Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: NAPLAĆIVANJE UZV-a kod socijalnog ginića?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    123

    Početno NAPLAĆIVANJE UZV-a kod socijalnog ginića?

    Molim upućenije da nam rasvjetle vječni misterij...da li socijalni ginekolog koji radi u sklopu bolnice i posjeduje tzv. "socijalni" uzv smije naplaćivati uzv?
    U našoj bolnici ginekologica nekima traži 50 kn, a nekima ne...A kad je ljudi pitaju otkud to...ona kaže, "ah, pa to je ako želite, eto, prilog za unapređenje uzv opreme", iako to ne govori prije nego ju se pita račun...koji, naravno, ne izdaje...

    Da ne spominjem kako je uređaj koji ima isti onaj socijalni, otprije deset godina, kada je pojedinim trudnicama prodavala istu priču...o unapređenju (to sam saznala tek nedavno, od mama koje već imaju djecu u školi)

    Please S.O.S.!!!
    Posljednje uređivanje od Pettite : 16.11.2010. at 21:15

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mislim da imas pravo na 3 uvz pregleda u trudnoci i te ti ginekolog ne smije naplatiti. A ako ti ih naplati mora ti dati racun.

  3. #3
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Moj ginić u DZ Sesvete mi je prošle godine svakih mjesec dana radio ultrazvuk i nikad nije naplatio, niti bih ja platila da me i tražio.. Ne znam da li je pravo na 3 ili koliko, meni je 6 piuta sigurno napravio UZV.

  4. #4
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Meni je soc gin, tj, njegova sestra naplatili prvi uzv u zadnjoj trudnoći. I to ni ne bi da ja nisam na odlasku pitala kolikmoram platiti, jer mi je ONA na telefon rekla da se plaća, a ja koza ipla pitati. I požalila sam jer se ona kao malo zbunila kad sam ju to pitala, uzela je te novce u stilu kao, ajde kad si već pitala da ti naplati, a račun naravno nisam dobila.

  5. #5
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Moj socijalni ginekolog ima ''socijalni' uzv koji se ne placa, ali u istoj socijalnoj ordinaciji ima i ''nesocijalni'' 4d uzv za koji je pregled 200 kn.

  6. #6
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    Meni soc. gin, nikad nije naplatio uzv. ni u prvoj trudnoći, a cijelu sam vodila kod njega, ni u drugoj trudnoći koja je morala biti prekinuta pa je to tražilo još više pregleda.

  7. #7
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    trebalo bi takve slučajeve prijaviti,jer kud god se okreneš samo po nama deru,osnovano i neosnovano!
    uh,baš sam ljuta na takve situacije

  8. #8
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Ako se radi o socijalnom giniću, nikakvi pregledi u vezi trudnoće i poroda SE NE NAPLAĆUJU!!!!

    Druga stvar je ako se radi o privatniku, koji možda radi u okviru bolnice (no to mora biti jasno izvješeno), a nema zaključen ugovor sa HZZO (tad bi ga prebacili u vrstu "socijalca" ). Tad se pregledi i uzv naplaćuje.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    123

    Početno

    E pa sad sam stvarno

    Kako ih nije sramota tako bezobrazno musti jadne žene...? od mene neće vidjeti niti kune. sramota. na ovaj su me problem uputile još moje rodilje po terenu...ali ja sve nisam vjerovala da netko može biti tako bahat i pohlepan...to je obični, socijalni uzv aparat iz titova doba, i ona se usudi kamčiti novce (vjerovatno samo od onih ženica koje joj se učine labilnije, plahije...) cccccc Bolje joj je da me ni ne pogleda krivo idući put kad joj dođem...ako joj se uopće i vratim.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    2

    Početno

    Evo mene isto zanima ako netko tko je malo bolje upucen u nasa prava zna...moj ginekolog ima privatnu ordinaciju, znaci van doma zdravlja, ali isto tako ima ugovor sa HZZO-om, i sestra mi je isto tako napomenula da kad cu raditi ultrazvuk (nisam trudna) moram platit 100 kn. E sad, da li ima ikakve veze ako je on kupio sam UZV ili ako je taj UZV ne znam kako napredan i zadnji model il ne znam sta..da li on smije naplacivati to ili u ni u kojem slucaju ne smije, jer imam i dopunsko?? Hvala puno na odgovoru!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    2

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •