Stranica 5 od 10 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 487

Tema: Upisni teatar apsurda (srednja škola)

  1. #201
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ajde [emoji3]

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  2. #202
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,982

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ne. I dijete broj 2 je u MIOCu

    Mogla bih sada prepričati telefonski razgovor s ravnateljem V.te
    slušamo

  3. #203

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ne. I dijete broj 2 je u MIOCu

    Mogla bih sada prepričati telefonski razgovor s ravnateljem V.te
    I mene zanima

  4. #204
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    ha ha tanja_b

    Uglavnom, kako je u MIOCu bila na granici, ai mi smo ju malo nagovarali na V.tu, trebala mi je informacija o točnom danu upisa, jer ne, već smo ranije rezervirali smještaj na moru.
    Sve škole osim V.te su objavile dane upisa. I sad nazovem školu, ljubazna žena me nešto prespaja, daje brojeve telefona pedagoga i sl, i sve bez uspjeha. i onda u jednom momentu veli, pa tu kraj mene je ravnatelj, evo vam njega.

    ravnatelj je bio izuzetno ljubazan a razgovor je tekao otprilike ovako
    JA: dobar dan, gdje mogu naći informaciju o danu upisa u vašu gimnaziju, ne web stranici je nema
    ON: Nema je? Pa valjda ju nismo stavili. Napravit ćemo to sada.
    JA: OK, pa ne morate ju odmah staviti, možete mi sada, molim vas reći prek telefona
    ON: Ne znam
    Tu ja krenem objašnjavati kako je Ministarstvo dalo okvirne rokove upisa i kako su dali svakoj školi pravo da odrede te dane itd itd. I da su upisi za 10 dana, i kad oni misle objavit trkelj trkelj truć truć
    ON. A dobro, taman su mi u ljudi iz ministarstva
    JA ? iznad glave. I krenem objašnjavati da mi idemo na GO, da bi htjeli isplanirati put
    ON: Ma gospođo, nema problema. Samo vi odite na more. Upisat ćemo mi vaše dijete


    tako nekako otprilike. Sve jako simpatično, ali sam se bome zapitala kakva je to tako neorganizirana škola. Još sam par dana gledala na webu jesu li stavili, pa sam prestala. I jučer sam ponovo provjeravala i vidim da jesu.

    Zvala sam znači nekih 9 dana prije prvog dana upisa. Meni je to nekako prilično neozbiljno

  5. #205
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    I još sam htjela nešto napisati - i ona a djeca dvije moje prijateljice upisuju istu školu i smjer kao starija braća/sestre

  6. #206

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Meni se čini da je tu bio problem u ženi koja ti je dala ravnatelja na telefon, umjesto nekog iz upisnog povjerenstva.
    Iako, i ravnatelj bi trebao biti upućen u tako bitne stvari a ne da na telefon razgovara kao da je pao s Marsa.

  7. #207
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Točno tanja

    Al ipak su mogli i objaviti. Nije tak neki problem napisati dane upisa.

    Al ak je novi ravnatelj, kak si rekla, možda još nije sve polovio.

    MIOC je valjda drugi dan od one odluke Ministarstva objavio tablicu s baš svim datumima

  8. #208

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Točno tanja

    Al ipak su mogli i objaviti. Nije tak neki problem napisati dane upisa.

    Al ak je novi ravnatelj, kak si rekla, možda još nije sve polovio.

    MIOC je valjda drugi dan od one odluke Ministarstva objavio tablicu s baš svim datumima
    no i organizirani mogu pogriješiti

  9. #209
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Mada te sad me zanima a jel v objavila ipak datum na webu?
    Jel su svi zadovoljni s odabirom?

  10. #210
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    kaj je nekaj krivo pisalo? Nije da baš pratim. Vrijeme mi je za GO

  11. #211

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Mada te sad me zanima a jel v objavila ipak datum na webu?
    Pa napisala je u gornjem postu da jest.

  12. #212
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    sva sreća da ove godine nisam morala misliti o tom

    nećak upao u novi zagreb HUC

  13. #213
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    MIOC je valjda drugi dan od one odluke Ministarstva objavio tablicu s baš svim datumima
    A kad je to jedna organizirana škola, jelte ...

    Btw, Nano, čestitam i djetetu br. 2 na upadu u MIOC
    Posljednje uređivanje od ivarica : 10.07.2018. at 18:15

  14. #214
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Hvala Forka!
    Hvala spajka!

  15. #215
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Forka!
    Hvala spajka!



    Spajka

  16. #216
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,728

    Početno

    nije spajka nista
    ivarica je bila carobni stapic.
    Al cestitam i ja svima. Ne zelim uopce razmisaljti sta ce kod nas biti za dvije godine.

  17. #217
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Kaže ravnatelj te XV gimnazije da su dva super odlikaša riješila prijemni za 0, a 55% njih loše.
    I da hiperprodukcija superodlikaša nije realno stanje znanja.
    Predlaže uvođenje neovisnih testova znanja u 7. i 8. razredu, koji bi bili realnije pokazivali znanje.
    Znači da smatra kako(neki) profesori poklanjaju ocjene u(nekim) osnovnim školama.

  18. #218
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,281

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Kaže ravnatelj te XV gimnazije da su dva super odlikaša riješila prijemni za 0, a 55% njih loše.
    I da hiperprodukcija superodlikaša nije realno stanje znanja.
    Predlaže uvođenje neovisnih testova znanja u 7. i 8. razredu, koji bi bili realnije pokazivali znanje.
    Znači da smatra kako(neki) profesori poklanjaju ocjene u(nekim) osnovnim školama.
    Pa sad, ima tu istine, ali iz iskustva bih rekla i da nemaju svi profesori istu specifičnu težinu. Oni najbolji puno traže, ali još više daju, a ima bome i drugačijih... Budući da je ovdje spomenuta XV gimnazija, evo primjera matematike: moj stariji sin je u četiri viša razreda osnovne škole promijenio najmanje pet nastavnika matematike, od kojih su neki bili studenti. To je problem organizacije škole, ali i nedostatka profesora matematike. S druge strane, takav pristup nije nešto posebno naškodio mom sinu koji to kuži sam od sebe i koji je upisao spomenutu gimnaziju i ostao odlikaš i tamo (nije 5.0 ali jest preko 4.5) aliiii ima puno učenika kojima treba malo više objašnjavanja za prosječan uspjeh, a puno truda (i profesorskog i vlastitog) za odličnu ocjenu. A loše temelje iz osnovne škole teško je nadoknaditi, ako ne i nemoguće. Loša kadrovska politika sigurno je napravila puno štete brojnim učenicima, a roditelji nisu mogli napraviti baš ništa da se to popravi.

    Što učiniti? Nije dovoljno samo uvesti standardizirane testove, treba redovno provjeravati i nastavnike i ravnatelje. Ovo o čemu govorim iz iskustva iz sinove škole problem je ravnatelja koji se nije potrudio rješavati kadrove kad je trebalo. Moji sinovi su obojica nadrljali s nastavom stranih jezika, nastavom povijesti, jedan i s hrvatskim itd. Sad je u školi nova osoba na mjestu ravnatelja i budući da su mi u kvartu i imam dosta poznatih, baš vidim puno promjena na bolje. DakleM, sustav bi trebao imati unutarnji mehanizam nadzora. Ako netko od nastavnika ne odrađuje svoj posao, trebalo bi tu nešto poduzeti. Barem sad imaju svaki čas edukaciju. A osim toga, da se ta razlika u kvaliteti nastave osjeti na plaći, vjerujem da bi to drugačije izgledalo. Ima tu puno mjesta za poboljšanja.

    ALi slažem se - standardizirane provjere znanja svakako bi bile pomak naprijed.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 11.07.2018. at 07:56

  19. #219
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Kaže ravnatelj te XV gimnazije da su dva super odlikaša riješila prijemni za 0, a 55% njih loše.
    I da hiperprodukcija superodlikaša nije realno stanje znanja.
    Predlaže uvođenje neovisnih testova znanja u 7. i 8. razredu, koji bi bili realnije pokazivali znanje.
    Znači da smatra kako(neki) profesori poklanjaju ocjene u(nekim) osnovnim školama.
    nisam čitala al mi je netko rekao da su jedno dijete roditelji "netjerali" u MIOC i dijete iz protesta nije rješavalo prijemni

  20. #220
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    E da, i ak je istina da su djeca dobivala bod na platfus i skoliozu - to je ispod svakog nivoa i te bodove na zdravlje definitivno treba ukinuti. Nakon svega, mislila sam si hoću li si cijeli život predbacivati kaj djetetu nisam uzela bod na astmu

  21. #221
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Kaže ravnatelj te XV gimnazije da su dva super odlikaša riješila prijemni za 0, a 55% njih loše.
    I da hiperprodukcija superodlikaša nije realno stanje znanja.
    .
    Gdje to piše?
    Našla sam jedino na linku koji je stavila MikiMama da dvoje djece ima 0 bodova iz matematike u školi Tituša Brezovačkog, a to nije XV.ta gimnazija

  22. #222
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Kaže ravnatelj te XV gimnazije da su dva super odlikaša riješila prijemni za 0, a 55% njih loše.
    I da hiperprodukcija superodlikaša nije realno stanje znanja.
    Predlaže uvođenje neovisnih testova znanja u 7. i 8. razredu, koji bi bili realnije pokazivali znanje.
    Znači da smatra kako(neki) profesori poklanjaju ocjene u(nekim) osnovnim školama.
    I ja mislim da je ovo krivi navod te da je ovdje riječ o Titušu.
    Btw, XV. gimnazija ima ravnateljicu.

  23. #223
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    nije spajka nista
    ivarica je bila carobni stapic.
    Al cestitam i ja svima. Ne zelim uopce razmisaljti sta ce kod nas biti za dvije godine.
    Hvala i tebi i ivarici <3
    Posljednje uređivanje od spajalica : 11.07.2018. at 08:35

  24. #224

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa sad, ima tu istine, ali iz iskustva bih rekla i da nemaju svi profesori istu specifičnu težinu. Oni najbolji puno traže, ali još više daju, a ima bome i drugačijih... Budući da je ovdje spomenuta XV gimnazija, evo primjera matematike: moj stariji sin je u četiri viša razreda osnovne škole promijenio najmanje pet nastavnika matematike, od kojih su neki bili studenti. To je problem organizacije škole, ali i nedostatka profesora matematike. S druge strane, takav pristup nije nešto posebno naškodio mom sinu koji to kuži sam od sebe i koji je upisao spomenutu gimnaziju i ostao odlikaš i tamo (nije 5.0 ali jest preko 4.5) aliiii ima puno učenika kojima treba malo više objašnjavanja za prosječan uspjeh, a puno truda (i profesorskog i vlastitog) za odličnu ocjenu. A loše temelje iz osnovne škole teško je nadoknaditi, ako ne i nemoguće. Loša kadrovska politika sigurno je napravila puno štete brojnim učenicima, a roditelji nisu mogli napraviti baš ništa da se to popravi.
    Tako je.
    Nije tu problem samo u poklanjanju ili nepoklanjanju ocjena ili postojanju standardiziranih testova, nego u organizaciji nastave.
    I moj sin je u 6. razredu imao kaos s nastavom matematike, a kad sam pokušala ukazati na problem, odgovor je bio nerazumijevanje unutar škole (doslovno - nerazumijevanje, u stilu "pa u čemu je problem?") i posljedično zafrkavanje mog djeteta u razredu do kraja školske godine (kako su samo informacije s roditeljskog dospjele do djece, pitam se pitam ).
    On na kraju nije imao problema s matematikom jer, kao i kod Peterlin, kuži te stvari sam od sebe, i jer smo se pobrinuli da dobije dovoljno vježbe na drugom mjestu, izvan OŠ, ali kad su u 7. razredu ponovo dobili "pravu" nastavnicu, već na inicijalnom testu bilo je svega.
    Da ne govorim o gradivu fizike i kemije čiji se zadaci izravno nadovezuju na gradivo matematike 6. razreda, koje je njima bilo traljavo objašnjeno.
    Srećom, radilo se o samo godinu dana pa se nadam da nije cijeli razred zakinut za znanje matematike zbog organizacijskih problema unutar škole.

  25. #225
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    MIOC ima ravnateljicu, i nije izjavila da je 55% djece napisalo prijemni loše, nego da je najveći broj riješio 55% testa, a jasno je istaknula da to ne znači da su napisali za trojku, jer se radi o testu za odlikaše, znači o testu za djecu koja su naprednija u matematici.

    Ista ta ravnateljica (moja pedagogica ) je nedavno u novinama rekla da je prosjek u MIOCu oko 4.5 što meni definitivno ukazuje na to da su djeca koja su se upisala u tu školu itekako zaslužila ocjene iz osnovne škole.

    Kakva je situacija u osmoj gimnaziji, ne znam, imaju li oni stvarno popravne na kraju godine i u kojem postotku. Donositi nekakve zaključke na temelju toga što je, zamislite, DVOJE djece imalo nula bodova na prijemnom stvarno nema smisla. Djeca različito reagiraju na stres, netko podcijeni prijemni pa se uopće ne priprema itd itd.
    Pa sjetite se samo inicijalnih testova u oš kod vaše djece - vrlo vjerojatno ima itekako situacija da odlikaši ne briljiraju baš na inicijalnom, pa opet na kraju godine imaju peticu.

    Što se tiče testova o kakvima priča ravnateljica MIOCa - slažem se, to bi po mom mišljenju teoretski bilo najbolje, mislim da je manji pritisak nego prijemni, i bilo bi korisno s više strana. Ali isto tako se pitam koliko je onda to pravedno obzirom na različiti nivo nastave koji djeca imaju po osnovnim školama. Ja bih recimo odmah rekla da testovima iz nekih predmeta, a kod drugih bi bila oštro protiv testova.
    Posljednje uređivanje od Mima : 11.07.2018. at 09:23

  26. #226
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Stres je velik za puno djece, stvarno.

    Ali opet se tu lijepo vidi nabrijanost na MIOC - kaj smo već imali na forumu.

    I točno je to da djeca u MIOCu ostaju odlikaši, u razredu mog starijeg djetate prvi razred je samo jedno dijete prošlo s 4, svi ostali s 5. Ne znam kako je bilo ove godite, ali to dijete koje je u prvom jedino bilo 4, sada je prošlo s 5

  27. #227
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Pročitala sam na portalu Jutarnjeg. I da, nisam detaljno čitala. Na početku piše XV, a u drugom dijelu riječi ravnatelja neke druge gimn. Prije 12 sati izašao tekst.

  28. #228

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Evo, našla sam i ja taj tekst, i priznajem da je vrlo zbrkano napisan - u istom odlomku prelaze s jedne gimnazije na drugu, pa se odmah zatim vraćaju na izjavu one prve ravnateljice, ako ne čitaš pažljivo riječ po riječ, lako je nešto krivo povezati.
    To valjda dodatno potvrđuje da bi nam dobro došli i prijemni iz hrvatskog nije sve samo u STEMu.

    Što se tiče prijemnih u Titušu, pokazao mi je sin ogledni primjerak testa (za pripremu). Matematički zadaci bili su lagani, ali je bilo naglašeno da se mora napisati postupak i da se zadaci bez postupka neće ni bodovati. Nekoj djeci je to i dalje problem (ja sam svojeg jedva nekako tijekom godina natjerala da piše postupak zadatka, a ne da samo računa napamet, a znam dobro da nije jedini s tom navikom).
    A znam i za nekoliko primjera djece koja su se prijavila u Tituš "tek toliko da vide kakav je prijemni".

  29. #229
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Vrlo lako dolazi do pokvarenog telefona.
    Ti Beti nisi pažljivo čitala, a ni novinar/ka ne ostavlja dojam osobe koja zna o čemu piše. Nije zatvaranje lista bilo u ponoć već u podne

  30. #230
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku

    Što se tiče prijemnih u Titušu, pokazao mi je sin ogledni primjerak testa (za pripremu). Matematički zadaci bili su lagani, ali je bilo naglašeno da se mora napisati postupak i da se zadaci bez postupka neće ni bodovati. Nekoj djeci je to i dalje problem (ja sam svojeg jedva nekako tijekom godina natjerala da piše postupak zadatka, a ne da samo računa napamet, a znam dobro da nije jedini s tom navikom).
    A znam i za nekoliko primjera djece koja su se prijavila u Tituš "tek toliko da vide kakav je prijemni".
    omg a ja se stalno zgražam nad tim ispisivanjima postupka kod moje kćeri. Profa iz matematike im je jako rigorozna po tom pitanju, sve se mora pisati korak po korak, i za svaki propust se skidaju bodovi na testu. Ja na to kolutam očima, bolje je da se uopće ne miješam u školovanje

  31. #231
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    ja se ne miješam u školovanje, pojma nemam kak je kod mojih

  32. #232
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ja sam čitala ono što je Mikimamama linkala na susjednoj temi

    https://www.srednja.hr/upisi-u-sredn...palo-tu-skolu/

  33. #233

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    ma katastrofa su ti članci, većinom u naslovu piše ono čega u tekstu nema, uopće se ne drže činjenica, i onda nabacuju rečenice koje uopće ne moraju imati veze jedna s drugom, a kao trebale bi

  34. #234
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Istina, neki dan je isto u Jutarnjem bio katastrofalan članak. U tom članku ravnatelj Preloga priča o prijemnom u toj školi i slični biseri.

  35. #235

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    omg a ja se stalno zgražam nad tim ispisivanjima postupka kod moje kćeri. Profa iz matematike im je jako rigorozna po tom pitanju, sve se mora pisati korak po korak, i za svaki propust se skidaju bodovi na testu. Ja na to kolutam očima, bolje je da se uopće ne miješam u školovanje
    Vaša profa iz matematike očito dobro zna što radi.
    Imala sam i ja takvu nastavnicu u OŠ, koja je skidala bodove za neoznačene koordinatne osi i slično. U srednjoj su nam skidali bodove za neispisane mjerne jedinice u zadacima.
    Iz sadašnje perspektive, vidim da tako treba i da se na nekim stvarima u matematici i drugim prirodnim predmetima naprosto mora inzistirati. Najbolje već od osnovne škole.

  36. #236
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Meni je njen stil malo too much, ali dobro, bolje previše nego premalo.

  37. #237
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,281

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Vaša profa iz matematike očito dobro zna što radi.
    Imala sam i ja takvu nastavnicu u OŠ, koja je skidala bodove za neoznačene koordinatne osi i slično. U srednjoj su nam skidali bodove za neispisane mjerne jedinice u zadacima.
    Iz sadašnje perspektive, vidim da tako treba i da se na nekim stvarima u matematici i drugim prirodnim predmetima naprosto mora inzistirati. Najbolje već od osnovne škole.
    X

    Ja sam jedva svog mlađeg uvjerila riječima "lakše ti je naći grešku ako zapišeš svaki korak" i to je stvarno tako.

  38. #238
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je njen stil malo too much, ali dobro, bolje previše nego premalo.
    kod mojeg najmanjeg isto je učiteljica rigirozna, za svako netočkanje ili slično isto skida bodove

  39. #239
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Istina, neki dan je isto u Jutarnjem bio katastrofalan članak. U tom članku ravnatelj Preloga priča o prijemnom u toj školi i slični biseri.
    Zašto biser? Prelog ima prijemni za program na engleskom.

  40. #240
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto biser? Prelog ima prijemni za program na engleskom.
    Pa eto zato što nije govorio o engleskom.

  41. #241
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa eto zato što nije govorio o engleskom.
    Pa kad to nije prijemni nego test poznavanja engleskog jezika.

    Mislim da nije bilo ni bodova, nego su odmah isti dan ubacili na upisi.hr prošao/nije prošao

  42. #242
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa eto zato što nije govorio o engleskom.
    Može link na članak? Ja nisam uspjela naći.

  43. #243
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Link na članak je ili na ovoj ili na susjednoj temi.

  44. #244
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Link na članak je ili na ovoj ili na susjednoj temi.
    Tražim na mobitelu i nisam uspjela naći, ali koliko se sjećam pročitala sam ga.
    I jedino što ću ti reći, slušam čovjeka već tri godine na roditeljskim sastancima i razgovarala sam sa njim osobno više od nekoliko puta, i reći za njega da trkelja bisere je uvreda.
    Uvijek govori suvislo i razumno a ako neki novinar krivo prenese izgovoreno mislim da više govori o tome novinaru i novinama za koje radi.

  45. #245
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Treba nam na prijemnima očito i razumijem što čitam.

    Ja sam komentirala upravo pisanje u novinama, krivu interpretaciju, a ne ono što je taj dotični ravnatelj izjavio.

  46. #246

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Treba nam na prijemnima očito i razumijem što čitam.

    Ja sam komentirala upravo pisanje u novinama, krivu interpretaciju, a ne ono što je taj dotični ravnatelj izjavio.
    da, i ja sam to komentirala, a ne to što je ravnatelj izjavio, a mislim da se to da i izčitati iz posta
    Posljednje uređivanje od larmama : 11.07.2018. at 13:05

  47. #247

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    392

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    ha ha tanja_b

    Uglavnom, kako je u MIOCu bila na granici, ai mi smo ju malo nagovarali na V.tu, trebala mi je informacija o točnom danu upisa, jer ne, već smo ranije rezervirali smještaj na moru.
    Sve škole osim V.te su objavile dane upisa. I sad nazovem školu, ljubazna žena me nešto prespaja, daje brojeve telefona pedagoga i sl, i sve bez uspjeha. i onda u jednom momentu veli, pa tu kraj mene je ravnatelj, evo vam njega.

    ravnatelj je bio izuzetno ljubazan a razgovor je tekao otprilike ovako
    JA: dobar dan, gdje mogu naći informaciju o danu upisa u vašu gimnaziju, ne web stranici je nema
    ON: Nema je? Pa valjda ju nismo stavili. Napravit ćemo to sada.
    JA: OK, pa ne morate ju odmah staviti, možete mi sada, molim vas reći prek telefona
    ON: Ne znam
    Tu ja krenem objašnjavati kako je Ministarstvo dalo okvirne rokove upisa i kako su dali svakoj školi pravo da odrede te dane itd itd. I da su upisi za 10 dana, i kad oni misle objavit trkelj trkelj truć truć
    ON. A dobro, taman su mi u ljudi iz ministarstva
    JA ? iznad glave. I krenem objašnjavati da mi idemo na GO, da bi htjeli isplanirati put
    ON: Ma gospođo, nema problema. Samo vi odite na more. Upisat ćemo mi vaše dijete


    tako nekako otprilike. Sve jako simpatično, ali sam se bome zapitala kakva je to tako neorganizirana škola. Još sam par dana gledala na webu jesu li stavili, pa sam prestala. I jučer sam ponovo provjeravala i vidim da jesu.

    Zvala sam znači nekih 9 dana prije prvog dana upisa. Meni je to nekako prilično neozbiljno
    Je li dopusteno ovako javno na forumu prepricavat razgovor izmedu osobe koja se krije pod nadimkom i osobe cije se ime zacas sazna guglanjem?

  48. #248
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Ne znam jel dopušteno.

    Možeš prijavit post pa ćemo vidjeti.

  49. #249
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    I kao što je tanja napisala, nije do ravnatelja već do organizacije škole. Možda ne treba niti znati, ali to da 10 dana prije upisnog roka ne možeš doći do obavijesti nije baš pohvalno. Nisam nazvala pitat kad je upis, nego pitat gdje mogu dobiti informaciju o tome kada je upis. I da, nespretno je gospođa koja se javila na telefon, a ne znam tko je, prebacila sve na ravnatelja

  50. #250
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,281

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    E da, i ak je istina da su djeca dobivala bod na platfus i skoliozu - to je ispod svakog nivoa i te bodove na zdravlje definitivno treba ukinuti. Nakon svega, mislila sam si hoću li si cijeli život predbacivati kaj djetetu nisam uzela bod na astmu
    Na sreću, to ne ide tako. Može se dobiti samo ako je i ranije bilo evidentirano kod liječnika i ako je štajaznam imalo duljih zdravstvenih problema. Ima situacija za koje se dobivaju bodovi na zdravlje, ali to su situacije koje čovjek ne bi poželio svojem djetetu... Ni moj E. nije dobio bod na astmu, a mogao je. Ima papire za disleksiju i vjeruj mi, ja bih (a i on) puno radije da mu to ne treba. A bolje da i ne načinjem temu stvarno teških bolesti i stanja koja nažalost neku djecu ne zaobilaze... Neka im bodovi...

    Inače, kad smo već kod toga, ne znam da li je urbana legenda ili istina - pričao je susjed pred koju godinu da je jedan par kod javnog bilježnika pohranio zahtjev za rastavom braka da bi dijete moglo dobiti bod na to (nepovoljni socijalni uvjeti, razorena obitelj). Eto - ne tvrdim da je istina, pošto kupila - po to prodala, ali ne bi me iznenadilo da je istina... Umjesto da djetetu tijekom viših razreda osiguraju instrukcije ili vlastitu pomoć, da postigne što bolje temeljno znanje... Eh, svašta...

Stranica 5 od 10 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •