Stranica 15 od 59 PrviPrvi ... 5131415161725 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 701 do 750 od 2947

Tema: Online nastava

  1. #701
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Da sam ministrica skolstva rekla bih ljudima u sustsvu da ovo nije samo cuvaliste jer bojim se da je i generalna proba za jesen. Jesen ce brzo, a sto cemo onda? Ocekivati da djeca vecinu godine odradi po klasicnom programu na daljinu ? Dok roditelji rade?
    Tako da bilo bi dobro da ljudi shvate da je ovonsad trenutni novo normalno. I da cemo na stari zivot malo pricekati.
    Pa zapravo je i rekla bas tako nekako.
    Da je vrlo izgledno da ce i na jesen ili kasnije biti potrebno na ovaj nacin provoditi nastavu.
    Bit ce to on and off dok se ne nađe cjepivo ili lijek.

  2. #702
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,394

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Pa zapravo je i rekla bas tako nekako.
    Da je vrlo izgledno da ce i na jesen ili kasnije biti potrebno na ovaj nacin provoditi nastavu.
    Bit ce to on and off dok se ne nađe cjepivo ili lijek.
    Znaci da nije samo cuvaliste nego i proba. Sad je u pitanju jako mali broj djece i moze se vidjeti sto je realno i sto nije. Bez pritiska na gradivo.
    Treba razmisliti kako najvise izvuci od perioda kad ce djeca biti u skoli uz najmanje rizika.
    Zao mi je , ali tako nam je svima. Svi se trebamo prilagodavati na novu situaciju.

  3. #703
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,654

    Početno

    Pa isprobavamo na najmlađim?! Odlična taktika

  4. #704
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,394

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Pa isprobavamo na najmlađim?! Odlična taktika
    Osim sto ih treba cuvati dok roditelji rade po svim pokazateljima su najmanje rizivna skupina, posebno uz ovako stroge preporuke. U ovom trenutku sansa da se zaraze u skoli je jako mala, a i po svim pokazateljima cak i da se zaraze minimalno su ugrozeni. Obzirom da i druge zemlje salju djecu u skolu ocito je da i oni isprobavaju.

  5. #705
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Meni je žao maturanata.
    Ne samo zbog nastave, već i zbog norijade, maturalnog plesa...
    Studenti Mefa su dobili obavijest da se zbog pandemije odobrava prijenos 15 estc bodova u sljedeću akademsku godinu.
    Mislim da se ovo još nikad nije dogodilo pa ni u ratno doba.

  6. #706
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    u ratno doba, 91/92 su bili ukinuti uvjeti za upis na sljedecu godinu

  7. #707
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,394

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Pa isprobavamo na najmlađim?! Odlična taktika
    U svakom slucaju bilo bi pozeljno da se ministrica skocka i da skupaa s epidemiolozima izlozi statistike do sad. Koliko djece je preboljelo bolest u Hrvatskoj i da li smo imali teze bolesnih . Pa da roditelji i nastavnici prestanu panicariti i osjecati se kao da idu na robiju. I da se djecu stavlja u ogroman rizik. Jer realno situacija je mirna, neke zupanije danima nisu imale novog pozitivnog. Ljudi nisu cirkulirali i zapravo je idealan trenutak prvo olaksati obiteljima ciji clanovi moraju natrag na posao , a tada i vidjeti sto je izvedivo i moguce provesti u institucijama.
    Eto, i kod mene u ponedjeljak krece eksperiment na zivim ljudima. Povecavamo broj pacijenata uz nove mjere .
    I mi isprobavamo , pa nitko ne radi dramu oko toga. Ljudi trebaju obaviti stvari i to je to.
    Posljednje uređivanje od sirius : 01.05.2020. at 18:38

  8. #708
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,538

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ima na facebooku slika zamjenskih škola za ove oštećene, ako treba napiši u pp, pa ti pogledam kamo idete. Neke su zbilja daleko od matične.
    Ima i javno

  9. #709
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,538

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Sad kad je i sluzbeno da nece biti gradiva 2.pol. na maturi, svrha povratka maturanata u klupe ostaje samo na tom emocionalnom dijelu: nece imati nekakav closure svog skolovanja.
    Ali prezivjet ce, bilo je daleko gorih godina pa su i te generacije prezivjele.
    Ni prije nije to gradivo bet iz matke ulazilo mi u maturu ni u prijemne,tak da bezveze pričaju,za hrv i jezik ne znam ali vidim da nisi ni rekli ni javno a ni profači po školama

  10. #710
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,538

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Znaci da nije samo cuvaliste nego i proba. Sad je u pitanju jako mali broj djece i moze se vidjeti sto je realno i sto nije. Bez pritiska na gradivo.
    Treba razmisliti kako najvise izvuci od perioda kad ce djeca biti u skoli uz najmanje rizika.
    Zao mi je , ali tako nam je svima. Svi se trebamo prilagodavati na novu situaciju.
    Da nije namijenjeno ko čuvalište onda ne bi ograničili na devet klinaca,i ne bi bila preporuka šaljite samo ako nemate neko drugo riješenje.
    Moj sad neće ići iz ohoho razloga

  11. #711
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,654

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je žao maturanata.
    Ne samo zbog nastave, već i zbog norijade, maturalnog plesa...
    I meni. Ne mogu ti reći koliko. Al šta je tu je. Svi smo pokusni kunići

  12. #712
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,538

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je žao maturanata.
    Ne samo zbog nastave, već i zbog norijade, maturalnog plesa...
    Studenti Mefa su dobili obavijest da se zbog pandemije odobrava prijenos 15 estc bodova u sljedeću akademsku godinu.
    Mislim da se ovo još nikad nije dogodilo pa ni u ratno doba.
    Za vrijeme rata i prije poslije si morao imati položene ispite određeni broj
    A koliko bodova je cijela godina i koliko nosi anatomija?

  13. #713
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,394

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Da nije namijenjeno ko čuvalište onda ne bi ograničili na devet klinaca,i ne bi bila preporuka šaljite samo ako nemate neko drugo riješenje.
    Moj sad neće ići iz ohoho razloga
    Ok, ako ne mora ici i ne zelis da ide to je tvoje pravo u ovom trenutku.

  14. #714
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,394

    Početno

    Inace , kiliko je meni poznato u Austriji isto idu u skolu i isto je ograniceno na 10 djece u grupi. Tamo idu svi , cijela osnovna skola. Podjeljeni su u grupe ( fizicki i po dolasku)i imati ce 3 sata dnevno ( samo glavne predmete, ostale na daljinu).
    U svakom slucaju nasi ne otkrivaju toplu vodu. Samo su skolski sustav stavili u bolju poziciju pa se vecina ipak ne mora prebacivati i na nastavu u razredu. Ali oni imaju skolsku godinu do sredine 7. mj pa to ima smisla.
    Posljednje uređivanje od sirius : 01.05.2020. at 19:07

  15. #715
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Nasi maturanti vjeruju da ce u rujnu odraditi maturalnu veceru.

    Za norijadu mi nije zao. To bih zakonom zabranila.

    Na dan norijade je u skoli nemoguce raditi s ostalim ucenicima jer je buka i cirkus. Skola smo koja ima ucionice u prizemlju i nemoguce je raditi dok pijani maturanti vani zvizde, lupaju po prozorima i da ne navodim dalje.
    Tako da vec godinama na taj dan razrednici nizih razreda sa svojim ucenicima idu na izlet dok razrednici maturanata i svi ostali koji nemaju razrednistvo ostaju ispred skole i paze na norce skupa sa zastitarima.
    I uvijek intervenira hitna i policija jer se klinci opiju van svih granica.
    Posljednje uređivanje od rosa : 01.05.2020. at 19:09

  16. #716
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,394

    Početno

    Klinci iz razreda mog sina jos uvijek misle da ce u 6.mj na maturalac u Spanjolsku preko Italije.

  17. #717
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,538

    Početno

    Sad ono valjda imaju i manje razrede,a ne kao kod nas do 30 klinacaI jednosmjensku školu pa je lakša organizacija ,u Hrvatskoj ima masa dvosmjenskih i trosmjenskih škola,a i sad razrušenih

  18. #718
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,538

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Klinci iz razreda mog sina jos uvijek misle da ce u 6.mj na maturalac u Spanjolsku preko Italije.
    misliš da je to pametno?

  19. #719
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,394

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    misliš da je to pametno?
    Ne mislis valjda da ce biti maturalca ?!

  20. #720
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mislis valjda da ce biti maturalca ?!
    Moja se nada početkom 9.mjeseca isto na maturalac van. Još ga uvijek plaćamo, prema naputku razrednika.
    E sada, budemo vidjeli da li će moći ići van granica....

  21. #721
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,538

    Početno

    Mislim da neće u inostranstvu biti maturalca
    Ajmo se vratiti na školu

    Ako ni išli svi klinci nižeg razreda na nadtavu u našoj školi,ima samo 20 razreda od 1-4, za svaki razred da su svi treba bit 3 puta više prostora i toliko i nastavnika,d time da su prvašići i drugaši i boravkaši,znači oni su cijeli dan u istoj učioni,ostaju znači samo za njih bi trebalo 30 učiona ,a toliko ih nema u cijeloj školi,znači samo za polovicu klinaca je premalo mjesta
    Da su napravili sistem ko u Austriji to bi hodalo ako ni dozvolili 14-15 klinaca po razredu znači samo50posto više od predviđenog,očito je problem da imamo previše klinaca
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 01.05.2020. at 19:47

  22. #722
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,394

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Moja se nada početkom 9.mjeseca isto na maturalac van. Još ga uvijek plaćamo, prema naputku razrednika.
    E sada, budemo vidjeli da li će moći ići van granica....
    Ne znam. Mi uopce nismo o tome razgovarali. Zapravo nikakve naputke od razrednika nismo dobili. Niti od ravnatelja , a znala bih to prva jer sam u Vijecu roditelja.
    Meni se cini prakticno prebaciti maturalac za 9mj. u Hrvatsku, ali mislim da to ne bi naislo na odusevljenje.
    Nisam sigurna da mi se svida ideja putovanja van po hotelima.

  23. #723
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,538

    Početno

    Koliko je pametno imati maturalnu večeru u rujnu?

  24. #724
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,394

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko je pametno imati maturalnu večeru u rujnu?
    Ako budu dozvoljene tada ce biti pametno. U slucaju da situacija ne bude dobra nece ih biti.

  25. #725
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,538

    Početno

    Naša norijada je bila specifična okrenuli janjca i pojeli ga sa salatom,uz to imali cjelodnevni izlet na sljeme

  26. #726
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,538

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ako budu dozvoljene tada ce biti pametno. U slucaju da situacija ne bude dobra nece ih biti.
    treba skupiti decu,to će biti veći problem

  27. #727
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Za vrijeme rata i prije poslije si morao imati položene ispite određeni broj
    A koliko bodova je cijela godina i koliko nosi anatomija?
    Na medicini nema prenašanja ispita.
    Cijela godina je 60 bodova, a anatomija 24.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  28. #728
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Da 2/3 razreda kaže da će slati djecu ja bih svoju poslala. Na grupi su se svi izjasnili da neće pa neću ni ja svoju. Iako zanima me, naša škola ima oko 300 djece od 1.-4. razreda, da su svi rekli da šalju kako bi se to organiziralo?
    HZJZ je priopćio da je to u ovom trenutku povećan rizik i da se preporuča tko god može ostaviti dijete kući. E sad, imam sreće da mi je dijete 3.r i da može biti sama kući da je 1. išla bi u školu.

  29. #729
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,538

    Početno

    Kod nas ima više od 450 klinaca u nižim razredima da ne zbrajam koliko točno
    Samo klinčeva generacija 125

  30. #730
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Ima gomila nacina da se izorganizira. Mogu se dijeliti po danima, po tjednima, po ucionicama, po srednjim skolama, po drugim neiskoristenim drzavnim/gradskim kapacitetima.

  31. #731
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,538

    Početno

    Ali nije išo takav predlog i kaj sad?
    Da su uzeli austrijski predlog opet s količinom naših klinaca nije izvedivo tj.izvediv je ako bi išli svako deset dana u školu
    Ovo tvoje po srednjim školama,zanima me u koju bi srednju trebali ići naši jer su sve srednje u gradu osim jedne,a u kruhu ima samo 4 osnovne škole i ko ni to vozikao Simo tamo,ko da nije bilo dovoljno šetanja s vrtiće punih četiri godine,jer se ne znaju organizirati u gradu?
    Gradskih prostora nema i blizini
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 01.05.2020. at 22:46

  32. #732
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,394

    Početno

    Uopce nije vazno kako bi se nesto napravilo nego da li se nesto zeli napraviti.
    Nastava na daljinu je bila nezamisliva dok se nije pokrenula.
    Sad smo vidjeli da ona radi , ali da nije dovoljna da se samo tako skoluje dugorocno.
    Stvar je samo u stavu i planu. Jasno da su u plusu oni bogatiji sa vecim modernim skolama u koje idu djeca u jednoj smjeni. Nije vrag da smo tek sad to otkrili? Nakon sto nam godinama i desetljecima djeca imaju pretrpane razrede u derutnim skolama u 3 smjene.

  33. #733
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    U svakom slucaju bilo bi pozeljno da se ministrica skocka i da skupaa s epidemiolozima izlozi statistike do sad. Koliko djece je preboljelo bolest u Hrvatskoj i da li smo imali teze bolesnih . Pa da roditelji i nastavnici prestanu panicariti i osjecati se kao da idu na robiju. I da se djecu stavlja u ogroman rizik. Jer realno situacija je mirna, neke zupanije danima nisu imale novog pozitivnog.
    O da, ja bih jako voljela da nam to ministrica kaže, ali mislim da se uzalud nadam. Jako, jako bi me zanimala ta statistika.

    Vjerujem da je za najmlađe sigurno, ali uz ovakve preporuke, škola ide, ali ne šaljite nam djecu, osjećam se ko zadnja nemajka kad je planiram poslati u školu. A vidim koliko joj škola i prijatelji nedostaju.

  34. #734
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja svoju prvasicu saljem, i ne samo zato sto ne radim od doma.
    Jesi li razmišljala o broju djece u razredu i znači li ti to išta? Ne pitam s nikakvim lošim / ružnim konotacijama, samo me zanima je li to roditeljima čija će djeca ići u školu, nešto znači.

    Već sam prije napisala, u svim mojim roditeljskim grupama (jaslice, vrtic, OŠ) za dvoje djece znam da će ići (1 u vrtic, 1 u školu). A čula sam i za hrpu grupa u kvartu da niti jedno dijete neće ići. I razmišljala sam o tome, da ih bude 9, to bi mi bilo ok. Ali da ih bude 2-3 to bi me baš nekako ubediralo. Ne znam je li do kvarta ili je drugdje drugačije, ali po komentarima svuda okolo nemam dojam da će u tim grupama igdje biti i približno devetoro djece. U toj situaciji bi mi to još teže palo, “jer moram na posao, a nemam drugu opciju i sad je tamo još i samo njih dvoje, troje npr.”. To mi nije ni približno situacija koja njima može nešto dobro donijeti, upravo suprotno, sa svim tim mjerama mislim da bi im to moglo biti baš stresno.

    Tang, nama su za vrtic rekli da ne računamo na njihove tete.

  35. #735
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,538

    Početno

    Naravno da s tetama ne možeš računati zapadnu te koje te zapadnu

  36. #736
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,538

    Početno

    BB možda ni bilo i poticajno da ih ima u razredu do četri pet više se učiteljica može posvetiti pojedincu
    Jel sam pričala o srednjoškolci njemcu,? Ima sam svoju profi iz njemačkog mali uživa sad je maturant,ali greška je bila u organizaciji škole jer nije jedini njemac u generaciji

  37. #737
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,597

    Početno

    Ja ovako kao Bubilo.
    Ako ih bude 2-3, pa i 4, onda najradije ne bih slala jer mi je to psihički za dijete stresnije nego da je doma sa sestrom.

    Iako naravno da bi bilo idealno da bude više djece i škola krene.
    Al nema šanse da dijete šaljem ako ih ne bude ni na prste jedne ruke nabrojat.

    Ma meni je cijeli model neprovediv u praksi.
    Neka kažu yes or no za školu i bok

  38. #738
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,538

    Početno

    Ali očito nitko nema hrabrosti to reći ili nema ideje kako to pravilno napraviti
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 02.05.2020. at 07:32

  39. #739
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,538

    Početno

    Čitam da ako imaju sve rsčunovotkinje da se podijele u turmuse ,što je briga roditelja kako će one raditi kad nisu u kontaktu s djecom i cijeli članak se odnosi na usputne nebitne stvari

  40. #740
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ovako kao Bubilo.
    Ako ih bude 2-3, pa i 4, onda najradije ne bih slala jer mi je to psihički za dijete stresnije nego da je doma sa sestrom.

    Iako naravno da bi bilo idealno da bude više djece i škola krene.
    Al nema šanse da dijete šaljem ako ih ne bude ni na prste jedne ruke nabrojat.

    Ma meni je cijeli model neprovediv u praksi.
    Neka kažu yes or no za školu i bok
    Lili, Capak je jucer na pitanje vezano za skolu rekao:"Poruka je i dalje-ostani doma".

    Grozno je ovo sve skupa. Imas osjecaj kao roditelj da sto god odlucis, da si mozda krivo odlucio.

  41. #741
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,538

    Početno

    Vjerujem da Austrijanci nisu tak rekli
    Anie ima li te?????
    To Capak priča još od srijede vezano za škole i što reći onda na to?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 02.05.2020. at 08:59

  42. #742
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Bubilo, u njenom razredu za sada sigurno idu ona i jos jedna djevojcica.
    Ja odbijam sudjelovati u ovoj paradi emocionalne ucjene koju nam ministarstvo gura pod nos, a sve iz razloga da si olaksaju provodjenje nuznih epidemioloskih mjera.
    Vidimo da je Danska uvela nastavu 15.4. i da nemaju porast broja oboljelih. Dakle postoji nacin da se djeci omoguci obrazovanje i nasem ministarstvu bi to trebalo biti prioritet. Vec sam se vise puta osvrtala na potencijalne emocionalne posljedice po djecu izlozenu ovakvoj situaciji i zivotu bez vrsnjaka. Ako ih necete pustati u skolu, a igrat ce se pred zgradom, to tek smatram suludim. O posljedicama u vidu zaostajanja u razvoju i obrazovnim postignucima, o razlikama medju ucenicima, o nejednakim sansama ni ne treba govoriti. Sav moj uvid u nastavu do 4.osnove kaze da se djeca obrazuju sama ili s roditeljem, iz pismenih naputaka uciteljica koje da se gradivo obradi i sto da se napise u biljeznicu. To nije online nastava. Ja nisam adekvatna zamjena za uciteljicu, niti imam ikakvih ambicija da to budem. Ovi koji rade sami, pa to mi je tek suludo, zamislite ucenje bez postavljanja pitanja, bez dobivanja odgovora, bez komentiranja. Povremeno ukljucivanje uciteljica uopce ne racunam kao dovoljno. O motivaciji za gradivo liseno ssocijalne komponente, feedbacka, kompeticije i svega drugoga sto razred nosi da ni ne pocinjem. Skolovala sam se cijeli svoj zivot, do doktorata 2018., volim skolu isto tako cijeli svoj zivot, ja sam bila klinka koja je jedva cekala kraj praznika, unatoc ogromnim katastrofama i propustima i duboko vjerujem da djeca imaju pravo na adekvatno obrazovanje. Ako se covid rasplamsa ok, opet cemo ih zavuc u kuce, ali nasa je epidemioloska situacija dovoljno dobra da mozemo vracati djecu u skole, uz provodjenje epidemioloskih mjera. To sto ce svi sada viknuti: ALI MJERE SU NEPROVEDIVE je drugi par rukava, mi smo staticno drustvo koje uvijek prvo vikne da se nesto ne moze i nadje stodvadesettri objektivna razloga zasto je to tako. Po mom iskustvu ako si dovoljno intruzivan, uporan i dovitljiv uglavnom se moze.

  43. #743
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,538

    Početno

    I koji sistem imaju Danci?
    Veliš da je drugi par rukava gdi svi tu djecu smjestiti ,nije to je prvi par
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 02.05.2020. at 09:35

  44. #744
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Razumijem sve što si napisala sasa. Samo me zanimalo je l te muči to što će ih možda biti samo njih dvije. Ali i to vidiš boljom solucijom za nju.
    Vjerujem da onda toj djeci neće biti stres, jer ni roditelji neće tako percipirati odlazak u školu.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 02.05.2020. at 09:38

  45. #745
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,538

    Početno

    Danci
    Našla sam samo da za školski dijete mora biti osigurano 6 kvadrata, nema podatka je li su dijelili razredna odjeljenja,nema nikakvih podataka osim da je onaj faktor povišen za 0.3, nisam našla ni osvrt nakon skoro mjesec dana nastave što bi bilo jsko ugodno pogledati
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 02.05.2020. at 09:53

  46. #746
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,538

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Razumijem sve što si napisala sasa. Samo me zanimalo je l te muči to što će ih možda biti samo njih dvije. Ali i to vidiš boljom solucijom za nju.
    Vjerujem da onda toj djeci neće biti stres, jer ni roditelji neće tako percipirati odlazak u školu.
    S zašto bi bio,da ja moram svojeg slati meni ne bi bio ko ni prije kad god su morali biti izvan kuće

    Zašto neće možda misle imati svoju tetu,neke teze cijelo vrijeme rade,pa je sad red da i odmore

  47. #747
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Ja razmisljam slicno kao Sasa. Svakako ga planiram slati u skolu pa neka ih bude i dvoje troje. Ne smatram da ce mu bit stres to sto ih je malo u razredu. Mozda ce se ljutit sto on mora ic, a drugi ne. Al s tim mogu zivit.

  48. #748
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,091

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Klinci iz razreda mog sina jos uvijek misle da ce u 6.mj na maturalac u Spanjolsku preko Italije.
    Španjolci su već rekli da neće otvarati granice prije listopada

  49. #749
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,654

    Početno

    Ja bih svoje isto poslala u školu. Samo su oni prestari pa ih ne treba čuvati, pa tako za njih ni nije organiziran povratak 7 školske klupe

  50. #750

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    I ja razmišljam kao sasa.
    Istra je danas corona free. Velika opasnost? Od koga će se zaraziti ako mjesec dana nemaju niti jednog oboljelog. Svi su asimptomatski? Nemoguće. ( ne znam kad je registriran zadnji oboljeli, napamet sam rekla)
    Decentralizirano, ovisno o epidemiološkoj situaciji djecu vratiti u škole. Trenutna epidemiološka situacija u Hr je izvrsna. Ako se situacija pogorša, reagirati brzo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •