Stranica 52 od 155 PrviPrvi ... 242505152535462102152 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,551 do 2,600 od 7735

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #2551
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    spičili jučer Dec i jedno kaj se desilo da se mm upikao na iglu
    al ajd tak i tak se stalno kontroliramo na zaraze

  2. #2552

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    12

    Početno papirologija

    Sejla, Mare41 HVALA!
    A odakle se dobiva Odobrenje etickog povjerenstva??

  3. #2553
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    nema na čemu ja sam molbu na etičko povjerenje slala u vinogradsku pa savjetujem da njima pošalješ, čekala sam oko mjesec dana! javi nam rezultate!

  4. #2554
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    lapsus, povjerenstvo,

  5. #2555

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    12

    Početno

    Jos mi uvijek nije jasno je li to nekakav formular ili pisem molbu, ako je molba sto bih trebala pisat?? U Zagrebu sam do cetvrtka, pa bih htjela iskoristiti priliku i sve rijesiti dok sam tu. Je li to posebni odjel u vinogradskoj? Inace sam bila u Petrovoj, pa postoji li i tamo taj 'odjel'? Jer su mi svi papiri tamo, pa mi je i logicnije....

  6. #2556
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    aha, pa da čula sam da se može i u petrovoj pa onda ako si već bila tamo pošalješ njima...ja nisam slala nego osobno predala u bolnicu, pisata kod koga ostavim molbu za etičko pa su me uputili u njihovo rračunovodstvo i tamo ostavila (vjerojatno je i u petrovoj tak).
    to nije nikakav formular, nego napišeš običnu molbu da razmotre tvoj slučaj (ukratko objasniš dijagnozu i da ti je njihovo rješenje potrebno zbog ostvarivanja prava na podmirivanje troškova preko hzzo-a) i obavezno priložiš svu liječničku dokumentaciju!
    ako još nešto trebaš, javi

  7. #2557
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Jane71, Ona koja nije pisala poručuje da joj se javiš na mail misspremanga@hotmail.com, ona je sad nedavno dobila odobren postupak i nije joj trebalo odobrenje Etičkog povjerenstva (možda je sad to nešto novo).

  8. #2558

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    12

    Početno

    Ajme cure VELIKA HVALA na ovim informacijama! Idem pisat mail Ona koja nije pisala.
    Inace mi i nije jasno cemu to kad se vec trazi zahtjev od doktora!
    Svakako vam se javim o rezultatima.

  9. #2559
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    jane, kak ide pisanje molbe?

  10. #2560
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    sad sam vam vidjela postove, da istina je, nemamo sve iste dijagnoze pa onda možda nekima i netreba odobrenje etičkog, ja govorim svoje iskustvo i što su od mene tražili...
    sretno da si to obaviš, i javi kak je prošlo

  11. #2561

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    12

    Početno

    Jos uvijek se mucim....

  12. #2562

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    12

    Početno

    Je li dovoljno priloziti nalaz AMH, hormona i preporuku doktora (imam cak 2 preporuke!)?

  13. #2563

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    ja sam danas malo zbunjena...
    bila sam danas kod MPO dok. da dogovorimo koje pretrage sve moram napraviti, pa da šaljemo svu dokumentaciju hzzo-u.
    s obzirom da mi trebamo spermu donora, dok. mi je rekao da ja neću ići na inseminaciju, jer se ona radi samo ako je partnerova sperma "ok", a da ću ja vjerojatno ići na IVF, i da mi iz tog razloga neće raditi HSG.

    ima li tko kakvog iskustva, tj. da li je tko u ovoj situaciji kao ja?

  14. #2564
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    ja sam priložila i uzv maternice, ali da najbitnija je povijest bolesti, preporuka doktora specijaliste i nalaz hormona

  15. #2565
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Samo da javim da sam dobila danas mail od Mirne (dok sam bila na kavi)
    sve je dogovoreno i potvrđeno

  16. #2566

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    640

    Početno

    bmaric odgovor na tvoje pitanje, dakle to sto tvoj muz ima los spermiogram je razlog sto ides na donaciju sperme, dakle "super sperme", pa u tom slucaju tvoj MPO doktor nije u pravu da mozes samo na IVF, jer ce te, po dosadasnjim iskustvima cura koje su isle za donaciju sperme, HZZO odobriti prvo inseminaciju, a u tom slucaju moras na HSG. Ako HSG pokaze neprohodnost jajovoda e onda mozes dobiti IVF.

  17. #2567
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Bas sam to htjela reci.Doktori uglavnom ne znaju sto HZZo trazi od nalaza u slucaju donacija,vjeruj mi.HSG ce sigurno biti nesto sto ce te
    HZZO traziti,Bmaric.Ako se nisi cula sa HZZO i ne znas sto ti sve treba,prilozi onda sto imas,pa ce te oni kontaktirati ako ce sto od
    papira nedostajati.

  18. #2568

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    6

    Početno

    cure bok !! Mene zanima ovako, ja znam od svoje 19 godine da neću moći imati djece prirodnim putem, naime imam bolest takvu da sam kao već sad u menopauzi, liječila sam se na vinogradskoj sa 16 godina, bila sam i na v. vrhovec gdje su mi potvrdili dijagnozu, znači jajnici ne funkcioniraju. Sad mene zanima kada budem prikupljala dokumntaciju za HZZO , od koga moram tražiti tu preporuku doktora ? jel može biti od ginekologa ? Inače sam iz Slavonije i imam 23 godine. Želim se informirati jer uskoro planiramo i mi po našu bebicu ako Bog da . Hvala vam za svaku informaciju

  19. #2569
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    bok ivana988,
    imamo jako sličnu situaciju. i ja zbog urođene bolesti (turnerovog sindroma) nemam zdravih jajnih stanica, te mogu trudnoću jedino ostvariti pomoću donacije. isto imam 23 godine. ja sam objavila popis dokumentacije koju sam morala slati na svom postu - ostvarivanje prava na pokrivanje troškova donacije jajnih stanica u pragu preko hzzo-a, pa tamo pogledaj, a ima i na ovoj stranici (prije par dana sam zalijepila). ako ne pronađeš ponovno ću ti poslat, i ako još bilo što trebaš i mogu pomoć, javi

  20. #2570
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    da, preporuku tražiš od ginekologa specijaliste, ja sam u vinogradskoj to obavila kod dr kune

  21. #2571
    iva77 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    352

    Početno

    bmaric moja je situacija kao kod tebe azoo ali ja sam radila HSG
    sutra idem na ww da vidim sto ce reci dr pa ti se javim ali svakako mislim da ces morati to odraditi da znaju na kakv ce te postupak poslat( nije ni to tako strasno)
    a ni ja neznam jos kako ce proci gledam maloprije moje papire i pise desna tuba zastopana a lijeva nemam pojma jer mi je operirano pola jajnika i sad se ja pitam dali ce proci ivf ili ce me slati na inseminaciju

  22. #2572

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    6

    Početno

    sejla, moja ti je dijagnoza hepergondotropni hipogonadizam, ja znam da mi je jedina opcija donacija. Pa se stoga želim informirat o svemu , da kad krenem znam što moram,a ovaj forum pratim već duže vrijeme i blagoslovljen tko ga je pokrenuo!! znači ja mogu u Slavoniji od svog ginekologa uzet preporuku ?

  23. #2573
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Ivana- od ginekologa specijaliziranog za humanu reprodukciju,ne "obicnog" specijaliste ginekologa.

  24. #2574
    medeni avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    176

    Početno

    Iva77,tvoj nalaz HSG je sličan mome ( meni jedan jajovod neprohodan ) pa su mi eto odmah odobrili IVF don. spermom.Sudeći po tome možda i tebi tako bude.Sretno!

  25. #2575
    medeni avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    176

    Početno

    Bmaric
    i ja mislim da ćeš morati obaviti HSG.I nama je trebala donacija sperme pa je trebalo odlučiti da li prvo krenuti s inseminacijama ili IVF-om u slučaju problema s jajovodima.Moj jedan je neprohodan pa su odobrili IVF a inače mislim odobravaju ins. ukoliko je nalaz HSG uredan.Poanta mogućnosti inseminacije doniranom spermom je da je kod donatora nalaz "savršen" pa je nekad dovoljna i inseminacija.Sretno!I ne boj se HSG-a, boli malo ,mislim više ako je neprohodno ali zbilja traje par sekunda i brzo se zaboravlja.Ali svi mi bi to ponovili za doći do našeg cilja.

  26. #2576

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    hvala cure! i meni je logično da trebam raditi HSG... sutra opet idem kod doka, pa ću mu reći neka on to meni ipak napravi.

  27. #2577
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    drage moje,
    opraštam se od češkog foruma jer postupak nastavljamo u hrvatskoj. Hvala puno svima na podršci i informacijama, koje nisu uvijek imale veze s postupkom

    i dalje sam on go za postupak u 2 mjesecu, protokol je tu, šopingira se po apotekama, pa mi držite fige da još brže odletim među naše trudnice

    svim čehinjama želim puuuuno praških bebača i sretan put

  28. #2578
    AAL6 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    34

    Početno

    I ja sam bila u Petrovoj i dr. Vrčić mi je također u zamolbi napisao IVF jer je donor sperme. što se tiče odobrenja etičkog povjerenstva nisam ga slala jer nema potrebe ako šalješ sve nalaze ( bar u našem slučaju) i preporuku MPO. Sad čekam odgovor.

  29. #2579
    AAL6 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    34

    Početno

    svaki dan na ovom forumu otkrivam nešto novo zašto ići na HSG ako su nalzi uredni UV maternice i jajnika u svim stadijima ciklusa. Vidjet ću za 2 - 3 mjeseca što će meni odobriti jer kako MM kaže cijelo vrijeme tebe gledaju i pregledavaju i stalno sve ok. U dvije godine nalazi konstantni bez bromjena mislim da se opterećujeo sa svim mogućim papirima malo više optimizma.bmarice glavno da smo mi zdrave jer naš organizam treba to izdržati oa ibilo insiminacija ili IVF. Glavu gore i pozitivne misli.

  30. #2580
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    ivana988, nažalost ne kod vlastitog ginekologa, mene je moja ginekologinja uputila u vinogradsku kod dr kune, budući da je on specijalist zadužen za umjetnu oplodnju, a i član etičkog povjerenstva (koliko sam čula može se i petrovoj). taj formular za zahtjev se preuzme od hzzo-a i onda odnese doktoru da ga ispuni...znam da je procedura, ja sam iz zagreba pa mi je utoliko puno lakše bilo, al su me svejedno našetali i nagnjavili s pretragama dok nisam uspjela dobit preporuku, iako je dijagnoza `čista´.

  31. #2581
    medeni avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    176

    Početno

    AAL6,uredan ultrazvuk maternice i jajnika ne znači i uredan nalaz HSG odnosno prohodnost jajovoda.Tako je bilo i u mome primjeru.Sretno!

  32. #2582

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    6

    Početno

    sjela da li bi mi molim te dala mail ? htjela bih te još neke stvarčice pitat.

  33. #2583
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    evo ivana, mail mi je valentinica88@gmail.com
    čujemo se

  34. #2584
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    jel se meni čini da smo imali PID postupke, ali ne znam jel na teret HZZO-a, jel se cure sijećate tko je išao na predimplantacijsku dijagnostiku ali na teret HZZO-a?

    ajte napišite nick forumašice - HVALA

  35. #2585
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    znam samo da je Pathuljčica išla na PGD ,ne znam jel to isto što te zanima

  36. #2586

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    640

    Početno

    Citiraj đurđa76 prvotno napisa Vidi poruku
    znam samo da je Pathuljčica išla na PGD ,ne znam jel to isto što te zanima
    ali ne preko HZZO-a, jer ne odobravaju predimplantacijsku dijagnostiku

  37. #2587
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    HZZO ne odobrava predimplantacijsku dijagnostiku? Sramota. Koja su prava naših građana koji su nositelji mutacija za rijetke i smrtonosne bolesti? Izgleda da ti obični ljudi a i svi drugi ljudi u pogledu svojih prava na liječenje, imaju samo neograničeno pravu na dugotrajnu borbu, bol, tugu i jad, a povlaštena kasta političara ima pravo na teret HZZO u inozemstvu obavljati najobičnije operacije. Očito je da nismo svi jednaki, neki su jednakiji.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 20.01.2012. at 06:19

  38. #2588
    trantincica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    221

    Početno

    Cure..meni dosao nalaz AMH..rezultat je 33,5! Jel to znaci da imam velike sanse za hiperstimulaciju? Tako se bojim tog hipera...

  39. #2589
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    tratincica, a kakav ti je protokol? Obzirom da si mlada, i da je AMH u skladu s godinama, vjerujem da će pripazit da imaš blažu stimulaciju. U kojim jedinicama je izražen nalaz AMH?
    Posljednje uređivanje od mare41 : 20.01.2012. at 09:20

  40. #2590
    trantincica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    221

    Početno

    Pise 33,5 pmol/L !A protokol je: od 2.-5. dc 3 gonala, 6.i7. dc. 2 gonala i od 6.-9. Dc.1 cetrotide!
    Ii kako to izgleda??

  41. #2591
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    tratincica, jesi poslala taj nalaz u PFC? Oni znaju sigurno bolje od nas šta i kako treba.

  42. #2592
    trantincica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    221

    Početno

    Evo poslano...al mislim da mi nece odgovoriti prije ponedjeljka pa sam mislila da mi vi mozete malo sta reci prije njih jako sam nestrpljiva...

  43. #2593
    kockica1 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    151

    Početno

    tratincice ja sam imala 2 gonala(150jedinica) od 2 dana ciklusa.a od 6 dc sam gonal +cetrotidu jednu.sve skupa protokol je 8 dana trajao. a imala sam hiperstimulaciju 46 js. doduse ja neznam svoj amh nisam ga radila,ali vidis u potpisu da je uspilo.i nisam hospitalizirana bila,samo sam se udebljala 5 kg i drob mi je bio ogroman koji se sad u trudnicki pretvorio. zato nemaj straha za nista

  44. #2594
    opa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    257

    Početno

    POZDRAV CURE,
    EVO DA VAS OBAVIJESTIM DA SE 12.01. U 16.20 h RODILA NAŠA ZARA 2660 kg I 48 cm,POROD PROŠAO UREDU I PRIJE DVA DANA STIGLI SMO KUĆI I SAD SE PRIVIKAVAMO JEDNA NA DRUGU,DRAGE MOJE NEMOGU VAM OPISATI SREĆU KOJU OSJEĆAMO JA I MOJ M ŠTO SMO KONAČNO DOBILI NAŠU CURICU KOJU SMO IŠČEKIVALI DUGI NIZ GODINA NADAM SE DA ĆETE I VI UBRZO TU SREĆU I RADOST DOŽIVJETI KAD PRIMITE SVOJE BEBE PRVI PUT NA RUKE,SVIMA VAMA ŽELIM PUNO PUNO USPJEHA LIP POZDRAV

  45. #2595
    trantincica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    221

    Početno

    Opa cestitam!!!!!!!!!! Vi ste svoju srecu dobili)))))
    Kockica..tvoj je protokol blazi..a koda vidim da ce sigurno biti komplikacija..al bitno je da ishod bude pozitivan..znam da je sve to relativno.. htjela bi da to obavimo diskretno, na poslu mi nitko ne zna..a ako dobijem hiper sve ce biti ocito ..ja sam mrsavica i na meni ce se itekako kuziti..joj!! Bas me strah svega toga!!a mislim da bi mi bilo veliko razocaranje da postupak zavrsi bez transfera...uh.. kockica sjetit cu se tebe kako ti je uspjelo ako se zakomplicira..

  46. #2596
    trantincica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    221

    Početno

    Mirna mi je odgovorila..kaze da budem bez brige i da cemo biti u toku...a 7. D.c sam kod njih na ultrazvuku..

  47. #2597
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    tratinčice kad ste vi u protokolu??
    mi smo gore negdje oko 10.2

  48. #2598
    trantincica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    221

    Početno

    E pa mi bi trebali krenut za prag 2.2 .mirna nam je rezervirala u Parku nadam se mengi 28. Al svejedno smo gore 3. Na ultrazvuku! Jel vi znate tocan dan dolaska?

  49. #2599
    trantincica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    221

    Početno

    Zasto ja ne mogu slati privatne poruke? Jel to mozda zato sto sam nova na forumu?

  50. #2600

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    640

    Početno

    Citiraj trantincica prvotno napisa Vidi poruku
    Zasto ja ne mogu slati privatne poruke? Jel to mozda zato sto sam nova na forumu?
    evo ja tebi poslala pp, apa pretpostavljam da bi i ti trebala moci slati
    Posljednje uređivanje od Ona koja nije pisala : 21.01.2012. at 11:00 Razlog: kkkk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •