Stranica 4 od 7 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 303

Tema: Povrat poreza za 2012. (predaja u 2013.)

  1. #151
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,570

    Početno

    ali ako on ima više od 12800 novaca, onda on ne može bit olakšica, a da ti je on velika olakšica naravno da je ali u tome slučaju ga ne smiješ iskazivati tako., bez obzira kolko on ima plačenog poreza.( u protivnom oni bi morali ponovo oporezivati sve njegove dohotke jer na njih ne bi imo olakšicu, pa bi svota bila i viša od 2 tisučice)
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 18.02.2013. at 12:18

  2. #152

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,728

    Početno

    Citiraj mona prvotno napisa Vidi poruku
    ako sam dobro shvatila mogli bi ovako rasporediti muž 1.0 +dijete 0.5
    baka 1.0+ unuk 0.5 + unuk 0.5

    i šta predam? moj i za klince rodni list da se vidi da su njeni ?
    možeš tako. Trebaš priložit rodne listove i oibove...svoj i od djece...

  3. #153
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    hej citam ovo o unucima kao olaksice bakama...
    sta se i to moze? baka ne zivi s nama.
    ja sam ove cijele godine na porodiljnom, dakle od olaksice nista. muz je nezaposlen.
    znaci moze baka unuka iduce godine u poreznoj prijavi staviti kao 0.5 olaksicu? ako da, da li ikada i uopce mora unuka prijaviti na poreznu karticu? bilo bi jednostavnije da ne, samo ga ja iduce godine prijavim na PK kad se vratim na posao. jel taj scenarij ok?

  4. #154
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    samo da se odmah nadopunim:

    ove godine sam radila 6 dana (do 6.1.) i otad sam na porodiljnom.. mozda ce se ipak isplatiti meni prijavit dijete kao olaksicu? ili sam pak zabrijala.

  5. #155

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,728

    Početno

    Citiraj martincius prvotno napisa Vidi poruku
    hej citam ovo o unucima kao olaksice bakama...
    sta se i to moze? baka ne zivi s nama.
    ja sam ove cijele godine na porodiljnom, dakle od olaksice nista. muz je nezaposlen.
    znaci moze baka unuka iduce godine u poreznoj prijavi staviti kao 0.5 olaksicu? ako da, da li ikada i uopce mora unuka prijaviti na poreznu karticu? bilo bi jednostavnije da ne, samo ga ja iduce godine prijavim na PK kad se vratim na posao. jel taj scenarij ok?
    Nemoj još ništa prijavljivat na karticu. Ako ti se isplati, baka može prijavit unučad ...samo nek priloži rodne listove..olakšice su ti za sve 0,5

  6. #156
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    imam još jedno pitanje za povrat poreza moje mame ako su unuci na nju
    povoljnije mi je da mi svo troje djece bude olakšica mami nego mužu,da li ih mogu sve staviti sada za ovaj povrat na baku i tatu preskočiti?

  7. #157
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Možeš.
    Ja sam ih čak lani imala prijavljene na sebi pa sam ih pri podnošenju prijave makla i stavila na mamu. Više mi se isplatilo vratit porez pa onda preki mame dobit veću cifru.

  8. #158
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,570

    Početno

    Citiraj mona prvotno napisa Vidi poruku
    imam još jedno pitanje za povrat poreza moje mame ako su unuci na nju
    povoljnije mi je da mi svo troje djece bude olakšica mami nego mužu,da li ih mogu sve staviti sada za ovaj povrat na baku i tatu preskočiti?
    možeš recimo i iskoristit kolko trebaš djeteta za oca,, a preostalo prebaciš na baku

    u tablici s udržavanim članovima recimo tati prva tri mjeseca


    muževa porezna prijava



    dijete br 1 njegov oib 1.1.-31.3. 2012 oib bake 0% dijete je muževo
    dijete br 1 njegov oib 1.4.-31.12. 2012 oib bake 100% dijete je bakino

    kod bake obrnuto i postotke

  9. #159
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa Vidi poruku
    hvala puno na odgovoru!
    pokušavam shvatit otkud taj broj, kako se on zove, gdje to piše?
    ja sam našla ovo, tu piše 12800: http://ccenterclient.porezna-uprava....bniodbitak.xml (iako nebitno, ipak je više od toga)

    što ako MM nije primio sve plaće u 2012, jel to išta specijalno znači ili samo da će ukupno manje poreza morat vratit?
    vidim da si našla cifru za 2012, radi se o limitu prihoda koje netko smije imati u toku jedne kal.godine da bi se mogao smatrati uzdržavanim članom.
    do 29.02. je vrijedilo da je limit za uz. člana 10 800 kn ( 6 osobnih odbitaka u visini 1800 kn)
    01.03. limit je 11000 ( 5 osobnih odbitaka koji su povećani na 2200)
    na razini godine , 2 mjeseca po starom i 10 mj. po novom, 10966
    a za 2013. će vrijediti 11000 kn
    ovih 12800 je iznos koliko je u olakšicama (u 2012 god.) "teška" uzdržavana osoba, pa ako zaradiš manje od 10966, onda muž za tebe na svoj osobni odbitak od 25600, može dodati još 50% => 12800 kn. (dogodine drugačije, 13 200 kn)


    ako tm nije primio sve plaće moguće da će imati manje za platiti, ali moguće i da je to firma već korigirala, sa zadnjom isplatom plaće u godini
    za konkretne cifre dajem konkretne odgovore


    Citiraj Jesen u meni prvotno napisa Vidi poruku
    znači li ovo da mi ne vrijedi prijavljivati mm-a kao poreznu olakšicu za prvih mjeseci 2012. kada nije radio, ako je u ostalih nekoliko mjeseci kada je radio primio više od ovog iznosa?



    Citiraj Jesen u meni prvotno napisa Vidi poruku
    jelena, je li to odgovor meni? kako misliš da će ga teretiti.
    njemu je firma u tih par mjeseci koliko je radio uplatila oko 140 kn poreza i to bi mogao dobiti natrag.
    međutim, dobila sam savjet da ga prijavim kao olakšicu sebi u tih prvih par mjeseci kada nije radio, jer ja tada dobijem puno veći iznos natrag nego što bih dobila bez njega kao olakšice i nego što bi on dobio sam.
    zato bih htjela i ovdje provjeriti prije nego što podnesem prijavu.
    Jesen, ne da ti ne vrijedi prijavljivati muža, nego jednostavno ne možeš, neće ti priznati njega kao uzdržavanog člana, on naravno može podnijeti poreznu prijavu i tražiti povrat i dobit će ga,
    tu je situacija ili-ili, ako je zarada manja od limita možeš ga staviti kao olakšicu čitavu godinu (+ i on može tražiti povrat) , ne samo mjesece kad nije radio,
    ako je zarada veća, ne može ni jedan mjesec, dapače u toj situaciji ti si obavezna podnijeti prijavu i platiti naknadno porez koji ti nije bio naplaćen ranije na plaći jer si koristila olakšicu za nekog tko je kasnije probio limit za uzdržavanog člana. kod tebe je situacija da si kasnije bila na komplikacijama (jesam dobro upamtila?) , pa nećeš biti u obvezi plaćanja, ali da si čitavu godinu normalno primala plaću, morala bi platiti

  10. #160
    Nitenaja avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    291

    Početno

    Ja nikako ne kužim dali imam pravo na ikakav povrat poreza,naime u 2012. sam radila točno jedan mjesec,prijava na minimalac,zatim sam od 1.3-1.9 bila na bolovanju,i onda porodiljni,i plačam porez za najam poslovnog prostora,ako mi netko stručanmože reči dali imam pravo na kakv povrat jer sam čula na tv- u da se povratu mogu nadati majke na porodiljnom???Pomoć

  11. #161
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    ovo mi nije palo na pamet!!!tako ću onda

  12. #162
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    ne stizem se posvetit ovoj prijavi, treba mi brzinska info... jel se moze za por.olaksicu koristiti ugovor o podstanarsvu?

  13. #163
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,570

    Početno

    uredno ste prijavljeni?

  14. #164
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,570

    Početno

    Citiraj Nitenaja prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nikako ne kužim dali imam pravo na ikakav povrat poreza,naime u 2012. sam radila točno jedan mjesec,prijava na minimalac,zatim sam od 1.3-1.9 bila na bolovanju,i onda porodiljni,i plačam porez za najam poslovnog prostora,ako mi netko stručanmože reči dali imam pravo na kakv povrat jer sam čula na tv- u da se povratu mogu nadati majke na porodiljnom???Pomoć
    a da si izračunaš i vidiš na čemu si, porez za najam si plačala, onda bi trebala i dobiti koju pinku nazad

  15. #165

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    ne stizem se posvetit ovoj prijavi, treba mi brzinska info... jel se moze za por.olaksicu koristiti ugovor o podstanarsvu?
    To se moglo koristiti do 30.06.2010. kada su sve ostale olakšice ukinute.

  16. #166
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    molim malu pomoć, sorry ako već ima odgovor na ovakvo pitanje.
    suprug nije radio 11 i 12 mj. prošle godine. plaća za 10 mj. je isplaćena u 11 mj. i na IP ima mjesece isplate od 1-11 mj. Da li na poreznoj prijavi ukupni faktor 1,5 (za sebe i svoju mamu koja nema primanja) upisujemo pod svih 12 mj.

    da li mogu staviti svoj IBAN ili broj tekućeg računa za isplatu?

  17. #167
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    nisam stigla editirati

    može još informacija da li na poreznu karticu možemo staviti osobu koja ima inozemnu mirovinu, a nema naših primanja ili ima ispod onog godišnjeg limita

  18. #168
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,570

    Početno

    mislim da mora biti njegov iban ne tvoj na poreznoj prijavi

    sve prijavljuje za svih 12 mjeseci

  19. #169

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    žena njegovaljiteljica nije olakšica za muža,
    kolko su ova druga djeca, možda bi trebala raspored biti ovakav bolesna kći 1.5, mlađe jedno dijete 0.7, starije jedno dijete 1

    stela kolko ti imaš gratis za alergičara 0.3 ili 1
    ali, ta bolesna najstarija kći se više ne tretira kao dijete nego kao uzdržavani član, ima 27 godina, zato ima 1,5 , pa onda prvo dijete 0,50 drugo dijete 0,70 ili se varam?

    ja si za svog sina alergičara stavljam 1 i to mi prolazi.
    To si mi ti jelena rekla da si tako mogu staviti.

  20. #170
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Ispričavam se ako već negdje piše, ne stignem čitati sve. Trebam li uz prijavu priložiti i rješenje o porodiljnom dopustu?

  21. #171

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Ne trebaš !

  22. #172
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Thanks!

  23. #173
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    uredno ste prijavljeni?
    Jesmo, javni biljeznik, porezna...
    Znaci ukonuli su to, sad kad napokon imam ugovor! Grr
    Ne znam da li da pisem tu prijavu, ne znam hocu li stici. Radila sam cijelu godinu i bila 3 tjedna na bolovanju.

  24. #174

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Molim Vas za malu pomoć. Da li punoljetno dijete ako nejde u školu može biti olakšica na poreznoj kartici, kao i majka koja prima inozemnu mirovinu veću od onog iznosa .

  25. #175
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da mora biti njegov iban ne tvoj na poreznoj prijavi
    jel mi može netko molim vas potvrditi ovu informaciju. zovem ih na onaj besplatni broj, ali nemoguće je dobiti.
    mm ima račun u jednoj banci, ali ga namjeravamo uskoro zatvoriti, a za povrat poreza se nikad ne zna u kojem će mjesecu stići. otvoriti će tekući u drugoj banci, ali tek za par mjeseci, pa prema tome nemamo broj računa da je na njega

  26. #176
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj CAPPY prvotno napisa Vidi poruku
    Molim Vas za malu pomoć. Da li punoljetno dijete ako nejde u školu može biti olakšica na poreznoj kartici, kao i majka koja prima inozemnu mirovinu veću od onog iznosa .
    dijete može (ako nije primilo više od 10966)

    majka ne može, a ne bi bilo loše provjeriti da majka i sama nije obveznik podnošenja por.prijave? i obračuna i uplate poreza svaki mjesec kad primi mirovinu?
    (ovisi o državi iz koje ju prima i postojanju/nepostajanju međunarodnog ugovora, i naravno ugovoru samom)

  27. #177
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    mamaduda,

    možeš tražiti gotovinsku isplatu

    imaš tako navedeno u uputama na webu porezne
    Posljednje uređivanje od prima : 21.02.2013. at 12:12

  28. #178
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj mamaduda prvotno napisa Vidi poruku
    jel mi može netko molim vas potvrditi ovu informaciju. zovem ih na onaj besplatni broj, ali nemoguće je dobiti.
    mm ima račun u jednoj banci, ali ga namjeravamo uskoro zatvoriti, a za povrat poreza se nikad ne zna u kojem će mjesecu stići. otvoriti će tekući u drugoj banci, ali tek za par mjeseci, pa prema tome nemamo broj računa da je na njega
    Ja bih stavila svoj iban. Ili će vam isplatiti na njega ili u gotovini, ali nećeš ništa time izgubiti. Mislim da zbog toga čak ne stavljaju prijavu u "za kasnije" ladicu jer se tek na kraju pokaže da nesto ne valja.
    I ja sam jednu godinu mijenjala račun pa sam išla u poreznu kad sam otvorila novi da mi ga promijene na već zaprimljenoj poreznoj prijavi, trebala sam samo napisati zahtjev (tamo, na komadu papira). Tako sigurno možete i vi naknadno donijeti broj računa.

  29. #179
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,570

    Početno

    Citiraj mamaduda prvotno napisa Vidi poruku
    jel mi može netko molim vas potvrditi ovu informaciju. zovem ih na onaj besplatni broj, ali nemoguće je dobiti.
    mm ima račun u jednoj banci, ali ga namjeravamo uskoro zatvoriti, a za povrat poreza se nikad ne zna u kojem će mjesecu stići. otvoriti će tekući u drugoj banci, ali tek za par mjeseci, pa prema tome nemamo broj računa da je na njega
    ja sam skužila da je taj iban jer oni rade i neke provjere po tom računu

  30. #180
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    hvala cure na pomoći!

    budem napisala svoj IBAN, pa će mm još tamo pitati prilikom predaje

  31. #181
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Može li mi netko, molim vas, dati link na neko mjesto gdje jasno i glasno piše koje dokumente treba priložiti u kojem slučaju. Ne radi se samo o mojoj prijavi pa me nemojte pitati za konkretan slučaj već me zanima gdje to točno piše jer ovdje nisam našla.

  32. #182
    slonicanelica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    428

    Početno

    pozdrav.ne stignem sve čitat pa se ispričavam ak je već netko pitao.u 2012 sam imala uplatu jedne plaće i kao nezaposlena nakon otkaza dobivala sam naknadu s biroa 3 mjeseca.u 11 mjesecu sam rodila i dobila prvu uplatu porodiljnog u 12 mjesecu.da li trebam prijaviti porez.tnx

  33. #183
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Ako si primila plaću u 2012. za 2012. godinu onda imaš pravo na povrat poreza, no ako si primila plaću npr u 1.mjesecu za 2011. onda nemaš pravo. Mislim da je tako, no možda lažem!
    Posljednje uređivanje od fingertips : 24.02.2013. at 22:20

  34. #184
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Mene zanima, vjerojatno ne trebam, ali brine me ako bi trebala uopće podnjet pp.
    Počela sam raditi u 4 mj, i prva plaća mi je bila u 5. ito pola na puno, pola na 4h.
    U prvom mj sam imala neki mali prihod od rada na izborima i u 1. mj mi je isplačena naknada ze prkvalifikaciju na burzi.
    Ja se nadam da ne moram nš ispunjavat, jer nikada nisam. Klnci su orijavljeni na MM!

  35. #185
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    superx, ako si radila samo kod jednog poslodavca, nisi dužna podnositi prijavu

    ali ako imaš uplaćenog poreza ( a trebala bi imati i po plaći i sigurno imaš po osnovu rada na izborima)

    tebi je u interesu da podneseš poreznu prijavu

    jer imaš 4 mj neiskorištenih olakšica

  36. #186
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Cure, pitanje:
    Ako prijavljujrm djecu cijelu godinu na baku trebam li ih napisati samo u njenoj prijavi? Prošle godine me izludili postoci jer je bila situacija malo meni malo njoj ali ove godine su samo na njoj.
    Trebaju li onda djeca uopće bit na mojoj prijavi?
    Meni se čini da ne...

  37. #187
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,570

    Početno

    ta deca su na kartici u biti tvoja(tj. na tvojoj su kartici), ak jesu onda kod sebe pišeš da baka koristi 100% olakšica, kod bake napišeš da ti nemaš ništ

  38. #188
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ta deca su na kartici u biti tvoja(tj. na tvojoj su kartici), ak jesu onda kod sebe pišeš da baka koristi 100% olakšica, kod bake napišeš da ti nemaš ništ
    ja mislim da ja zadnji put nisam prijavu predavala dok sam bila na roditeljskom,samo od muža ( ove godine za baku )
    ni ne znam kaj bi ispunila kada nemam prihoda koji se oporezuju

  39. #189
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Hvala, Jelena

  40. #190

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Upisujem u ovu tablicu u excelu iz prvog posta.

    Radila sam i izračun na pametnoj kuni http://www.24sata.hr/pametnakuna/porezni-kalkulator/

    Iznos povrata mi je na pametnoj kuni 10x veći. Toliki je koliki mi i inače bude. Ne znam što pogrešno ubacujem u excel tablicu???
    Ubacivala sam podatke za 3 poslodavca na 2. str. i autorski honorar sam stavila na 5. str.
    Nigdje u tbl nisam našla da trebam upisivat neto isplate nego one međustavke.
    One se zovu ponekad različito. Smatrala sam da je:

    Iznos primitka= Ispalćena plaća i mirovina=ukupni iznos primitka (excel)
    Iznos izdatka=uplaćeni doprinosi iz plaće=Obvezni doprinosi iz plaće(excel)

    uplaćeni porez i prirez se svugdi isto zove

    Da li je ovo točno što sam uvećala


    Stavila sam prirez za svoj grad. Ostalih olakšica nemam.

  41. #191
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno



    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku
    Može li mi netko, molim vas, dati link na neko mjesto gdje jasno i glasno piše koje dokumente treba priložiti u kojem slučaju. Ne radi se samo o mojoj prijavi pa me nemojte pitati za konkretan slučaj već me zanima gdje to točno piše jer ovdje nisam našla.

  42. #192
    darci avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    462

    Početno

    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku

    http://www.porezna-uprava.hr/
    nađi dolje lijevo na stranici prijava poreza na dohodak za 2012 godinu - tu se nalaze i upute u word-u, samo ih treba skinuti

    onda imaš i kontakt centar
    http://ccenterclient.porezna-uprava.hr/index.asp
    gdje također imaš upute i FAQ-ove za prijavu (sa desne strane) i br.telefona koji možeš nazvati 0800-66 99 33 od 8-15 sati.

  43. #193
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    Ima li smisla da mene muž prijavi na svoju pporeznu karticu? Ja sam nezaposlena,nisam primala nikakvu naknaduu prošle godine,dakle suprug me uzdržava.

  44. #194
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj darci prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.porezna-uprava.hr/
    nađi dolje lijevo na stranici prijava poreza na dohodak za 2012 godinu - tu se nalaze i upute u word-u, samo ih treba skinuti

    onda imaš i kontakt centar
    http://ccenterclient.porezna-uprava.hr/index.asp
    gdje također imaš upute i FAQ-ove za prijavu (sa desne strane) i br.telefona koji možeš nazvati 0800-66 99 33 od 8-15 sati.
    Ovo prvo ne šljaka, ali je ovo drugo ono što mi treba, iako nije ono što sam pitala.
    Nema veze. Nazvala sam dvije porezne i dobila dvije različite upute. A valjda je nekom u interesu da se ne predaju svi potrebni papiri.

  45. #195

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj Bebinja prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li smisla da mene muž prijavi na svoju pporeznu karticu? Ja sam nezaposlena,nisam primala nikakvu naknaduu prošle godine,dakle suprug me uzdržava.
    Ako te nije koristio tokom prošle godine i ima uplaćenog poreza može te prijavit kao uzdržavanog člana. Trebaš potvrdu sa burze da ne primaš naknadu za nezaposlene i vjenčani list.

  46. #196
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    a gdje bih trebala upisati na kartici IBAN broj koji sad traže?

  47. #197
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    Citiraj vjeko prvotno napisa Vidi poruku
    Ako te nije koristio tokom prošle godine i ima uplaćenog poreza može te prijavit kao uzdržavanog člana. Trebaš potvrdu sa burze da ne primaš naknadu za nezaposlene i vjenčani list.
    Zahvaljujem,tako smo napravili.

  48. #198
    samantha jones avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    1

    Početno

    ljubazno molim drage rode da mi netko odgovori isplati li mi se podnositi poreznu prijavu (za povrat) ako sam radila do lipnja 2012. kada sam otišla na porodiljni s obzirom da sam od poslodavca u prosincu dobila povrat poreza?
    zahvaljujem!

  49. #199
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Zna li netko moraju li umirovljenici sa inozemnom mirovinom podnositi pp?
    Moja mama prima obiteljsku mirovinu iz Slovenije i negdje je cula da mora podnijeti prijavu
    Ja nisam nista ni cula ni citala pa me zanima zna li tko?

  50. #200
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,570

    Početno

    Citiraj samantha jones prvotno napisa Vidi poruku
    ljubazno molim drage rode da mi netko odgovori isplati li mi se podnositi poreznu prijavu (za povrat) ako sam radila do lipnja 2012. kada sam otišla na porodiljni s obzirom da sam od poslodavca u prosincu dobila povrat poreza?
    zahvaljujem!
    a jel ostalo kaj novaca za isplatiti? da li je dijete prijavljno? Pazi da dijete ima olakšicu od mjeseca rođenja a ne od prijave.

Stranica 4 od 7 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •