Stranica 39 od 59 PrviPrvi ... 29373839404149 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,901 do 1,950 od 2947

Tema: Online nastava

  1. #1901
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Kod nas ne stanu ni svi klinci u razred a kamoli da bi još pregrađivali i onak malu učionu

  2. #1902
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas ne stanu ni svi klinci u razred a kamoli da bi još pregrađivali i onak malu učionu
    A Jelena, s takvim stavom ce djeca u skolu u jesen 2021... kad se vec nista ne moze.

  3. #1903
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Direktan kontakt jest kad boravis s nekim 45 minuta u zatvorenim prostoru i pri tome govoris. Sigurni djelite iste kapljice u zraku. Tako da to je bliski kontakt

    Kapljice isto privlači sila teža, ne lete zrakom kao strijela..ako si dovoljno udaljen, nije im baš jednostavno doletjeti. Mogu se i maske držati, pa maknuti kad netko treba govoriti. Samo paziti na razmak.

  4. #1904
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Online nastava je, osim opcije da djeca nemaju niš, najgora opcija..budimo realni pa recimo da je ova godina propala (štrajk +korona).
    Ne mora i sljedeća, ako bi bilo famoznog drugog vala..a ne znam baš na čemu temelje te pretpostavke, kad i ovako vele da o virusu ništa ne znaju.

  5. #1905
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    A Jelena, s takvim stavom ce djeca u skolu u jesen 2021... kad se vec nista ne moze.
    Gle ja ne potpisujem pravila ,rečeno nam je da ne postoji ni jedna učiona u školi koja bi zadovoljila pravila. U ćemo je onda greška u pravilima ili nama?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 21.05.2020. at 10:10

  6. #1906
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Kapljice isto privlači sila teža, ne lete zrakom kao strijela..ako si dovoljno udaljen, nije im baš jednostavno doletjeti. Mogu se i maske držati, pa maknuti kad netko treba govoriti. Samo paziti na razmak.
    Ne pricam o kapljicama nego u zraku u prostoriji.
    Koji nakon boravka u njemu zarazene osobe sadrzi virus. U manjoj koncentraciji nego kapljice na blizinu , ali sadrzi. Jedino sto taj virus moze sprijeciti su maske s filterima, plus zastitne naocale. Dugotrajni boravak u istoj prostoriji je uvijek rizik zbog koncentracije u zraku, a ne samo zbog kapljica.

  7. #1907
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    U zatvorenom prostoru u kojem se dugo boravi se zaraza širi bez obzira na distancu i razmak. Ima sad stvarno hrpa studija raznih slučajeva iz kojih se to jasno vidi.

    Zato su recimo open spaceovi po firmama vrlo diskutabilna mjesta, i to je vjerojatno razlog što se dosta ljudi još ne vraća u urede.

    Škole su slična situacija (premda su u prednosti jer se mogu otvoriti prozori)

  8. #1908
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Gle ja ne potpisujem pravila ,rečeno nam je da ne postoji ni jedna učiona u školi koja bi zadovoljila pravila. U ćemo je onda greška u pravilima ili nama?
    Greska je u tome sto se nitko ne trudi da osigura prostor gdje sto vise ucenika moze sigurno pohadjati nastavu. Ako ne sad, onda na jesen. Ali o tome treba sad razmisljati.

  9. #1909
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, ja ću sad bubnuti i ostati živa.

    Kad je već tako kako je i očito ostaje do daljnjeg, zašto predmetna nastava ne bi izgledala ovako (znam da ćete sada naći 1000 zamjerki):

    nastavnik je u razredu sam, tumači gradivo , piše na ploču, a djeca od doma svi prate nastavu preko nekog ekrana.

    Tu nema nikakvih kontakata, a djeca ipak imaju kakvu - takvu nastavu uživo.

    Profa im nakon ispredavanog sata samo zada zadaću, djeca odmah pitaju ako im nešto nije jasno (bez sadašnjih dopisivanja) i eto.

    Zapravo sam mislila da će tako nekako biti ova nastava na daljinu.
    Bio je članak o onoj jednoj učiteljici koja je upravo tako radila i stavljala snimke na YouTube.
    Da, i meni se to činilo super.

  10. #1910
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Ajde reci gdi da se osigura? Do jeseni? Samo nemoj kontejnere i šatore opet.


    Ovo što spominje bb ima masu toga i to nije online
    Online je kad je predavanje a ti ko učenik možeš nešto pitati ili nastavnik pita razumijevanje
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 21.05.2020. at 10:21

  11. #1911
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Neki nemaju nikakva predavanja i onda se cude kad kazem da je ova skolska godina piši propalo. U našoj grupi na whappu pitam jel ce ici djeca vasa u skolu i samo jedna mama je rekla ako bude normalna nastava i boravak. Jedna mi je poslala mimo grupe poruku ako idu svi ide i moje dijete?!? Aaahh...
    I kod mene ovako. Ljudi su zbilja čudni. Sva sreća da je škola inače obavezna, jer čini se da inače djeca uopće ne bi išla u školu .

  12. #1912
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Nema uopće nikakve sumnje u to da online nastava treba (trebala je) biti puno kvalitetnija, i sa puno više interaktivnog sadržaja.

    Toga negdje ima, a negdje očito uopće nema, i to nikako nije dobro.

    Isto tako bi bilo zaista bolje da je organizirana baš kao škola, odnosno da djeca moraju biti prisutna od do nekog vremena.

    Ovo gore sam sigurna da se mom djetetu prvom ne bi svidjelo.

  13. #1913
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    https://www.nytimes.com/2020/03/17/h...-aerosols.html

    "The virus does not linger in the air at high enough levels to be a risk to most people who are not physically near an infected person."

    A tako nekako sam i ja shvatila, ključ prijenosa je blizina i produkcija aerosola.



  14. #1914
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Nema uopće nikakve sumnje u to da online nastava treba (trebala je) biti puno kvalitetnija, i sa puno više interaktivnog sadržaja.

    Toga negdje ima, a negdje očito uopće nema, i to nikako nije dobro.

    Isto tako bi bilo zaista bolje da je organizirana baš kao škola, odnosno da djeca moraju biti prisutna od do nekog vremena.

    Ovo gore sam sigurna da se mom djetetu prvom ne bi svidjelo.
    Nemaju svi tehničke, prostorne i obiteljske uvjete biti doma svaki dan na istom mirnom mjestu u isto vrijeme na slobodnom uređaju i dobrom internetu.

  15. #1915
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Hoće li ta mama kod mašnice ipak odustati eko preko vikenda u razgovoru s starom Katom iz drugog sela služi da Janko iz njenog sela ipak neće u pon u školu,ili as ko se Marica razboli preko vikenda i njen Marko veli kak pol razreda nije bilo i školi. Hoće ili ta nama ipak poslati svog školarca u utorak na nastavu?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 21.05.2020. at 10:26

  16. #1916
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Nemaju svi tehničke, prostorne i obiteljske uvjete biti doma svaki dan na istom mirnom mjestu u isto vrijeme na slobodnom uređaju i dobrom internetu.
    Zašto bi trebalo biti isto vrijeme?

  17. #1917
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.nytimes.com/2020/03/17/h...-aerosols.html

    "The virus does not linger in the air at high enough levels to be a risk to most people who are not physically near an infected person."

    A tako nekako sam i ja shvatila, ključ prijenosa je blizina i produkcija aerosola.



    Imaš raznih studija po internetu gdje se analiziraju razni slučajevi prijenosa, pa se tamo vidi da su najviše riskantni obiteljski kontakti, javni prijevoz i zatvoreni prostori.
    Ima slučaj nekog call centra gdje su točno nacrtali gdje je tko sjedio i gdje je sjedio zaraženi, i vidi se da se virus raznio po cijelom prostoru.
    Jedna dr na twitteru je sve to sumirala, mislim da je dosta portala to prenijelo, ona se zove Muge Cevik, pa ako te zanima proguglaj.

  18. #1918
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Mislim da je nastava na daljinu ( barem kod nas) cirkus.
    Ali da postioji epidemioloske razlike u predmetnoj i razrednoj nastavi to nema govora.

  19. #1919
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Nemaju svi tehničke, prostorne i obiteljske uvjete biti doma svaki dan na istom mirnom mjestu u isto vrijeme na slobodnom uređaju i dobrom internetu.
    Ma znam, u pravu si, slažem se. Opet je jasno da bi se trebalo na neki način organizirati interaktivne kontakte, preko Teamsa, Zooma..

    Ovo da su djeca prisutna od-do ne mislim nužno da budu stalno interaktivno prisutna nego više na to da se zna od kad do kad su školske obaveze

    (na primjer moja kći danas u 10:00 odnosno sad piše test, a u 17:00 ima sat na Zoomu. To je isto malo bezveze.)

  20. #1920
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Baš jučer bilo pitanje ako se slučajno neko zarazi u busu ,tramvaju kako znaš ko je sjedio pored tebe ili ko tu je puhao iza uha? Odgovor je bio nikako ne možeš saznati

  21. #1921
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Da, ja ne želim uopće ništa govoriti o nastavi, samo hoću reći da definitivno postoje epidemiološki razlozi protiv boravka velikog broja ljudi u zatvorenom prostoru dugo vremena.

    Ako je to razlog za to što škole ne počinju s radom, mislim da je to trebalo jasno objasniti ljudima. (premda jesam pročitala jednu takvu rečenicu neki dan u izvješću s presice)

  22. #1922
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Imaš raznih studija po internetu gdje se analiziraju razni slučajevi prijenosa, pa se tamo vidi da su najviše riskantni obiteljski kontakti, javni prijevoz i zatvoreni prostori.
    Ima slučaj nekog call centra gdje su točno nacrtali gdje je tko sjedio i gdje je sjedio zaraženi, i vidi se da se virus raznio po cijelom prostoru.
    Jedna dr na twitteru je sve to sumirala, mislim da je dosta portala to prenijelo, ona se zove Muge Cevik, pa ako te zanima proguglaj.
    Ma jasno, svaka situacija ima svoje specifičnosti, i ne možemo znati baš točno kako su se sudionici ponašali pa se zaraza prenijela, ali neke ključne stvari se ipak znaju.

  23. #1923
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Da, zna se da je dugi boravak u zatvorenom prostoru rizičan.

  24. #1924

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,742

    Početno

    Jelena O - pa nisu bas mali razred, ima ih preko 20. I mi smo skola koja ima medjusmjenu.
    Za sad ih se izjasnilo da ih ide dvadesetak, dakle, cca 80-90%.
    I svi ko iz topa na razrednoj grupi izjavili da idu, nije se dugo cekalo, cim je raska poslala poruku i mail. Mozda ih bude i vise, ne znamo. Kako ce ih organizirati, hoce li ih dijeliti, jos ne znaju nista, sutra ce nam javiti. Moja se jako veseli, konacno ce biti s ekipom.
    Razrednica je takodjer (barem sudeci prema porukama) jako vesela. Uz to oni su cetvrtasi, sad ce se barem vidjeti i oprostiti s razrednicom uzivo. A i ravnatelj skole je stavio poticajnu obavijest na web.
    S kim god sam pricala u parku, u zgradi - svi klinci i roditelji su jedva docekali (osim toga, svi cije roditelje poznajem su se vec vratili na posao).
    Ne znam zasto je stanje drugacije u drugim razredima/skolama.
    Posljednje uređivanje od buba klara : 21.05.2020. at 10:37

  25. #1925
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Mima, pa jasno je da bi epidemiolozi najradije zaključali sve dok virus više ne bi imao skočiti ni na koga. Ali to ne ide, valjda je svima jasno zašto, posljedice po društvo daleko prelaze posljedice zaraze.

  26. #1926
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Buba klara,
    Ako je 22 90 posto onda vas ima samo u 22 u razredu ,kod nas mi jedan razred nema tak puno učenika,to pitam
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 21.05.2020. at 10:40

  27. #1927
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ne bih se upuštala u takvu raspravu, ali ako jedno zaraženo dijete ili nastavnik pošalje cijelu školu u samoizolaciju, onda je to posljedica i po društvo, itekakva.

  28. #1928
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena O - pa nisu bas mali razred, ima ih preko 20. I mi smo skola koja ima medjusmjenu.
    Za sad ih se izjasnilo da ih ide dvadesetak, dakle, cca 80-90%.
    I svi ko iz topa na razrednoj grupi izjavili da idu, nije se dugo cekalo, cim je raska poslala poruku i mail. Mozda ih bude i vise, ne znamo. Kako ce ih organizirati, hoce li ih dijeliti, jos ne znaju nista, sutra ce nam javiti. Moja se jako veseli, konacno ce biti s ekipom.
    Razrednica je takodjer (barem sudeci prema porukama) jako vesela. Uz to oni su cetvrtasi, sad ce se barem vidjeti i oprostiti s razrednicom uzivo. A i ravnatelj skole je stavio poticajnu obavijest na web.
    S kim god sam pricala u parku, u zgradi - svi klinci i roditelji su jedva docekali (osim toga, svi cije roditelje poznajem su se vec vratili na posao).
    Ne znam zasto je stanje drugacije u drugim razredima/skolama.
    Valjda zato što je učiteljica poslala ohrabrujuću poruku. Od naše nažalost još uvijek ni bu ni mu..ni na portalu.

  29. #1929
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Možda niste pitali? Naša je rekla da nema konkretne odgovore na određena pitanja.

  30. #1930
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bih se upuštala u takvu raspravu, ali ako jedno zaraženo dijete ili nastavnik pošalje cijelu školu u samoizolaciju, onda je to posljedica i po društvo, itekakva.

    Jest posljedica, ali bome je još gora posljedica da ljudi ostaju bez egzistencije.

    A evo ja se nadam da će se ubuduće ljude testirati umjesto da ih se automatski samoizolira. To bi bio puno manji trošak nego da se cijele grupe izbacuju iz procesa.

  31. #1931
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Možda niste pitali? Naša je rekla da nema konkretne odgovore na određena pitanja.
    Pitali što, Jelena?

  32. #1932

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,742

    Početno

    Pa ni naša još ne zna kako ce biti organizirani, hoce li ih dijeliti, kakav je raspored (idu li i dalje u medjusmjenu ili ujutro...), ali jednostavno i kratko je napisala da se veseli ponedjeljku i da se nada da ce doci sto vise djece. Isto tako i ravnatelj.

  33. #1933
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,728

    Početno

    Ukoliko postoji neko ko bi izasao u medije novinar trazi nekoliko roditelja 1.-4. razreda koji bi bili voljni prokomentirati povratak dijela učenika u klupe, dio i dalje preko online nastave, jedan komentar na ovakav oblik nastave.
    mozete se javiti na mail:
    hrvoje.debeljak15@gmail.com
    Hvala

  34. #1934
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ni naša još ne zna kako ce biti organizirani, hoce li ih dijeliti, kakav je raspored (idu li i dalje u medjusmjenu ili ujutro...), ali jednostavno i kratko je napisala da se veseli ponedjeljku i da se nada da ce doci sto vise djece. Isto tako i ravnatelj.
    To bi vam sutra trebala reć ako ništ drugo bar jesu li ujutro ili u 12

  35. #1935

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,742

    Početno

    Da, sutra javljaju.

  36. #1936
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Jest posljedica, ali bome je još gora posljedica da ljudi ostaju bez egzistencije.

    A evo ja se nadam da će se ubuduće ljude testirati umjesto da ih se automatski samoizolira. To bi bio puno manji trošak nego da se cijele grupe izbacuju iz procesa.
    Mislis kad izmisle test koji ce biti pozuzdan da moze pokazati virus koji je u inkubaciji? Jer ovaj koji sad postoji to ne moze.

  37. #1937

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Sirius, ima li tu ikakvog rješenja , osim što je sve puno problema?

  38. #1938

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    I još me nešto zanima: ako 'pobereš' koronu u šoping centru npr., kako će utvrditi koji sve ljudi su bili u to vrijeme u šoping centru pa da ih se pošalje u samoizolaciju?

    Rekla bih - nikako .

  39. #1939
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Mima, pa jasno je da bi epidemiolozi najradije zaključali sve dok virus više ne bi imao skočiti ni na koga. Ali to ne ide, valjda je svima jasno zašto, posljedice po društvo daleko prelaze posljedice zaraze.
    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Jest posljedica, ali bome je još gora posljedica da ljudi ostaju bez egzistencije.
    A evo ja se nadam da će se ubuduće ljude testirati umjesto da ih se automatski samoizolira. To bi bio puno manji trošak nego da se cijele grupe izbacuju iz procesa.

    potpis. nadam se da je ovo bilo sve od karantena ikad što ćemo imati i vjerujem da i stožer tako misli

  40. #1940
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,728

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku
    I još me nešto zanima: ako 'pobereš' koronu u šoping centru npr., kako će utvrditi koji sve ljudi su bili u to vrijeme u šoping centru pa da ih se pošalje u samoizolaciju?

    Rekla bih - nikako .
    po potvrdama placanja

  41. #1941
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius, ima li tu ikakvog rješenja , osim što je sve puno problema?
    Ne znam.
    Nadam se da cemo.svi skupa imati nove informacije, nove spoznaje i biti pametniji do jeseni.

  42. #1942
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mislis kad izmisle test koji ce biti pozuzdan da moze pokazati virus koji je u inkubaciji? Jer ovaj koji sad postoji to ne moze.
    Pa u svakom slučaju je jako puno ljudi bilo u samoizolaciji, koji nisu imali nikakve simptome, ni bili zarazni.
    To bi se nekako moralo moći riješiti, jer naime, ne možemo se svi prekvalificirati u medicinsko osoblje i epidemiologe da bi imali od čega živjeti.

  43. #1943
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Mi smo upravo dobili info od uciteljice u pon se "planira" povrat u škole, javite tko ce doci da znamo ravnatelju javiti broj ucenika. Zvuci mi jako rezervirano. Zar nije hzjz napisalo da ne trebaju skole nikakve ankete slati?

  44. #1944
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku
    I još me nešto zanima: ako 'pobereš' koronu u šoping centru npr., kako će utvrditi koji sve ljudi su bili u to vrijeme u šoping centru pa da ih se pošalje u samoizolaciju?

    Rekla bih - nikako .

    Nadam se da ti je jasno da zemlje koje se uspješno bore s koronavirusom a nisu imale lockdown rade upravo to - prate kontakte i u shopping centrima, i u javnom prijevozu.

    Znači s epidemijom se u ovoj situaciji kad nema cjepiva može boriti ili tako da se sve zatvori, ali tako da se nastoje pratiti i izolirati oboljeli i njihovi kontakti, ne vidim treći put.

  45. #1945
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Pa u svakom slučaju je jako puno ljudi bilo u samoizolaciji, koji nisu imali nikakve simptome, ni bili zarazni.
    To bi se nekako moralo moći riješiti, jer naime, ne možemo se svi prekvalificirati u medicinsko osoblje i epidemiologe da bi imali od čega živjeti.
    Bilo je puno ljudi u samoizolaciji ne samo zato sto su bili u kontaktu. Tako da je broj samoizoliranih ( na papiru) bio znacajno veci od pravih samoizoliranih. Plus -velik dio samoizoliranih na papiru bili su vozaci u medunarodnim prijevozu koji su normalno radili u samoizolaciji.
    Da, mogli su raditi normalno ( po Hrvatskoj i EU) ali su se doma morali samoizolirati i nisu smjeli u ducan.
    Posljednje uređivanje od sirius : 21.05.2020. at 11:16

  46. #1946
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ajde reci gdi da se osigura? Do jeseni? Samo nemoj kontejnere i šatore opet.


    Ovo što spominje bb ima masu toga i to nije online
    Online je kad je predavanje a ti ko učenik možeš nešto pitati ili nastavnik pita razumijevanje
    Nije na meni da smisljam tehnicke uvjete za sigurno odrzavanje nastave u prenapucenim skolama. Tome valjda sluze vlade, ministarstva, gradovi i sl... no, na meni kao roditelju je da zahtjevam da se poduzme sve sto se moze da se djeci osigura siguran povratak u skole. Reci, bez da se ista pokusa, da se to se ne moze jer 20% skola ima previse ucenika je samo nedostatak volje.

  47. #1947
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Misliš da kao roditelji ne poduzimamo,ne pričamo,ne tražimo,ali već više od decenije nitko od nadležnih nije krenuo.

  48. #1948
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Uopce to ne mislim, niti kritiziram roditelje.

  49. #1949

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Nije na meni da smisljam tehnicke uvjete za sigurno odrzavanje nastave u prenapucenim skolama. Tome valjda sluze vlade, ministarstva, gradovi i sl... no, na meni kao roditelju je da zahtjevam da se poduzme sve sto se moze da se djeci osigura siguran povratak u skole. Reci, bez da se ista pokusa, da se to se ne moze jer 20% skola ima previse ucenika je samo nedostatak volje.
    Potpis.

  50. #1950
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    u razredima moje djece je relativno slab interes za povratkom u školu, rekla bih da ih se neće vratiti niti 50%
    prvo je problem bila zgrada škole, pa onda one prve epidemiološke mjere
    iako su oba problema eliminirana (preseljeni su u drugu školu i popustile su mjere) roditelji i dalje ne šalju djecu u školu
    razlog je sad taj što virus ipak hara i ne smijemo se opustiti ili nešto u tom stilu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •