Stranica 447 od 581 PrviPrvi ... 347397437445446447448449457497547 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 22,301 do 22,350 od 29027

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći

  1. #22301
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Thnx
    Vidjet cu sta ce dr reci
    Ma nije mi problem bez slatkog
    Zbog ambrozije ionako ne jedem ni bijelo brasno, niti secer
    Kruh godinama pecem sama, integralni
    Jedino, jedem puno voca
    Obozavam ga
    A povrce mi trenutno nije tako napeto kao inace, ali ipak ga puno jedem

  2. #22302
    Milenche avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    662

    Početno

    Citiraj Ayan prvotno napisa Vidi poruku
    Da nisam na dijeti. Inace ne volim slatko, nisam dobila puno kg, beba je ok. I da me htio na dijetu ne bi pristala.

    Mislim da sam ja pila vise secera za ogtt. 100g, ali nisam sigurna.

    S tim da moj dr.obavezno ponovi jos jednom ogtt ako prvi nije dobar, pa onda eventualno vidi sto dalje.


    Negdje se pije 50g
    Vidjet cu sto ce mi danas reci,bas sam zivcana


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #22303
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Meni dr kaze da je nalaz ok

  4. #22304
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Poludit ću od doktora i raznih teorija. U jaslice su stigle vodene kozice. Kaže ginica da sam sigurna ak sam ih preboljela (što jesam, još prije osnovne šk.). Frendica ih je imala dva puta. Njezina sestra isto, i to u trudnoći i stalno je išla na kontrole, pratili su ju uzv-om da vide da se beba dobro razvija. Poludit ću. Kak se ne može ponovo ih dobiti, ak samo ja znam 2 osobe koje su ih imale 2 puta. I sad bih trebala biti mirna. A kozice uzrokuju probleme bebi za poludit.

  5. #22305
    Milenche avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    662

    Početno

    Citiraj Sadie prvotno napisa Vidi poruku
    Poludit ću od doktora i raznih teorija. U jaslice su stigle vodene kozice. Kaže ginica da sam sigurna ak sam ih preboljela (što jesam, još prije osnovne šk.). Frendica ih je imala dva puta. Njezina sestra isto, i to u trudnoći i stalno je išla na kontrole, pratili su ju uzv-om da vide da se beba dobro razvija. Poludit ću. Kak se ne može ponovo ih dobiti, ak samo ja znam 2 osobe koje su ih imale 2 puta. I sad bih trebala biti mirna. A kozice uzrokuju probleme bebi za poludit.


    Izvadi antitijela na njih,ako imas IgG si zasticena


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #22306
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Kak se to zove? Bas tak, IgG?

  7. #22307

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Kaj nisi to vadila kad i krvnu grupu i rh faktor?

  8. #22308
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Pise da je indirektni antiglobulinski test neg. i nisu nadena antieritrocitna tijela. Nea pojma kaj to je.

  9. #22309
    Milenche avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    662

    Početno

    Citiraj Sadie prvotno napisa Vidi poruku
    Kak se to zove? Bas tak, IgG?


    IgG na virus varicela


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #22310
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Sadie, to je dio torch pretrage.
    Tamo ce ti pisati da li si ih preboljela i imas li na njih antitijela.

  11. #22311
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Evo Milenche ti je napisala

  12. #22312
    Milenche avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    662

    Početno

    Citiraj Sadie prvotno napisa Vidi poruku
    Pise da je indirektni antiglobulinski test neg. i nisu nadena antieritrocitna tijela. Nea pojma kaj to je.


    To je test koji pokazuje da li si se slucajno senzibilizirala na bebine etitrocite.Nisi


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #22313
    Milenche avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    662

    Početno

    Citiraj Ayan prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj nisi to vadila kad i krvnu grupu i rh faktor?


    IgG na kozice spada u TORCH test


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #22314
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Hvala cure na odgovorima.

  15. #22315
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Ginger, super!

    Milenche, jel prosao pregled?

    Moji decki otisli na tri dana kod bake i dide... ajme, kako mi fale... a tek su otisli... i jos sam ih tjerala da se malo odmorim :/

  16. #22316
    Milenche avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    662

    Početno

    Imam jos vise plodne vode,bas sam ocajna!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #22317
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    A misa mu!
    Sta kaze dr?
    A bebica, kolika je?

  18. #22318
    Milenche avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    662

    Početno

    Da moramo pratiti hoce li jos rasti,za 5 dana opet utz.Ona ima oko 1,6kg.Velika...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #22319
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Drzim palceve da bude sve najbolje!
    A ti se drzi

  20. #22320
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Ginger juupiii!!!
    VUBS di kako si ti?
    Milenche <3

  21. #22321
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Milenche, drzi se!! Nadam se da ce za pet dana plodne vode bit manje il isto!

    A di nam bmaric?

  22. #22322
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citam o visku plodne vode-manje je opasan od manjka. Ako te nisu ostavili u bolnici, onda nije kriticno. Ako su svi ostali testovi u redu, beba nema anomalija, sanse za uredan porod su astronomske

  23. #22323
    Milenche avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    662

    Početno

    Hvala vam cure❤️
    Osjecam se tako bespomocno,mrzim kad nista ne mogu napraviti da bude bolje,samo cekati...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #22324

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Jadro, tu sam. Citam, ali nemam nista "pametno" za dodati.
    Pocela sam se osluskivati, jer me danas cijeli dan nesto bolucka, pritisak dolje za poluditi, pa sad cekam hoce li sto krenuti ili me zavarava. Vjerojatno ovo drugo, ali eto prvi mi je porod, pa mi sve nepoznato.

  25. #22325

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Milenche, do sada je kod svake, kod koje se sumnjalo na nesto, bilo na kraju sve ok, nemoj nam sad ti kvariti statistiku
    Salim se malo... svi smo uz tebe i navijamo za najbolje <3

  26. #22326
    Milenche avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    662

    Početno

    Citiraj bmaric prvotno napisa Vidi poruku
    Milenche, do sada je kod svake, kod koje se sumnjalo na nesto, bilo na kraju sve ok, nemoj nam sad ti kvariti statistiku

    Salim se malo... svi smo uz tebe i navijamo za najbolje <3


    ❤️


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  27. #22327
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Citiraj bmaric prvotno napisa Vidi poruku
    Jadro, tu sam. Citam, ali nemam nista "pametno" za dodati.
    Pocela sam se osluskivati, jer me danas cijeli dan nesto bolucka, pritisak dolje za poluditi, pa sad cekam hoce li sto krenuti ili me zavarava. Vjerojatno ovo drugo, ali eto prvi mi je porod, pa mi sve nepoznato.
    Meni je drugi... al na prvom nisam dobila svoje trudove... pa isto nista ne znam... idem sad googlat znakove nadolazeceg poroda

  28. #22328
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    QBee, kad ti planiras do rodilista (ako planiras)? Zelim pitat, kad ti bude koliki bude razmak medju trudovima?

  29. #22329
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Jadro-ako se odlucim za rodiliste, voljela bih otici kad budem u tranziciji-ono stanje kad pozelis i carski i epiduralnu i toljagom po glavi jer mislis da umires.
    Malo je sad skakljivo ovo napisati jer ima dosta cura koje ceka prvi porod i ne zelim ih isplasiti (cure, tranzicija ne traje dugo, max pola sata, i nakon nje ide izgon bebe; ukoliko joj se psihicki i fizicki prepustimo, nije toliko teska za izdrzati-ne zaboravite to!)
    Ali problem mi je sto ce tranzicija mozda trajati prekratko kod mene ili cu se previse psihicki prepustit porodu pa ju necu svjesno prepoznati te sam fizicki odlazak u rodiliste jer smo na 4.katu bez lifta (ne radja mi se bas predstavniku stanara na otiracu pred vratima :D).

    Ali ako bi sad gledala s prakticne strane kad otici u rodiliste-sacekala bih da trudovi dodju na onaj stupanj kad ih vise ne mozes 'prehodati', 'propricati', kad u trudu prestajes biti svjesna dogadjanja oko sebe i pocnes osjecati veliku zelju da se povuces u neki mracni osamljeni kutak. Razmak kontrakcija mi nije skroz mjerodavan iako se on uzima kao glavni indikator za odlazak u bolnicu, ali recimo da bih cekala da padnu na 3 minute (od pocetka jednog do pocetka drugog truda) i da su takvi bar 20ak minuta.

    Kao prvorotka sam otisla u bolnicu kad su mi trudovi bili na 3 minute-ali trebala sam jos cekati da budu na tim razmaku bar jos pola sata jer sam rodila tek za 3 sata nakon rucnog sirenja i klistira. Dosla sam samo 2cm otvorena.

    Vazno je i kojom se brzinom smanjuju trudovi-sto im vise treba da se razmak smanji, duze se-u globalu-moze ostati kod kuce. Ako se krenu smanjivati po minutu svakih 15 minuta, ne bih bas cekala dugo kad dodju na 3 minute.

    I definitivno bih si uzela vremena za kupanje/tusiranje kad krenu trudovi da vidim hoce li ih takva promjena usporiti.

    Nakon odredjenog vremena 'odradjivanja'trudova u svom domu, nagla promjena scenografije koja ukljucuje voznju autom/prijem u rodiliste/bolnicke reflektore i ine i tervencije-porod se cesto uspori i otvaranje stane ili se cak zena malo i zatvori. Zato bi bilo najbolje doci na sam izgon ili bar na tranziciju gdje ti ostane 1-2cm i prakticki ti porod vise nista ne moze zaustaviti (iako ima i takvih slucajeva).

    Nadam se da sam pomogla. U svakom slucaju-ne prije nego sto budu na 3 minute.

  30. #22330
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Znakovi nadolazeceg poroda :D
    Gdje god progooglam pise isto:
    -redovite kontrakcije ciji se intenzitet pojacava i razmak smanjuje, a promjena polozaja i aktivnosti ih ne prekida
    -bolovi iz ledja u trbuh (nije istina kod svake zene)
    -ispadanje cepa (ne onog krvavog, samo onog 'šmrkljavog'; to moze biti i tjednima pred porod, a ne mora uopce biti)
    -'bloody show' (ispadanje krvavog cepa, obicno porod ide unutar par dana maksimalno)
    -pucanje vodenjaka (definitivno porod poceo)
    -čišćenje (na wcu; mnoge se tako pocnu poradjati, krene obicno unutar 24h od poroda)

    A ima i onih manje pouzdanih znakova-za hipohondre dusu dali da ih psihicki izmrcvare :D:
    -'nesting' ili opsesivno ciscenje
    -strasan umor (ili te pogodi nesting ili umor)
    -spustanje bebe (kod prvorotki danima prije, kod viserotki moze kod samog izgona)
    -gubitak na kilazi
    -glavobolja, slabost, opce lose stanje poput gripe recimo
    -pojacani bijeli gusci iscjedak (ali on bude skoro cijeli 9 mjesec trudnoce kod vecine)
    -snovi (vividni, cudni, pretkazavajuci)

    Ima jos zanimljivih simptoma koje je odredjeni broj zena imalo pred porod pa se smatra da bi mogli biti znakovi nadolazeceg poroda. Ali samo ona prva skupina znakova je zaista mjerodavna za predvidjanje poroda unutar par dana (osim cepa)

  31. #22331
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Previse googlam :D

  32. #22332
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Ginger-super za secer, zaboravila sam ti napisati!

    Kozice-ja sam tabula rasa sto se toga tice. Imala ih ko mala, mama me s necim meljala, ja se grebunjala i dotle seze moje poznavanje te bolesti i sto ona moze napraviti.
    Mi jos cekamo da ih cure dobiju.

    Cure, sto vam pise na prvom ultrazvuku za ocekivani datum poroda ('edd')? Kazu da je taj najmjerodavniji. Meni je radjen u 8.tt i pise mi 29.9.

  33. #22333

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Citiraj QueenBee prvotno napisa Vidi poruku
    Ginger-super za secer, zaboravila sam ti napisati!

    Kozice-ja sam tabula rasa sto se toga tice. Imala ih ko mala, mama me s necim meljala, ja se grebunjala i dotle seze moje poznavanje te bolesti i sto ona moze napraviti.
    Mi jos cekamo da ih cure dobiju.

    Cure, sto vam pise na prvom ultrazvuku za ocekivani datum poroda ('edd')? Kazu da je taj najmjerodavniji. Meni je radjen u 8.tt i pise mi 29.9.
    Meni se slazu i uzv i izracun po prvom danu ciklusa: 10.10.

  34. #22334
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Moram cekat da mladja zaspe da ju odem pokrit pa imam vremena..
    Sjetila sam se one famozne: 'kako cu znati da su poceli pravi trudovi?znat ces!'.
    I stvarno-u prvoj trudnoci sam imala mozda pokoju bh i jedno jutro (3 ujutro je bilo zapravo) je dosao prvi trud. I znala sam odmah. Za 20 minuta je dosao drugi i potvrdio mi da je to-to! Isli su nekako iz ledja i sirili se cijelim abdomenom. U vrhuncu zahvate cijelo podrucje od rebara do prepona.
    Ja sam vizualni tip i tocno znam kako bih ga opisala.
    Kad dolazi trud, onda 'izgleda' kao scena iz Sumrak sage gdje se Bella pretvara u vampira (znam da nije bas primjerena usporedba, ali zaista opis stima) i prikazuju nju izvana potpuno mirnu, a iznutra vristi i otima se dok joj se krvnim zilama otrov siri poput nezaustavljive bujice. Tako se i trud siri abdomenom. U tranziciji te obuzme i fizicki i mentalno i kod mene je bilo identicno toj sceni:izvana mirna, eventualno grebala.nogama po plahti i krevetu, iznutra vristala i otimala se. Glava zažburena u jastuk ili naslonjena na hladnu sipku kreveta.
    A kad trud prestaje/prolazi, onda mi je licio na scene iz npr. Nationala gdje prikazuju ubrzano sušenje biljke ili drveta pa ono 'kopni'.
    Cim 'okopni' upadam u neko blazeno stanje poput beztezinskog i ne znam da li uopce disem tada ili samo 'bivam' dok ne dodje novi trud.

    Tako mi je bilo na prvom porodu. Na drugom sam prve trudove do 5cm otvorenosti manje-vise prehodala i nisu bili nista jaci od ovih koje sad imam. Drip ih nije puno pojacao-samo im smanjio razmak. Nakon busenja vodenjaka su postali dovoljno jaki da vise nisam mogla pricati 'kroz' njih i nakon 10ak.minuta sam bila u tranziciji s gore opisanim trudovima. Svega 5-6 takvih tranzicijskih trudova i morala sam tiskati.

    Ovo je moje iskustvo. Ima zena koje trudove osjecaju mozda malo drugacije, ali mislim da su barem ti.trudovi prije izgona kod svih vrlo slicni. Ako nismo pod medikamentima, naravno.

  35. #22335
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Jutro, cure!
    Sinoć zadnja, jutros prva :D
    Zaspala sam tek oko pola 3-imala sam bolova napretek, a sve ništa konkretno. Roštiljala sam se nalijevo pa nadesno i tako stalno, ali kontrakcije su tek oko 2 počele jenjavati. Evo ih jutros opet-sve nešto zateže. Trebam na ctg danas, a mlađoj jučer počeo curiti nos. Ustajali smo se po noći puhat joj nosić na usisavač jer nije mogla disati. Danas ih ostavljam kod kuće. POzvat ću mamu da ih pričuva sat-dva dok se ne vratim.
    Tajci, Jadro, bmaric-ima li štogod novog kod vas?
    Milenche-kako se držiš?
    Ostale cure-kako ste?

  36. #22336
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Jutro!
    QBee, pusice za malesnu da joj brzo prodje!

    U mene nista novo. Prekjucer sam bila puna energije. Jucer krepsi i s nekim bolovima u preponama, al nista posebno. I zadnjih dana tu i tamo imam bijeli iscijedak. Ali i to nista narocito, veoma sporadicno.

    I ja sam sinoc naisla na ove znakove poroda... bah! to je sve kad pocnemo radjat... ja bi nesto sigurno dva-tri dana prije Al toga ocito nema Ja se bojim, ako cu cekat trudove na tri minute da necu stic ili necu moc doc do rodilista. A s druge strane, sad sam stvarno dojma (temeljenog na par prica) da se u ovom mom rodilistu jako trude ubrzati porod... pa, ako dodjem s prerijetkim trudovima, premalo otvorena da ce me spojit na sve i svasta.

    Moj maliso otisao s tatom na tri dana. Isplanirala sam svasta napravit dok ih nema. Al vidim da je lako moguce da cu provest vikend ispred televizora Nista mi se ne da. I jako mi fale. I malo sam tuzna sto je toliko velik da je s odusevljenjem otisao na put, bez mame :/ Dobro da stize nova beba

  37. #22337

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    jutreko svima!

    odspavala 3 h po noći, uz stalno buđenje za piškenje. Mala i mm su prehlađeni.
    Beba ne miruje, kad se okrenem na bok, ona se pomakne na suprotnu stranu trbuha i imam ogromnu kvrgu. Pokušavam opipati jel se okrenula na glavu, ali ništa ne kužim. Izubijala me, danas mi nije muka, ali više ne želim biti trudna niti u ovom, niti u idućih 5 života. Mm si je zabrijao da sam orna za sex. Ne kuži da ja to više nikad neću raditi.

    objesila sam veš, koji sam prala 2x jer je mala "kuhala kekse" u veš mašini, tak da sam prvo prala veš koji je bio pun napolitanki.

    Život je lijep!

  38. #22338
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Qbee, dobar avatar!

    Keksi u ves masini ja sam jednom skoro oprala macka dok je jos bio mali macic - stavljam zadnji komad robe unutra, a njemu glava proviruje

  39. #22339
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Napolitanke i siroti mačić :D

    Kak ne volim kad su balave...temperaturu lakše podnose (i ja skupa s njima)-lupocet i u krevet gledat crtiće. Ovo puhanje nosa i inhaliranje me izluđuje. a i ja sam neka šmrkava danas isto.

  40. #22340

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Jutro!
    Ni kod mene nista novo, jucer me po malo nesto bolilo, pritisak mi bio dolje (vjerojatno se spusta u zdjelicu), jutros nista, ne znam za pritisak, jos sam u horizontali zamotana u dekicu.

  41. #22341
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Sex-nema šaMse, što rek'o Đuro..
    Djeca i muž izvan kuće- I could live with that...ali moji nikud bez mene. Meni bi baš godilo malo mira.

    bmaric-mislim da ti je to samo od težine bebe. spuštanje bi trebala osjetiti kao olašanje na želudac i pluća/disanje

    Zaboravila sam spomenuti da se beba umiri pred porod. Mada moje nisu. E je štucala dok sam bila pod trudovima, a L se bacakala i na samom izgonu da sam imala osjećaj kako rađam lignju!

  42. #22342
    kia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Jutro cure,

    Evo i ja dugujem izvještaj sa jučerašnjeg pregleda. Bila sam kod gin puna 2 sata. Baš se namučila dok ih je uspjela izmjeriti stalno se migaju i isprepliču. Oboje su glave zabili na izlaz. Ja zatvorena što je super. Nju malo brine što su veliki cca 2 tjedna veći, i stalno me ispitivala za šećer. OGTT mi je bio OK prije 20 dana sam ga radila.
    Ovo mi je bio zadnji pregled kod nje, slijedeći za 2 tjedna u TA.

  43. #22343

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    I meni je trudnoca od pocetka veca za 2 tj. pa nitko nista.
    Mogli bi sjasiti s tim secerom koji je odjednom kriv za sve komplikacije u trudnoci.
    Jos malo pa ce biti kriv i za recesiju, politicke krize i nezaposlenost.

  44. #22344

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Citiraj QueenBee prvotno napisa Vidi poruku
    Sex-nema šaMse, što rek'o Đuro..
    Djeca i muž izvan kuće- I could live with that...ali moji nikud bez mene. Meni bi baš godilo malo mira.

    bmaric-mislim da ti je to samo od težine bebe. spuštanje bi trebala osjetiti kao olašanje na želudac i pluća/disanje

    Zaboravila sam spomenuti da se beba umiri pred porod. Mada moje nisu. E je štucala dok sam bila pod trudovima, a L se bacakala i na samom izgonu da sam imala osjećaj kako rađam lignju!
    Bas gledam jutros, stomak mi se spustio, vise mi nije onako visoko kao sto je bio... a moza mi se i cini.

    Ja maloprije na wc-u, obrisem se, kad ono dosta prozirnog, ful rastezljivog iscjetka. Jeli to neki normakan iscjedak, ili? Do sada sam kroz cijelu trudnocu imala tu i tamo po malo bijelog iscjetka...

  45. #22345
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Kia super sto je sve ok, sto su se okrenuli, i sto si zatvorena! Mislim da je tjedan-dva veci manji u zadnjem tromjesecju sasvim normalno - onda se djeca dosta individualno razvijaju.

  46. #22346
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Citiraj bmaric prvotno napisa Vidi poruku
    Bas gledam jutros, stomak mi se spustio, vise mi nije onako visoko kao sto je bio... a moza mi se i cini.

    Ja maloprije na wc-u, obrisem se, kad ono dosta prozirnog, ful rastezljivog iscjetka. Jeli to neki normakan iscjedak, ili? Do sada sam kroz cijelu trudnocu imala tu i tamo po malo bijelog iscjetka...
    Je, normalno je. Mozda su dijelovi tog misterioznog sluznog cepa

  47. #22347

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Sjecam se da se ne sjecam kad i gdje mi je ispao sluzni cep.
    Vjerojatno je odletio u zrak kad mi je puknuo vodenjak.
    Znam da sam imala neki prozirni iscjedak s krvavim zilicama. Cisto malo.
    Bez brige znat ces kad porod krene.☺

  48. #22348

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Kod mene nije bilo nikakvih zilica, samo ta prozirna sluz i ful rastezljiva.

  49. #22349
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Sluzni cep i plodna voda :D mislim da su Jetija vise puta vidjeli nego to dvoje :D

    Sluzni cep je gušći, bude zuckasti ili zelenkasti ili nesto izmedju, konzistencije identicne onim fuj bljak balcovima kad si fakat prehladjen i puses nos 3 minute jer se ne da prekinut koliko je gust (znam da je ooooodvratan opis :D). Nekad izadje u komadu i onda ga ima poprilicno i bude bas kao kad ispuses nos na gore opisani nacin. Nekad ispada pomalo. Cesto ispada u obliku cigarete-usko i dugacko. Kome se ne gadi, neka ugoogla 'mucous plug'. Ali zaista nemojte ako ste gadljive :D

    A ovaj krvavi ili 'bloody show' bude gust bijel/zut/zelen/smedji i prosaran krvavim zilicama. Taj ispada netom prije poroda.
    Nekad ispadne prvo dio cepa bez zilica pa onda taj s krvi, nekad odmah taj krvavi, a nekad nijedan. Nekad se bas prokrvari-ali i to kazu da je uglavnom ok i da ce porod nastupit vrlo vrlo brzo.
    Nisam nikad bas bas prokrvarila i mislim da bi me bilo poprilicno strah da vidim svjezu krv dole

  50. #22350
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Zasto ja baratam takvim bljakavim informacijama? :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •