Stranica 277 od 280 PrviPrvi ... 177227267275276277278279 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 13,801 do 13,850 od 13970

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #13801
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,622

    Početno

    Ako dijete ima individualizaciju i može temeljem toga ići na predupise, da li se to baš mora, ili dijete može probati odabrati bilo koju školu u redovnom roku?
    Tipa za djecu koja imaju 3.stupanj individualiteta temeljem autizma i sl.

  2. #13802
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,300

    Početno

    Predupisi nisu obavezni, upis redovnim putem omogućen je svima.

  3. #13803
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,914

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ako dijete ima individualizaciju i može temeljem toga ići na predupise, da li se to baš mora, ili dijete može probati odabrati bilo koju školu u redovnom roku?
    Tipa za djecu koja imaju 3.stupanj individualiteta temeljem autizma i sl.
    Mi imamo upravo to što ste naveli Možete ići na redovne upise.

  4. #13804
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,391

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ako dijete ima individualizaciju i može temeljem toga ići na predupise, da li se to baš mora, ili dijete može probati odabrati bilo koju školu u redovnom roku?
    Tipa za djecu koja imaju 3.stupanj individualiteta temeljem autizma i sl.
    Vec sam ti napisala da su predupisi pravo , a ne obaveza.
    Kod redoviti upisa moras samo paziti da dijete nema ogranicenje/kontraindikaciju od strane medicine rada/lijecnika skolske medicine ako upisuje strukovnu skolu.

    Moje oboje djece je imalo individualizaciju i upisalo je srednju na redovitim upisima.

  5. #13805
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,622

    Početno

    Ma razmišljam da li uopće za dijete tražiti službeno stupanj invaliditeta. Strah me da mu time nekako ne zeznem budućnost buduci da on na prvu ne daje dojam da ima problema
    Posljednje uređivanje od Vrci : 15.02.2024. at 06:56

  6. #13806
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,391

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ma razmišljam da li uopće za dijete tražiti službeno stupanj invaliditeta. Strah me da mu time nekako ne zeznem budućnost buduci da on na prvu ne daje dojam da ima problema
    Nemam iskustva trazenja stupnja invaldnosti , odnosno odredivanja radne spodobnosti ( za to jos nisam vjestacila dijete, budem prije punoljetnosti jer je vazno zbig zaposlenja).
    Sto se tice toga da je dijete osoba sa invaliditetom to te nitko ne pita nego dijete unesu u registar po nekim osnovama. Mozda ti je vec uneseno, provjeri u sustavu e gradani .
    Posljednje uređivanje od sirius : 15.02.2024. at 07:27

  7. #13807
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,091

    Početno

    Citiraj a6868 prvotno napisa Vidi poruku
    Kao maturantica IV. gimnazije savjetovala bih vam da se ne upisujete u ovu školu. Škola je sagrađena 2013 i izgleda moderno i super, a ima dvoranu u kojoj se parket doslovno raspada, a na stropu hodnika možete vidjeti svakakve mrlje. Broj učionica je premalen za broj učenika pa se ta naša "kabinetska" nastava svodi na to da kemiju, umjesto u kabinetu za kemiju, imamo u običnoj učionici, a npr. engleski u informatičkoj učionici gdje ne možete ni bilježnicu otvoriti na stolu zbog kompjutera. Zatim, na web stranici škole možete naći popis izvannastavnih aktivnosti koji uopće nije točan jer naša škola ima svega tri izvannastavne aktivnosti. Dramsku nemamo. Svaka školska priredba se svodi na to da profesori doslovno nagovaraju učenike da sudjeluju jer se te priredbe ne mogu niti nazvati tim imenom budući da se održavaju u holu škole u koji možda stanu dva razreda i nekoliko profesora ako ju žele gledati. Što se tiče same nastave ne znam gdje bih uopće počela. Većina profesora, barem u mom slučaju, je nezainteresirana za rad. Imamo neke profesore koji se vrlo često ne pojavljuju na nastavi pa nam drže monologe kako smo ljenčine i beskorisni kada pola razreda dobije 1 jer nam gradivo nije jasno, a kada pitamo da nam se objasni također moramo slušati kako mi ništa ne pratimo i kako to sve piše u bilježnici. Profesori se postavljaju tako da se čine pravedni i strogi, a zapravo je smiješno koliko se može prepisivati i izvlačiti. No, ne bih ni pričala previše o nekvalitetnoj nastavi (čast izuzetcima), nego bih radije pričala o međuljudskim odnosima u školi. Meni je već i više nego dosta ići u školu u kojoj profesori nemaju nikakvog poštovanja prema učenicima. Naravno, ne govorim o svima, ali o prevelikom broju. U ovoj školi sam osobno doživjela toliko nepoštovanja da mi je nekada bilo muka uopće ići u školu. Ako ste slučajno čuli priče o određenom profesoru koji je preblizak s učenicama, mogu vam reći da je to totalna istina. IV. gimnazija je na glasu kao jedna od boljih gimnazija u Hrvatskoj, ali ne znam po čemu. Sramotno je da u ovako dobroj gimnaziji većina učenika mora ići na pripreme za maturu iz matematike, a isto tako je sramotno da učenici imaju toliko loše zaključne ocjene iz npr. hrvatskog i engleskog u usporedbi s rezultatima mature. U svakom slućaju, moja preporuka je da se odlučite za neku adekvatniju školu u kojoj profesori neće kršiti vaša ljudska prava i u kojoj ćete ugodnije i kvalitetnije raditi.
    Alp je suditi po ovom tvom postu, učenici nemaju problema s pismenim izražavanjem i argumentacijom.
    Sretno na maturi, a6868!

  8. #13808
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,705

    Početno

    a6868 sretno s maturom

    ja sam s 3 strane također čula ne baš prepozitivna iskustva o IV gimnaziji
    šteta... mislim da je čak više od stručnosti profesora bitno kakva je atmosfera u školi, jel poticajno za učenike ili ih se ubija u pojam

  9. #13809
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,647

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Alp je suditi po ovom tvom postu, učenici nemaju problema s pismenim izražavanjem i argumentacijom.
    Sretno na maturi, a6868!
    Potpisujem, sretno a6868!

    ako te tješi, u ostalim gimnazijama mnogi moraju na pripreme iz hrvatskog

  10. #13810
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,622

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam iskustva trazenja stupnja invaldnosti , odnosno odredivanja radne spodobnosti ( za to jos nisam vjestacila dijete, budem prije punoljetnosti jer je vazno zbig zaposlenja).
    Sto se tice toga da je dijete osoba sa invaliditetom to te nitko ne pita nego dijete unesu u registar po nekim osnovama. Mozda ti je vec uneseno, provjeri u sustavu e gradani .
    Ja se pak zbog zaposlenja i problema pri tome bojim toga... Ne znam, stavili mi bubu u uho.

    Gdje se to vidi u e gradanima?

  11. #13811
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,622

    Početno

    Ok nasla sam, nije još upisan

  12. #13812
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,914

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ok nasla sam, nije još upisan
    Ako ste bili na JTV-u biti će automatski upisan, a pretpostavljam da ste bili ako znate da je 3. stupanj i koristite financijsku podršku. Kod zaposlenja može samo imati prednost ako zadovoljava uvjete i pri tome ima invaliditet jer firme moraju imati kvotu i ima prednost.
    Posljednje uređivanje od MBee : 15.02.2024. at 11:16

  13. #13813
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,300

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ste bili na JTV-u biti će automatski upisan, a pretpostavljam da ste bili ako znate da je 3. stupanj i koristite financijsku podršku. Kod zaposlenja može samo imati prednost ako zadovoljava uvjete i pri tome ima invaliditet jer firme moraju imati kvotu i ima prednost.
    x

    Baš sam htjela napisati da postoji zakonska obveza zapošljavanja invalida za firme s više od 20 zaposlenih. Ovo sam na brzinu našla: https://www.iusinfo.hr/aktualno/u-sr...iditetom-20613

  14. #13814
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,622

    Početno

    Istražila sam zakone pa znam da je 3.stupanj. imam papire, samo se trebamo odlučiti hoće li mu vještačenje na neki način zeznuti budućnost.

    On želi biti programer, tako da nije da će mu trebati neke posebne medicinske dozvole

    Znam, glupo razmisljam

  15. #13815
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,391

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Istražila sam zakone pa znam da je 3.stupanj. imam papire, samo se trebamo odlučiti hoće li mu vještačenje na neki način zeznuti budućnost.

    On želi biti programer, tako da nije da će mu trebati neke posebne medicinske dozvole

    Znam, glupo razmisljam
    Ako osoba ima ostecenje zdravlja ili poteskocu u razvoju za 3 ili 4 stupanj tada mu je vjestacenje najmanji problem u zivotu i buducnosti.

  16. #13816
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,914

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Istražila sam zakone pa znam da je 3.stupanj. imam papire, samo se trebamo odlučiti hoće li mu vještačenje na neki način zeznuti budućnost.
    Nikako ne možete znati koji će stupanj dobiti na vještačenju. Autizam je svima 100% oštećenje organizma (po pravilniku), a ovisno u funkcionalnosti dobijete 3. ili 4. stupanj. U našem slučaju smo bili 4. pa smo radom dospjeli na 3. To što je vještačen vi ne morate nigdje navesti, ne morate koristiti njegu ili invalidninu, tj. sada inkluzivni dodatak.

    U potpunosti potpisujem komentar od sirius da ako dijete ima autizam najmanji problem mu je vještačenje. Pogotovo ako je, kako kažete, funkcionalan i "ne vidi mu se", pretpostavljam da je itekako svjestan svoje različitosti i poteškoća.

  17. #13817
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,575

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Alp je suditi po ovom tvom postu, učenici nemaju problema s pismenim izražavanjem i argumentacijom.
    Sretno na maturi, a6868!
    Tako je, sretnooo na maturi!
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 15.02.2024. at 17:05

  18. #13818
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    x

    Baš sam htjela napisati da postoji zakonska obveza zapošljavanja invalida za firme s više od 20 zaposlenih. Ovo sam na brzinu našla: https://www.iusinfo.hr/aktualno/u-sr...iditetom-20613
    da, stoji na papiru, međutim hrpa firmi odabire ovaj drugi način i radije plaćaju naknadu umjesto zapošljavanja... također postoji i shema da ukoliko surađuješ s firmom koja zapošljavaja osobe s invaliditetom to se opet računa pa imaš umanjenje tih naknada... tako da ova zakonska odredba je ništa...

  19. #13819
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ste bili na JTV-u biti će automatski upisan, a pretpostavljam da ste bili ako znate da je 3. stupanj i koristite financijsku podršku. Kod zaposlenja može samo imati prednost ako zadovoljava uvjete i pri tome ima invaliditet jer firme moraju imati kvotu i ima prednost.
    ova prednost može vrijediti samo za državne firme, privatnici ne gledaju tko ima prednost nego zapošljavaju koga žele... tako da nije baš sve crno i bijelo

  20. #13820
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,391

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    ova prednost može vrijediti samo za državne firme, privatnici ne gledaju tko ima prednost nego zapošljavaju koga žele... tako da nije baš sve crno i bijelo
    Prijaviti se kao osoba sa invaliditetom kod natjecaja za posao je pravo, ne obaveza. Ako netko moze raditi neki posao da mu invalidnost ne smeta-super. Svakako ne mora naglasiti na razgovoru za posao da je osoba s invaliditetom jer je to privatna stvar jednako kao i zdravstveni stanje ili trenutna trudnoca. Ako osobu invalitiet ogranicava u odredenim poslu ( i zivotu opcenito) zaista joj je najmanji problem da li je vjestacena i da li je u registru osoba s invaliditetom. To poslodavac nikako ne moze znati na razgovoru za posao jer je privatna stvar. Niti je to obavezni naglasiti kod javljanja na natjecaj.

  21. #13821

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,746

    Početno

    Sjeća li se netko datuma upisa od prošle godine i kako je išlo s terminima u onim školama gdje su se pisali prijemni?
    Zanima me do kad je sve to bilo gotovo

  22. #13822
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,575

    Početno

    Ovako je bilo kod nas, pa da imaš vremenski okvir otprilike:

    1. provjera posebnih znanja iz predmeta Matematika 3. srpnja 2023. u 9:00
    2. objava rezultata provjere posebnih znanja na www.mioc.hr do 4. srpnja 2023. u 9:00
    3. mogućnost uvida u rezultate provjere posebnih znanja 4. srpnja 2023. od 09:00 do 12:00
    4. provjera znanja stranog jezika (kojeg kandidat nije učio u OŠ) 23. lipnja 2023. u 11:00
    5. upis kandidata i dostava dokumentacije 10. srpnja 2023. od 8:00 do 16:00

  23. #13823

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,746

    Početno

    hvala puno! ovo mi je barem da okvirno znam...

  24. #13824

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,746

    Početno

    E da - kad su se zaključavale liste, ako se sjecate?
    Odnosno, je li se moglo mijenjati poredak skola nakon rezultata prijemnog jli je to bilo gotovo prije?

  25. #13825
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,575

    Početno

    Pa koliko se ja sjećam (ja nisam niš dirala pa da se izuzmem kao krivo govorim neka cure još kažu) nakon prijemnih se i jesu još mijenjali poretci, ali dokad to pojma nemam.

    Vjerujem da će se neke sjetiti i točnog datuma meni nešto zuji 8.7. al stvarno nisam sigurna.

  26. #13826

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    99

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    E da - kad su se zaključavale liste, ako se sjecate?
    Odnosno, je li se moglo mijenjati poredak skola nakon rezultata prijemnog jli je to bilo gotovo prije?
    Mene isto zanima. Iz prve ruke ako je moguće. Može li se nakon prijemnog maknut škola u kojoj se pisao prijemni, a staviti neka druga koja nema prijemni. Jasno mi je da ne mogu naknadno staviti školu koja ima prijemni, ali može li se naknadno staviti škola koja nema prijemni?
    Primjerice, makne dvojezični program X. gimnazije i stavi dvojezični program XVI.?

    I do kada bi se trebalo znati koje škole će imati prijemne ispite?

  27. #13827
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,391

    Početno

    Citiraj kvizorama prvotno napisa Vidi poruku
    Mene isto zanima. Iz prve ruke ako je moguće. Može li se nakon prijemnog maknut škola u kojoj se pisao prijemni, a staviti neka druga koja nema prijemni. Jasno mi je da ne mogu naknadno staviti školu koja ima prijemni, ali može li se naknadno staviti škola koja nema prijemni?
    Primjerice, makne dvojezični program X. gimnazije i stavi dvojezični program XVI.?

    I do kada bi se trebalo znati koje škole će imati prijemne ispite?
    Moze. Skole se mogu dodavati i mjenjati sve do zakljucavanja liste. Jasno one bez prijemnog.

  28. #13828

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    147

    Početno

    Citiraj kvizorama prvotno napisa Vidi poruku
    Mene isto zanima. Iz prve ruke ako je moguće. Može li se nakon prijemnog maknut škola u kojoj se pisao prijemni, a staviti neka druga koja nema prijemni. Jasno mi je da ne mogu naknadno staviti školu koja ima prijemni, ali može li se naknadno staviti škola koja nema prijemni?
    Primjerice, makne dvojezični program X. gimnazije i stavi dvojezični program XVI.?

    I do kada bi se trebalo znati koje škole će imati prijemne ispite?
    Nakon prijemnog možeš maknuti školu u kojoj si pisao prijemni i dodati neku drugu koja nije imala prijemni.
    Početkom travnja smo saznali u kojim će se školama pisati prijemni.

  29. #13829
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    E da - kad su se zaključavale liste, ako se sjecate?
    Odnosno, je li se moglo mijenjati poredak skola nakon rezultata prijemnog jli je to bilo gotovo prije?
    Može se mijenjati poredak još par dana nakon rezultata prijemnih, maknuti neku s prijemnim i staviti bez. S tim da iako su rezultati prijemnih bili poznati isti dan upis rezultata je trajao skoro 2 dana za npr mioc tako da je poredak na rang listama nakon prijemnih se ustabilio prakticno predzadnji dan. To se vidi na listama ako klikneš na par njih vidi se da li svi imaju upisane bodove prijemnog ili ne.
    Ne znam da li možeš npr maknuti neku s prijemnim pa je vratiti ako je bila odabrana prije zaključavanje za prijemne, ne znam je li itko probao. Moguće da ne.

  30. #13830

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,434

    Početno

    zašto bi micali one s prijemnim (pod pretpostavkom da neće svih 6 izbora biti s prijemnim na kojem se ne dobije dovoljan broj bodova za upis) ?
    samo ih se pomakne na drugo ili treće mjesto.
    Ili pak ostavi na prvom iako dijete možda ne upada jer mu fali pola boda, a na drugo mjesto se stavi škola u koju se sigurno upada.

    ako se u prvom izboru (škola s prijemnim i onih pola bada manje) eventualno pomakne lista, onda će se dijete moći upisati u prvu,.
    ako se lista ne pomakne do zaključavanja, onda dijete odmah ide na popis za upis u školu pod drugi izbor.

  31. #13831

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,746

    Početno

    Moja razmatra da nakon prijemnog, kad vidi kako stoji u kojoj skoli, eventuslno promijeni raspored tih skola s prijemnima (prve cetiri skole na njezinoj listi ce biti one s prijemnim).
    Mucilo ju je to hoce li moci nakon prijemnog, kad se vide bodovi, promijeniti raspored skola.

  32. #13832
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    zašto bi micali one s prijemnim (pod pretpostavkom da neće svih 6 izbora biti s prijemnim na kojem se ne dobije dovoljan broj bodova za upis) ?
    samo ih se pomakne na drugo ili treće mjesto.
    Ili pak ostavi na prvom iako dijete možda ne upada jer mu fali pola boda, a na drugo mjesto se stavi škola u koju se sigurno upada.

    ako se u prvom izboru (škola s prijemnim i onih pola bada manje) eventualno pomakne lista, onda će se dijete moći upisati u prvu,.
    ako se lista ne pomakne do zaključavanja, onda dijete odmah ide na popis za upis u školu pod drugi izbor.
    Gle, netko tko npr cilja PM gimnaziju iz novog zagreba zapadni dio recimo odabere
    - PM I
    - PM X
    - PM X en
    - V
    i kad je već pisao en odbare i
    - X opća en
    - I opća (jer mu je blizu)

    I ima svih 6 mjesta popunjenih gimnazijama s prijemnim. I onda npr napiše Mat prijemni za 1.5 bod i mora maknuti ih hrpu s popisa jer nema dovoljno bodova sigurno.

  33. #13833

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,434

    Početno

    to su ekstremi koji žele u matematičku gimn. i takvi se upisuju obično u prvi izbor jer su vrlo uspješni na prijemnom

    ako dijete mora kalkulirati koju matem. gimn. upisati, mislim da je velika vjerojatnost da ide na prijemni s kojim bodom manje i za takve je bolje da odmah prijave i neke škole koje ne zahtijevaju prijemni

    (što ako se dijete baš taj bude loše osjećalo, uhvati ga prehlada, strah, dogodi se prometna nesreća i ne uspije na prijemnom ispitu ... djeci treba otvoriti oči i prije prijemnog im dati do znanja da život nosi svakakva iznenađenja, te da i ako ne prođe prijemni za matem. gimn, može svoj potencijal razviti i u nekoj drugoj nematematičkoj gimnaziji)

    ja bih ipak djetetu preporučila da stavi i dvije škole koja nemaju prijemni i koje sigurno upisuje bez prijemnog (npr. neku opću)


    i nekoliko postova prije, javila se mlada učenica (ili učenik, ne sjećam se) i ocrnila 4. gimnaziju; što se tiče same nastave i učenja, mi smo imali pristojno iskustvo s tom gimnazijom, a s THE gimnazijom manje dobro
    ali zato s društvenim životom THE gimnazija prednjači, dok je 4. malo manje bila dobra (razlog je i naša pozicija stanovanja)
    tako da je tu puno faktora koje svatko za sebe treba procijeniti što mu je važno; i ima puno i do sreće i onoga kako se zvijezde poslože
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 18.02.2024. at 16:42

  34. #13834
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,575

    Početno

    I do toga koju garnituru profesora dobiju čak unutar iste gimnazije.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 18.02.2024. at 18:58

  35. #13835
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    to su ekstremi koji žele u matematičku gimn. i takvi se upisuju obično u prvi izbor jer su vrlo uspješni na prijemnom

    ako dijete mora kalkulirati koju matem. gimn. upisati, mislim da je velika vjerojatnost da ide na prijemni s kojim bodom manje i za takve je bolje da odmah prijave i neke škole koje ne zahtijevaju prijemni

    ...
    Pa eto ja znam dijete koje je prijavilo X, X en, V i još neku (ne znam koju) I na kraju imalo 1.5 bod prijemni.
    Uglavnom upisalo IX PM jer za drugo nije bilo bodova. Ali tu je mislim dodalo nakon prijemnih.
    Tak da lako kasnije maknuti ali nemoguće dodati...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 19.02.2024. at 08:25

  36. #13836

    Datum pristupanja
    Jul 2023
    Postovi
    16

    Početno

    Želim samo napomenuti da, iako prijemni za matematičke gimnazije vrijedi za sve PM gimnazije, moraš ih sve imati prijavljene prije pisanja prijemnog, jer ih naknadno ne možeš dodati, iako si npr.super napisao prijemni. Zato je bolje u startu prijaviti sve koje ti dolaze u obzir, a ako loše napišeš prijemni i nigdje ne upadaš, makneš PM gimnazije s liste i dodaš srednju školu koja ne traži prijemni.

  37. #13837

    Datum pristupanja
    Jul 2023
    Postovi
    16

    Početno

    Ovo su pravila od prošle godine, kada se prvi put uvelo da se piše jedan prijemni koji vrijedi za sve PM.

  38. #13838

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    147

    Početno

    Citiraj slavy prvotno napisa Vidi poruku
    Želim samo napomenuti da, iako prijemni za matematičke gimnazije vrijedi za sve PM gimnazije, moraš ih sve imati prijavljene prije pisanja prijemnog, jer ih naknadno ne možeš dodati, iako si npr.super napisao prijemni. Zato je bolje u startu prijaviti sve koje ti dolaze u obzir, a ako loše napišeš prijemni i nigdje ne upadaš, makneš PM gimnazije s liste i dodaš srednju školu koja ne traži prijemni.
    Tako je.

    Ako dijete želi pm gimnazije, onda je bitno da sve koje mu dolaze u obzir stavi na listu prije prijemnog.
    Poslije prijemnog, ako nema dovoljno bodova, lako makne sve te škole i doda one u kojima prolazi.
    Bitno je zapamtiti da sve škole s prijemnim moraju biti na listi, jer ih se poslije prijemnog ne može dodavati.

  39. #13839

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    147

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Moja razmatra da nakon prijemnog, kad vidi kako stoji u kojoj skoli, eventuslno promijeni raspored tih skola s prijemnima (prve cetiri skole na njezinoj listi ce biti one s prijemnim).
    Mucilo ju je to hoce li moci nakon prijemnog, kad se vide bodovi, promijeniti raspored skola.
    Može mijenjati raspored škola nakon prijemnog, pouzdano iz prve ruke

  40. #13840

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,746

    Početno

    Hvala cure!

  41. #13841

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,746

    Početno

    Zna li netko kada se Gornjogradska gimnazija vraća u svoju zgradu, odnosno kad MIOC ponovno postaje jednosmjenska škola?

  42. #13842

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,434

    Početno

    ne zna nitko ...

  43. #13843
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,180

    Početno

    Trebalo bi od sljedeće šk. god

  44. #13844

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,746

    Početno

    Hvala!
    Mojoj je odjednom MIOC upao na listu željenih škola iako nam po lokaciji ne odgovara i do sada ga nije uzimala u obzir. Želi u PM gimnaziju svakako ali do sada su u igri bile V. i X., MIOC nije ni spominjala. Sad je nekud čula kako će možda MIOC uskoro biti jednosmjenska a to bi joj zbog vanškolskih aktivnosti jako odgovaralo.
    Posljednje uređivanje od buba klara : 05.03.2024. at 15:02

  45. #13845
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,575

    Početno

    Pricaju na jesen, no napominjem da vrlo cesto srednjoskolcima na kraju upravo popodnevna smjena bolje "sjedne".

    Dobar dio njih navija za kasniji odlazak Gornjogradske ukljucujuci moju kcerku.

  46. #13846
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,180

    Početno

    I mog sina iz istih razloga

  47. #13847

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,262

    Početno

    Ima li tko iskustvo s Prelogom, smjer kemijski tehničar? Franka bi to htjela upisati, a ja ne znam apsolutno ništa o tom smjeru, nitko od poznatih nije imao nikoga ko je išao tamo.
    Hvala.

  48. #13848
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Imam ja. Od prije 40 godina.
    Još uvijek nemam ni sekunde radnog staža s tom strukom.
    Moje mišljenje je da bez faksa s tim nemreš niš.
    Ja sam morala ići dalje. Uz rad. I obitelj. Što je stoput teže.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  49. #13849
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,982

    Početno

    Kažu da učenici koji su završili taj smjer bez problema upisuju dalje fakseve koji imaju vezu s kemijom.

  50. #13850
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,982

    Početno

    Maturski predmeti imaju sasvim dovoljnu satnicu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •