Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
Eto ja mislim da iz stava "to su dječja posla" proizlaze mlake reakcije roditelja kakve sam prije opisala.

Ili, rekla bih da u cvijetinom tekstu fali dodatak - neka djeca su gruba, neka djeca misle samo na sebe - a ne sva djeca. Vjerovali ili ne, ima djece u kojoj nema agresije i koja jesu mili cjetići tulipančiči, i koja jesu vječite žrtve agresivnih vršnjaka, a na tu agresiju ne znaju i neće odgovarati nego ih ona samo beskrajno zbunjuje.
Pa nek ih roditelji časak odgoje da znaju reagirati, kad je tako lako odgojiti djecu da postupaju protivno svojoj dobi i temperamentu.

Sarkazam na stranu, ima djece žrtava i sigurno nije lako (a treba) pomoći u takvoj situaciji, ali ne znam baš zašto ovdje o tome govorimo? To nije slučaj na ovoj temi. Jedno guranje dvogodišnjaka rastegnut do teme djeteta koje će uvijek biti žrtva...ne znam čemu?

Inače, iz stava: "moje je dijete nježno i povučeno i nikad nije udarilo" ponekad proizlazi potpuno sljepilo, a ne samo mlaka reakcija, na razna drugačija neprimjerena ponašanja tog nježnog djeteta prema drugoj djeci.