima, prisilila sam se pojesti malo cokolina jer mi je muka od glave . I sve ne znam što da radim sa time.

  29. #25029

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    565

    Početno

    Ja sam vam iz slavonije na pregled idem u Sl. Brod. Odlucila sam se rodit tamo premda mi je i Os blizu ali sam nekako cula bolja iskustva za Brod. Sad eto drzite mi fige nema bas puno cura na forumu iz slavonije pa imam sve dosta stare informacije,ali nema veze bitno da s bebom bude sve ok a osoblje cu valjda pretrpit 3 dana

  30. #25030

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    269

    Početno

    Joj kaj je to ovih dana sa zubima.... Zadnjih 15 dana krvare desni, a jučer ozbiljno krvario kutnjak s pulsirajucom boli.. Odlucila kupiti listerine, ne znam jel od tog, al mogu reci da je danas iznenadujuće bolje!

    Meni glavobolja bila jučer, a danas ne, vrijeme je bolje, hladnije

    Držite mi se!

  31. #25031
    Narancica000 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    687

    Početno

    Listerine je zakon za desni, meni je bas pomogao kod upaljenih desni. Ljubicasti je antibakterijski i topla preporuka Sybila i za tebe u ovoj situaciji.

    Ja sam se dosla pozaliti na opcu slabost danas, kontrakcije cim se uspravim na noge. Muz me zamolio da ne rodim jos danas i sutra pa sam legla ne bi li se smirilo

    Zibba mozda od sinusa glavobolja? Probaj procistiti nosnice fizioloskom.

  32. #25032
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Narancica, ovo nije od sinusa, njih znam kako me boli a i trenutno začudo rade koliko toliko super. Baš me boli cijela glava, vrti mi se i lagano mi je muka. Tlak opet 120-65 s time da ja mislim da je vise jer osjetim kuckanje već na 140.
    I sada se pitam da li da popijem lupocet za glavu i normabel za svaki slučaj ili ne. Ne volim baš piti tablete a opet ni ovako se osjećati.

  33. #25033
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    A za odgađanje sam već majstor. Ja stalno objašnjavam ovom mom trbuhu da se mora još malo strpiti jer eto još moram ovo i ono i stalno je neka ludnica. Valjda malac misli kako je upao u ludu familiju i srećom za sada sluša. U svakom slučaju danas točno 35 tt i sada ga uvjeravam da ipak izdrži još barem 2 tjedna do 37 pa onda što se mene tiče može kada hod odluči. A mogu se kladiti da će nakon svih ovih cimanja doći do zaključka kako će i on kasniti kao i seke.

  34. #25034
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Ajme Narancice, koji avatar da ne spominjem odgodu poroda kad bi to islo na zahtjev!

    Hvala na sugestiji, ali nije kod mene do toga. Moji se zubi kvare iz dubine, upala krene na samom vrhu korijena. Konkretno doslovno ispod lijeve nosnice. Nema tog preparata koji spasava kod genetike. A inace koristim i najskuplju cetkicu i najskuplju pastu koju mogu naci. Jednostavno je tako kako je.

    Ma vrijeme je opet apsolutno odurno. Tako mi je suludo vruce, doslovno se cijedim, fuj. I glavobolja udara, naravno, ona kod koje samo skiljim oko sebe.
    Zibba, popij ako ti je tak lose, kaj ces se mucit.

  35. #25035

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Zibba samo ti popij lupocet..nece ti nista biti od toga..pogotovo jer kazes da ni inace ne pijes. Joj ma i meni je uzasno lose danas. Krenula sam spremati sobu i samo crne tocke vidim..onda se legnem pa zgaravica navali..grozan dan. Ne mogu ni zamisliti kako je vama kad ste vec u tim dalekim tjednima.

  36. #25036
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Ma uzela sam i jedan i drugi, kao da sam pezz bombon uzela. Još sam i legla i od spavala malo ali ništa. Očito je takav dan danas.

  37. #25037
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Zibba, popij tabletu. Imaš li ti migrene, ili sam nešto krivo zapamtila? Ja bih se s vama redovitje dopisivala - 4. trudnoca, termin 22.9., svašta nešto me muči. Na mirovanju sam zbog prijevremenog otvaranja, ležim i prparim. Ukratko. Danas mi se ko za vraga pojačao iscjedak i naravno da me muci da nije plodna voda. A beba je aktivnija nego ikad. Je li se vama događalo da se iscjedak pojača kad se beba više okreće?

  38. #25038
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Sad vidim da si već popila. Mene je prošli tjedan migrena držala rekordnih pet dana
    Isto ništa ne pomaže. Drži se

  39. #25039
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Ma ja sam kronični migrenas već 20 godina, ali u trudnoći sa glavoboljama nemam problema. Moje glavobolje inače traju doslovno po dva tri mjeseca, ali ovo nije imalo veze sa migrenom, sasvim druga vrsta boli. Ma preživjeti ću. U biti me dosta muči tlak zadnjih dana pa ne znam da li da sve skupa povežem. Inače sam kronični niskotlakaš sa max 90/60 a zadnjih dana sam većinom na 120/65. Ne znam da li da to smatram povišenim tlakom ili ne i da li je to prevelika razlika između višeg i nižeg tlaka. Dakako, nitko od dr to niti ne uzima u obzir jer je njima 120/80 normalan tlak a ja inače navikla na puno niži .

  40. #25040
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    A pojačan iscjedak je posve normalan u trudnoći, dokle god nema neugodan miris i ne izaziva srbez i nije gust, sirast ili čudne boje.

  41. #25041

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    565

    Početno

    Evo mene s pregleda. Danas sam radila ctg i doktor me pogledo. Ctg uredan. U petak me narucio na ultrazvuk kaze da nije inpresioniran velecinom mog stomala kaze da je maljusan i da treba procjenu tezine. A prije 2 tj kad sam bila na kontroli kod svoje dr beba je bila 2600 g. I jos je sa sobom imo neku stazisticu koja pojma nema cini mi se dok me ona pregledavala jako me bolilo

  42. #25042

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    Anka ne uzrujavaj se, moja frendica je išla rodit s trbuhom ko ja kad sam bila šesti mjesec, na prvom pregledu u bolnici dr ju je isprepadao s pogledima i pozivom kolegi jer ga je brinula veličina trbuha, a beba se rodila s 3500.

  43. #25043
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Anka, veličina trbuha jako jako ovisi o tvojoj tjelesnoj konstituciji i ne mora govoriti ništa. Ja redovno guglam "pregnancy belly twin xx weeks" i od samog početka sam puuuno manja od svih na fotkama. Tek sam prije par tjedana našla jednu tetu koja je slična meni i koja ima trbuh baš kao ja. Ostale su ogromne, znam i neke žene koje imaju samo jedno, isto trudne kao ja i veće su od mene. A bebe veličinom super, samo je do toga da sam dugačka i ušla u trudnoću mršavija, a bebe su stalno glavom dulje i ispružena svaka na svojoj strani s nogama pod mojim rebrima. Dobivanje na težini, veličina trbuha, veličina kukova, to je sve tako jako individualno, nemoj da te plaše i ne uzrujavaj se.
    Jedna curka s faksa se udala 6mj trudna, izgledala ko da se malo više najela - rodila isto tako bebu od 3,5kg, do kraja je bila malog trbuha.
    Bilo je nedavno na internetu, ona teta opsjednuta fitnesom, kaj su ju iznapadali da ima premali trbuh isto, rodila zdravo dijete prosječne veličine.
    Ma doktori samo gledaju kako bi mogli upravljati našim tijelima, nikad zadovoljni, nikad ništa ne valja

    Aishwarya, želiš da te na listu stavimo ako sam dobro shvatila?

  44. #25044

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    565

    Početno

    Sad cu do petka bit na mukama,covjece pa po njihovom sve trudnice moraju bit ogromne. Jel znate mozda sta znaci ovo cerviks odrzan 3/4 cl za prst do ovoja glave. To mi pise na nalazu

  45. #25045

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Draga Anka, i moju su frendicu isprepadali s trbuhom da je premali.. slali je na hrpu dodatnih pretraga..iskreno i meni je bila cudna jer se stvarno jedva nazirao..no, na kraju isto bilo sve ok i beba normalne velicine, plodna voda normalna. Znao ju je dr pitati gdje skriva bebu :D Ona je inace visoka pa je i to vjerojatno imalo utjecaja..

  46. #25046
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Curke,evo i mene sa uzv
    Doktor kaze da nam dolazi cura 150% ❤
    Danas smo 15+6tt
    Kad ste vi saznale spol?

  47. #25047
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,620

    Početno

    Čestitam na curki

    Meni je u 1.trudnoći u 12tjednu dr rekao da misli da je dečko, dalje se samo potvrđivalo

  48. #25048
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Hvala
    Bas me zanima jel ce mojoj curi narast jajca hahahaha
    Cula sam da se jajceka stignu apuatit skroz do 28.tt

  49. #25049
    Narancica000 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    687

    Početno

    Snelly cestitam na curki
    Popravlja nam prosjek na listi prevladavaju deckici u zadnje vrijeme.

    Anka opusteno samo. Nista dr ne moze zakljuciti iz pogleda na tvoj trbuh zato i hoce pogledat uzv. Dosta je strepnje bilo kroz ovih 9 mjeseci, sada samo iscekivanje maminog deckica samo sto nije stigao!

  50. #25050

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    565

    Početno

    Narancice jedva cekam da ga primim u ruke. Stalno ga osluskujem u stomaku i cim se duze vrijeme nepomakne mene uhvati neki strah. Sad cu ici svaka dva dana u bolnicu na ctg, dr me pregledo danas i opet za tj dana ce me pregledati tako su mi danas rekli

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •