Stranica 230 od 280 PrviPrvi ... 130180220228229230231232240 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 11,451 do 11,500 od 13970

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #11451
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,982

    Početno

    To je netočna informacija! Ako učenik ne prođe na prijemnom (ili prikupi premalo bodova), slobodno tu školu može maknuti s liste i dodati novu. Naravno, do roka kad se liste zaključavaju.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 27.06.2022. at 12:15

  2. #11452

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,368

    Početno

    evo mi upravo cekamo potvrdu psihologice iz OŠ koje je tocno
    jer nam je na roditeljskom prije nekoliko tjedana rekla da
    "za one koji idu na prijemni kad zakljucaš 29. 06. to je to"
    i da ako hipotetski ne prodeš ni na jednom od 6 zakljucanih 29.06. ne mozes se upisati
    meni to bilo logicno, no bas se i kod nas u razredu razvila rasprava koje je tocno..
    javim kaj je finalni odgovor psihologice

  3. #11453
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,729

    Početno

    mama ptičice vec sam puno puta napisala, prije dvije godine moje dijete je maknulo skolu s prijemnim nakon prijemnog, ali prije kljucanja. Nikakvih problema nije bilo.
    stavila sam gore linkove.

  4. #11454

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,147

    Početno

    Ma joj, pogotovo sad, kad 7 gimnazija ima prijemni, bilo bi suludo da se izbori nakon prijemnih više ne mogu dodavati ili brisati.

  5. #11455

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,368

    Početno

    moguce je da se u 2 godine promijenilo..
    naravno da je opcija da se moze mijenjati puno bolja za sve
    ali, dok ne dobijem finalnu sluzbenu info nemam kaj vise za dodati

  6. #11456

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    Iščitavala sam razne forume i iskustva onih koji su išli u sve tri ekonomske, pa sam stekla dojam da je druga blaža, lakša i školovanje opuštenije. A onda je teško kada se dođe pred upis na faks. Ne mora to nužno biti ekonomski, dijete se za 4 godine još 5 puta može predomisliti, vidim da nakon srednje upisuju osim ekonomskog faksa još i učiteljski, filozofski, agronomski... Hvala vam, drago mi je čuti da nije kako mi se činilo. Teško je pronaći objektivne informacije o srednjim školama, a da se ne radi o gimnazijama. Gimnazije su također srednje škole, a čak ste ih i u naslovu razdvojili , što je smiješno, ali puno govori o našem shvaćanju stvari.

  7. #11457
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,391

    Početno

    Citiraj marijanada prvotno napisa Vidi poruku
    Iščitavala sam razne forume i iskustva onih koji su išli u sve tri ekonomske, pa sam stekla dojam da je druga blaža, lakša i školovanje opuštenije. A onda je teško kada se dođe pred upis na faks. Ne mora to nužno biti ekonomski, dijete se za 4 godine još 5 puta može predomisliti, vidim da nakon srednje upisuju osim ekonomskog faksa još i učiteljski, filozofski, agronomski... Hvala vam, drago mi je čuti da nije kako mi se činilo. Teško je pronaći objektivne informacije o srednjim školama, a da se ne radi o gimnazijama. Gimnazije su također srednje škole, a čak ste ih i u naslovu razdvojili , što je smiješno, ali puno govori o našem shvaćanju stvari.
    U teoriji mozes koji god hoces faks, u praksi ovisi o djetetu i nastavnicima. Moj sin je zavrsio za komercijalistu u Trgovackoj, 95% razreda je izaslo na maturu. Njegov smjer je slican po broju sati ekonomskoj. Vecina djece je upisala ekonomiju , ali bilo je i drugih fakulteta . Jedna cura je upisala za fizioterapeuta bez obzira sto smjer uopce nema prirodnih predmeta i ide joj dobro. Rekla bih da je tesko reci koja je od tri ekonomske bolja jer r to ovisi kakav ce te profesor dopadti , a i to je podlozno promjeni. Obicno medu dokumentima skole na netu zna biti izvjestsj o prolaznisti, maturi i upisivamju na faklutete. Probaj baciti oko ako ti to sto pomogne.
    Posljednje uređivanje od sirius : 27.06.2022. at 12:44

  8. #11458
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,298

    Početno

    marijanada, dugoročno je pametnije odabrati školu koja je logistički prikladnija (blizina, prijevoz i slično) jer programi se ne razlikuju bitno, a puno znači ako dijete 2 sata dnevno ne gubi na prijevoz, nego to vrijeme može iskoristiti za učenje ili razbibrigu. Točno je ovo što sirius kaže - kvaliteta nastave ovisi jako o tome kakve profesore dobije konkretan razred, tako da u istoj školi može biti razreda koji prođu super, a i onih koji nadrapaju što se tiče kvalitete nastave... Baš mi je kolegica pričala kako je njezin sin ostao bez odlične nastavnice (žena se razboljela) i cijela savršena konstrukcija raspala se u roku keks. Moj mlađi je to isto doživio u TŠRB kad je odlična matematičarka završila na čuvanju trudnoće u njihovoj maturalnoj godini. Kad smo već kod toga, u manjim gradovima nema puno izbora - upisuješ se u školu koja se nudi u blizini.

  9. #11459
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    moguce je da se u 2 godine promijenilo..
    naravno da je opcija da se moze mijenjati puno bolja za sve
    ali, dok ne dobijem finalnu sluzbenu info nemam kaj vise za dodati
    I jesi dobila info?

  10. #11460

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    hvala vam, uvijek je korisno ovdje malo proćakulati, a nisam već jako, jako dugo....

  11. #11461

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    67

    Početno

    Mislim se razlikuju dvije vrste prijemnih, oni di se testira umjetnička nadarenost i sl. i di imas prošao/pao.
    I prijemni za gimnazije koji nisu prosao/pao, nego si s 0 bodova na dnu liste.
    Ove druge mozes micati i dodavati s liste, one prve ne. Tamo i upisi budu ranije, cim završe prijemni.

  12. #11462

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,368

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    I jesi dobila info?
    ne, jos cekam
    izgleda da ne mogu tak lako saznati..

  13. #11463
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Zar se liste ne bi trebale ažurirati svakih sat vremena? Meni stoji zadnje ažuriranje u 18h.

  14. #11464

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    da, svaki puni sat se ažuriraju. Ako si na kompu stisni F5 da se refreša stranica, a na mobu ponovo učitaj

  15. #11465
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj marijanada prvotno napisa Vidi poruku
    da, svaki puni sat se ažuriraju. Ako si na kompu stisni F5 da se refreša stranica, a na mobu ponovo učitaj
    Ma jesam, ali jučer nisu ažurirali 3 sata. Iza 21 je bilo tek novo ažuriranje.

  16. #11466

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,368

    Početno

    evo odgovora:

    "Učenici koji su prijavili programe koji zahtijevaju dodatne provjere moći će i dalje mijenjati listu poželjnosti odabranih škola."

    dakle, mijenjanje za sve do kraja!

  17. #11467
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,527

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ma jesam, ali jučer nisu ažurirali 3 sata. Iza 21 je bilo tek novo ažuriranje.
    Nije to trenutno toliko bitno ažuriranje i gledanje svaki sat.
    Pazite kad bude zadnji dan da na vrijeme poslože listu

  18. #11468

    Datum pristupanja
    Jun 2022
    Postovi
    5

    Početno

    ups. imali su rok danas do 12 h.
    Mi to nismo znali. Ne znam sto sada, a realno ni sto sa učenicima koji danas i sutra odaberu tu školu.

    Mislim, valjda to nije obvezno?
    Ako i je, nisam sigurna d ami dijete želi ici u takvu školu koja ne može ni prijemne kak treba organizirati...

  19. #11469
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,180

    Početno

    Sretno svima koji kreću na prijemne

  20. #11470
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,729

    Početno

    Sretno im!

  21. #11471
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,729

    Početno

    Citiraj tokave prvotno napisa Vidi poruku
    ups. imali su rok danas do 12 h.
    Mi to nismo znali. Ne znam sto sada, a realno ni sto sa učenicima koji danas i sutra odaberu tu školu.

    Mislim, valjda to nije obvezno?
    Ako i je, nisam sigurna d ami dijete želi ici u takvu školu koja ne može ni prijemne kak treba organizirati...
    Nazovite skolu.
    Ja nisam nista citala, ali dijete je. I vec dugo su obavijesti, tako da ne bih se slozila da ne znaju organizirati.

  22. #11472

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,434

    Početno

    Citiraj tokave prvotno napisa Vidi poruku
    ups. imali su rok danas do 12 h.
    Mi to nismo znali. Ne znam sto sada, a realno ni sto sa učenicima koji danas i sutra odaberu tu školu.

    Mislim, valjda to nije obvezno?
    Ako i je, nisam sigurna d ami dijete želi ici u takvu školu koja ne može ni prijemne kak treba organizirati...
    ne razumijem pitanje

    što s onima koji bi danas ipak prijavili školu za koju se polaže prijemni?
    mislim da su kandidati koji stvarno žele u te škole, itekako dobro informirani i svi su prijavili na vrijeme

  23. #11473
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,180

    Početno

    Slažem se, prijavili su na vrijeme, ali recimo da nije bilo spajke, moj ne bi znao da je za X. bilo potrebno posebno se prijaviti za pristup prijemnom. U konačnici, bilo bi mu isto, mogao je doći tamo sutra u 11:30 i onda saznati da se može lijepo vratiti doma :/
    Posljednje uređivanje od Svimbalo : 29.06.2022. at 10:27

  24. #11474
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,574

    Početno

    Sretnooooo djeci na prijemnima!!!!
    Drzim fige svima da sto uspjesnije rijese prijemne!!!

  25. #11475

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    177

    Početno

    Sretno svima!

  26. #11476

    Datum pristupanja
    Jun 2022
    Postovi
    5

    Početno

    Mozda ima i onih koji su se predomisljali i u zadnji cas odabrali. Ne znam, ali bi mi bilo ok da su rokovi usklađeni.

  27. #11477

    Datum pristupanja
    Jun 2022
    Postovi
    5

    Početno

    Hvala. Mi smo se drzali informacija na upisi.hr , zaista nismo pretrazivali ostale izvore jer je vec prije 6 mjeseci tocno znala svoj odabir. Vjerujem da nije jedina, i da bi sustavi trebali biti usklađeni.

  28. #11478

    Datum pristupanja
    Jun 2022
    Postovi
    5

    Početno

    Iako ,ja sam se kribo izrazila - danas nitko ne moze odabrati skolu za koji se polaze prijemni, ali jucer do ponoci su mogli. Sigurna sam da je ipak upisi.hr vaznija lokacija za prijavu i da im obrasci na njihovim stranicama sluze za neke interne potrebe/organizaciju.

  29. #11479

    Datum pristupanja
    Jun 2022
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    ne razumijem pitanje


    što s onima koji bi danas ipak prijavili školu za koju se polaže prijemni?
    mislim da su kandidati koji stvarno žele u te škole, itekako dobro informirani i svi su prijavili na vrijeme
    Pa u brzini nisam quotala pitanje na koji sam dala komentar: obrasci na stranicama X gimnazije i njihov rok jucer do 12 sati. Upisi.hr su imali rok jucer do 24h. No i da nisu, mi ne bismo znali za njihive interne
    obrasce. Isprike...

  30. #11480

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,147

    Početno

    Traži se mjesto više: Ovo su najpoželjnije srednje u Hrvatskoj i četiri županije u prvim danima prijava (srednja.hr)

    Zanimljivo i očekivano - ove godine najtraženije škole u Zagrebu (prema omjeru broja prijava i slobodnih mjesta) su opće gimnazije za koje ne treba prijemni

  31. #11481
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,391

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Traži se mjesto više: Ovo su najpoželjnije srednje u Hrvatskoj i četiri županije u prvim danima prijava (srednja.hr)

    Zanimljivo i očekivano - ove godine najtraženije škole u Zagrebu (prema omjeru broja prijava i slobodnih mjesta) su opće gimnazije za koje ne treba prijemni
    I eto nam prijemnog za opce druge godine

  32. #11482

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,147

    Početno

    Tako je

  33. #11483

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    Može objašnjenje zašto se na upisi.hr vidi za II. gimnaziju npr. samo 195 prijavljenih. Je li ovaj ostatak iz članka ispod praga pa ih sustav odmah izbacuje?
    I koja je svrha staviti školu na listu, ako si ispod praga, zar nije nemoguće upasti u prvom roku na taj način?
    Posljednje uređivanje od matsa : 29.06.2022. at 14:12

  34. #11484
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,527

    Početno

    Ovisi kakvi su tvoji i tuđi prioriteti, lista će se do zadnjeg mjenjati

  35. #11485

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ovisi kakvi su tvoji i tuđi prioriteti, lista će se do zadnjeg mjenjati
    Pa mojoj kćeri je II. gimnazija na 3. mjestu prioriteta, pa me zbunio taj nesrazmjer onoga što se vidi na njenoj listi i one brojke od tisućinjak iz članka. A ima 80 bodova
    Posljednje uređivanje od matsa : 29.06.2022. at 14:44

  36. #11486

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    24

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Traži se mjesto više: Ovo su najpoželjnije srednje u Hrvatskoj i četiri županije u prvim danima prijava (srednja.hr)

    Zanimljivo i očekivano - ove godine najtraženije škole u Zagrebu (prema omjeru broja prijava i slobodnih mjesta) su opće gimnazije za koje ne treba prijemni
    Slično je bilo i prošle i pretprošle godine. Najveći interes je bio za opće i ekonomske škole ako se gleda omjer dostupnih mjesta po školi i zainteresiranih.

  37. #11487
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,982

    Početno

    Ovo su zbrojili sve škole koje su svim kandidatima na svih 6 mogućih ili nemogućih izbora. U prosjeku ZG opće gimnazije imaju cca 50 više prijavljenih kandidata (kojima su te gimnazije najbolji izbor!) nego što ih mogu primiti. Ove tisuće su bajka.

  38. #11488
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    721

    Početno

    Na upisi.hr se vidi taj neki manji broj od ovog iz članka zato što su na toj listi samo djeca kojoj je to prvi izbor ili izbor gdje su najbolje rangirani.
    A brojevi koji se u članku spominju gledaju ukupan broj djece koja su se prijavila u određenu školu bez obzira na koje mjesto/prioritet su stavili tu školu.

    Danas je bio ispit u Miocu, 800+ djece, organizacija odlučna, objavljen popis dan prije tko na koji ulaz dolazi i sve je išlo bez problema. Srećom, pisalo se u 9j dok još nije bilo paklena vrućina jer u učionici u kojoj je kćer bila - klima ne radi. :/
    Njezn dojam - ništa neočekivano, zadaci slične težine kao i ranijih godina.
    Jedan zadatak nije znala tj. preskočila ga pa kao vratit će se, ali nije stigla više, a ostalo koliko je točno... Vidjet ćemo.

  39. #11489

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    177

    Početno

    Kad su rezultati u MIOCu?

  40. #11490
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,180

    Početno

    Navodno večeras ili sutra ujutro. Web im ne radi već dugo
    Ekice, znaš li ti nešto više?

  41. #11491
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    721

    Početno

    Rekli su im da će biti "danas popodne/predvečer", ali očito ništa od toga.
    A baš sam ih pohvalila za organizaciju

  42. #11492
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,180

    Početno

    Očito su u različitim učionicama davali različite informacije

  43. #11493
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    721

    Početno

    A koliko prođe obično od objave t rezultata na webu škole do unosa bodova u sistem?
    Je li iluzorno očekivati da će se za vikend znati kakva je situacija s PM gimnazijama?

  44. #11494
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    721

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Očito su u različitim učionicama davali različite informacije
    Ovo da će biti danas je info iz 3 različite učionice.
    Kako god, ne očekujem da će večeras išta više se dogoditi

  45. #11495
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,180

    Početno

    Je, je, isto je rečeno i u našoj, danas, ali i ili sutra ujutro

  46. #11496
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    721

    Početno

    Nama je sutra dan "d" tj prijemni u željenom Prelogu. Oni su na svom webu napisali da će rezultati biti oko 17:30, a uvid u ispit u 18h. A do tada će se i mioc valjda oglasiti

  47. #11497
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,705

    Početno

    sretno svima

  48. #11498

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,664

    Početno

    Ako ima još budnih, rezultati su online

  49. #11499

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,434

    Početno

    mislim da ih je barem 600 koji otvaraju stranicu u ovom trenutku ... meni ne otvara... ja samo samo znatiželjna

    sretno svima!

    koja god bude škola, bit će dobra!!

  50. #11500
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,180

    Početno

    Stranica im je štekala cijelo popodne i večer. Nama je još uz to krepao kućni internet i onda smo na mojem mobitelu otvarali 100 gladnih godina :laugh:

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •