Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: pelenaš i prvi jutarnji urin

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno pelenaš i prvi jutarnji urin

    mali uskoro ide na operaciju mandula pa ćemo za par dana obavljati sve pretrage koje uključuju i krvnu sliku, urin... s obzirom da nosi pelene, kako to riješiti.... kako uloviti prvi jutarnji urin... mislila sam mu doma zaljepiti pred jutro vrećicu i odnjet je u labos (do kojeg se bdw.vozim 30 minuta? ) šta da radim?

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    jel baš bitno da je prvi?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    pa ne znam, mislim da je ??? isto kao i vađenje krvi na tašte?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,143

    Početno

    Citiraj iva1602 prvotno napisa Vidi poruku
    pa ne znam, mislim da je ??? isto kao i vađenje krvi na tašte?
    To bi ti bilo važno za urinokulturu.
    Samo za pretragu urina, nije bitno da je prvi jutarnji.

  5. #5
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Ni za urinokulturu nije bitno da je prva jutarnja vec da je sakupljena sterilno, je da će se vidjeti najviša koncentracija bakterija ( ako ih ima ) u tom 'prvom' jutarnjem al to pod uvjetom da dijete ne piski cijelu noc, a pelenas piske i po noci. Iz mog iskustva dvoje djece s VUR-om i sakupljanja urina i urinokulture jednom mjesecno tri godine...ujutro kad se probudi operes sterilnom gazicom , zalijepis vrecicu i das mu tekućine ( cicu, vodu, čaj..), obicno pocnu tad i piškiti, ak ne ide mi smo znali malenu staviti pred lavabo pustit vodu i dat joj čašice da prelijeva-to isto inspirira i pazi da ne stisnes vrećicu s pelenama, hlacama jer ce ti onda iscuriti..
    Prelijes onda u streilnu čašicu ( iako su nam u Klaicevoj rekli da se ne prelijeva-zbog sterilnosti, a u DZ su trazili da sami prelijevamo-al tebi nije bitno) i rok ti je unutar jednog sata da dopremis u labos.

  6. #6
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Moja mala ima refluks i svaki mjesec je radila urin i uk.Kod nas je ovako:guzu i pišu dobro operemo vodom,ali dobro da nema niti jedne tačkice,može i sapunom,ali bitnija je voda.Možeš i našprickati i octaniseptom.Onda se pažljivo zalijepi vrećica,bitno je da ti ne dodirneš unutrašnjost.Vrećica se drži oko pola sata,ako se ne popiški,čitav postupak ponoviti i tako sve dok se ne popiški.Vrećicu preklopiti i tako odnijeti u lab.Lab prima pacijente,odnosno uzima nalaze do 9,ali pošto je ona beba nikada nisu postavljali pitanje i uzimali su ih bilo kad u okviru radnog vremena,znači do 3.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •