Stranica 71 od 383 PrviPrvi ... 2161697071727381121171 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,501 do 3,550 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #3501

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Da ja sam od sredine trećeg mjeseca u kućnom uredu.

  2. #3502
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    16.3. isto.

  3. #3503
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Ja sam od danas bila napokon na poslu!
    Odradila svoje i idem kući pjevajući!
    Ne javljam se na mob i ne otvaram laptop!

    Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

  4. #3504
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,532

    Početno

    Ne mogu vjerovat da se ovak tjedan pune 2mj rada od kuće, kako vrijeme leti...

  5. #3505
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj sunce moje malo prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam od danas bila napokon na poslu!
    Odradila svoje i idem kući pjevajući!
    Ne javljam se na mob i ne otvaram laptop!

    Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk
    Uh, da, ovo 'ne' mi fali...al opet, pretezu zasad za mene benefiti rada od doma.

  6. #3506
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ti mehanizmi su izgleda super sad ko i pred 10 god. To je mehanizam 'obitelji, snadji se'.
    Meni se cini, ali opet s odmakom od konkretne hrvatske situacije, da treba poceti razmisljati drugacije, a uz to i ne ocekivati od drzave da doslovno rjesava sve probleme. Naravno da ima tonu propusta i situacija za koje jest odgovorna, ali...

    Tu se isto obitelj mora snaci. Nema mehanizma koji ce pokupiti baku i dedu i smjestiti ih negdje daleko od ociju, srca, ili barem necijih zasukanih rukava (a i neovisno o zdravstvenom osiguranju). Oni koji su super niskog imovinskog statusa imaju pravo na mehanizme pomoci iz drzave, ali tek nakon sto se rijese svih nekretnina i slicnog. Nema ovaca i novaca, a kamoli nasljedstva za obitelj.

    Oni koji su u boljem (dobrom ili odlicnom) stanju, sto se financija tice, sami organiziraju smjestaj. Kad dodje dan kad nonica postaje nepokretna ili opcenito nesposobna za samostalan zivot, prodaje kucu, zemlju, kozicu i kravicu i ide u neki dom. Djeca, unuci i necaci ce dobiti ono sto ostane kad nonica pretrci ispod duge, sto moze biti neka lova, a mozda samo prsten ili bros. Ili nista.

    I to je normalno. Ne ocekuje se da ce djeca zasukati rukave (najcesce zbog toga sto ili ne zive u istim predjelima ili djeca, u dobi od 65, 75 ili vise godina jos uvijek rade, puno ili skraceno radno vrijeme), vec se zbrinjavaju sami, kako znaju i umiju.

    Nasa 94-godisnja bakica je pala neki dan i slomila bedrenu kost. Zivi sama, u senior living stanu (prodali su kucu i farmu kad je dosao dan da se vise nisu mogli brinuti za sebe, prije jedno dvije godine). Deda je umro u 98-oj godini, u studenom. I nis', operirali su joj nogu, prezivjela je operaciju, ustala je odmah nakon, kako su trazili od nje. Kad je puste iz bolnice, za jedno 36 sati, ici ce u stacionar (u HR bi ostala u bolnici u to vrijeme) na terapiju. Kad to zavrsi, ide ili natrag u independent living facility, ako ce biti u stanju, ili ce ici u assisted living. To se sve placa, iz dzepa, tom lovom koju su dobili od prodaje kuce. Tu je u gradu, ima nas puno koji bismo mogli pomoci (troje djece, brdo unuka, svi mi ostali...), ali ne smijemo zbog COVID-a. I ona je ok s tim, usprkos godinama. Nit' se njoj da pokupiti uzas od nas, a niti ocekuje da se mi izlazemo zbog nje. Dok god se dobro drzi, tako je kako je (pravila su drugacija, meksa, kad je netko na samrti).

    Opcenito dosta problema proizlazi iz toga sto se ocekuje da ce svaka nonica i nonic ostaviti nesto nekome... pa to onda ukljucuje obitelj, kojoj je takvo bedinanje najcesce preko one stvari, pa se natezu, svadjaju, svastanesto.

    Ili mozda ja samo pricam iz osobnog iskustva vlastite obitelji i vecine Hr obitelji koje poznajem.

  7. #3507
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Kaae sve je dobro dok imaš normalnog razumnog nonića ili nonu.
    Inače sve pada u vodu.

  8. #3508
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Za ekipu koja radi u open spaceu - nema baš previše pomoći ako moramo 8 h sjedit s masu njih u prostorima u kojima se (u pravilu, jer su open space tipa cijeli kat), ne daju baš otvorit prozori osim na kip:

    https://www.erinbromage.com/post/the...hem-avoid-them

    Ako dobro shvaćam brzinskim preletom, lift je puno manji rizik, kao i toalet. Važno je kojim putem zrak cirkulira, ali na to isto ne možeš u restoranu ili open spaceu utjecat kao gost / djelatnik. Packed sjedenje po katovima - ne može se baš puno toga učiniti, ako je dekret da se svi vrate na posao u takve prostore.
    Prema onome sto D nalazi, a on cijelo vrijeme kopa po svim mogucim peer-reviewed clancima i slicnim izvorima, liftovi i WC-i su prilicno lose solucije zbog nepostojece cirkulacije zraka, a uz cinjenicu da aerosolizirani virus ostaje u zraku 3-4 sata. U restoranima i uredima, prema nekim studijama iz Kine, bitno je gdje sjedis, a u odnosu na klimu ili opcenito strujanje zraka.

  9. #3509
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Pa bar se u ovoj situaciji u kojoj je vise od pola umrlih iz starackih domova pokazalo da je bolje ne ici u staracke domove.

  10. #3510
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Kaae sve je dobro dok imaš normalnog razumnog nonića ili nonu.
    Inače sve pada u vodu.
    Ali čitam dalje domovi ne primaju nikog direktno iz bolnice,a deda se ne može brinuti sam o sebi da može ne bi ni završio u domu
    Epilog svega na kraju ga opet odeljali u bolnicu

  11. #3511
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ma naravno da ne pricam o ovom nonicu. Nije taj deda trebao biti taj koji ce rijesiti cijelu situaciju, koja sjedi na temeljima gdje djedovi i bake ostaju doma, cijela obitelj se brine, a onda se grizu i kolju oko kuce i zemlje.

    Naravno da ima nerazumnih nonica, ali kad im nitko ne dolazi u pomoc, uglavnom postanu razumniji.

    Moji su bili blesavi, ali moja obitelj je totalni primjer ovog o cemu pisem, a sto nema smisla. Nakraju su svi poumrli, neki su se napisali krvi, drugi su plandovali, a na kraju dana, nitko nista od ostavine ionako nema, a kamoli oni koji bi je vjerojatno zavrijedili.

  12. #3512
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,385

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Pa bar se u ovoj situaciji u kojoj je vise od pola umrlih iz starackih domova pokazalo da je bolje ne ici u staracke domove.
    U situaciji bilo koje epidemije ( a ove posebno) dodatna opasnost je biti u nekoj instituciji.

  13. #3513
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    https://m.24sata.hr/news/iz-samoizol...u-stete-692559
    Do jučer midi smio kupit šnitu kruha ili ići u apoteku ako si u samoizolaciji,a sutra da su izbori mogli ni ići,gdi je tu pamet?

  14. #3514
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se cini, ali opet s odmakom od konkretne hrvatske situacije, da treba poceti razmisljati drugacije, a uz to i ne ocekivati od drzave da doslovno rjesava sve probleme. Naravno da ima tonu propusta i situacija za koje jest odgovorna, ali...
    Kaae, talkin' to me i jos iz perspektive drzave u kojoj se za puno toga (vecinu, osim obrane, a mozda i to si odg. sam?) ocekuje da se sam pobrines - izrijekom. Kod nas se to izrijekom ne ocekuje, al implicite za puno toga da. Nema tih nekih 'mehanizama' ni ovdje bas, samo se to tako izrijekom ne kaze. Mi smo i tu placali dom, operacije itd. - vjer. za smijesne pare u odn. na Ameriku i sjecam se prve gino op privatne za koju je jedna tadasnja moderatorica bila rekla - svasta, cemu to? Amerika kazu da je svacija buducmost. Referirala sam se na sirius i na te mehanizme koji valjda postoje.

  15. #3515
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Vezano za cirkuliranje zraka u zatvorenome, tu bas nemam kontrolu. Mozda gore ako otvoris prozor pa povuce prema onome ko je otvorio..skrenes na sebe the propuh!!! Jedinu sansu za open spaceove vidim u tim izmjenjivanjima timova, ne bi se trebali bas ono ful napunit, barem ne jos dok ne vidimo..za ona famozna 2 kljucna tjedna, kako ce izgledat kretanje krivulje.

  16. #3516
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    išla sam do dućana, grad pun, kafići puni.

  17. #3517
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Prosla do vinceka, terasa puna, konobar u maskama i rukavicama. Veceras 2 nova slucaja s kb st po medijima, jos jedna zamjena identiteta i necak koji je pokopao svoju tetu, samo sto ipak nije bila njegova teta (covid pacijenti) i isporuka bolesne mame doma uz broj covika za zvat za kisik :/.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 11.05.2020. at 23:38

  18. #3518

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,417

    Početno

    ST

  19. #3519
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    U zg neke bolnice daju narukvice kod prijema napr dubrava,ali ne i sve, s neke kod prijema s druge strane traže pacijentov broj,što nije logično

  20. #3520
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Grad pun, sve je puno.
    Do nedjelje sam pješačila od Črnomerca do Britanca jer prijevoza nema.
    Ilica je bila zatvorena zbog popravaka, a 31 je vozio svakih pola sata.
    Sad voze tramvaji, ali svi skreću u Austrijsku i dalje opet pješke.
    Bila sam i na kavi jučer, jeeee. Na terasi.
    Posadila sam vrt prošli tjedan, sad pada kiša kao naručena, sutra se otvara teretana , život je lijep...

  21. #3521

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    204

    Početno

    Da, do 9. meseca je život lep, dok nas onda opet ne pozatvaraju za 2-3 meseca, taman do nove godine. Nadam se ipak da sam u krivu.

    Mislim, sve skupaj ide u tom smeri da će sve biti online u budućnosti - nastava i škola, rad od doma, office će se pozatvarati ili će se bar smanjiti broj ljudi koji ide svaki dan na posao i pritom gubi puno vremena i energije, a najčešče i zagadjuje okoliš sa benzinom. Bili živi pa videli, ali sve mi miriše na to. Koliko je sada to sve skupa dobro ili loše, ništa nije crno belo, ima puno nijansi izmedju.

    Očekuje se da će se javnom sektoru smanjiti plaće, zbog kolapsa ekonomije, sve fino pod izlikom virusa, jesu "pametni" ovi naši političari, mislim da celu EU osim Švedske. Kako su samo sve fino zakamuflirali, a profitiraće samo oni, a obični ljudi će se morati boriti za dostojan život.

    Meni osobno su uleteli još neki dodatni angažmani za posao, tak da mi finansijski nije frka. Al da je sve skupo, je, dala sam bajs na popravku i pala sam u nesvest na račun na kraju. Mehaničar je rekao da će biti oko 100 eur, a bilo je puno više, svakom se dogodi da fula, ali kud baš mora moj džep snositi posledice. Mislim za taj novac sam mogla kupiti novi bajs bez problema, da sam znala koliko če biti iznos.

    Rentu mi je vlasnica prošli mjesec smanjila za 50 EUR i to zaista nisam očekivala. Bilo mi je baš drago videti da neki ljudi ne misle samo o svom profitu. Naravno ni moji roditelji nisu računali rentu za poslovni prostor za 2 meseca, jer se ništa nije radilo. Juče sam bila u centru, lep sunčan dan i kafići prepuni.

  22. #3522
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,620

    Početno

    Mislim da su rekli da najesen ne bi bilo ovakvih zatvaranja. Maske, distance da, ali da ne bi išle ovako drastične mjere.
    Ali budući da oni svakih par dana mijenjaju mišljenje, tko zna

  23. #3523
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ja već mjesecima umirem od znatiželje da čujem tko su to "oni" koji će profitirati od svaga.
    Javna uprava i državni službenici - uz ogromno smanjenje prihoda države i samim tim novce s kojima raspolažu?
    Naftna industrija koja ima ogromne gubitke i dva mjeseca nikom nije prodavala naftu?
    Prijevoznici s ogormnim dodatnim troškovima i administrativnim poteškoćama?
    Avioprijevoznici s desecima tisuća prizemljenih aviona?
    Tvornice koje ništa ne proizvode jer su radnici u karanteni?
    Dućani koji ne rade?
    Hoteli, restorani, kafići, mali iznajmljivači apartmana i sl koji nisu radili a sad će raiditi sa smanjenim kapacitetom i uz jako neizvjesnu budućnost?
    Sportski klubovi i sportaši koji nisu mogli ni trenirati ni natjecati se i prodavati ulaznice gledateljima, tv prava, članarine?
    Kazališta, kina, muzeji, galerije... svi koji su bili zatvoreni?
    Prodavatelji i iznajmljivaći nekretnina - koje se ne prodaju a cijene najma padaju?

    Tko točno su točno ti "oni" koji su toooooooliko profitirali od svega?
    Stvarno me zanima...

  24. #3524
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,910

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    J
    Tko točno su točno ti "oni" koji su toooooooliko profitirali od svega?
    Stvarno me zanima...
    Ja sam čula da su to masoni sve smislili, između ostalog da i izazovu pad cijena nekretnina na jadranu pa da pokupuju hotele (svjetska kriza izazvana zbog kupovine jadranskih hotela koje mi hrvati čvrsto držimo u svojim rukama)

  25. #3525
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,206

    Početno

    Zla farmaceutska industrija, ludi znanstvenici u laboratorijima, proizvođači maski i naravno! - Bil Gejc!!! ... duh

  26. #3526
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Tko točno su točno ti "oni" koji su toooooooliko profitirali od svega?
    Stvarno me zanima...
    Osumnjičeni profiteri su sljedeći:
    - industrija maski, rukavica, sredstava za dezinfekciju, toaletnog papira
    - proizvođači kvasca, brašna (oni su pogotovo oštećeni godinama zbog antigluten mode i bili su očajni)
    - uzgajatelji limuna
    - youtuberi koji objašnjavaju kako se radi sourbread
    - psihoterapeuti (ti neka vam uvijek budu sumnjivi)
    - prodavači sadnica
    - proizvođači pleksiglasa


    Ako ima neka masonska organizacija koja povezuje sve ili većinu navedenih, mislim da je sve jasno.

  27. #3527
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,385

    Početno

    Sve mi je jasno , ali ovi sto dilaju limun bas i ne?

  28. #3528
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    - youtuberi koji objašnjavaju kako se radi sourbread
    - psihoterapeuti (ti neka vam uvijek budu sumnjivi)

    Ako ima neka masonska organizacija koja povezuje sve ili većinu navedenih, mislim da je sve jasno.
    dakle tang

  29. #3529
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Da, fakat, zakaj limun?
    (Bildanje imuniteta?)


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  30. #3530
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    šta vi niste nijednom dobili onu poruku da u Izraelu nitko nije umro od corone jer jedu puno limuna?
    blago vama.


    ahahahaha angie, kad to tako staviš
    ubit će me

  31. #3531
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,385

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    šta vi niste nijednom dobili onu poruku da u Izraelu nitko nije umro od corone jer jedu puno limuna?
    blago vama.


    ahahahaha angie, kad to tako staviš
    ubit će me
    Zivim u potpunom neznanju

  32. #3532
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,532

    Početno

    Tang sažela si za 5!

    Silly jel ti sad jasnije?

  33. #3533

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    šta vi niste nijednom dobili onu poruku da u Izraelu nitko nije umro od corone jer jedu puno limuna?
    blago vama.


    ahahahaha angie, kad to tako staviš
    ubit će me
    i ja isto živim u neznanju , ali obratit ću pažnju ako se pojavi koja limun poruka
    Posljednje uređivanje od larmama : 12.05.2020. at 15:43

  34. #3534
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Isuse

  35. #3535
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    šta vi niste nijednom dobili onu poruku da u Izraelu nitko nije umro od corone jer jedu puno limuna?
    blago vama.
    ne, ja sam dobila poruku da u Izraelu nitko nije umro od korone jer piju sodu bikarbonu u vodi pa sam toj osobi linkala podatke o broju umrlih od korone tamo

  36. #3536
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    I ja mislim da su to s profiterstvom u pozadini korona virusa gluposti.

    Ali da ne mislim, mogla bih zamisliti (meni) puno uvjerljivije objasnjenje od toga da su iza svega uzgajivaci kvasa i limuna... npr, nema veze ako je vama umrlo 95 od 100 krava, ako susjedu (svim susjedima) umre svih 100... kad sve prodje, vi imate tih 5, i mozete sto hocete. Ili malo drugacije, zrtvuj xy svog profita da bi upropastio konkurenciju do kraja... pa ce se vratit n-terostruki profit.

    Isto tako, uopce ne sumnjam da ce neki izaci iz svega ovoga puno bogatiji i s puno vecim utjecajem (i pri tome ne mislim na proizvodjace limuna i maski).

  37. #3537

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    204

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ja već mjesecima umirem od znatiželje da čujem tko su to "oni" koji će profitirati od svaga.
    Javna uprava i državni službenici - uz ogromno smanjenje prihoda države i samim tim novce s kojima raspolažu?
    Naftna industrija koja ima ogromne gubitke i dva mjeseca nikom nije prodavala naftu?
    Prijevoznici s ogormnim dodatnim troškovima i administrativnim poteškoćama?
    Avioprijevoznici s desecima tisuća prizemljenih aviona?
    Tvornice koje ništa ne proizvode jer su radnici u karanteni?
    Dućani koji ne rade?
    Hoteli, restorani, kafići, mali iznajmljivači apartmana i sl koji nisu radili a sad će raiditi sa smanjenim kapacitetom i uz jako neizvjesnu budućnost?
    Sportski klubovi i sportaši koji nisu mogli ni trenirati ni natjecati se i prodavati ulaznice gledateljima, tv prava, članarine?
    Kazališta, kina, muzeji, galerije... svi koji su bili zatvoreni?
    Prodavatelji i iznajmljivaći nekretnina - koje se ne prodaju a cijene najma padaju?

    Tko točno su točno ti "oni" koji su toooooooliko profitirali od svega?
    Stvarno me zanima...
    Političari, svetska mafija - Bil Gates i slični plus farmaceutska industrija.

    Mislila sam da je to jasno kao beli dan.

  38. #3538
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,385

    Početno

    Ma kako ne bi bilo jasno.

  39. #3539
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj tinkilinkixyz prvotno napisa Vidi poruku
    Političari, svetska mafija - Bil Gates i slični plus farmaceutska industrija.

    Mislila sam da je to jasno kao beli dan.
    ja se toplo nadam da zivis u pecini i kremenom palis vatru da speces zeca koji je slobodan trcao pasnjacima prije nego si ga probola strijelom izradenom od grana stabla koji ti u vrucim ljetnim danima pravi sjenu ispred pecine

    i naravno, sve ovo kuckas klinastim pismom na plocama koje si odvalila u susjednom kamenolomu
    Posljednje uređivanje od magriz : 12.05.2020. at 16:11

  40. #3540
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Osumnjičeni profiteri su sljedeći:
    - industrija maski, rukavica, sredstava za dezinfekciju, toaletnog papira
    - proizvođači kvasca, brašna (oni su pogotovo oštećeni godinama zbog antigluten mode i bili su očajni)
    - uzgajatelji limuna
    - youtuberi koji objašnjavaju kako se radi sourbread
    - psihoterapeuti (ti neka vam uvijek budu sumnjivi)
    - prodavači sadnica
    - proizvođači pleksiglasa


    Ako ima neka masonska organizacija koja povezuje sve ili većinu navedenih, mislim da je sve jasno.
    .

    Ahahahaaa, najbolji post na temi!
    tang:pehar:

  41. #3541
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    ja se toplo nadam da zivis u pecini i kremenom palis vatru da speces zeca koji je slobodan trcao pasnjacima prije nego si ga probola strijelom izradenom od grana stabla koji ti u vrucim ljetnim danima pravi sjenu ispred pecine

    i naravno, sve ovo kuckas klinastim pismom na plocama koje si odvalila u susjednom kamenolomu
    ništa od zeca, meso je zlo. eventualno zelenjava na vatri

    i meni su blesave spike o profiterstvima, čudotvornim lijekovima protiv korone, sve jedno luđe od drugog

  42. #3542
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    šta vi niste nijednom dobili onu poruku da u Izraelu nitko nije umro od corone jer jedu puno limuna?
    blago vama.


    ahahahaha angie, kad to tako staviš
    ubit će me
    Prvi put to čujem.
    Čula sam ono o ispijanju sredstava za dezinfekciju.

  43. #3543
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja sam nekako između. Ne mislim da je virus izmišljen zato da Bill Gates postane još bogatiji nego što već jeste, ali ne vjerujem ni da nema profiterstva u svemu.

    Ne brine me financijski profit pojedinaca ni organizacija jer mi je sasvim jasno da u svakoj krizi netko profitira. Brine me, naravno, na moralnom nivou, ali mi je jasno da se to ne može promijeniti. Ono čega je mene strah jeste pad demokracije. Samo to. Vidjeli smo svi što se događa u nekim državama i kako je zapravo lako dobiti moć/izgubiti slobodu, ovisno o tome s koje si strane. Kad sve ovo prođe i kad vidimo kako će to utjecati na demokraciju, poredak i slobodu, onda će sve biti jasnije.

  44. #3544
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Prvi put to čujem.
    Čula sam ono o ispijanju sredstava za dezinfekciju.
    To je u Americi
    Pravi Židovi su ekolozi ,s limunom čiste površine u svim pet kuhinja u kući

  45. #3545
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    Ja sam čula da su ''oni'' - ljudi gušteri

  46. #3546
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,704

    Početno

    btw. po cijelom centru ZG su osvanuli grafiti STOP 5G, baš sam čitala Cecija i poslije komentare pa se praktički složio s nekima da 5G nije dovoljno istražena i da bi trebalo pričekati neovisna istrživanja

  47. #3547
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Ma daj Willow - ja nisam videla niti jedan. Vidim samo FALI ZIDARA

  48. #3548
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,704

    Početno

    prođi potezom bogovićeva, teslina, ima ih hrpa

  49. #3549
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    U tom je fora. Hodam Ilicom

  50. #3550
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ma daj Willow - ja nisam videla niti jedan. Vidim samo FALI ZIDARA
    Da, kaj znace ti grafiti?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •