Pokazuje rezultate 1 do 50 od 243

Tema: usporen govorni razvoj kod dvogodišnjaka

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Bok moja pedijatrica se već ogradila da me ne može naručit jer nemaju naruđbi,al našo je muž neku vezu pa ću vidjet dal će ona što prije naručit,ak ne otići ću do Suvaga idući tjedan. Ma htjela bi što prije jer me tete u vrtiću požuruju jer im je s njm teško,a ja vjerujem da je,a ne mogu za sad drukčije mora ić u vrtić. Zašto pitam za skračeno vrijeme rada,daleko stanujem pa ako ću morat na vježbe s njim nema ko ić osim mene

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,391

    Početno

    Citiraj lastavica1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok moja pedijatrica se već ogradila da me ne može naručit jer nemaju naruđbi,al našo je muž neku vezu pa ću vidjet dal će ona što prije naručit,ak ne otići ću do Suvaga idući tjedan. Ma htjela bi što prije jer me tete u vrtiću požuruju jer im je s njm teško,a ja vjerujem da je,a ne mogu za sad drukčije mora ić u vrtić. Zašto pitam za skračeno vrijeme rada,daleko stanujem pa ako ću morat na vježbe s njim nema ko ić osim mene
    imate strucnu sluzbu u vrticu ? Obrati se njima.
    kad je dijete krenulo u kolektiv?

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,286

    Početno

    Citiraj lastavica1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok moja pedijatrica se već ogradila da me ne može naručit jer nemaju naruđbi,al našo je muž neku vezu pa ću vidjet dal će ona što prije naručit,ak ne otići ću do Suvaga idući tjedan. Ma htjela bi što prije jer me tete u vrtiću požuruju jer im je s njm teško,a ja vjerujem da je,a ne mogu za sad drukčije mora ić u vrtić. Zašto pitam za skračeno vrijeme rada,daleko stanujem pa ako ću morat na vježbe s njim nema ko ić osim mene
    Suvag ti ima i dosta vanjskih ambulanti, tako da kad jednom završite s dijagnostikom, možda ne moraš ići na vježbe u Ljudevita Posavskog...

    Gle - još je na dugačkom štapu, ali tu je popis njihovih centara, ima ih na raznim lokacijama: http://www.suvag.hr/vanjske-lokacije/

    Na vježbe se negdje može ići i popodne, negdje ne. A što da kažem - ja sam promijenila posao jer sam morala sina voditi na vježbe u Suvag i još na Rebro (slabovidnost).

  4. #4
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Suvag ima podružnicu kod nas,al za predškolsku djecu,a na red dolaze djeca koja su se zapisala 2015 godine,tako da se čeka oko dvije godine na red za vježbe. Za ovak male nema mora se ić na Suvag,jer tak ide moja susjeda. Ima popodne i ujutro smjena istina. Ja san više mislila,ak će ga procijenit kao autističnog da li imam pravo bit doma il na 4 sata rada,ne znam da li će ić u vrtić kod njih. Ne znam ni sama kuda da krenem s čitanjem informacija. Nitko ništa od doktora neće reći na šta imaš pravo ak ih ne pitaš.

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,286

    Početno

    Citiraj lastavica1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Suvag ima podružnicu kod nas,al za predškolsku djecu,a na red dolaze djeca koja su se zapisala 2015 godine,tako da se čeka oko dvije godine na red za vježbe. Za ovak male nema mora se ić na Suvag,jer tak ide moja susjeda. Ima popodne i ujutro smjena istina. Ja san više mislila,ak će ga procijenit kao autističnog da li imam pravo bit doma il na 4 sata rada,ne znam da li će ić u vrtić kod njih. Ne znam ni sama kuda da krenem s čitanjem informacija. Nitko ništa od doktora neće reći na šta imaš pravo ak ih ne pitaš.
    Moraš biti strpljiva - nema šanse da dobiješ mišljenje na neviđeno. MORAŠ obaviti dijagnostiku.

    Inače, nemoj raniti s dijagnozom - SUVAG ima odličan vrtić za takve male kojima treba stimulacija govorno-jezičnog razvoja, pa ga možda nećeš morati voditi na vježbe, nego samo u njihov vrtić, pa tamo radni terapeuti rade s njima cijeli dan. Obzirom na ovo što si napisala za stručnu službu, imam dojam da tvoje dijete u običnom vrtiću samo gubi vrijeme. Ne znam, teško je na temelju dvije rečenice steći objektivno mišljenje.

    SUVAG ima odlične rezultate u terapiji djece sa zakašnjelim govorno-jezičnim razvojem. I isplati se uložiti svaki mogući trud sada, da se dijete osposobi za kasniji samostalan život. Mi nismo imali takvih problema (svako dijete je priča za sebe), ali kad se prisjetim kako smo živjeli u tim ranim godinama - nemam pojma kako sam uopće našla snage i vremena za sve što je mojoj djeci trebalo, ali danas su to zdravi i uspješni srednjoškolci, obični klipani kojima ništa posebno više ne treba. Upravo to želim i tebi, da se za 10 i više godina pitaš kako si uspjela odraditi sve što treba, ali da imaš vidljive i dobre rezultate. Sretno!
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 12.01.2018. at 09:08

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •