Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Vizualno -motrička integracija i verbalno shvaćanje

Threaded View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,285

    Početno

    Citiraj MAMI 2 prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam mislila da je "samo" to, no nije. Radila je testove ADHD, no nema ADHD.
    Suvag je zakon za te stvari. Ja mislim da moj stariji nikad nije ni dobio sve papire koje je mogao (on je isto imao kraći interval pažnje, ali nikada nije bio hiperaktivan - kod njega je eventualno mogao biti ADD u igri) ali vrsna iskusna logopedica koja je rješavala njegov izgovor L i R usput je riješila sve što je trebalo, odnosno sve što je primijetila: pažnju, vezu oko-ruka, radila na motorici (koja se popravila, ali nikad do savršenstva - nema veze) i puno puno na razumijevanju govora.

    Logopedi znaju kako poboljšati razumijevanje govora. Teško mi se sad svega prisjetiti, ali prilikom dijagnostike oni mjere kakva je kratkotrajna memorija, dugotrajna memorija, slušno prepoznavanje, vizualno prepoznavanje.... Nisam logoped ali imam jednog sina koji je imao usporen razvoj sžs i smetnje motorike i drugog s vizualnom disleksijom, silom prilika sam naučila, ali imala sam od koga...

    Razvijanje slušne pažnje, povećanje fonda riječi, rješavanje agramatičnosti... sve to ima svoje.

    Čekaj malo, sjetit ću se ja igara...

    Zagonetna životinja (npr. zamisliš si psa, a dijete postavlja pitanja na koja odgovaraš samo sa Da ili Ne):
    - da li je to divlja životinja? - NE
    - da li ima perje? - NE
    - da li ima dlaku? - DA
    - da li daje mlijeko? - NE
    - da li mijauče? - NE
    - da li laje? - DA
    Odgovor: PAS (Bravoooooo)
    ...

    Inače, to su igre za manju djecu, ali pale i kod većih. Moji su se još prošle godine igrali ovu igru i "kalodont" na sinovom rođendanu.

    Na slovo, na slovo...

    Pokvareni telefon (to je odlično za slušno prepoznavanje, ali treba više igrača, pa se može uključiti cijela obitelj...)

    Razne recitacije - naročito smiješne pjesmice i zagonetke.

    Evo, probat ću staviti jedan moj materijal (nije moj - samo obrada je moja): http://www.filedropper.com/stihovi
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 28.07.2015. at 09:11

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •