Kod moje 7. godišnjakinje isti problem jede par vrsta hrane, ako neko jede nešto što ona ne voli i njoj smrdi, bježi iz prostorije, u Hotelu nam se desilo da je plačući izašla iz restorana za vrijeme doručka jer joj je bilo previše izbora i previše mirisa, a bilo je doista svega, čak i onog što ona inače jede. Od kad je krenula u školu situacija se malo popravila, više jede, ali i dalje samo ono što ona hoće. Mi smo k tome imali i zdravstvenih problema, non stop je bila bolesna dok nismo izvadili mandule, k tome i VUR, i bilo mi je bitno bildat imunitet. Isto tako je imala period kad je povraćala skoro svaki dan i više nema šanse da pojede hranu od koje si je ona zafiksirala da je povraćala. Tako više neće okusit mlijeko, od mliječnog jede samo voćne jogurte i tu i tamo šniticu sira. Naša sreća je što je ona po doktorima "pozitivno izbirljiva" jede bistru juhu skoro svaki dan, voće sve, zelje salatu, a odrasla je na pilećim nogicama (jedino meso koje je jela 5 godina) i sada na pohanim pilećim krilcima. Ali nama se javlja problem kad treba ić na izlet sa školom jer ona ne jede gdje jede puno djece jer joj se to gadi, sendviče ne jede, zadnji put je doslovce natašte se vratila s izleta u 3 popodne. Ali evo, od kad je izvadila mandule je zdrava, pa mi je bar s te strane ok.