Pokazuje rezultate 1 do 29 od 29

Tema: bolovi - normalno ili ne???

  1. #1
    mary26 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    37

    Početno bolovi - normalno ili ne???

    u 28. sam tjednu trudnoće i pred 2 tjedna sam počela osjećati bolove u preponama i u pubičnom dijelu, više na desnoj nego na lijevoj strani. puno sam čitala o tome i znam da je to očekivano jer se zdjelica širi. naravno, boli me samo dok se krećem ili okrećem u krevetu. dok ležim, ne boli ništa. no, pred par dana počelo me i probadati u desnom donjem dijelu trbuha (nekako točno između pubične kosti i trbuha). probada me također samo dok se krećem i mičem. pokušavam odmarati čim više. strah me jer sam pitala puno trudnica jel njima bilo išta slično i sve su mi odgovorile da ih nisu boljele prepone niti ih je probadalo tako dugo ko mene. ako ih je znalo probadat, legle su, odmorile i to je prošlo. no, meni ne prolazi. zanima me kako je bilo kod vas? jel se moram brinuti zbog toga ili je to sve normalno?
    uz sve to imam neku ludu ginekologicu koja za svaku sitnicu šalje u bolnicu. već sam bila 3 puta u bolnici (bezveze). kad sam treći put dolazila, osoblje me pozdravljalo i smijali su se govoreći: "jesi opet bila na pregledu??"

  2. #2
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    meni je bilo nešto slično, na pokret bi osjetila jaku, probadajuću bol oko stidne kosti, i malo poviše (prema unutra lijevo).

    i točno sam imala osjećaj kako ta bol nema veze s bebom ni s unutrašnjim organima.

    par mjeseci nakon poroda (3 - 5, ne sjećam se) prošlo je samo od sebe.

    pretpostavljam da ima veze sa širenjem i vraćanjem kostiju

  3. #3
    mary26 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    37

    Početno

    i ja imam osjećaj da nema veze s bebom, ali me ipak kopka. ne želim dizat frku jer kužim da je ovo ipak drugo stanje pa i neke stvari koje inače nisu normalne, sad jesu. tješi me da je konačno netko rekao da je slično bilo i njemu. hvala ti!

  4. #4
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Meni je ta bol pocela dosta rano u zadnjoj trudnoci, vjerovatno zato jer je bila vec cetvrta, ne znam. Uglavnom krenulo je sa pubicnom kosti, boljela je kao da me netko jako udario a onda je krenula i zdjelica tj. prepone. Bol je bila toliko jaka da je to najveci razlog zasto vise ne zelim biti trudna. Potkraj sam se kretala kao da imam 85 godina, ustajala sam iz kreveta placuci, hodanje sam svela na minumum minimuma...Katastrofa! Poslje poroda je to jos trajalo par tjedana i onda napokon prestalo. Isto tako me probadalo na lijevoj strani. Nije to nista zabrinjavajuce i definitivno je od sirenja kostiju, tako mi je i ginekologica rekla s tim da je i moje godine okrivila a tek mi je 30.. Ne brini, proci ce!

  5. #5
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    E baš to, plačući sam ustajala iz kreveta, i hodala sam k'o stara starica.

    Ako te tješi, na te sam muke zaboravila (do ove teme) i opet krećem ispočetka

  6. #6
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Mene je tako probadalo prilikom hodanja u prvoj trudnoci i to mjesecima. Nerviralo me grozno, jer svi mi govorili kako je dobro setati a ja jedva hodam... Najgore bi bilo nakon izlaska iz auta, izgleda da je taj polozaj neako posebno smetao. Onda je odjednom bol prestala u zadnjem mjesecu trudnoce, tako da sam u devetom bila puno bolje pokretna nego mjesecima ranije.

    Srecom, u drugoj trudnoci se ta bol nije javila (ali mi je ovaj put nakon skoro svakog jela zlo vec sedam mjeseci... )
    Posljednje uređivanje od sillyme : 18.09.2011. at 15:08

  7. #7
    mary26 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    37

    Početno

    evo, mene još uvijek boli, išla sam na redovni pregled i sve je ok. doktorica mi je rekla da čim više mirujem. a pomaže mi samo kad ležim. ako malo duže sjedim - ubije me, ne mogu se pokrenut... a pa onda ću ležat! hvala vam svima!

  8. #8
    *marina* avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    4

    Početno

    pozdrav svima! ja sam u komi totalno evo 19 tjedan i sve me boli,najviše osjetim zatezanje u trbuhu što sam si pretpostavila maternica se širi, ali s obzirom da imam problema s probavom na lijevoj strani me zna toliko boliti na dodir da imam osjećaj da će mi se raspukniti koliko je napeto...nakon šetanja kukovi bole za poluditi,dragi kaže da nekukam stalno ko stara baba, al šta mogu...boli...tek 6.10 imam pregled i nikad ga dočekati...

  9. #9
    mary26 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    37

    Početno

    i mene bole kukovi i noge (pogotovo nakon šetanja ili dužeg stajanja ili čak sjedenja). trbuh mi je često napet i imam osjećaj da će mi cijela utroba ispast kad se dignem iz sjedećeg ili ležećeg položaja. rekla mi je doktorica da tu i tamo slobodno popijem normabel da mi se mišići malo opuste. jedino me na dodir ne boli ništa... zašto se ranije ne naručiš na pregled (trudnica si i mora te primit pogotovo ako kažeš da te boli) pa da ti kaže jel to sve u redu? ovo je ipak još puno dana briga...
    Posljednje uređivanje od mary26 : 26.09.2011. at 19:05

  10. #10
    *marina* avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    4

    Početno

    evo da se javim...moji bolovi polako jenjavaju...sad kad se bebač počeo osjetiti...sve zaboravim na ta boluckanja...i nemogu dočekati da se opet pupa počne mrduljiti... najslađi dio dana...

  11. #11
    mary26 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    37

    Početno

    baš mi je drago... i mene je skroz prestalo boljeti! joj ma to ti je super... ja uživam u trenucima bombanja!!! najjače mi je kad vidim da se miče cijeli trbuh. onda se ulovim kak buljim u njega po sat vremena bez prestanka! UŽIVAJ!!!

  12. #12
    Totto avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    190

    Početno

    Joooj, ja još čekam ta bubanja i micanja, al skočiti ću s vama od veselja

  13. #13
    mary26 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    37

    Početno

    <3

  14. #14
    *marina* avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    4

    Početno

    evo baš sam danas imala pregled...imamo dečkića!!! naravno kako igra nogomet u maminoj buši nije ni čudo... baš sam happy !!!

  15. #15
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Malo podizem temu.Ulazim u 14.tjedan i odnedavno su pocela bubrenja i rastezanja u muskulaturi donjeg dijela trbuha(tako ja to osjecam),
    osjecaj kao da imam "tobolac" i u njemu nosim nesto,a ono sto me plasi jest bol,jaka i probadajuca kad eventualno kihnem,bol sa desne strane
    gdje je najvjerovatnije bebica.S desne me strane i inace najvise zateze i sve to pripisujem sirenju maternice,ali me cudi bol kod kihanja.
    Pitam se,jel to normalno za moje stanje?

  16. #16
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    mene je isto u ranoj trudnoći probadalo kad bih kihnula ili napravila nagli pokret. Kao da te nešto presječe u donjem dijelu trbuha. Mislim da je normalno.
    I ovo iz prvog posta, bolovi u preponama pred kraj, mi se također javljalo. Znala sam hodati šepavo nisu bili baš neizdrživi bolovi, ali svakako ne neprimjetni. Trudnoća je bila normalna, bez problema.

  17. #17
    Tomy avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    181

    Početno

    I meni su takva probadanja s desne strane počela u 15. tjednu, sad sam u 20. i ta bol je i dalje prisutna pri svakom naporu (i kihanju) samo što više nije lokalizirana na desnoj strani nego me boli taj cijeli donji dio trbuha. No, kako sam na mirovanju i kako mi je cerviks već uloživ, a i zbog ranijih indikacija (prvi porod u 34.tj.), čim su počeli ti bolovi nazvala sam ginekologicu koja me odmah preko reda primila (ja sam htjela otići u bolnicu koliko me boljelo) i ispostavilo se da mi na svu sreću nije ništa, da je to zbog širenja maternice, ali MIROVANJE, MIROVANJE, MIROVANJE!!! i dala mi magnezij da ne bi slučajno došlo do kontrakcija, sad sam to prihvatila pod normalno jer bebica se, hvala Bogu, super razvija...ali ipak usporim, legnem, odmorim kad me počne "šarafiti"

  18. #18
    arwenzg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Evo da i ja prijavim svoje bolove, i svoju treću trudnoću .
    Imam tako jake bolove, poput menstrualnih, znam da sam imala takve bolove i u drugoj trudnoći, širenje maternice, ali evo u ovoj boli baš jako a tek je početak trudnoće

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    263

    Početno

    Trudnoća je blaženo stanje puno bolova - jedino za komentirati, jučer sam se napokon do predvečer osjećala normalno bez bolova a evo ušla u 19 tj

  20. #20
    arwenzg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Evo da prijavim da me dr uputio na hitnu, njemu završava smjena i ne stigne me primit. Valjda će sve bit ok.

  21. #21
    Tomy avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    181

    Početno

    Citiraj arwenzg prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da prijavim da me dr uputio na hitnu, njemu završava smjena i ne stigne me primit. Valjda će sve bit ok.
    javi nam...

  22. #22
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    sretno

  23. #23
    arwenzg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Evo, izgleda da je neka urinarna infekcija. Trebam napraviti urinokulturu pa ćemo vidjeti što je točno pa antibiotik.

  24. #24
    Tomy avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    181

    Početno

    Bitno da je s bebom sve ok, ja sam isto radila tu urinokulturu, al' ništa, nalaz sterilan..

  25. #25
    arwenzg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Ma to je i meni bilo najbitnije, da je s bebom i posteljicom sve u redu, ovo ostalo će se već riješiti.

  26. #26
    Tomy avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    181

    Početno

    Hmmm...samo da javim, svi moji problemi vezani su uz Ureaplasmu

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    102

    Početno

    Jučer su mi počeli grčevi nalik laganim menstrualnim bolovima, traju cca minutu, pa je mir 5-10 minuta, pa opet - i tako pola sata i onda ništa...Danas ujutro opet ista priča...Poslijepodne opet...32 smo tjedna...Planiram zvati ginića u ponedjeljak, ali do tada ipak malo brinem..Prema opisu b-h kontrakcija, nije to - to...Malo sam zabrinuta pa molim iskustva...

  28. #28
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Citiraj Franka 35 prvotno napisa Vidi poruku
    Jučer su mi počeli grčevi nalik laganim menstrualnim bolovima, traju cca minutu, pa je mir 5-10 minuta, pa opet - i tako pola sata i onda ništa...Danas ujutro opet ista priča...Poslijepodne opet...32 smo tjedna...Planiram zvati ginića u ponedjeljak, ali do tada ipak malo brinem..Prema opisu b-h kontrakcija, nije to - to...Malo sam zabrinuta pa molim iskustva...
    Ako ti se tako ponavlja nemoj čekati ponedjeljak. Ipak si daleko dogorala.

  29. #29
    Shania avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    202

    Početno

    i mene su pratili bolovi...u početku su bili u zdjelici sada u 27 tjednu u predjelu trbuha.
    Dr. mi je objasnilo da mi doslovno pucaju priraslice u trbuhu rastom maternice, jer sam imala tešku operaciu crijeva i razrezana sam iznad pupka preko cijelog trbuha do stidne kosti.
    Tako da sam se navikla, bol je jaka, kao da mi netko rasteže kožu, ne odgovara ni na bok ni na ledja, stalno se vrtim.
    Uz to imam placen. prev totalnu, tako da već 2 tjedna mirujem, svako dizanje iz kreveta držim trbuh jer imam osjećaj da će mi maleni ispasti van i momentalno moram piškiti, čim stanem na noge.
    Franka,možda da ipak odeš dr. ne želim pametovati, ali na takvu vrstu bolova me dr. upozorila da momentalno idm u bolnicu, sad, to je moj slučaj.
    Nadam se da je sve OK

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •