Dakle, imam mališu od 7 i pol mjeseci koji kreće na adaptaciju u jaslice idući tjedan, a ja počinjem raditi za dva tjedna. Dobro je prihvatio dohranu, ima 2 obroka dohrane dnevno, nekad i tri, i još dosta dojim, otprilike 8-9 podoja dnevno (i noćno). Problem je što su nam u jaslicama rekli da svaki dan za doručak imaju frutolino, to im je najjednostavnije jer se priprema s vodom, i valjda nemaju uvjeta da pripremaju nešto drugo.

E sad, ja nisam neki naci za dohranu, ali mi je stvarno neprihvatljivo da baš svaki dan jede frutolino za doručak, ponekad ajde de. Za ručak imaju mljeveno meso s nekim povrćem, što mi je, ajde ok, ako on to uopće bude htio jesti, meso još nismo uveli. Rekli su da možemo donijeti hranu ako želimo da jedu nešto drugo, a ja ne znam što bih donijela...Mogu mu tu i tamo donijeti neku kupovnu kašicu, a opet mi je bezveze da svaki dan jede i to...

Ja sad nekako računam da ga podojim kad se probudi ujutro, i skuham mu nešto prije posla pa odnesem u jaslice da mu to daju za 2-3 sata. On obično jede nekakve krupice (palentu, proso, pir, zob) na biljnom mlijeku (rižino, pirovo, zobeno) uz dodatak voća ili povrća. Ne znam hoće li biti ok da mu to skuham oko 7, pa da jede oko 10?? Da skuham malo rjeđe, jer se obično malo "zagusti" stajanjem...


Drugi problem je što on, osim dojenja, odbija bilo kakvu drugu tekućinu. Vodu, sok, čaj, mlijeko na bočicu, kljunašicu, čašu, žlicu, ništa neće. Bočice grize, a kad mu dam na čašu ili žlicu pljune. Dosad se nisam brinula jer ima stvarno dosta podoja dnevno i popiškene pelene, ali ne znam kako će u jaslicama, valjda će piti ako bude žedan. Ja radim na pola radnog vremena, dakle bit će u jaslicama cca 5 sati svaki dan.

Savjeti?