Stranica 58 od 105 PrviPrvi ... 848565758596068 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,851 do 2,900 od 5226

Tema: Što čitate 2.

  1. #2851
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa Vidi poruku
    Hešto i Pujto su mi se danima i danima vraćali u misli. Ušli su nam i u kućnu metaforiku. Nevjerojatno kako ih je dobro izgradio. Baš smo sinoć kupili ČMZ, a već dugo iz prostornih razloga ne kupujem nove knjige...
    Meni je genijalno kako uvjerljivo piše iz pozicije djeteta, baš me bacilo par puta u djetinjstvo, to viđenje svijeta. A to kako je Konstantinovićevu "Filozofiju palanke" utjelovio (namjerno ili nenamjerno, svejedno mi je, našla sam i poveznice na neka druga književno-filozofska djela) mi je poseban desert.

  2. #2852
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je genijalno kako uvjerljivo piše iz pozicije djeteta, baš me bacilo par puta u djetinjstvo, to viđenje svijeta.
    Da, savršeno! Iako, ja sam ispočetka bila uvjerena da je jezik to što me tako sugestivno vraća u djetinjstvo i tek sam u razgovoru s MMom (koji u djetinjstvu nije imao nikakve veze s međimurskim) skužila da je to puno više od samo jezika .

  3. #2853
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Zadnje sam pročitala Priče naše mladosti, Tony Parsons.

  4. #2854
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Fiona Neill, "The Secret Life of a Slummy Mummy" - vrlo zabavno!

  5. #2855
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,645

    Početno

    Nagovorila me knjižničarka na romančić Spavaj! autorice Annelies Verbeke
    nisam oduševljena , ne znam zašto sam se uopće dala nagovoriti, ali opet dolazi do izražaja moja boljka da moram sve pročitati do kraja. a tko zna, možda mi se i dojam promijeni

  6. #2856

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,144

    Početno

    Na Interliberu sam naišla na knjigu zanimljiva naslova: Kako čitati Paju Patka - imperijalistička ideologija u Disneyevom stripu.
    S obzirom da sam odrasla na Mikijevom zabavniku i sličnim izdanjima, i jako dobro se sjećam detalja i odnosa među likovima koje autori propituju, knjiga mi je izvrsno sjela.
    Nije baš literatura koja se može progutati u jednom dahu, ali je vrlo zanimljiva i dobro argumentirana. Autori su inače iz Čilea, a knjigu su napisali 70-tih godina, malo nakon uspostave Pinochetovog režima.

  7. #2857
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    da li je netko procitao Piketty-a - kapital u 21. st. - ?

  8. #2858
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    da li je netko procitao Piketty-a - kapital u 21. st. - ?
    http://www.index.hr/vijesti/clanak/o...ji/776549.aspx


    sorry, nisam čitala!

  9. #2859
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,645

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nagovorila me knjižničarka na romančić Spavaj! autorice Annelies Verbeke
    nisam oduševljena , ne znam zašto sam se uopće dala nagovoriti, ali opet dolazi do izražaja moja boljka da moram sve pročitati do kraja. a tko zna, možda mi se i dojam promijeni
    Moram demantirati samu sebe
    Knjiga se pokazala vrlo zanimljiva, i na kraju i simpatična. Dvoje ljudi koje veže to što pate od nesanice se sprijatelji, oboje su malo "na svoju stranu", ali ima vrlo zanimljivih primjedbi i krasnih citata. Neloše, isplati se pročitati.

  10. #2860
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,623

    Početno

    Zadnje pročitano:

    Paulo Coelho: 11 min
    Pavao Pavličić: Pjesma za rastanak
    - malo školske lektire za 4.: Hrvoje Kovačević: Tajna graditelja straha
    - primila se GOT-a, G.R.R.Martin, trenutno na Oluji mačeva

  11. #2861
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Pravila opreza, Koethi Zan - jako zanimljiv krimić o tri djevojke koje se bore sa svojim traumama . Tri su godine bile zatočene u podrumu. Roman koji te baš tjera na čitanje....

  12. #2862
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,645

    Početno

    Započinjem sa Stjepom Martinovićem, "Zidar đavoljeg mosta" , također preporuka knjižničarke. Ništa dosad njegovog nisam čitala, no ovo zasad djeluje obećavajuće.

  13. #2863
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Ja sam zapocela Zonu http://www.fraktura.hr/knjige/product.aspx?p=773 ali unatoc velikoj zelji da je procitam, nakon stotinjak stranica sam se predala
    Neke knjige i ja se jednostavno ne mozemo sazivjeti! Kao prvo, odbio me stil pisanja i recenica duga skoro sto stranica
    I nije samo stil- ni nakon toliko stranica se nisam mogla uzivjeti u pricu. Ne ide.
    Ne bih da ovo bude antipreporuka- knjiga ima prilicno dobre ocjene na Goodreadsu i nekome se mozda svidi

  14. #2864
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Sad citam Ece Temelkuran, Zvuk banana. S dojmovima cu jos malo pricekati.

  15. #2865
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Kristin Hannah: Posljednji ples leptira - sjajna obiteljska drama, jako zanimljiva i čitljiva, nisam je mogla ispustiti iz ruku, svakako preporučam!

  16. #2866
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,623

    Početno

    [QUOTE=Anci;
    recenica duga skoro sto stranica [/QUOTE]

    Kaj duže od Krležinih?
    Posljednje uređivanje od Nera : 27.11.2014. at 11:28

  17. #2867
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,623

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    recenica duga skoro sto stranica
    Dulje od Krležinih? Ajd, bar ti ne treba Klaić.

  18. #2868
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,645

    Početno

    Dakle, preporučujem gore spomenutog Stjepu Martinovića, jako zanimljivo, malo drukčije o povijesti naših krajeva i crkvenoj špijunaži na Balkanu

    A sad čitam Marina Amisa, Noćni vlak. Jako dobro, osjećam se cijelo vrijeme kao da gledam ne krimić, nego neki film noir... Još ne znam kako će završiti, ali prve 3/4 su za svaku preporuku

  19. #2869
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,418

  20. #2870

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,144

    Početno

    Za one koji vole Ammanitija, evo obavijest:

    http://www.hnk.hr/gost-filozofskog-t...colo-ammaniti/

  21. #2871
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Čula sam negdje pohvale za Zvuk banana.
    Moram pronaći nastavak knjige Dobar protiv sjeverca jer me sada zanima nastavak.

    Čitam trenutno Sašu Stanišića - Kako vojnik popravlja gramofon i Ljudmilu Petruševsku Vrijeme noć.
    Stanišić mi je super ali sam mozgom trenutno za čitanje tv programa, a Petruševska mi je zanimljiva jer volim rusku književnost, ali je nisam dugo čitala. Slovi kao najznačajnije dostignuće suvremene ruske proze - javim dojmove.

  22. #2872
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,091

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Za one koji žele znati više:

    http://crnamatizemla.com/
    Autor ima meni sličan ukus u glazbi, to me je razveselilo

  23. #2873
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Lorna Landvik, Angry Housewives Eating Bon Bons.

    Dugo mi je bila na wish listi, i konacno mi je dosla pod ruku i - nije razocarala, dapace.
    Usprkos naslovu - koji je zapravo sasvim ironican - ne radi se o mozak-na-pasu-chick-lit-romanu.
    U rezidencijalnoj ulici u Minneapolisu (autorica jako puno paznje posvecuje dogadjajima koji se prozimaju sa godisnjim dobima, posebice njihovom ledenom zimom) zivi 5 zena, svaka od njih ima svoje probleme (jedna je ostala udovica bez djece, druga trpi obiteljsko nasilje, treca muzeva varanja, cetvrta (najzdravija) dobije Hodgkinsova bolest, a peta je zrtva zapostavljanja u djetinjstvu) na koji se, kako prolaze desetljeca, nadovezuju drugi problemi, medjutim ono sto ih uveseljava i drzi na okupu je klub knjige. Pomocu njega postaju bliske prijateljice, gotovo sestre.
    Knjiga opisuje 40 godina njihovog prijateljstva, periode i dogadjaje koji su i potresni (Vijetnam), prekrasni (porod kod kuce), dijelovi su za smijanje naglas... Vrlo je topla, preporucujem ju dalje.


    Sad sam presla na Jennifer Worth, Call the Midwife - gledala sam seriju, pa me je zaintrigirala. Iako je povijesno i geografski smjestena u drugdje, trebala bi atmosferom biti slicna.

  24. #2874
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,645

    Početno

    Chris Womersley "Shrvan" - prekrasna knjiga, velika preporuka, svakako ću potražiti još knjiga tog Australca.

  25. #2875
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Angie, tu knjigu vidjam na policama, bas cu posuditi.
    Ja sam procitala Osjecaj kraja J. Barnesa i jos mi se slazu dojmovi. U svakom slucaju, nesto jako dobro.

    Posudila sam i njegove Pretresanje i Ljubav itd.
    Zvoni mi kao da je netko pisao o tim knjigama ovdje...

    Prije Barnesa sam procitala Nocas sam je vidio, roman slovenskog pisca Drage Jancara. Jedan jako lijep roman koji se brzo cita. Recenice su mu jako lijepe, pise mi gotovo poetski. Radi se o nestanku lijepe mlade zene. Nestala je pred kraj drugog svjetskog rata, a o njezinom nestanku i uopce o odnosu s njom govore nam razliciti likovi. Pokazuje kako od jedne radnje, jednog dogadjaja moze nastati nesto sto nitko nije ocekivao i s cim se mora nositi cijeli zivot.

  26. #2876
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,645

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    Angie, tu knjigu vidjam na policama, bas cu posuditi.
    Ja sam procitala Osjecaj kraja J. Barnesa i jos mi se slazu dojmovi. U svakom slucaju, nesto jako dobro.

    Posudila sam i njegove Pretresanje i Ljubav itd.
    Zvoni mi kao da je netko pisao o tim knjigama ovdje...

    Ja
    Volim Barnesa
    Ima mjesta u Pretresanjima i Ljubavi itd. gdje će te likovi neopisivo živcirati, ali treba ih pročitati, ima divnih razmišljanja i dijelova koji totalno kompenziraju ove iritantne. Sve u svemu, jako je zanimljiv i super mi je kako uvijek sagledava stvar iz više kutova.

  27. #2877

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,144

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    Posudila sam i njegove Pretresanje i Ljubav itd.
    Zvoni mi kao da je netko pisao o tim knjigama ovdje...
    Čitala sam ih proljetos. Ne znam što da kažem - oba romana su majstorski napisana, naročito razvoj likova i odnosi među njima. Ali činjenica je i ovo što Angie piše, da ima mjesta gdje te likovi neopisivo živciraju. U stvari, meni su toliko išli na živce da se nisam uspijevala dovoljno udubiti u sadržaj. Tek s odmakom, i nakon oba pročitana romana, mogu reći da su stvarno dobri, ali lagala bih da kažem da sam uživala čitajući ih.

  28. #2878

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,144

    Početno

    Zamrla nam tema, nitko ne stiže čitati u prosincu, ili...?

    Evo par friškijih preporuka (od ovog mjeseca):

    Jasen Boko: Za Aleksandrom Velikim u srce Azije - dočekala objavljivanje knjige, nabavila je na Interliberu, pročitala. Nije me razočarala, iako, moram priznati da mi je "Tragovima Odiseja" bila bolja i fokusiranija knjiga. Za razliku od dosadašnjih putopisnih knjiga tog tipa, ovdje ne iznosi neku kontroverznu teoriju o putniku kojeg slijedi tisućama godina kasnije, već više donosi suvremene probleme država kroz koje putuje. Osobito je zanimljivo poglavlje o Afganistanu (stvarno, tko danas turistički putuje u Afganistan?)

    Malcolm Gladwell: David i Golijat - slabi i neprilagođeni u borbi s divovima
    Interesantna knjiga, i teorija koju iznosi (da više nije uvijek i bolje, da prestižniji fakultet nije uvijek i bolji izbor, da jači nisu uvijek jači, što god mislili o sebi), samo mu primjeri nisu uvijek najbolje pogođeni. Svejedno, pisana je vrlo zanimljivo i lako se čita.

    Pascal Garnier: Teorija o pandi
    Majstorski napisan roman zlokobne atmosfere. Upozorenje, nije baš zabavno. Prije bih rekla, pomalo mučno već od prve stranice, uz neizbježan obrat koji usprkos svemu što smo očekivali, djeluje šokantno.

    Seth MacFarlane: Tko preživi, pričat će
    E, ovo je prava knjiga za opuštanje i zabavu - simpatičan atipičan vesternčić o jednom sasvim neobičnom stanovniku Divljeg Zapada iz 1882. godine i ostalim stanovnicima gradića Stari Panj. Duhovito, zabavno, nepretenciozno.

  29. #2879
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,645

    Početno

    Martin Amis, Teška voda.
    Zbirka pripovjetki, ima boljih i lošijih. Ništa posebno
    No zato je njegov Noćni vlak izvrsan roman.

    Nakon toga se spremam napokon dohvatiti Stanišića i vojnika i gramofona.

  30. #2880
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Pročitala sam Ljudmilu Petruševsku - Vrijeme noć. Ovih dana gostuje u Puli, čini mi se.
    Tema nije vedra, ali njezine rečenice su odlične, knjigu sam u dahu pročitala (ili ja jadnostavno volim rusku književnost).
    Ana A., majka i baka, pokušava držati konce jedne emotivno i financijski propale obitelji. Teško, realno, životno.

    Biografija Virginie Woolf, novijeg izdanja, Alexandre Harris. Zanimljivo ispreplitanje detalja iz života i samih djela. Također preporuka. Odmah me navelo da se ponovno vratim na neka njezina djela.

  31. #2881
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Stanišićevog vojnika i gramofon upravo završavam. jako je dobar, ali i težak.
    bar je meni bio. jako me rastužila ta knjiga.

  32. #2882
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Ja citam Shrvan, Angie je nedavno preporucila.
    Pocela sam bila i Prijevremene izbore, ali nisam se mogla uzivjeti. Ima tako puno likova :skartoc:, a umor i iscekivanje godisnjeg cine svoje :D i ne mogu se uopce koncentrirati i pamtiti sve te likove i njihove pozadinske price :/
    Shrvan nije lako stivo, ali dobro je pisana i svidja mi se.

  33. #2883
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Sad sam presla na Jennifer Worth, Call the Midwife - gledala sam seriju, pa me je zaintrigirala. Iako je povijesno i geografski smjestena u drugdje, trebala bi atmosferom biti slicna.
    Prekrasna knjiga, najtoplije preporucujem dalje!

    Nakon nje, Fiona Neill, "What the Nanny Saw" - engleska studentica uzima slobodnu godinu radi problematicne obiteljske situacije i odlazi u London raditi kao dadilja kod vrlo bogate i uspjesne obitelji iz visokih financijskih krugova. Nakon nekog vremena izbija insider trading skandal...
    Nakon zbrkanog pocetka, pokazala se vrlo zanimljivom, stoga moje preporuke.

    Danas zapocinjem sa meni odnedavno vrlo omiljenom Mary Wesley, "Part of the Furniture".


    Imate li citalacku wish-listu za bozicne blagdane?
    Ja pomalo rezerviram i posudjujem iz biblioteke neke stvari za laganini praznike.
    Dosad sam skupila novu Kinsellu, "Swimming Pool Sunday", pa onda ponovo Wesley, "A Dubious Legacy", novog Hornbyja, "Funny Girl",
    pa tematski prikladno C. Fenimore Woolson, "Christmas Eve" i "Bozicne price", antologijska zbirka prica (Pirandello, Gozzano, D'Annunzio, Maupassant, Dickens, de Assis, Cechov i Dostoevski)...

  34. #2884
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Elly, zadad nemam nista. Ustvari, rijetko imam :D jer citam kao i inace. Za ove knjige koje ti preporucujes nisam ni cula, tko zna ima li to u nasim knjiznicama.
    No, zanimljiva je ova antologija, mozes dati neki link pa da probam potraziti.

    Shrvan mi je bas dobra knjiga, upravo sam je dovrsila.

  35. #2885
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    zanimljiva je ova antologija, mozes dati neki link pa da probam potraziti.
    evo linka - izgleda da ju je tesko naci po ducanima, nasla sam samo ovo i linkove na tu knjigu po ovdasnjim bibliotekama.

    Za ove druge sam malo iz radoznalosti surfala, da vidim sto se nadje u Knjiznicama Grada Zagreba:
    Mary Wesley The Chamomile Lawn i jos poneke takodjer postoje u KGZ, ako te bude zanimala (podsjeca na Okajanje, ali iz zenskog kuta gledanja);

    Fiona Neill se takodjer nadje, ali ne ova koju sam nedavno preporucila nego prethodne dvije (obje su OK, IMHO ova je bolja od ove druge ).
    Posljednje uređivanje od Elly : 15.12.2014. at 07:48 Razlog: dodala u tekst

  36. #2886

  37. #2887
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    ja sam guglajući mislila da je ovo http://www.amazon.com/Christmas-Stor.../dp/0307267172
    idem sad vidjeti ostale linkove

  38. #2888
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    zavrsila sa citanjem kradljivci labudova i dobra mi je bila knjiga
    http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proiz...t=22&id=142018

    a sad pocela kradljivicu knjiga (po 2 ili 3 x, jer mi nikako pocetak nije legao)

    samo po kradljivcima derem

  39. #2889
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

  40. #2890
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Sto mislite o triologiji 50 nijansi?

  41. #2891
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj zloćko prvotno napisa Vidi poruku
    Sto mislite o triologiji 50 nijansi?
    Citala, ali radije bih da sam ju prekocila. :D

  42. #2892
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj zloćko prvotno napisa Vidi poruku
    Sto mislite o triologiji 50 nijansi?
    prvi dio mi je bio najbolji

  43. #2893
    Vjeverica77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    153

    Početno

    Citiraj zloćko prvotno napisa Vidi poruku
    Sto mislite o triologiji 50 nijansi?
    U prvom dijelu zapela negdje na 40% knjige i ostavila. Nisam se nikako mogla natjerati na dalje.

  44. #2894
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Mary Wesley, Part of the Furniture - preporuke kao i uvijek. Uznemirujuca, ali na pozitivan nacin.


    Veceras zapocinjem Nicka Hornbyja, Funny Girl.

  45. #2895
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,645

    Početno

    Citiraj zloćko prvotno napisa Vidi poruku
    Sto mislite o triologiji 50 nijansi?
    pročitala da vidim what's all the fuss about.
    no preveliki sam ja snob za tu knjigu
    najbazičniji ljubić s puno pornografskih momenata

  46. #2896
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno Što čitate 2.

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku


    no preveliki sam ja snob za tu knjigu



    Ja citam jednu zbirku prica Alice Munro.
    Zbirka je objavljena i pod nazivom Who Do You Think You Are? i pod jos jednim: the Beggar Maid.
    Glavna protagonistica je Rose i cijela se zbirka prica vrti oko nje i njezine macehe Flo.

    Vec u Runaway mi se svidjelo pratiti Juliet kroz razne situacije i razna zivotna doba. I ovdje je tako. Ima, mislim, 10 prica o Rose.

    Posudila sam bila i Prijevremene izbore J.K. Rowling. Ali nije mi islo pa sam je vratila s procitanih svega stotinjak stranica.

    Poslije me cekaju Javne tajne i Sin gospodara sirocadi: http://www.najboljeknjige.com/conten...kID=1968&tab=2

    Nesto me slabo ocekuje godisnji ali ima nesto spojenih dana pa ce biti i vise vremena za uzivanje na kaucu
    Posljednje uređivanje od Anci : 22.12.2014. at 22:16

  47. #2897
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Jasper J. - škola u infarktnom stanju
    Stieg Larsson - djevojka koja se igrala vatrom

  48. #2898
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    cure, prije cu naci ovdje odgovor nego na djecjem

    pls savjet - sinko ima lektiru iz engleskoga, 1. srednje
    narucila bi mu preko bookdepository neku knjigu pa da je procita preko praznika
    (moraju je imati tiskanu, ne moze kindle izdanje, zbog ocjene lektire - prof mora imati knjigu)

    sto bi moglo biti zanimljivo za 15god, a da nije procitao vec na hr, da ne spada u obaveznu lektiru (hrv) i da je dovoljno kvalitetno da bude lektira

  49. #2899
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    na popisu knjiga suvremenika/ca koje bi se trebale naci u lektirama nasla sam zanimljivo ovo

    "Extremely Loud and Incredibly Close"
    Jonathan Safran Foer

    ima netko slicne preporuke?

  50. #2900
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Nisam to citala, no citala sam jednu drugu knjigu istog autora i po meni, on kvalitetno pise. A ova Extreemely... mi je na "to -read" listi. Cini se zanimljiva.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •