Stranica 2 od 10 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 468

Tema: mašina za suđe

  1. #51
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,598

    Početno

    A čime?

  2. #52
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    :D

  3. #53
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,598

    Početno

    Samo se ti zezaj , ja zbilja ne znam čime se podmazuje.

  4. #54
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Sjecam se da je apri jednom preporucila margarin , mozda ce i sada. :D

  5. #55
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Mi imamo whirpool 6th sense, A energetski razred. Obožavam ju; tiha je, super pere, suđe iz nje spremam ravno u ormare. Nazamjenjiva je i vrijedna svakog odricanja prostora.
    Što se tiče podmazivanja vrata perilice, kupi ulje za podmazivanje npr. u poljoopskrbi ili sl. Margarin ide na kruh!

  6. #56
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Maja prvotno napisa
    Sjecam se da je apri jednom preporucila margarin , mozda ce i sada. :D
    da ne bi bilo zabune... ovo je bilo na topicu o podmazivanju... khm, khm... jelte...
    uglavnom, tamo gdje se na kraju spominjao čajevac i zbog čega su u DM-u nastali duuugački redovi forumašica i forumaša!

  7. #57
    Inquirer avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    215

    Početno

    imas masinsko ulje, nekad je to radio bagat, sad ne zanm, ali ima ga u cipoteci, npr.

  8. #58
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    wd40, dobiješ i slamku koju natakneš na kapicu i onda špricaš daljinski

  9. #59

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    mi smo kupili electrolux, ali je još nismo prikopčali-kuhinja nam još nije gotova....tak da ja perem suđe u lavabou ...da vidim ko će me sad nadmašiti?
    naša je širine 45, a postoje i one duplo manje(ali po visini)-samo ne znam baš koliko su praktične...u njih stane par tanjura i par čaša....vidjela sam takvu u techno maxu u king crossu....
    što se smegovih frižidera tice (vidjeh da ih je netko spominjao)- fakat su jako skupi, mislim nekih 12000kn, a zapravo su jako mali i imaju onaj tirbo-mali frizer.jako im je debela maska okolo. ALI, gorenje ima nešto u tom stilu-puno jeftinije, izgledom tu negdje, a puno praktičnije jer imaju razne kombinacije sa frizerima.
    i na kraju da se dotaknem i mielea....mi imamo njihov usisavac...bio je 5x skuplji od svih, ima neke super nastavke....ali nam je, recimo, već u prvih par mjeseci riknulo ono kaj uvlaci žicu....tak da smo mi zaključili da je bolje da mi nakon 5 godina kupimo novu npr. vešmašinu nego da pljunem hrpu para za miele koji će navodno trajati barem 10....

  10. #60

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa
    Mi imamo Electrolux, zadovoljni smo, dobro pere i suši, voda ne ostaje nigdje unatoč rubu kada stavimo nakoso (da, mi smo se sami toga dosjetili ), jedino što me pomalo nervira zadnje vrijeme je što škripe vrata perilice kad ih otvaram ili zatvaram.
    Ima netko pojma zašto?
    Moja elektroluksica škripi već 5 godina a ja nisam ni pomislila podmazivati...

  11. #61
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,598

    Početno

    Ajd, možda nagovorim muža da proba to izvesti za vikend. Mislim, podmazati.

  12. #62
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    bolje ga pripremaj za sljedeći vikend!
    mislim, to je jedan strašno zahtjevan posao koji traži potpunu psiho-fizičku spremu!

  13. #63
    Inquirer avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    215

    Početno

    to uopce nije jednostavan posao.
    mozes uhvatiti prst dok mases vratima da se bolje podmazu,
    moze ti zapeti dio odjece unutra dok se zavlacis i gledas i kad upalis masinu samo te usise unutra.
    Pa ti sad vidi.

  14. #64
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    da, a može doći i vještica pa te ubaciti u nju dok si nagnut.
    ili je to iz Ivice i Marice :?

  15. #65
    Inquirer avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    215

    Početno

    a, ne. upadanje je moguce samo u perilice rublja koje se pune odgore i onda slomis kuk i ne mozes van. a voda se puni i prasak vec prsce.

  16. #66
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    onda samo zineš i praviš balončiće.
    uopće ti ne trebaju one "maloradim - maloneradim" zezalice!

  17. #67
    Inquirer avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    215

    Početno

    a cuj, ja kad zinem obicno mi treba reci kad da stanem, jer nemam mjeru. To znaci da bi meni bila ulica puna baloncica.

  18. #68
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ko ti kriv kad živiš u onoj uskoj uličici!
    da, naprimjer, živiš na Petoj aveniji... mogao bi brbljati koliko hoćeš

  19. #69
    Inquirer avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    215

    Početno

    meni je draga moja ulicica.
    ovo smatram vec uvredom na osobnom nivou.

  20. #70
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    selo, veselo!

  21. #71
    Inquirer avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    215

    Početno

    ih, ko mi se javi

  22. #72
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    al ja barem imam podmazanu perilicu.
    zapravo, IMAM perilicu.

  23. #73
    Inquirer avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    215

    Početno

    pa imam i ja, a nekad sam znao i podmazivati.
    nego odo ja po klince.

  24. #74
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Ima li itko išta protiv Bosch-ove?

  25. #75

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    planeta zemlja
    Postovi
    284

    Početno

    Ja imam samo reci pohvale
    Medjutim, kupljenja je pre 14 godina, mozda su tada bili kvalitetniji materijali

  26. #76

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    planeta zemlja
    Postovi
    284

    Početno

    joj, sad brojim, evo 16-ta godina :shock:

  27. #77
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    kupili nedavno jednu od jeftinijih "Venus' od oko 300 eura i prezadovoljni smo. police se obaraju, lepo pere i susi, nije mnogo bucna. ima sve standardne delove kao i skuolji modeli, dve prskalice, 7 programa...palim je uvece i obicno u toku noci, kad ustajem otvorim vrata da se para ne kondenzuje i ujutro- sve suvo i blistavo. serpe su mi se preporodile , a bogami i moje ruke. da ne govorim o slobodnom vremenu nakon dorucka, rucka , i narocito vecere!

  28. #78
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Meni se isto ne čini promućurnim kupovati preskupu bijelu tehniku, osim ako nema baš nekakvu izrazito poželjnu osobinu. Recimo, mikser može biti skuplji s jakim motorom ili jeftini sa slabim.
    U slučaju suđerice mi je buka dosta važan parametar, a ostalo je sve tu negdje. Ostaju još cijena i WAF kao bitni faktori, a tu uglavnom nema kompromisa. Uglavnom uz višu cijenu ide i viši WAF.
    Nedavno sam kupio Quadro i uopće nije bio skup, a sve 5.

  29. #79
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,729

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa


    Ja nemam perilicu. A da i imam - kamo da je stavim?
    Ma, smjestit ću je ja nekud, makar u hodnik.
    Nama nije u hodniku ali je u ostavi. malo je bad stavljati u nju jer je malo dalje od sudopera ali bez obzira na to cini me jako jako sretnom :D

  30. #80
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Mi smo kupili Quadrovu i super smo zadovoljni Bila je 2000 kn,a Candy iste kvalitete barem 500injak kn više.Super smo zadovoljni,imamo 3 g garanciju.Imamo i njihov hladnjak,TV i DVD.Povoljni a garancija od 3 god ipak daje nekakvu sigurnost

  31. #81
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa
    Ja sam se uvijek pitala tko kupuje Miele. Mislim, njihove cijene su stvarno pretjerane.
    Ja imam Elektrolux, najjeftiniju koja se mogla naći na tržištu. Energetski razred B. Uglavnom sam zadovoljna. Voda se zadržava samo ako nešto ima jako visok rub. Neugodnom mirisu sam doskočila s osvježivaćem. Košare jesu fiksne, ali meni to ne smeta. Računali smo i da li da doplatimo za energetski razred A, ali ispalo je da bi 10 godina trebali svaki dan prati suđe da bi nam se to isplatilo.
    Miele kupuje tko nije dovoljno bogat da kupuje jeftino
    Netko je napisao, a ja potpisujem- Miele će nadživjeti sve ostale aparate...Zato tak i košta

  32. #82
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    A ja sam ustanovio da mi je manja zezancija ponuditi neispravan stroj čovjeku koji otkupljuje rabljenu bijelu tehniku i kupiti novi, nego se maltretirati s popravkom staroga.
    Možda nije ekološki, ali kad suđe perem ručno - to je ekološka katastrofa

  33. #83
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    Moja je Whirpool, ugradbena, sa 6. čulom i super sam zadovoljna. Nema problema koje ti opisuješ.

  34. #84
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Iso Miki! A jel' pere?

    Moja je postala ugradbena kad sam joj skinuo poklopac. isto je bilo i s prethodnom.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    310

    Početno

    Možete li mi objasniti na koji način običnoj mašini za suđe dignete taj poklopac i kako postane ugradbena?Ima li neka caka? I niste imali nikakvih problema???? :?

  36. #86
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Tipično se pozadi nalaze dva križna vijka koje lako skineš, a poklopac se samo malo trkne prema naprijed i voila, igračka stane pod kuhinjski pult. Nakon micanja vijaka eventualno ostanu nekakvi nosači poklopca koji se skinu rukom i to je to. Pod samim poklopcem ne postoji baš ništa što bi se dalo pokvariti pa nema rizika.
    Razlika između prave ugradbene i "normalne" suđerice je uglavnom u fronti koju ugradbena nema uopće. Ako ti ne smeta izgled suđerice sprijeda - stvarno nema smisla kupovati ugradbenu.
    Poklopac ti potom može koristiti za serviranje doručka dragome u krevet dok traje nogometno prvenstvo

  37. #87
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    kakva jeftina provokacija

    mi smo radili kuhinju po mjeri i suđericu jednostavno uparkirali u rupu, bez skidanja poklopca. zar nisu sve suđerice i kuhinje iste, standardne visine?

  38. #88
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    ja imam gorenje perilicu i tek ju pokušavam "pogoditi" kako funkcionira. E sad, malo sam blenta pa nisam stavljala sol. kupila ju kad sam skuzila da unutra ima "posuda" sa čepom u koju se stavlja i kad je sude ostajalo prljavo. ALI! Kad sipam sol u tu posudu, neznam koliko da ju stavim, jednom sam isipala valjda pola kutije i nije sol ni do vrha dosla.
    Koja je mjera za to uopce?
    Ja po starinski: perem na ruke,ali kad je vise uključim perilicu...

  39. #89
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Zapravo jesu, osim ako domaćica nije previše kreativna (za svoje dobro)
    Podni kuhinjski elementi se rade tako da uredno stanu pod pult-dasku, a isto vrijedi i za suđerice bez poklopca. S poklopcem dobiju ... standardnu visinu od 80cm. Nemreš fulat. A ako i fulaš pola centimetra, nogice su tipično s navojem i dadu se toliko poštimati.

    Dakle, kod planiranja kuhinje lijepo ostaviš prostora za standardnu širinu elementa, recimo 45 (+ centimetar, dva) ili 60, osiguraš dovod i odvod vode, priključak na struju, lijepo sve pokriješ pult-daskom, a kad ti dođe suđerica - samo ju trkneš na svoje mjesto. Ako joj ostaviš dovoljno prostora sa strane, čak ju možeš zvučno izolirati. Milina.

    Slična stvar vrijedi i za vešmašine, ali mi se ne sviđa ideja nešto tako razigrano staviti pod pult.

  40. #90

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa
    ja imam gorenje perilicu i tek ju pokušavam "pogoditi" kako funkcionira. E sad, malo sam blenta pa nisam stavljala sol. kupila ju kad sam skuzila da unutra ima "posuda" sa čepom u koju se stavlja i kad je sude ostajalo prljavo. ALI! Kad sipam sol u tu posudu, neznam koliko da ju stavim, jednom sam isipala valjda pola kutije i nije sol ni do vrha dosla.
    Koja je mjera za to uopce?
    Ja po starinski: perem na ruke,ali kad je vise uključim perilicu...
    Nasipaš tu cijelu kutiju unutra, ako ti stane sve. Ali onda si dugo vremena mirna tj. to ti je za puno pranja. S vremena na vrijeme provjeriš da li se sve potrošilo pa nasipaš opet cijelu kutiju.

  41. #91

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    E da neznam da li si skužila, ali treba ulijati i sjajilo za čaše. Na mojoj mašini je posudica za sjajilo kraj posudice za prašak, a ti pogledaj u uputama gdje se kod tebe uljeva sjajilo. Uglavnom sjajilo i sol se sipaju povremeno i traju više pranja, a prašak ili tableta se stavljaju za svako pranje.

  42. #92
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Mašnice, uletila si mi neplanirano
    Sol se u onu rupu stavlja dokle ide. Dakle, kad vidiš bijelu piramidu - onda je ipak previše. Tipično ti prazna posuda pojede kilu i pol soli.
    Važno je staviti sol baš za strojeve, jer u jestivu sol stavljaju sredstva za rahljenje i slične bedastoće koje se u suđerici vremenom talože. Krupna sol se nešto lakše trpa.

    Svrha soli je regenerirenje ionskog izmjenjivača koji omekšava vodu, a sve one priče o posebnim tabletama s nadomjescima soli su kompletna bedastoća - ako je stroj ispravan sol nikad ne dođe do suđa.

    Sjajilo razbija površinsku napetost vode pa na suđu ne ostaju kapljice nego jako tanak film vode. Koncentracija tenzida koja ostane na suđu je uglavnom manja nego kod dobro ispranog ručno pranog suđa, a još je manja ako stroj ostaviš petnaestak minuta zatvoren nakon završetka programa. Takvo suđe pod prstima škripi - od čistoće.

  43. #93
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Ma znam za sjajilo, na mojoj se nalazi isto gdje i za prašak, ali moram ga stavljati svaki put, jer se ta posudica otvori i koliko stavim sjajila, ono se potroši, autom.se otvori kada i za prašak

  44. #94
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    :shock: nemoguće
    Sjajilo se dozira doslovno dvije kapi po pranju. 100% nisi pročitala uputu od stroja. U svim suđericama koje sam do sada vidio se radi o navojnom čepu koji se nalazi na vratima, a svi imaju jedno "oko" po kojem se može skužiti kad sjajila više nema. Trpa se jednom u par mjeseci.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    na vratima unutra je ta posudica, ima 2 odjeljka.
    A za što je onda znak sunca (valjda sol, jer je isti na čepu)?
    A za što je znak 4,5 crtica (u obliku zraka sunca)?

  46. #96

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Tako imaju moji isto

  47. #97
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    OK, znak sunca je sjajilo, znači stvarno nije navojni čep :?

  48. #98
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Ja sam nedavno dobila za rođkas perilicu Quadro za 8 kompl. suđa i mogu vam reći da mala pere ko luda.
    To je za sada u našoj kući jedini uređaj koji nema neko "zvučno" ime,a čovjek u dućkasu nam je rekao da je sve to tu negdje.
    Osim toga ima 3 godine garancije tak da bu valjda delala 3 godine

  49. #99
    Zorica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    358

    Početno

    Citiraj Natalija prvotno napisa
    na vratima unutra je ta posudica, ima 2 odjeljka.
    A za što je onda znak sunca (valjda sol, jer je isti na čepu)?
    A za što je znak 4,5 crtica (u obliku zraka sunca)?
    To je znak za sjajilo i sipa se kad se cep podigne. Unutra ima dugme sa skalom od 1-5, preporuke su da se steluje na 1 (doziranje sjajila).
    Na mojoj masini, a i na svim drugim koje sam videla, ima dva odeljka za prasak i odmah pored njega odeljak za sjaj.

  50. #100
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Svejedno mi je nejasno da se posuda od sjajila sama otvara tijekom pranja :?

Stranica 2 od 10 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •