Seni, evo recepta. Dakle ja bob izvadim iz mahuna i u kipucu ga vodu ubacim na 1 minutu i onda ga izvadim iz opni. Potom recimo dvije vece sake boba, jednu salicu pistacija, dvije velike sake bosiljka- sve u blenderu smiksam, posolim, popaprim, onda ulijem oko pola salice maslinovog ulja. Skuham pastu, uzmem kad je gotova sa strane salicu vode u kojoj je kuhana, ostalo procijedim, vratim pastu u lonac, dodam pesto, salicu svjeze naribanog parmezana, malo maslaca, ostatak boba u zrnu i vode u kojoj se kuhala pasta ako treba da se postigne kremasta konzistencija. Inace ja sam tek nedavno otkrila pastu od graska/lece/slanutka u zdravim duckasima, puno mi je laksa za probavit, iako skuplja.
Articoke- dakle ocistim articoke i stavim u vodu s limunom. Za nas 4 6 articoka otprilike. Onda u 2l vode stavim 2 cesnja cesnjaka oguljena i zgnjecena, 2 zlicice cili sjemenki, 2 zlicice sjemenki korijandra, 3 zlice bijelig vinskog octa i to zakuham, pa dodam dvije zlicice soli. Potom dodam 2 articoke, narezane na cetvrtine u taj bujon i pustim da se kuhaju kojih 15 minuta dok nisu mekane. Onda ih dobro osusim, nasjeckam, pomijesam sa jednom salicom creme fraische, dosta nasjeckanog vlasca, korice limuna, limunovog soka, chilija i malo parmezana. Preostale articoke isto narezem na cetvrtine, zagrijem gril tavu, kad je vruca stavim maslinovo i u njega cesanj cesnjaka- cijeli, oguljeni i zgnjeceni, pa na to articoke, koje grilam i okrecem kojih 10 minuta dok nisu gotove, potom ih zalijem s malo finog maslinovog, posipam s limunovom koricom i persinom i posluzim zajedno s dipom.


Sent from my iPhone using Tapatalk