Stranica 194 od 280 PrviPrvi ... 94144184192193194195196204244 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 9,651 do 9,700 od 13962

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #9651

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,417

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Btw poruka xviii-stalkerima
    Jutros sam se na putu do Klaićeve prisjetila kako izgleda Savska u prometnoj gužvi... Ne želite to, vjerujte mi! 4 godine tom trasom ići, pa još Glogovcem proći stotinjak stepenica uzbrdo, ili još gore, Schlosserovim stubama...

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk


    Koji j etreći izbor?
    Turistička u Frankopanskoj?
    Tamo bi joj možda najbolje bilo. Imala bi manji pritisak na prirodnim predmetima, imala bi i zanimljivu praksu (to fali gimnazijalcima).
    Nakon te škole će joj biti otvorena mnoga vrata, polagat će istu maturu kao i ovi iz 4. i 18.

    PS. Vidim da i oni upisuju jedan razred jezične gimnazije

  2. #9652
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Ima i turistički razred u Utrinama

  3. #9653
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    [emoji38]

    Koji j etreći izbor?
    Turistička u Frankopanskoj?
    Tamo bi joj možda najbolje bilo. Imala bi manji pritisak na prirodnim predmetima, imala bi i zanimljivu praksu (to fali gimnazijalcima).
    Nakon te škole će joj biti otvorena mnoga vrata, polagat će istu maturu kao i ovi iz 4. i 18.

    PS. Vidim da i oni upisuju jedan razred jezične gimnazije
    Frankopanska sleš Kennedyev sleš Autobusni. Potres sleš podstanari sleš zapela gradnja trajnog objekta.
    Uglavnom, tamo je hotelijersko turistički tehničar koji ima praksu, ali nema dosta predmeta iz gimnazije (super je program, ali nema naprednog francuskog). To joj je drugi izbor, ispred IV.
    Turistička gimnazija ne postoji vise, bio
    je to eksperimentalni program .

    jelena, u Utrinama je ugostiteljsko turistički tehničar


    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  4. #9654
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Znam jelka moj nećak je u utrinama

  5. #9655
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,704

    Početno

    Žao mi je ovogodišnjih osmaša, svake godine sve gore, očito će ove godine trebati još bar 2-3 boda više nego prošle godine za većinu škola.

    Ja sa sve nadam da će srednjim školama puknuti film i da će uvesti prijemne za upis u srednju školu. Ovih 5 bodova sad je ništa, da prijemni nosi barem 20 bodova smanjio bi se pritisak na ocjene a povećao na učenje i znanje. I ne bi šizili ako im ne idu društveni ili prirodni predmeti….

  6. #9656

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,417

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Frankopanska sleš Kennedyev sleš Autobusni. Potres sleš podstanari sleš zapela gradnja trajnog objekta.
    Uglavnom, tamo je hotelijersko turistički tehničar koji ima praksu, ali nema dosta predmeta iz gimnazije (super je program, ali nema naprednog francuskog). To joj je drugi izbor, ispred IV.
    Turistička gimnazija ne postoji vise, bio
    je to eksperimentalni program .

    jelena, u Utrinama je ugostiteljsko turistički tehničar


    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
    piše im na stranicama da upisuju jedan razred jezične gimnazije

    franc. je treći jezik? i to početni?

  7. #9657

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,143

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    Žao mi je ovogodišnjih osmaša, svake godine sve gore, očito će ove godine trebati još bar 2-3 boda više nego prošle godine za većinu škola.

    Ja sa sve nadam da će srednjim školama puknuti film i da će uvesti prijemne za upis u srednju školu. Ovih 5 bodova sad je ništa, da prijemni nosi barem 20 bodova smanjio bi se pritisak na ocjene a povećao na učenje i znanje. I ne bi šizili ako im ne idu društveni ili prirodni predmeti….
    Prijemne ne uvode srednje škole pojedinačno, nego Ministarstvo, a dosad nisu pokazali želju da se postojeći pravilnik o upisima u srednju značajnije promijeni. One srednje kojima je već "pukao film" (doslovno - morali su upisati više učenika nego što imaju mjesta) već su uvele prijemni za 5 bodova, i to je svojedobno bila prava revolucija u postupku upisa.

    Od sljedeće godine uvode se nacionalni ispiti u OŠ, zasad samo kao pokazatelj školama i nastavnicima, ali možda s vremenom to postane put za nekakve promjene u vrednovanju.

  8. #9658

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,417

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    Žao mi je ovogodišnjih osmaša, svake godine sve gore, očito će ove godine trebati još bar 2-3 boda više nego prošle godine za većinu škola.

    Ja sa sve nadam da će srednjim školama puknuti film i da će uvesti prijemne za upis u srednju školu. Ovih 5 bodova sad je ništa, da prijemni nosi barem 20 bodova smanjio bi se pritisak na ocjene a povećao na učenje i znanje. I ne bi šizili ako im ne idu društveni ili prirodni predmeti….

    5 bodova je malo, ali sve iznad 80 se ionako gleda na drugu decimalu... ti bodovi iznad 80 imaju "veću" težinu/vrijednost od onih do 80 ...
    jedan matemat zadatak nosi 0,25 boda
    mogu mu dati i 1 bod, isto će biti
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 28.06.2021. at 15:34

  9. #9659
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    piše im na stranicama da upisuju jedan razred jezične gimnazije

    franc. je treći jezik? i to početni?
    Nema bodove za gimnaziju [emoji17]

    Da, treći (ili drugi?), početni
    Opcija je da francuski nastavi u Alijansi. Ali skupo je, i to je jedini razlog zašto bih voljela da ide u IV. (to je uz XVIII. jedina (jezična) gimnazija za koju ima bodove)

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  10. #9660
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Btw sad sam škicnula - trenutno najmanji broj bodova upisanog u XVIII. je nevjerojatnih 77.31!! Halooo

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  11. #9661

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,417

    Početno

    i u dvojezične razrede?

  12. #9662
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Je puno je
    Frend od velikog se u njemački razred upisao s manje od 70,ali to je bilo poodavno. Očito sad najbolji idu u tu školu

    A ix? I oni imaju francuski
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 28.06.2021. at 15:42

  13. #9663
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    i u dvojezične razrede?
    Pitaš za ovih 77 bodova? Ako da, to i jest situacija u dvojezicnom razredu

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  14. #9664

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,417

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Pitaš za ovih 77 bodova? Ako da, to i jest situacija u dvojezicnom razredu

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
    a joj...
    prije 4 godine su bili od 80 do 68 bodova ...

  15. #9665
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Je tak sam se ja skomirala kad smo išli u Ruder na otvorena vrata,svi klinci koji su demonstrirali tamo su bili 78+, ok moj je bio isto tu negdje,ali kad je bila lista puno je njih upali s puno nižim bodovima,tako da se treba uspoređivati sa svojom generacijom i mogućim konkurentima

  16. #9666
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    a joj...
    prije 4 godine su bili od 80 do 68 bodova ...
    Zadnje 4 godine je 67 ili daleko manje...

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  17. #9667
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,281

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Je tak sam se ja skomirala kad smo išli u Ruder na otvorena vrata,svi klinci koji su demonstrirali tamo su bili 78+, ok moj je bio isto tu negdje,ali kad je bila lista puno je njih upali s puno nižim bodovima,tako da se treba uspoređivati sa svojom generacijom i mogućim konkurentima
    U razredu mog mlađeg sina (računalni tehničar, novi strukovni kurikulum koji je u međuvremenu postao obični) isto su svi bili s takvim bodovima, ali visoke bodove morao si imati samo za taj smjer. Ostale smjerove se moglo upisati i s manje. Naime, u Ruđer se prijavljuje dosta ljudi koji se ne mogu odlučiti između gimnazije i dobre strukovne škole, pa kad upadnu u gimnaziju, oslobode se mjesta na listi u strukovnoj.

  18. #9668
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,982

    Početno

    Jelka, a što je još prijavila osim 18., HTŠ i 4. ?

  19. #9669
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Jelka, a što je još prijavila osim 18., HTŠ i 4. ?
    Veterinarsku i Žensku opću gimnaziju

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  20. #9670

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,417

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Veterinarsku i Žensku opću gimnaziju

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
    veterinarska? u dubravi?
    uf...to joj je dosta daleko

    upoznala sam "žogice" - zadovoljne su, dapače sretne sa školom (jesu li nakon potresa ostale u svom prostoru?)
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 28.06.2021. at 17:16

  21. #9671
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,704

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Prijemne ne uvode srednje škole pojedinačno, nego Ministarstvo, a dosad nisu pokazali želju da se postojeći pravilnik o upisima u srednju značajnije promijeni. One srednje kojima je već "pukao film" (doslovno - morali su upisati više učenika nego što imaju mjesta) već su uvele prijemni za 5 bodova, i to je svojedobno bila prava revolucija u postupku upisa.

    Od sljedeće godine uvode se nacionalni ispiti u OŠ, zasad samo kao pokazatelj školama i nastavnicima, ali možda s vremenom to postane put za nekakve promjene u vrednovanju.
    ja sam čula da srednje škole traže od ministarstva odobrenje za prijemni i da je štos u tome da ministarstvo traži da prijemni nosi maksimalno 5 bodova
    kome je u interesu toliko odlikaša, ne znam

    sad su po novom i rekli da bi smanjili broj strukovnih srednjih škola a uveli više gimnazija jer treba netko napuniti i brojne fakultete

  22. #9672
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Ma daj a i sad dovoljno klinaca iz strukovnih idu na faks,skoro ko i u naše vrijeme

    Kaj se toga tiče trebat će nam više majstora nego fakultetskih ljudi,već je sad problem neke dobiti
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 28.06.2021. at 18:14

  23. #9673
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,704

    Početno

    https://www.novilist.hr/novosti/hrva...-F0zaN6AmsziDs

    evo, piše ekonomisti, tajnice, hotelijersko-turistički tehničari - smanjit će broj po školama a povećati broj gimnazija jer većina koji idu u te škole ionako idu poslije na faks
    Posljednje uređivanje od Willow : 28.06.2021. at 18:21

  24. #9674
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Catjy, zadnji u tuđeru trenutno ima 74,31
    Tehničar za računalstvo.

    Mi mo dosta ispod tog . Ali u ostalih pet upada

  25. #9675

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,143

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam čula da srednje škole traže od ministarstva odobrenje za prijemni i da je štos u tome da ministarstvo traži da prijemni nosi maksimalno 5 bodova
    kome je u interesu toliko odlikaša, ne znam
    Pa upravo se o tome i radi. Prijemni se ne uvode općenito za sve škole i programe, nego kako koja škola ima sve više problema pri upisu učenika s maksimalnim brojem bodova, i za to mora tražiti dozvolu od Ministarstva. A sve dok upisuju ijednog učenika s brojem bodova manjim od maksimalnog (pa bilo to i 79,92, kao u Petoj), prijemni se ne uvodi.
    I da, bilo je traženja da prijemni nosi više bodova, pa su iz MZO rekli "ne može".
    Promjene pravilnika o kriterijima za upis spominjale su se još prije nekoliko godina, ali zasad sve ostaje po starom. Dakle, ocjene, ocjene i ocjene. I dodatni bodovi na državna natjecanja, što igra ulogu kod relativno malog broja djece.

  26. #9676
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,704

    Početno

    ajd, živo me zanima situacija ove godine...

  27. #9677
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Catjy, zadnji u tuđeru trenutno ima 74,31
    Tehničar za računalstvo.

    Mi mo dosta ispod tog . Ali u ostalih pet upada
    Hvala.
    Držim mu fige da skoči na listi.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 28.06.2021. at 19:56

  28. #9678

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    40

    Početno

    Želim svima još jednom sreću na upisima i da se svi upisu u željene škole.
    Vrijeska Goran ili netko s iskustvom na onoj ig stranici je neka cura iz srednje rekla mom sinu da su joj javili kako je prije 2 godine isto bila navala na 18. Pa da ih ima 18 u razredu jer je bilo dosta dobrih s A2 delfom. Ima li šanse da se tako i ove godine upisu ili je to neka neprovjerena informacija? Moj je 14. Na ljestvici

  29. #9679

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,417

    Početno

    To stvarno ne znam.
    Moguće je da ih je 5-6 imalo iste bodove pa su povećali kvotu (da ne upišu manje od 13-14).
    To se može dogoditi u svakoj školi.

  30. #9680
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    721

    Početno

    Jučer sam malo gledala postove na tom IG profilu i definitivno s puno, puno rezerve uzimati bilo što tamo pročitano. Moj dojam cijelog profila je da je u pitanju žešći "fejk".
    Samo banalan primjer, stavili su Klokan testove pod "primjer ispita za Tituš"

  31. #9681

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,143

    Početno

    Citiraj ekica prvotno napisa Vidi poruku
    Samo banalan primjer, stavili su Klokan testove pod "primjer ispita za Tituš"

    Pa bar je primjere prijemnih ispita za pojedine škole lako naći, svaka škola ih objavi na svojim web stranicama.

  32. #9682
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj ekica prvotno napisa Vidi poruku
    Jučer sam malo gledala postove na tom IG profilu i definitivno s puno, puno rezerve uzimati bilo što tamo pročitano. Moj dojam cijelog profila je da je u pitanju žešći "fejk".
    Samo banalan primjer, stavili su Klokan testove pod "primjer ispita za Tituš"
    To ja mojoj kćeri govorim cijelo vrijeme, odmah su mi svakakvi detalji zapeli za oko i bili sumnjivi...

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  33. #9683
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    721

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    To ja mojoj kćeri govorim cijelo vrijeme, odmah su mi svakakvi detalji zapeli za oko i bili sumnjivi..
    Ako joj je to jedini/većinski izvor straha i loših priča o školi onda nema brige.

    Meni je "fora" bio post navodnog državnog prvaka iz kemije i mislim fizike + dodatno za bod mu i matematika izmakla koji je izignorirao svoje talente za prirodoslovne predmete i eto upisao jezičnu gimnaziju.

  34. #9684
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Meni je najbolje što se za mnoge škole piše kakav je odnos prema lbgtqia+ zajednici i BLM pokretu, nisam znala da su hrvatski srednjoškolci tako woke

  35. #9685

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    24

    Početno

    Malo sam pogledala taj IG profil i stvarno bi bila šteta da netko odustane od neke škole na osnovu komentara na tom profilu.
    Mislim da je i moja kćer potpala pod utjecaj takvih priča (samo ja toga nisam bila svjesna) i htjela se prebaciti u neku drugu školu jer joj je IV. bila preteška na početku. Problem je bio što njen vokabular njemačkog jezika nije bio na visini kojoj je trebao biti i teško joj je bilo pratiti druge predmete na njemačkom. I naravno, u toj početnoj fazi ni ekipa u razredu nije valjala.
    Nakon uhodavanja ispostavilo se da je jako napredovala i da joj njemački super ide, plus što joj je ekipa iz razreda odlična i puno se druže i izvan nastave. Zbog paralelnih aktivnosti koje ima uz školu, nije imala previše vremena za učenje, ali su ocjene ispale sasvim dobre.
    U promjeni stava joj je pomogla i školska psihologica.
    Puno se razgovara s njima i psiholog im je stalno dostupan. Vjerojatno je to tako i u drugim školama.

  36. #9686

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,742

    Početno

    Klinci su se grupirali po školama preko tog profila i napravili grupe na whatsaapu. Mojem se potrefilo da je upravo s nekima iz te grupe upao u isti razred, tako da su se poznavali i prije početka školske godine.
    Profil sam po sebi je bezveze, lupetaju svašta... Al eto bar neka korist je da su se skompali po tim grupama, pa je sam početak nastave bio manje stresan. Štoviše, moje je jedva čekao prvi dan.

  37. #9687
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Pa ima takvih profila koliko hoćeš.
    Ovom je najstarija objava iz 5. mjeseca

  38. #9688

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,742

    Početno

    I sjecam se da je dramatizirao ocekujuci neke horore od profesora, svasta se tamo pisalo... Na kraju je dobio kompletno drugu garnituru, nikog od spomenutih...

  39. #9689

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,143

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Klinci su se grupirali po školama preko tog profila i napravili grupe na whatsaapu. Mojem se potrefilo da je upravo s nekima iz te grupe upao u isti razred, tako da su se poznavali i prije početka školske godine.
    Profil sam po sebi je bezveze, lupetaju svašta... Al eto bar neka korist je da su se skompali po tim grupama, pa je sam početak nastave bio manje stresan. Štoviše, moje je jedva čekao prvi dan.
    Kad je moj kretao u srednju školu, na toj nekoj općoj WA grupi su lupetali takve bedastoće (i to većinom oni stariji od 1. srednje) da se on bojao početka nastave jer "što ako su svi u toj školi tako čudni". Trebalo mi je uvjeravanja i uvjeravanja da ta WA grupa nije isto što i škola ili razred u kojem će biti.
    Tako da te "spontane" virtualne grupe mogu biti dvosjekli mač - neki se mogu dobro skompati, a neki se mogu samo dodatno zabrinuti (to ovi koji su socijalno zakočeniji, tipa moj sin i njemu slični ).

  40. #9690

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,742

    Početno

    Kod mojeg su se buduci prvasi izdvojili i upoznavali.
    Al na ovom opcem profilu je bilo dramaticnih prica od strane starijih, to da..

  41. #9691
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,281

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Kod mojeg su se buduci prvasi izdvojili i upoznavali.
    Al na ovom opcem profilu je bilo dramaticnih prica od strane starijih, to da..
    Pa sad, tako su i moja djeca skupljala informacije, sve dok svojevremeno sin nije naletio na ovako nešto na forumu časopisa BUG (ne znam je li baš to taj post bio, a nije ni važno):

    Svaka je škola zahtjevna ako se konstantno ne radi i ne uči. Ja sam u prvom razredu na polugodištu grunuo tri predmeta(mat,OE i fiziku)te sam nakon mukotrpnih instrukcija na kraju prošao sa 4(oko 3.7) bez popravnih.Od drugog razreda nisam više imao instrukcije,redovito sam učio sam i opet sam prošao s 3.8.U trećoj godini sam malo jače zagrijao stolicu te sam prošao s 4.5,a četvrti razred sa 4.8 i vrlo dobro sam napisao maturu.Tako da savjetujem svima koji planirate upisati Ruđer da nemate bauk.Sve je na vama.
    Cijeli tekst je ovdje: https://forum.bug.hr/forum/topic/ict...87.aspx?page=6

  42. #9692
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Kod mojeg su se buduci prvasi izdvojili i upoznavali.
    Al na ovom opcem profilu je bilo dramaticnih prica od strane starijih, to da..
    Tako sad i kod moje. Našla ful komunikativnu curku s kojom sad plače jer je ispod praga, a cura ima direktan upis. I jad i čemer jer neće (možda) biti u razredu

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  43. #9693

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    67

    Početno

    U ovom trenu, zadnji koji upada u tehničara za mehatroniku u Rudjeru ima 77,73 boda. 96 prijavljenih za 46 mjesta.
    Zna li tko razlog zašto je taj smjer toliko popularan?

  44. #9694
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Konkurenti ste i pitaš nas
    Taj program je oduvijek najposjećeniji program u ruđeru. Mehatronika je u svim školama dosta bukiranq lak i ona u zagorju
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 29.06.2021. at 15:13

  45. #9695

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    40

    Početno

    Ja sam prvo mislila da tu stanicu održavaju neki iskusni ljudi jer su se obratili mom sinu i rekli mu sve informacije ali onda se počela javljati cura iz 1. gimnazije i dopisivati se jako prijateljski s njim tako da sam onda skužila jer sam rekla sinu da pita tko je na tom profilu pa su tu navodno neki iz 1., 2., 3., 18., klasične i 11. I onda kao oni razmjenjuju informacije no u početku sam se ponadala nekoj profesionalnoj stranici a onda sam skužila da to nije bas sad tako točno ali neke stvari sigurno jesi no neke stvari su zastrašivanje mladih generacija kada kažu ne idite tamo i takve stvari

  46. #9696

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    67

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Konkurenti ste i pitaš nas
    Taj program je oduvijek najposjećeniji program u ruđeru. Mehatronika je u svim školama dosta bukiranq lak i ona u zagorju
    Nismo konkurenti, on ima samo dva izbora i u jednom je sasvim siguran po bodovima. Ceka 6.7. kad ce sjest i finalno odlucit, u međuvremenu ga nista to ne zanima.

    Ovo se ja igram s prijavama
    Dao mi je da radim sto hocu dok mu njegova dva ne diram.

    Pa eto, zanima me zašto mehatronika? Dobra zaposljivost, bolja od računalaca? Zanimljiviji program?

  47. #9697
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    U Karlovcu strojaski racunalni tehnicar i tehnicar za mehatroniku jednak bodovni prag..60 bodova.
    Zadnji upisani imali po 61 i 62 za ta zanimanja.

  48. #9698
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
    Više me zanimaju škole koje nemaju prijemni, V, X, Lucijan, III i XIII. Pitam zbog znatiželje jer je npr. u III od pretprošle do prošle godine prag narasao za više od pola boda. I zanima me hoće li V i X doći na 80+ (ja bi se kladila da hoće).
    Ali u pravu si da se tek nakon prijemnih vidi prava situacija kad se preliju svi oni koji nisu dobro napisali prijemni.
    Mojoj kćeri V. nije prvi izbor, ali koliko vidim, primaju 182, a na listi ih je 171, posljednji na listi ima 77,37 bodova.
    X. PM 79,37 (primaju 69)
    Lucijanka 78,62 (primaju 78)

    Treću i 13. ne vidim.
    Posljednje uređivanje od Anci : 29.06.2021. at 21:39

  49. #9699
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    U petoj će se sve promijeniti nakon prijemnog u MIOC-u

  50. #9700
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    No to će se tek vidjeti nakon rezultata prijemnih i potvrđivanja odabira.
    Recimo, moja kći je prijavila Petu, ali je ne vidim (njenu šifru) na popisu- valjda zato što joj to nije prvi odabir.

    Našla sam je samo u rezultatima škole koja joj je prvi izbor.

    Recimo, u Petoj vidim 171 kandidata, a primaju 182, no vjerojatno će dio djece koja ne prođu u MIOC i Prvoj itd., prebaciti izbor na Petu.
    Teško je očekivati da će prag u Petoj biti 77 bodova.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •