Stranica 69 od 122 PrviPrvi ... 1959676869707179119 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,401 do 3,450 od 6072

Tema: Što danas kuhate /39.dio/

  1. #3401
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam mislila da svi koji su živjeli u doba bivše države znaju šta je boranija, ono bar iz serija
    Ili sam možda samo govorila boranija 17god dok sam živjela u drugom dijelu regije
    Živjela si u zabludi.

    Ja do nedavno nisam znala ni što je turšija

    Različiti dijelovi Juge su su vukli na različite strane, pa tako i njihov govor, navike, prehrambene navike itd itd

    OT Mene je recimo iznenadilo koliko ljudi iz moje okoline, koji žive u zagrebu ne znaju što je geldtašn (nije hrana

  2. #3402
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,732

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku

    OT Mene je recimo iznenadilo koliko ljudi iz moje okoline, koji žive u zagrebu ne znaju što je geldtašn (nije hrana
    al ti treba za frustuk

  3. #3403
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,328

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    al ti treba za frustuk
    Samo ako ne jedeš doma...

    Kad smo kod klope - tko još zna napraviti taškrle od krumpirovog tijesta? To je moja baka radila, ja nikad probala nisam.

  4. #3404
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    He he, da.
    imam još - rijetki govore šufnudli. Ili ne znaju kaj su šufnudli.

    Mislim, brzo sam u Dalmaciji naučila gomilu njihovih izraza i to mi je bogatstvo našeg jezika, al ne kužim zakaj ljudi ne nauče kak se u Zgb-u nekaj veli. Ne moraš tako govorit, al barem da znaš o čem se radi.

    Najbola mi je fora, mislim da se već pisala tu, o frendu kojem je užasno dugo trebalo da skuži kaj je picek a kaj pajcek, te kaj je štokrl a kaj škrnicl

  5. #3405
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    OT Mene je recimo iznenadilo koliko ljudi iz moje okoline, koji žive u zagrebu ne znaju što je geldtašn (nije hrana
    zasto te to cudi? u zagrebu su doseljeni ljudi iz citave bivse juge, zasto bi i gdje bi usvojili ostavstinu austrougarske
    ljudi govore hrvatski, ne zagrebacki
    Posljednje uređivanje od magriz : 12.02.2020. at 09:41

  6. #3406
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    Pa čudi me. Ja recimo u Dalmaciji samo ljetujem. I užasno sam ponosna kad naučim riječi koje oni koriste, s tim da se u svim dijelovima ne koriste iste. Naravno, da puno toga nisam naučila, a voljela bih. Dalmacija je samo kao primjer.

  7. #3407
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,328

    Početno

    Evo recepta za taškrle (piše tačkrle, ista stvar): https://www.jutarnji.hr/dobrahrana/r...vorit/8425682/

    Šufnudli: https://www.coolinarika.com/recept/v...enim-mrvicama/ (to isto ne pripremam, ima u Lidlu za kupiti, tko bi se s tim zafrkavao??)

    Nudlini ili mudlini (ovo nije od krumpirovog tijesta, nego ide samo brašno i mast): https://www.coolinarika.com/recept/mudlini/

    Vaseršpacni ili vodeni valjušci: https://www.coolinarika.com/recept/v...jaci-s-jajima/

  8. #3408
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    Mislim, ak se menii ljudi mogu čudit kaj ne znam kaj je boranija i turšija, ovo kaj sam ja navela je puno veće čuđenje.

    Iako, odrasla sam u oficirskom kvartu pa dosta toga i znam, al evo boranija mi je promakla

  9. #3409
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    pa nano, sigurno bi i Dalmatinci tebi našli neku riječ koju ne znaš, isto kao što i ti ljudi koji ne znaju što su šufnudli (mi smo ih zvali čikovi ) su vjerojatno ponosni na sebe jer su naučili XY zagrebačkih riječi

  10. #3410
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Pa čudi me. Ja recimo u Dalmaciji samo ljetujem. I užasno sam ponosna kad naučim riječi koje oni koriste, s tim da se u svim dijelovima ne koriste iste. Naravno, da puno toga nisam naučila, a voljela bih. Dalmacija je samo kao primjer.
    okej, tebe cudi
    mene cudi kad ljudi dodu u bilo koji kraj i ne mijenjaju svoj lokalni govor, nego ga forsiraju. uopce ne mislim da trebaju pokupit govor kraja u kojem zive, naprotiv, neka govore knjizevno. ali forsirat kajkanje na kvarneru ili dalmaciji, ili juzni dijalekt u zagrebu...
    ali to govori o kulturi, ni o cem drugom
    Posljednje uređivanje od magriz : 12.02.2020. at 09:47

  11. #3411
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    otkad me žena koja radi u splitskoj pekari pitala "a šta su vam to fritule?" više se ničemu ne čudim

  12. #3412
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,732

    Početno

    Nano ja nisam iz ovih krajeva ali su mi svi slavonci (ja sam odrasla u drugoj republici), pa zato znam sve te nazive.
    Peterlin sve to je bilo redovito na menu kod mene doma, ali ja nisam nikad radila ni jedno od tih jela. opcenito krumpirovo tijesto mi ide slabo.
    to nisam naucila niti od majke niti od bake i jako mi fali.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 12.02.2020. at 09:50

  13. #3413
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,328

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Nano ja nisam iz ovih krajeva ali su mi svi slavonci (ja sam odrasla u drugoj republici), pa zato znam sve te nazive.
    Peterlin sve to je bilo redovito na menu kod mene doma, ali ja nisam nikad radila ni jedno od tih jela. opcenito krumpirovo tijesto mi ide slabo.
    to nisam naucila niti od majke niti od bake i jako mi fali.
    Želiš trik za brzu izradu krumpirovog tijesta? Eeee, moja svekrva misli da sam ja majstor, a ja uredno varam - koristim instant pire za izradu krumpirovog tijesta za knedle, jer ako ga sama kuham, nikad ne mogu postići savršenu jednoličnost mase.

    Eh, sad - ne znam baš napisati recept jer to je "ofrlje", ali ovako - napravim instant pire po uputama, dodam 1 jaje i nakon toga dodajem brašno (od oštrog se lakše mijesi) koliko treba - obično cca 100 g (1 šalicu od 2 dl, možda ne punjenu do vrha), da dobijem fino glatko tijesto.

  14. #3414
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    otkad me žena koja radi u splitskoj pekari pitala "a šta su vam to fritule?" više se ničemu ne čudim
    Mene su davnih dana u retoranu u Bolu pitali da šta je brudet

  15. #3415
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    okej, tebe cudi
    mene cudi kad ljudi dodu u bilo koji kraj i ne mijenjaju svoj lokalni govor, nego ga forsiraju. uopce ne mislim da trebaju pokupit govor kraja u kojem zive, naprotiv, neka govore knjizevno. ali forsirat kajkanje na kvarneru ili dalmaciji, ili juzni dijalekt u zagrebu...
    ali to govori o kulturi, ni o cem drugom
    Mislim da me nisi razumjela.
    Razmišljamo slično.


    Ja sam isto tek relativno nedavno prvi put napravila krumpirovo tijesto i skužila kako je u stvari jednostavno. Krumpir se kuha u ljuski. Poslije oguli, pritisbne kroz onu stvarčicu za čvarke, doda otprilike oštrog brašna, jaje i sol, i zamijesi

  16. #3416
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,732

    Početno

    objema hvala.

    ali krumpir treba biti hladan ili moze i mlak. jer ako je vrcu doda se previse brasna pa se mogu ljudi nabacivati s knedlama.
    dodajete li maslac u tijesto?

  17. #3417
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,608

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    OT Mene je recimo iznenadilo koliko ljudi iz moje okoline, koji žive u zagrebu ne znaju što je geldtašn (nije hrana
    Nikad čula, a živim u Zg 25 godina a šta mogu kad ljudi oko mene ne koriste tu riječ. Vuče mi na neku tašku, torbicu.

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    otkad me žena koja radi u splitskoj pekari pitala "a šta su vam to fritule?" više se ničemu ne čudim
    Ajmee

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Mene su davnih dana u retoranu u Bolu pitali da šta je brudet
    i ovo :lool :


    Doma se ostali marinirati filei od pastrve danas za djecu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 12.02.2020. at 10:19

  18. #3418
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,980

    Početno

    Dodajem maslac.
    Kad radim krumpirovo tijesto za npr. njoke i u zurbi sam, stavim tijesto u dresir vrecicu pa nozem ili skarama rezem njoke direktno u kipucu vodu. Ne u**rem cijelu kuhinju i dosta je brze.
    Njoke od batata radim od pecenog batata u kori jer popije manje vode i treba manje brasna.

  19. #3419
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Mene su davnih dana u retoranu u Bolu pitali da šta je brudet
    u mom selu bi te isto to pitali, jer se kod nas radi brOdet

  20. #3420
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,328

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    objema hvala.

    ali krumpir treba biti hladan ili moze i mlak. jer ako je vrcu doda se previse brasna pa se mogu ljudi nabacivati s knedlama.
    dodajete li maslac u tijesto?
    Kad se radi instant pire po uputama, dodaje se (mislim - ne radim cesto, pa ne znam napamet) 4 dl vruce vode i 2 dl hladnog mlijeka, malo ulja i zlicica soli, tako da smjesa ispadne taman fino topla, da se jaje ne skuha. Ne treba ga dodatno hladiti. U to frknem jaje koje je isto hladno iz frizidera i bas nekako bude ok za dodavanje brasna.

    Istina, treba paziti da ne bude previse brasna.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 12.02.2020. at 10:32

  21. #3421
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,328

    Početno

    Da ne preuzimam zasluge, ideju o korištenju instant pirea za knedle našla sam u knjizi Dejana Novačića "Emigrantski kuvar": https://www.goodreads.com/book/show/...grantski-kuvar

  22. #3422
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    objema hvala.

    ali krumpir treba biti hladan ili moze i mlak. jer ako je vrcu doda se previse brasna pa se mogu ljudi nabacivati s knedlama.
    dodajete li maslac u tijesto?

    moja mama veli da krumpir malo treba ohladit. ja obično ne stigmnem. Masnoću ne stavljam. E sad, brašno ide otprilike (kod nas doma), pa o tome ovisi i kak će ispast - mekše ili trvđe.

    Moje kolegice rade krumpirovo tijesto od ostatka pirea. kpod nas je to svetogrđe, jer je fora , a ne znam koja, da se krumpir mora kuhati u ljuski

  23. #3423
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    u mom selu bi te isto to pitali, jer se kod nas radi brOdet

  24. #3424
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,328

    Početno

    Pa fora je u tome da ne povuče toliko vode kad se kuha u ljuski. Prohladiš ga, oguliš i naribaš na ribež za jabuke, da se lakše umijesi. A mora biti bijeli brašnasti, nije svaki dobar. Postupak je zahtjevan, ali ja sam se spasila otkad koristim instant pire za to. Doduše, radim samo knedle i valjuške za svekrvu. Mi ostali više volimo sirno tijesto.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 12.02.2020. at 10:43

  25. #3425
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,328

    Početno

    Evo, da ne pišem - ovdje smo razglabali o tome: http://forum.roda.hr/threads/57470-b...e-s-marelicama

  26. #3426
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Meni je ova ideja sa instant pireom fenomenalna

  27. #3427
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,169

    Početno

    Meni se čini da znam sve lokalne izraze za hranu, a sigurno bi me potrefio neki novi. Znam i zeitin, i boraniju i šargarepu
    Jedino što sam mislila da je čikara pepeljara

    Od krumpira uvijek nešto zamijesim, ako mi ostane pristojna količina, što nije često jer sam lijena pa ogulim 5 krumpira kad kuham. Ne radim knedle od pirea, upravo zbog vode što navodi Peterlin, ali može se bilo što napraviti s dodatkom jaja, brašna i soli - neki kroketi ili neka podloga za nešto. Krokete znam staviti na pleh i u zamrzivač, pa kad se smrznu ubaciim u vrećicu. U žurbi ih i skuham kao njoke. A friške nekad ispečem na backpapiru, posolim da siči na neki "smoki" pa ponesem van u kutijici. Nisu to sasine njoke ili kroketi, ali je jestivo

  28. #3428
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    Zeitin znam i ja. Pa ima onaj vis za ulje i zejtin - sa fotkanjem

    A čikara nije pepeljara? Nego?

    Našla sam negdje recept za njoke pa žena stavlja glatko brašno i griz - moja mama u krumpirovo tijesto uvije stavlja samo oštro, pa tako i ja

  29. #3429
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,289

    Početno

    Danas radim boršč. Držite mi palčeve. Haha

  30. #3430
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Opet smo u mracnom dobu kelja i poriluka. Kuham: pastu s umakom od kelja, galetu od oraha s porilukom i keljom, varivo od lece s chorizom i keljom, potom spicy varivo od slanutka s kurkumom i kokosovim mlijekom, onda kremasta variva od bijelg graha, onda juhe, spicy juhu od piletine s malim flanovima od vlasca, bistru juhu od korijenastog povrca s knedlicama od parmezana, guste juhe od cvjetace i brokule, onda peceni celer ili celer kuhan u mlijeku s timijanom, to najcesce uz ribu, vikendom malo mesa, cesto dim sum, prozirni har gow sa skampima, onda pork and shrimp soup dumplinzi, onda gyoze sa svinjetinom u ljutom chilli ulju sa sezamom, male mandarinske palacinke uz pecenu patku, sourdough pizza, rizoto sa shitakama i pancetom, paratha pogace sa domacom ricottom ili labneh uz salate od celera, mrkve i zelja i sporo peceno meso, boeuf bourguignon uz domace njoke, od slatkog pita od jabuka sa sladoledom, cokoladns babka, mali cokoladirani meringe sladoledi, butterschotch pudinzi, ruska napoleon torta...
    sasa, obožavam te!
    Ti si meni k'o s nekog drugog planeta , kad pročitam te tvoje čarolije (ok, priznajem da pola ni ne razumijem ), zasramim se svojih zdravoseljačkih jednostavnih jela koje spremam, nesposobna "dobaciti" dalje od bolonjeza, šalše, lazanja ili, u najboljem slučaju roastbeefa s kaparima i nekim zanimljivim umakom .

  31. #3431
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, kaj je boranija?
    Pa kako ne znaš što je boranija?
    A kako stojiš s fažoletima?


    Btw, čikara ti je šalica

  32. #3432
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    u mom selu bi te isto to pitali, jer se kod nas radi brOdet
    A u mome malome mistu radi se brUJet

  33. #3433
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku

    A kako stojiš s fažoletima?


    bolje

    E da fakat, čikara je šalica

  34. #3434
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,985

    Početno

    Saša, ovaj post treba davati djeci u 4.r., ono kad im mjere brzinu čitanja nepoznatog teksta

  35. #3435
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    Meni je isto sasino kuhanje predobro, i prekomplicirano.
    I stvarno bih voljela probati barem dio toga. Skuhala bih to teško sama. Stvarno zvuči prekomplicirano

    Jedino kaj meni za svakodnevnu prehranu pašu tradicijska jela - nekak si nemrem zamisliti da jedem takve "kerefeke". Da za posebne prilike, al ne svaki dan. Al sasi respect, meni je to njeno kuhanje u rangu SFa

  36. #3436
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    I meni zvuči komplicirano kad ovako samo nabroji hrpu toga, ali kad napiše detaljan recept za nešto (koji ne uključuje pravljenje vlastitih kobasica ili filetiranje srdela) onda često i nije tako neizvedivo, više puta sam isprobala. Ono što se definitivno najviše primilo u društvu i najviše puta ponavljalo je dip od jogurta s crnim maslinama i pistacijama
    Ono varivo o kojem se nedavno pisalo, od lignji i mungo graha, mi je još u glavi, ali ne da mi ga se radit jer to nitko osim mene u kući ne bi jeo

  37. #3437
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,732

    Početno

    slazem se s tang. sve sto sam sasu molila da mi da recept zbilja nije komplicirano za napraviti a

  38. #3438
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    E o tiom varivu sam baš neki dan razmišljala. Ostalo mi je nešto smrznutih sitnijih lignjuna u frizeru i baš sam pomislila na to. Sad moram ići kopati recept.

    Vjerojatno imaš pravo, al ja se nekako ne mogu natjerati isprobat. Samo ja nisam ni mjerilo. U kuhanju uopće ne uživam, i da ne moram, ne bih uopće kuhala. A kuham skoro svaki dan.

  39. #3439
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,985

    Početno

    Mogu lignje ili sipice sa slanutkom na crveno alla buzara (može i s vinom), ali moji na to ne pristaju
    https://finirecepti.net.hr/priprema/...ku-od-rajcice/

  40. #3440
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    a tek sipa s bobom

  41. #3441
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    Joj, daj prstanite.

    Kad su već spomenula sipu, radila sam neki dan crni rižoto. I bio je odličan, osim.

    Osjetila su se kao neka jako jako sitna zrnca pod zubima. Mislim da sam sipu stvarno dobro očistila. "Optužila" sam crnilo. Jel moguće da ssu se te sitne mrvice našle u njemu? Jesam li ga trebala procijediti kroz sito?.

  42. #3442
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Pa vecina toga nije komplicirana doista. Tj moje kuhanje zahtjeva dosta mental loada i pripreme (tipa temeljci, kratka kiseljenja, pripreme orasida, slanih granola i tomu slicno), ali kasnije to sve brzo i lako ide. Inace mislim da razliku izmedju dobrog i odlicnog kuhanja cini tehnika i detalji/ npr chilly ili limun mogu recept dici za 200 %.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  43. #3443
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Ono varivo o kojem se nedavno pisalo, od lignji i mungo graha, mi je još u glavi, ali ne da mi ga se radit jer to nitko osim mene u kući ne bi jeo
    Ja mislim da si ti to trebas priustiti. Mozda te ukucanji iznenade, a ako ne neka taj dan jedu kruha i maslaca.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  44. #3444
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    Da sasa, to je tvoj stil i ti si se ufurala. nama tradicionalkama to izgleda prekomplicirano. Iako fakat ove sipice s mungo grahom čak i meni zvuče jednostavno

  45. #3445
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Zeitin znam i ja. Pa ima onaj vis za ulje i zejtin - sa fotkanjem

    A čikara nije pepeljara? Nego?
    čikara je salica, a čikobernica je pepeljara

  46. #3446
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,328

    Početno

    Sorry na offtopičarenju, ali značenje riječi čikara nalazi se na str. 78: https://www.slideshare.net/NatasaMis...benskoga-kraja

  47. #3447
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,507

    Početno

    ja sam tek nedavno saznala za bamiju i to gledajući LZN

  48. #3448
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    mi bamije uzgajamo u vrtu ljeti, ne one male koje sam vidila u bosanskim receptima, nego budu velike ko recimo paprike.
    Okus je fantastičan, stavim ih peć sa svim ostalim ljetnim povrćem i to bude milina

  49. #3449
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    Na kvatriću čovjek prodaje bmiju već godinama. Ja sam ju jela jedino u afričkom restoranu, kojii se u međuvremenu zatvorio

  50. #3450
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,328

    Početno

    Ima u Lidlu bamije u staklenkama. Je li tko probao?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •