Citiraj Pettite prvotno napisa Vidi poruku
Ali ok. Kužim. Sve su vam krivi liječnici. Patronažne sestre. Vjetar. Tlak...
ne, krivo

nitko rodi nije kriv. roda se samo trudi educirati roditelje da neke stvari nisu uvijek onakve kako se čine

npr. ako meni moja pedijatrica kaže da s 2 mjeseca djetetu počnem davati sokiće, onda ću ja zahvaljujući rodi (koja se poziva na who) znati da mom djetetu nikakvi sokići nisu potrebni još duuuugo. a ako tako kažemo pedijatrici ona me neće ni poslušati dovoljno dugo da dođem do dijela o who, nego će mi odmah reći da su to gluposti i po mogućnosti okriviti rode za širenje dezinformacija

ili kad dođe patronažna sestra svaki dan s vagom i počne mi govoriti o tome da je moje dijete od jučer dobilo par grama manje nego je trebalo i da se boji da moje mlijeko nije dovoljno dobro i da misli da bi trebalo uvesti adaptirano. onda mene boli briga o tome što ona priča, jer sam zahvaljujući rodi dovoljno toga naučila da znam da moje mlijeko ne može biti ne-dobro, i da je vaganje svaki dan nepotrebno i potpuno kontraproduktivno.

da ne bi sad bilo da napadam liječnike i p. sestre, nije tako. ima stvarno krasnih i odličnih, ima onih koji će odgovoriti na svako pitanje, onih koji su mi dali neprocjenjive savjete, ali ima i onih koji nisu ok. kao ove koje sam gore spomenula. i bilo bi mi drago da se i ostali roditelji informiraju i da znaju da nije svaki savjet uvijek 'dobar', i da nije zgorega malo se informirati i štogod pročitati

meni je isto bilo teško kad sam čitala na ovom forumu kako se napada moja struka. ali onda sam shvatila da nitko ne napada ni mene ni moju struku nego samo pojedince koji ne rade svoj posao onako kako bi trebali. i sramote nas. a mi ostali ni krivi ni dužni...