Stranica 10 od 78 PrviPrvi ... 891011122060 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 451 do 500 od 3900

Tema: Potpomognuta u PETROVOJ

  1. #451
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,471

    Početno

    žužy, a zašto si otišla iz petrove?pitam jer mi se otvara neka mogućnost da se prebacim tamo. naime, užasavam se punkcije bez anestezije koja se radi na VV, a koja me najvjerojatnije čeka, pa razmišljam unaprijed. u pon idem tamo kod jedne doktorice, nisam pitala ni ime...ali jel možeš možda ti preporučiti nekog dobrog doktora tamo? Ili da se ne prebacujem? MIslila sam i o Sv. Duhu, tj. dr Baumanu, ali sad je tamo sitaucija banana.

  2. #452

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    Pošto sam pitala o vašim iskustvima o dr. Strelecu, evo mojeg "friškog" dojma od srijede
    S obzirom na sve što sam čitala, čovjek mi je ostavio čisto solidan dojam. Svi su pisali kako je šutljiv i ne objašnjava baš nešto, ali meni nije bilo tako. Uzeo mi je povijest bolesti, klasično pitanje-odgovor.
    Lijepo mi objasnio terapiju, postupak uzimanja lijeka, kad se javiti, sve u detalje. Nekoliko puta se našalio i bio je stvarno susretljiv. I isto tako i njegova sestra (neznam kako se zove). Sve u svemu, čisto solidno.
    Ali s obzirom na mog soc.ginekologa koji jedva prozbori dvije-tri riječi, dr. Strelec je ko radio

    Velika hvala svima na informacija, savjetima i podršci, puno to čovjeku znači u nepoznatom svijetu mpo-a!!!!

    Nadam se našoj trećoj sreći i malom Božićnom čudu!!

  3. #453
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    suncokret19, hvala na javljanju... možda nebitno (meni eto bi bilo bitno ) Strelec još uvijek tipka na mašinu umjesto na komp?

  4. #454

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Suncokret..puno sreće! I ja čekam božično čudo..evo već 3. Božić..nadam se trećoj sreći

  5. #455
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj kameleon prvotno napisa Vidi poruku
    evo da se javim samo radi usporedbe s puregonima,i ja sam imala 7 stanica na njima...baš čudno da smo sve tri ovdje isto reagirale...vjerovatno smo imale i slične doze,ja prva tri dana 300ui,a onda cca 5 dana 150ui
    Ja sam več isprobala i s Menopurom i s Gonalom, dvije folikule u oba slučaja. Sad idemo s Puregolom 300j od 2.-6. dana pa na folkulometriju. Vidjet cemo kako ce biti. Inace 36.g i AMH 1.5!! Suprug prosao kemo prije godinu dana imamo jos 3 ampule za iskoristiti.

  6. #456

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    suncokret19, hvala na javljanju... možda nebitno (meni eto bi bilo bitno ) Strelec još uvijek tipka na mašinu umjesto na komp?
    hehe...cak ima komp!!

  7. #457

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    Dok sam zvala da si narucim puregon, sestra me pitala koliko godina imam. Rekoh 25, a ona sva u čudu počela pričati pa kako to da vec idem u postupak, koji mi je to dr.rekao!!! pa nisam se valjda sama sjetila ići na mpo iz zabave!!! tlak mi je bio na 1000!!!
    da cekam do 70.godine kad nemam ovulacija??

  8. #458
    popsy15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    88

    Početno

    jel se može zavti nedjeljom kod sestre Irene, zovem al nitko se ne javlja

  9. #459
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    suncokret19, nije na sestri da komentira - s 25 godina si premlada s 30 ajmo reći taman, ako dođeš s 35 prekasno - ma glupost iako neke zemlje vani financiraju MPO tek nakon 25 godine (mislim žene) iako to nema nikakvog smisla, ako par ima dijagnozu i samo 20 i 22 godine, zašto ne na MPO odmah, neće se do 25 godine ama baš ništa u dijagnozi promijeniti.

    Zato ogluši na takve komentare i stvarno ne znam čemu sestri da lupa ovakve gluposti?

  10. #460

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    220

    Početno

    suncokret19 nemoj slusati sestre ni nikoga sto se tice pitanja godina, nisu u toj situaciji pa ne znaju, ja sam isla sa 23 god. u prvi postupak i ne zalim nimalo, zato cu za par godina ponovo, a da mi cekamo po popricama drugih ljudi otisle bi godine u propast, samo hrabro

  11. #461
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    suncokret, učinilo mi se da si u jednom trenu napisala da si lijekove nabavljaš o svom trošku...a ideš u postupak preko hzzo?

  12. #462
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Citiraj popsy15 prvotno napisa Vidi poruku
    jel se može zavti nedjeljom kod sestre Irene, zovem al nitko se ne javlja
    Sestre Irene nedjeljom nema ,onda se sa curama za punkcije i transfere bavi neka druga,dežurna sestra..koja vjerojatno nije za onim pultom,pa se zato nije javljala.

  13. #463

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    suncokret, učinilo mi se da si u jednom trenu napisala da si lijekove nabavljaš o svom trošku...a ideš u postupak preko hzzo?
    kupujem lijek od petrove na svoj trosak. Ja imam samo stimulaciju ovulacije, nikakav daljni postupak. znaci plodni dani i onda kucna radinost
    idem samo na folikulometrije i to mi je preko zdravstvenog, imam uputnicu od svog gina.
    Nisam valjda krivo shvatila da se folikulometrije placaju?? to mi nitko nije rekao

  14. #464

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    ma znam da ni sestrama tamo nije lako i postujem njihov rad i trud. Znam koja mi je to na telefon govorila, ni dok sam bila u osobnom kontaktu s njom nije bila nista bolja. neznam joj ime a i bolje da neznam. Zaboravljam tu epizodu.
    Nego cure, u kojoj ste vi fazi??
    Da cujemo malo i dobrih vijesti

  15. #465

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Suncokret moram priznati da prvi put cujem za takav aranzman - ciljani odnosi s puregonima (koji su iz vlastitog djepa)... Kako to da ste se odlucili na takvu stimulaciju?

  16. #466
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Suncokret, pošto je puregon u Petrovoj?

  17. #467

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Suncokret moram priznati da prvi put cujem za takav aranzman - ciljani odnosi s puregonima (koji su iz vlastitog djepa)... Kako to da ste se odlucili na takvu stimulaciju?
    Suprugov spermiogram je uredan, moj hsg uredan, samo sto nemam ovulacije zbog losih hormona. Pa zbog tih dobrih nalaza idemo za pocetak na stimulaciju. Zato mi je predlozeno da si ih sama kupim. Jer kako nemogu ni dobiti jajne stanice pitanje je koji ćemo daljni problem naci (treba se jos oploditi,ugnjezditi a ja ni razviti j.s. ne mogu). Kako klomifen nije dao rezultate a hormoni su mi koma dr. Je predlozio gonadotropine koji ulaze u 6 besplatnih postupaka. pa kao nek si te besplatne ostavim ako cu trebati neki slozeniji postupak (ivf,aih- neznam tocno koji). nadam se da razumijete sto zelim reci.
    To mi je predlozio dr.strelec,njegova med.sestra i jos jedna gda.-mislim da je sestra.

  18. #468

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Suncokret, pošto je puregon u Petrovoj?
    Receno mi je 2300 kn. Sutra idem po puregon pa cu vam tocno reci,ali trebalo bi biti kako su mi rekli.
    Samo neznam kolika je doza posto si ja trebam pikati od 2. Do 8. Dana ciklusa - do 1. Folikulometrije. neznam dal ce mi trebat 1 ili 2.

  19. #469

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    Pitanje:
    na pocetku ciklusa (dobim samo ako se izazove m) uvijek 2-3 pa cak i 4 dana imam pojacan smedi iscjedak, pa tek onda dobim pravu mengu. Racunaju li se i ovi dani s iscjetkom pod mengu ili cekam bas krv?? jer se trebam pikat od 2.dc.
    I sto ako ne dobim mengu, nego samo iscjedak??
    lovi me panika!!!! :-S :-S

  20. #470

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    U cemu je problem, zasto nemas ovulacije? Kakvi su ti nalazi hormona?
    Neobicno je jer je steta potrositi reakciju na puregone, koje ce, nadajmo se, biti, jer kako kazes treba se oploditi, implantirati itd, IVF tu ipak potpomaze...
    Kazu da je 1dc kad krene svjeua krv, crvena.

  21. #471

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    napisem rezultate nalaza navecer dok stignem s posla.

  22. #472
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Suncokret, Klomifen nije jedini lijek koji se koristi za blagu stimulaciju ovulacije. Tu je i Letrozol (Femara, Letrilan). Pitaj Dr za njega.

    Ovo sto je vama predlozeno su jako skupi tempirani odnosi (koji lako moguce zavrse i Ivf-om ako bude bude vise folikula, a sumnjam da ce ti u tom slucaju refundirati novce za stimulaciju)

  23. #473
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Ima li netko sa friskim iskustvom FETa kod prof Vrcka?

    Koji dan ciklusa je obicno prvi uzv?
    Sto treba donjeti od nalaza?
    Aspiriraju li JS iz tekuceg ciklusa ili je puste da ode?
    Dali bas na dan transfera odlede embrije ili ranije?

  24. #474

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Suncokret, Klomifen nije jedini lijek koji se koristi za blagu stimulaciju ovulacije. Tu je i Letrozol (Femara, Letrilan). Pitaj Dr za njega.

    Ovo sto je vama predlozeno su jako skupi tempirani odnosi (koji lako moguce zavrse i Ivf-om ako bude bude vise folikula, a sumnjam da ce ti u tom slucaju refundirati novce za stimulaciju)
    mozda su mi ga odlucili dati zbog losih hormona. Napisem ih sve navecer.
    Sad me stvarno zanima vase miseljenje :-S

  25. #475
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    uncokret
    za 2300 kn koliko ćeš dobiti jedinaica puregona? je li 900 IJ u penu?

  26. #476
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Suncokret

    ovo si postala prije mjesec dana, nalazi tvojih hormona:

    *glukoza natašte- 4.8 (4.2-6.0)
    *AMH- 116,9 (0-75,7)
    *slobodni testosteron-57,6 (0,2-14,2)
    *inzulin-104,2 (21-174)
    *LH-14,8 (folikularna faza 2,1-10,9)
    *FSH- 5,7 (3,9-8,8)
    testosteron-3,7 (0,4-2,6)
    *estradiol- 165 (99-448)
    *prolaktin-190 (71-566)
    progesteron- 2,4 (0,5-3,1)
    *DHEA-S - 15,5 (0,5-10,6)

    Po slici hormona ti imaš sindrom policističnih jajnika.

    Draga Suncokret, iskreno ne razumijem zašto moraš kupiti od Petrove puregon za 2300 kn kako bi ti izazvali ovulaciju za ciljane spolne odnose.
    Što ti je rekao dr Srelec?

  27. #477

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    da to su moji nalazi, nisam ih mogla kopirati prek moba.
    Imam pcos, samo jedna prirodna menga u zivotu.
    Nista posebno nije rekao, samo da probamo puregonom izazvati ovulaciju i onda odnosi. Posto su ostali moji i suprugovi nalazi uredu,da bi zato poceli samo s puregonom. i zato nek kupim puregon i cuvam besplatne postupke u slucaju da zatrebam neki od postupaka.
    To s kupovinom mi ima smisla, ali dal je puregon dobar izbor, e to neznam.

  28. #478

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    uncokret
    za 2300 kn koliko ćeš dobiti jedinaica puregona? je li 900 IJ u penu?
    Da. 900i.j.

  29. #479

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    Probala sam kod svog gina s klomifenom, 2 pokusaja bez ikakve reakcije. Poslao me na vadenje gore navedenih hormona i dok je vidio rezultate je rekao da je to tvrdokorni problem kojeg on nece moci rjesiti klomifenom i poslao me u zg. Ono stoje dr. Strelec rekao sam vec napisala.

    Kaj to nije dobro resenje?? puregoni??

  30. #480
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    suncokret,a dali si ti Mišljenja da baš i nebi išli na IVF ili AIH?
    lli si ti samo prihvatila to što ti je doktor predložio?
    Jer,meni je ovo neshvatljivo...trošiti toliko novaca za nešto na što inače imaš pravo da ti osigura hzzo.
    Osim ako želiš izbječi punkciju ili inseminaciju...ali ni to mi nema smisla,jer puregon je ozbiljna stimulacija sa kojom možeš dobiti više jajnih stanica,i ako te sa eventualno takvim rezultatom doktor i dalje bude uputio u ciljane odnose-meni je to blago rečeno neodgovorno.

  31. #481

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Suncokret, koju dozu puregona dnevno preporuca dr?
    Jesi li pokusala prije klomifena uzimati kontracepcijske pilule?
    Uzimas li siofor? Kakav ti je ogtt? Imas li problema s tjelesnom tezinom?
    Posljednje uređivanje od bubekica : 18.11.2014. at 15:46

  32. #482

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    žužy, on je meni to rekao i ja sam to prihvatila. Ponudio mi je puregon preko hzz (umanjuje mi 6 besplatnih postupaka) ili da ga sama kupim. Da ne dosadujem opet s objasnjenjem zasto je bolje da sama kupim.
    nisam protiv nikakve insemenacije ili punkcije- sto mi se predlozi to cu prihvatiti jer dam glupog vjerovanja da doktor zna sto je najbolje.
    Slazem oko razvitka previse jajnih stanica- rekao je da po dozi nebi fo toga trebalo doci.
    Cure, stvarno neznam kaj reci.... sad sam u bedu

  33. #483

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    100 i.j. dnevno. Imam problema s tezinom, 85 kg ns 165 cm(radim na tome da smrsavim al zbog pcos je to tesko). uzimala diane 35 prije klomifena- nista bolje nego dok ih nisam pila.
    Nitko mi nije rekao za siofor. Ogtt nidam radila.

  34. #484

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ja sam s 1,5 gonal (to bi bilo cca 110iu) dnevno na otprilike iste nalaze kakve su tvoji reagirala s preko 10 folikula iz kojih je ispunktirano 10 zrelih jajnih stanica.
    Svi ovdje kuzimo zasto kupujes iz vlastitog djepa, ali nam nije jasno zasto se takvi lijekovi trose za ciljane, zasto nejdete na inseminaciju, barem.
    Bas me zanima razvoj situacije, a na tvom mjestu bih potrazila drugo misljenje.

  35. #485

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    poludjet cu!!!!!

  36. #486

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    osjecam kako mi lađe tonu zbog nekompetentnosti!!! a tako sam bila sretna nakon konzultacija jer mi je ostavio dobar dojam....

  37. #487
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    suncokret nemoj biti u bedu...ovdje smo da se medjusobno informiramo i pomognemo... mi smo svi malo u šoku zbog te stimulacije, bez ostalih pretraga i ulaska u postupak...a sama plaćaš i to poštenu cifru, zato nam je ton takav
    potpisujem bubi u vezi drugog mišljenja, a možeš i malo pročitati o ogtt na tom topicu
    Posljednje uređivanje od sushi : 18.11.2014. at 16:21

  38. #488

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Nemas razloga za bed. Budi mozda malo ljuta, al nemoj biti tuzna.
    Tu sam za sva pitanja...

  39. #489

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    nebum zivcanila oko toga, al da mi je sad malo panika- jeste
    Probam ovaj put kako mi je dr.rekao-daj Bog da sve bude kako treba. Ako nebu, onda pravac privatna klinika.

    Je*** mu misa, svejedno sam tuzna

  40. #490

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    kako covjek moze biti sretan dok ima tako dobrih ljudi poput vas!!!!
    hvala svima na svemu! ljubim vas

  41. #491

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ne moras nuzno u privatnu kliniku, na raspolaganju u zagrebu imas jos 3 drzavne klinike, a opcija je i promjena lijecnika u petrovoj.

  42. #492

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    vidjet cu kako ce ovo proci pa cu onda dalje odluciti. Nekak se nadam da nije doktor bezveze i da nisam ja te srece da na meni eksperimentira.

  43. #493
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Slazem se sa bubekicom, uvijek mozes promijeniti dr ili kliniku i privatno ti nista ne znaci da je bolje....ja bas imam,suprotno iskustvo

  44. #494
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Netko je pitao da li Strelec koristi pisaću mašinu? Ahahahahha kad me ljetos primio na pregled, nalaz mi je napisao na mašini, točno se sjećam da sam se smijala.

  45. #495
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Suncokret19,

    nemoj biti tužna. Ovdje smo za tebe i imaš svu našu podršku.

    Osvrnule smo se na vrstu i dozu lijeka za izazivanje ovulacije za ciljane odnose-100 jedinica gonadotropina dnevno za ženu kojia radi sindroma polcističnih jajnika ima amh preko 100 pmol/l mogla bi biti stumulacija za izvantjelesnu oplodnju a ne za ciljane odnose.

    Naše pisanje ovdje ne samo da nam služi za pruženje podrške, već i kroz to pisanje dijelimo svoja iskustva, dijelimo svoje probleme i tražimo savjete osoba koje su prije nas slično prošle, kroz ovo pisanje potičemo jedna drugu na edukaciju i informiranje, ali i na kritički pristup postupcima liječnika. Jer kad smo educirane, same sebi smo u liječenju najbolji savjetnik.


    Suncokret, malada si žena, i dobro je da si potražila pomoć oko začeća. Liječnik te je nakon prvog dolaska u Petrovu stavio na puregon za stimulaciju ovulacije (kojeg uz put sama kupuješ).

    Budući da si nam napisala da uz PCOS imaš i visoki indeks tjelesne mase, pitala bih te je li ti liječnik predlagao i savjetovao da odgodite stimulaciju ovulacije za neki razuman rok dok ne smršaviš određen broj kilograma?

  46. #496

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    Inesz,
    slažem se sa svime što si napisala i znam da ste tu da pomognete i savjetujete i podržavate i iskreno sam zahvalna što vas imam. Jer sam sama u tome, tj.nemam nikog poznatog tko bi mi mogao dati savjete i informacije iz "prve ruke", pa je forum jedino mjesto gdje mogu sve to dobiti.

    Nije mi dr.to predložio,pitao me samo koliko kg imam i nek radim na redukciji. Znala sam i sama da to trebam rješiti jer su brojna istraživanja pokazala da samo 10%smanjenja tjelesne mase pomaže kod ovulacija.
    to je problem s kojim se borim već niz godina, sve od 2.srednje kada sam mi je moj gin prepisao Trinovum jer nisam imala uopće menstrucije (da ne pričam priču kako me zeznuo, trebao je napraviti uzv i vidjeti da imam policistične jajnike i to rješavati na drugi način, preboljela sam taj njegov veliki propust). Čitala sam po forumima i strepila svim srcem da me ne pošalje doma i kaže da nek se vratim kada bmi stavim u normalnu. Nisam željela da zbog toga još duže nemamo bebu.. i lakše je mršaviti kad nisi pod takvim pritiskom, posrtanja su onda puno veća.. Zato sam se ja lijepo upisala u teretanu, poseban program za mršavljenje 3*tjedno i promjenila prehranu. rezultati su se već počeli vidjeti.. i fizički i psihički..
    nisam tužna pa ni ljuta, ali strah me jednostavno da ne razvijem "10000" jajnih stanica i da sve padne u vodu.. rekao je da su do 2 jajne stanice u redu, ako se razvije više od toga onda sve zaustavljamo..
    nije mi jasno, pa on je specijalist, sve nalaze sam mu dala i pokazala i stvarno smo imali ugodan razgovor, sve je lijepo pitao i objašnjavao, pa kako se onda odlučio za puregon a ne za nešto tipa klomifen, možda uz malo pojačanu dozu? neznam neznam..ponavljam si ko mantru da je on specijalist i da on zna, ali sad me strah.. nisu ni oni bogovi i ne mogu mi magijom "napravit" dijete, da svako tijelo drugačije reagira, ali ipak on ima i znanja i iskustva- pa nek razmisli malo!!!
    Možda je procijenio da su moji problemi s hormonima i težinom tvrdokorniji pa pretpostavlja da puregon jest dobro rješenje.. da će se možda razviti 1-2 jajne stanice, ili možda ni jedna.. il više pa drugi put smanjimo dozu..

    jesam se raspisala, a tek je jutro
    sad sam rekla sve što me tištilo u vezi ove terapije... sad sam mirna

  47. #497
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Meni se cini da je sve to skupa tvoj doktor malo neozbiljno postavio jer puregon od 100iu je prevelika doza,a bome i preskup lijep kojeg sama placas za metodu ako prodje prodje...po meni je on tebe trebao traziti da imas u pripremi sve nalaze za ivf za slucaj da se razvije vise folikula za sto objektivno postoji velika sansa i u tom slucaju se prebaciti na ivf..i to prirodni posto lijek sama placas ionako..a nakon puregona ces morati vjerojatno i pauzirati cirka 3 mjeseca jer je to praksa nasih doktora..

  48. #498

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Suncokret - jesi li radila hsg?

    Imas li nalaze markera na hepatitis, hiv i sifilis? Tvoj doktor govori o odustajanju od postupka ako dodje do razvoja veceg broja folikula, a zasto se u tom slucaju ne bi napravio ivf?

  49. #499

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    hsg sam radila u 7.mjesecu i uredan je.
    Nemam nalaze markera i ostalog navedenog, nitko me nije uputio na to.

  50. #500

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Bez toga opcija prelaska na ivf sigurno nije moguca, nego ce otkazati postupak, kao sto je rekao tvoj dr. Naravno, govorim o slucaju razvitka veceg broja folikula.
    Kad ocekujes pocetak pikanja?
    Na koji nacin si promijenila prehranu? Jesi li izbacila ugljikohidratne namirnice?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •