Stranica 5 od 9 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 425

Tema: Sve naše dijagnoze

  1. #201
    kriistiina avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    bok cure.
    ja: 84, sve ok...
    MM: 80, oligoasthenozospermia
    Pokušavamo 1,5 godinu, prošli 2 IVF-a u Osijeku.... Za sada ništa.... Ali bit će, mora biti

  2. #202
    sali avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    258

    Početno

    Pozdrav svima,

    Evo da se i ja javim iako vas pratim već jako dugo. Zahvaljujem vam na svim korisnim informacijama koje sam ovdje našla.

    mm: 72, oligoasthenozoospermia
    ja: 73, povišeni FSH, slaba reakcija na stimulaciju
    Iza nas su tri neuspješna postupka.
    2x klomifen KBC RI - nismo ni stigli do transfera
    01/10 Maribor - ß=0
    Krenuli smo sa alternativom (homeopatija i akupunktura), pa da vidimo da li će to dati neke rezultate.

  3. #203

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    wien
    Postovi
    78

    Početno

    bok cure

    ja: 80, uterus unicollis bicornis,uterus septus
    MM 71, oligoasthenospermia

    mm terapja- profertil 3 mjeseca da pije
    ja osta trudna i sa takvom maternicom,prva trudnoca uredna,druga trudnoca missed ab. a sada treca trudnoca HCHß 1808

    ne gubite nadu

  4. #204
    suzzie2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    bok svima

    ja '77, mm '76
    ja PCOS (menstruacija nikada ne dolazi spontano, prema tome ovulacija O)
    mm astenooligospermia

    ne reagiram na klomifen
    na gonal reagirao samo jedan jajnik

    do sada 1 AIH (Podobnik) - rezultat blighted ovum

    sada čekamo 1 IVF u Petrovoj

  5. #205

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Italija
    Postovi
    17

    Početno

    Evo cure da razmjenim i ja s vama svoje iskustvo... ja sam s prvom menstruacijom dobila policisticne jajnike i neredovitu menstruaciju.. prvo , ali kratko vrijeme pila sam Diane 35 za regulaciju menstrualnog ciklusa.. ali organizam mi je lose reagirao , tako da sam ubrzo prestala.. svi su govorili da ce se to s prvim porodom sve promjeniti i da se ne brinem..medjutim kako je vrijeme odmicalo i kada smo zeljeli bebu .. nikako da dodje..prije cca. 7 godina.. poceli smo ici kod ginekologa ,dva puta mjesecno u vrijeme ovulacije ,da ciljano planiramo i tako svega tri godine..onda smo se odlucili ici u specijaliziranu kliniku , koja radi na potpomognutoj oplodnji.. ja inace zivim u Italiji..i isli smo u Mestre( privatna klinika koji su nam rekli da je u nasoj situaciji jedino rjesenje Fivet cca. 6000eura, pa u Austriju, 4000 eura ( ali je prednost u Auistriji-zamrzavanje embija, dok u Italiji zakonski nije odobreno, samo jajnih stanica)Pordenone( preko socijanog, u Italiji je zakonski odobreno 6 pokusaja, gdje nakon toga se ide na placanje) , tamo smo napravili sve pretrage koje su bile potrebne, mappa cromosomica , fibriosi cistica, sve potrebene krvne pretrage i naravno moj muz spermiogram i pretrage vezane uz njega.. na kraju se ustanovilo da on ima malo zivih i brzih, da ne uspiju doci tamo gdje bi trebali ..koji je to bio udarac za njega... od tada su nam samo pricali o Fivet-u , jer ne zele riskirati i da to jedino izvedivo u nasoj situaciji..trebali smo cekati par mj. za sastanak, te preko god. dana za Fivet...ali ja sam htjela ici isto tako i na drugo mjesto da cujem za misljenje uvijek preko socijalnog, i to u Trieste Burlo..i to kod Dr. Fischer-a.. koji je odlican ,kako sam ja vec imala sve potrebne nalaze tek napravljene .. oni su mi rekli da zasto ne probati s IuI( inseminazione intrauterina ) , kako ce me on svejedno staviti u program za Fivet , jer se dugo ceka.. ali u medjuvremenu da bi on probao s IUI .. i tako je i bilo.. u roku mjesec dana pocela sam sa hormonima i nakon toga s inseminacijom.. kad sam napravila test na trudnocu.. pa,JA SAM TRUDNA!!!!!koja sreca.. koja radost.. koliko suza radosnica... nakon toliko godina osudjivanja.. htjenja , zeljenja.. nadanja.. stigle su moje male dvije curice ..nas Zivot.. nase Sve!!!Bez njih kao da prije nije nista ni postojalo..zato cure, nemojte gubiti nikada nadu..moje je iskustvo tako.. da sam poslusala sebe ... svoj instinkt.. htjela sam probati na vise strana.. i cuti savjet raznih misljenja.. iako su svi bili protiv toga.. ja sam vjerovala cim sam popricala s doktorom i njegovim tim-om da cemo uspjeti..probajte na vise mjesta.. i onda prosudite ono sto je nabolje za vas.. vjerujte u sebe i pokusajte biti sto opusteniji kada to radite..znam da je tesko..ali probajte naci vas mir i vjeru da cete uspjeti i uz njihovu pomoc .. to ce biti vas uspjeh.. Sretno !!!
    Posljednje uređivanje od Chanel : 20.04.2010. at 10:18

  6. #206

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Ja '82 - sve OK
    MM '76 - oligoasthenoazoospermia (prvi nalaz 5 tisuća plivača, drugi nalaz 9 miliona plivača, puno nepokretnih)
    U braku od 11/2009.
    Pokušavamo od 2008.
    Do sada, nikad ništa
    Sad čekamo naš 1. IVF u KBC Ri u 09/2010 i svaki dan molimo za našeg malog anđela.....

  7. #207
    fresia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    117

    Početno

    U braku četiri godine, a pokušavamo pet...

  8. #208
    marincezg avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    ZG- Sesvete
    Postovi
    382

    Početno

    Pozdrav!!!!!!!!
    ja 72. mm 71........
    u braku 11 god. a sa neplodnoscu se borimo 10
    kod mene sve ok, a kod njega smanjena pokretljivost sperm.
    krecemo po prvi put na mpo u 10 mj, ali kako stvari stoje sa spajanjem
    bolnica tko zna kad cemo doci na red.........
    pozzz

  9. #209
    Malena72 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    72

    Početno

    Pozdrav svima
    Evo ja čitam vaše postove i ima dosta sličnosti sa onim što ću ja napisati. Ja sam 83 god. , moj muž 79. Zajedno smo 10 godina od toga smo u braku 8 godina. Zadnje 4 godine radimo na bebici ali ništa Bili smo po raznim pregledima, od hormona, spermiograma, mjerenje folikula itd... Ja imam PCOS , neredovite anovulacijske mjesečnice(znaći nemam jajašce) ktome imam česte upale mjehura (što možda nije toliko ni bitno ali jako iscrpljuje organizam , a da ne kažem kako e.cooli izaziva pobačaj- hvala bogu nikad nisam imala ab.) Moj muž ima tešku oligoasthenozoospermiu i ktome bronhijalnu i alergijsku astmu zbog koje koristi mnogo kortikosteroida koji dodatno pogoršavaju njegovo stanje plodnosti. Itako nakon 4 godine smo napokon se pokrenuli sa mrtve točke i dogovorili IVF, prikupili sve nalaze i dokumente, dogovorili način stimulacije i eto danas navečer u 7 primam prvu inekciju decapeptyla...malo me je strah ali sreća je puno jača jer znam da se bar krećemo u smjeru bebice. Nadam se da će sve ispasti dobro i da ćemo sve brzo imati svoje malene bebuljice. Pozdrav svima od mene.

  10. #210

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4

    Početno

    Drage moje.
    evo kad krene spoznaja da ne ide bez uputnica, doktora, pregleda, čudnih skraćenica i suludih misli u glavi, čovjek ne zna kome i gdje se obratiti. sve te zbunjuje, sve ti je čudno. dakle mi radimo intenzivno na bebi vec 2 godine prirodno i nije islo. oboje imamo 37godina. to me malo plasi (da li je kasno, da li se moze u tim godinama imati bebu, koji postupak uopce pokusati...) ja sam ginekoloski ok. radila sam sve briseve, hormone, imala sam operaciju polipa i sad je sve ok.imam uredne cikluse, pratim plodne dane i koliko sam zakljucila sve je u granicama normale. MM ima dijagnozu asthenospermije. ginekolozi kazu da nije nista strasno, ali eto opet su slabije pokretni. oba ginekologa (moj Hzzo i privatni dr. Radoncic) su na predlozili da napravimo kao prvo inseminaciju. kako MM jos ide na neke preglede, nismo skupili jos sve nalaze pa čekamo. naravno i radimo prirodnim putem. MM pije bioastin, zink i folnu. ne znam da li je to dovoljno. urolog mu je rekao da ima malo prosirenu venu na testisu i poslao ga jos na UZV CD da se tocno vidi kakvo je stanje. i sad jednostavno cekamo jos te nalaze. malo smo pogubljeni. i vjecno pitanje: a sta ako bude negativno. za inseminaciju smo se odlučili u viliju kod dr. radoncica koji mi je i operirao polipe. ali iskreno nisam pametna kuda ici. ono sto me jos zanima, da li je stvarno istina da se s nasim godinama ne preporučuje vise od 3 inseminacije? hvala svima na dogovorima. pozdrav.

  11. #211
    azrijelka36 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    179

    Početno

    ja 1980.
    mm 1981.

    ja pcos-produženi ciklusi, ali ovuliram
    mm- prvi spermiogram asthenozoosperimia, poslije dobari nalazi

    trudnoća 12/2009-stimulacija klomifenom kod mog ginića-završila kiretažom-srce prestalo kucati

    20.10 inseminacija kod dr.L u ivf centru-čeka se 15 dana :čeka:

  12. #212
    Bonie

    Početno

    Večer svima.
    Evo da se i priključim na forum........
    Nova sam tu.........

    Već 2 i pol godine pokušavam ostati trudna, napokon odlučila nešto poduzeti i moja dr. mi kaže da dođem za tri mjeseca sa tablicom bazalne temperature jer sam vjerojatno fulala ovulaciju........
    Otišla privatno i dobila savjet što da napravim.......napravila hormone štitnjače, progesteron i muž spermiogram.
    Hormoni štitnjače i progesteron mi nisu bili ok na što sam upućena endokrinologu i sad uzimam terapiju, mužev spermiogram ok.
    U međuvremenu promijenila dr. preko HZZO i sa svim nalazima otišla drugoj dr. Ispostavilo se da mužev nalaz i nije baš ok kako piše jer ima dvostruko više sporijih od onih normalnih, a ja ću sad za početak na folikulometriju.
    Još jednu stvar nisam spomenula je da sam prije tri godine zaradila klamidiju koju sam uz terapiju izliječila.Svašta sam pročitala o njoj i strah me da je ona uzrok problema.
    Ima li netko iskustva s klamidijom i posljedicama?

    hvala.

    Pozdrav

  13. #213
    Darkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    519

    Početno

    Ja sam 81' godište, a mm 74'. U braku smo od travnja 2007., a na bebi smo počeli raditi 2009. Kako nam nije išlo, u siječnju 2010. mm je napravio prvi s-gram i dobio dijagnozu teška oligoasthenozoospermia. S mnom je sve u redu. Krenuli smo na VV gdje smo trebali u postupak u studenom ove godine, ali zbog odlaska dr L ni mi više nismo VV pacijenti već smo otišli za dr L. Od 21.10. sam šmrkalica,a od danas sam i po prvi put pikalica.
    Pozdrav svima

  14. #214

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    1,675

    Početno

    Ups...
    prvi put sam na forumu, pa se ne snalazim baš dobro, ne mogu nikako potpis spremiti...ali situacija je ova: MM '73 (OAT), ja '81 (OK), 2 x stimulirani ICSI (jedna biokemijska trudnoća ), 2 x klomifenski ICSI, 1 x klomifeni + gonal, 1 x FET ( po starom zakonu), 1 x odmrzavanje j.s ( novi zakon)....sve na VV. Na ša priča na VV je završena...sada čekamo konzulatcije na SD i MB...i nadamo se...

  15. #215

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    14

    Početno

    curke, bok!

    evo ja ću dosta laički opisati svoju situaciju, pa me zanima da li ima netko s istim problemom?!
    ja '78, on '79
    kod mene neprohodni jajovodi, kod njega sve o.k.
    prošla sam dvije stimulacije na koje sam odlično reagirala
    od 1. dana Suprefact spray
    od 2. dana Menopur
    kod zadnje stimulacije dobila 9 j.s., od toga 8 zrelih
    3 oplođene, 5 zamrznuto
    3 vraćene
    i NIŠTA!
    i tako dva puta...
    nakon aspiracije sam pila Utrogestane, a nakon ET vaginalno...
    i uredno na svoj 27./28. dan ciklusa ja prokrvarim, odnosno dobijem mengu
    s tim da nakon 5. dana od ET pocinjem dobivati prve simptome trudnoće, čak mi je i prvi puta 12. dan od ET bila pozitivna beta, ali sam paralelno i prokrvarila...
    dakle, sve super, sve 5 do trenutka kad se to treba ugnjezditi...
    sad ponavljam iznova sve moguće pretrage i razmišljam kod koga bih na konzultacije jer očito da se moj doktor nije susreo s takvom situacijom... a počinjem i s pripremama za MB.
    anybody?

  16. #216
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    mm: OAT
    ja: OK
    Oboje: previše godina
    Iza nas: puno solidnih zametaka, rezultat 0
    Prošlo je: 1 g. ciljani + skoro 5 godina IVF/ICSI

  17. #217

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    703

    Početno

    bok cure!!! ja 82.g - pcos, očito bez ovulacije mm 78.g - astenozospermija uskoro krećemo na 2 AIH na VV

  18. #218
    skandy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    412

    Početno

    nas dvoje već 4 godine brodimo ovim divljim vodama.Kažem divljim jer se sve pretvorilo u jednu nabujalu rijeku u koju sve više tonemo.

    počeli smo sa njegovom oligoasthenozoospermiom.
    2 ivf-a ,dvije trudnoće i dva miss ab.
    tražimo uzrok pobačajima i nalazimo problem. problem je ovoga puta kod mene . genetika .
    prolazimo još dva ivf-a ,ovoga puta uz PGD metodu koja pokaže da niti jedan od dobivenih embrija u oba postupka nisu pogodni za transfer .svi su sa greškom.
    nakon niza pregleda ,ultrazvuka,kiretaža u sve 4 godine nitko nikada nije uočio da imam i pregrađenu maternicu.to se sjetio pregledati jedan prof. dva dana prije punkcije i savjetuje mi da ne radimo transfer ukoliko uopće dobijemo zdrave embrije.
    Jako profesionalno,nema šta
    sita svega ,ozbiljno razmišljam o donorskoj js
    Posljednje uređivanje od skandy : 12.11.2010. at 15:44

  19. #219

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    okolica Ri
    Postovi
    105

    Početno

    da se i ja predstavim.
    ja 83" zadebljanje desnog jajovoda
    mm 72" kako kad oligo. pa normo. -varira
    5 AIH - 0
    1.IVF prirodni do punkcije nije došlo
    2.IVF blaga stimulacija (klomifen pa gonal) do bete nisam ni došla
    3.IVF 03.2011. čekam

  20. #220

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    3

    Početno

    Poštovani, pišem prvi put na vašem forumu i možda ovo nije prava tema, ali imam jedan problem za koji tražim neki suvisli odgovor. Tiče se plodnosti muškarca. Nakon dva spermiograma, može se reći da je nalaz uredan što se tiče kvalitete, dok je kvantiteta upitna zbog dijegnosticiranih hipoplastičnih sjemenih vrećica-kesica. Liječnik kaže da mogu imati djecu, međutim nije me uvjerio, budući je spominjao mogućnost umjetne oplodnje i slično. Konkretno, zanima me ima li tko od vas sličnih iskustva, saznanja ili možda zna nešto više o tome. Najviše bi me razveselilo odgovor da je netko, s sličnim problemom usipo dobiti djete bez medicinske pomoći. Puno vam hvala.

  21. #221
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Na forumu sam od 2003. god. i ne vjerujem sama sebi da se do sada nisam ovdje upisala...ali stvarno...
    Dakle, ja 81., MM 75. Neredoviti ciklusi od prve M. Povremeno na dabrostonu, kontracepciji i sl, nitko ne postavlja nikakve dijagnoze.
    2002. prirodno trudna - nažalost vanmaterična, odstranjen jedan jajovod...nakon toga HSG ukazuje na sumnjivu prohodnost drugog i upućuju nas na IVF, preporuka VV, dr. Jukić.
    Nakon početne obrade, suočavamo se sa ureaplazmom i micoplasmom, te smo uvjereni da je to uzrok naših dotadašnjih problema...sljedeće dvije godine gubimo na razne travare, bioenergetičare i svašta nešto...tješimo se mladošću ( ja tada 22 god.). Kad se ništa ne dešava usprkos silinim travurinama, vraćamo se na VV, dr. Jukić nas sam smješkom prima, "a vratili ste se", i odmah nas stavlja u postupak. Nakon obrade MM nalaz asthenozoospermia - s obzirom na mene, jedino IVF/icsi dolazi u obzir.
    I 05/2005. ulazimo u postupak. Prije samog postupka, vraća me kući da popijem jedan ciklus stediril-d, da mi smiri divljajuće jajnike..tad dr. Jukić prvi put spominje PCOS. Pomoću gonala dobivamo ogroman broj folikula, preko 70. Nakon užasno bolne punkcije od 45 min., dobivamo 24 kvalitetne js, od čega je 8 oplođeno do faze blastocista...Nažalost, na rubu sam teške HS, ali dr. J. ipak odlučuje nastaviti s transferom jedne mrvice, svakodnevno prateći KS - kaže, mlada si, tvoje će tijelo to progurat, da nisi prošla onu punkciju za ništa...HVALA MU...Nakon transfera 5.d. nakon punkcije, svaki dan 7 dana dolazim na infuziju zbog prijeteće HS...8. dan vraćam se kući, i uz užasne bolove pokušavam se kolko-tolko vratit normalnom životu...Rečeno mi je da betu radim 12,13. dan, ja uradim 10. dan ET i ona je visoka 196,2...dr. Jukić sretan i zadovoljan, sumnjamo na blizance...Nakon 2 dana, 868...Uglavnom, Za 8 mjeseci, rodio se NOA, naše sve...
    Već nakon godinu dana, želimo ići po naše smrzliće, ali uvijek se borimo s nečim, većinom ureaplasmom...
    Tek 01/2010. odlučujemo pokušati...nažalost, voljeni dr.J. više ne radi, prima nas dr. A. Sviđa nam se, želi nas odmah ubaciti u postupak FET-a, mi oduševljeni. Moram napomenuti da su mi ciklusi prije toga užasni što sam uredno rekla doktoru, popila dufaston da bi uopće izazvala krvarenje, krvarenja nema, čak smo se nadali i trudnoći, napravili i test - negativan. Zadnji pravi menzis bio krajem 10/2009. Svejedno ulazimo u pripremu za FET. 2-3 puta tjedno putujem u Zg na UZV, koji je nekako poražavajući, tanak endometrij. Svejedno, uz terapiju estrogenom, transfer obavljen 30.01. Od 7 embrija koje smo imali, samo 2 su preživjela odmrzavanje... Primam choragon 1500 nakon 7 dana, i dobivam užasne bolove, završavam u bolnici, dijagnoza - vanmaterična. Nakon prvog šoka, i mog uvjeravanja doktora u Zadru da je to nemoguće, jer bila sam u Zg na FET-u, nažalost, sljedeće jutro obavljena laparoskopija i izvađen preostali jajovod, sa plodom od cca 3 cm i otkucajima srca...užasno tužna, pomiješanih osjećaja, nevjerice i razočaranja - kako je to bilo moguće...plod je bio star oko 8 tjedana, kako je moguće da ga dr. u Zg nije vidio...Kažu, bio je na čudnom mjestu, na samom spoju jajovoda i maternice i imao je idealne uvjete za razvijanje, bez ikakvih nuspojava...da je bar prošao još tih pola cm više, ja bi sad imala bebicu...
    Od toga je prošlo točno godinu dana. Sada, bez jajovoda, bez zamrznutih embrija, po novom, šugavom zakonu, prikupljamo polako dokumentaciju, i osnovne nalaze i selimo se na SD...Na žalost, ne mogu zamisliti da idemo ponovno na VV...nemam povjerenja...Uglavnom, nadamo se još jednom pokušaju, užasavamo se punkcije, ali što se mora...

  22. #222

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    36

    Početno

    Pozdrav svima,
    i ja vas čitam već duže vrijeme, a tek sad sam se odlučila podijeliti svoju priču sa vama.
    ja 1979 mm 1974.
    prije 11 godina mi je izvađen desni jajovod zbog teške upale. prije godinu dana propuhivanje- lijevi prohodan, ali bebe nema.
    mm je imao jako loš s-gram prije cca 2-3 godine, sada super.
    idemo na IVF za par dana (prvi put)- injekcije su već u frižideru.
    sretno svima

  23. #223

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    129

    Početno

    pozdrav svima!
    da vam kratko predstavim nasu borbu
    pokusavamo nesto vise od godinu dana ostvariti trudnocu
    ja 80. - za sada sve ok, mm 76. - oligoastheno
    prvi spermiogram prije 5 mjeseci, nakon 3 mjeseca terapije Dopabean+Profertil+vitamin b+omega duplo bolji rezultati spermiograma (i s 0% na 9% tipa A), ali jos uvijek nedovoljno da bi uspjeli prirodnim putem.
    U CITO-a kod dr. P smo naruceni na postupku u 6. mjesecu, dugi protokol, tako da sljedeci tjedan krecem s inekcijama....

  24. #224
    elena-mk avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Makedonija
    Postovi
    79

    Početno

    Mi se za bebu borio vise od 3 godine, iza nas 4 insminacije i 2 IVF. Dijagnoza:idiopatski sterilitet.
    Naime ono sto mene muci je to sto u svakom postupku, ja odlicno reagiram na stimulaciju u prvom punktirano 19 JS sve zrele, 18 oplodjene koj su se dobro razvijale sve do treceg dana kada je ostalo samo 3 za ET odlicnok kvaliteta. Drugo sve propalo. U drugom postupku punktirano 18 JS sve zrele, oplodjeno 12 na kraju ostalo 2 za ET vrlo dobrog kvaliteta. U prvom ICSI rezultat biohemijska u drugom jos ne znam cekam betu 29.07. Ima li neko slicno iskustvo i moze reci zasto je to tako. Imam 33 godine FSH 7.2, AMH mi jos niko nije rekao da prekontroliram mislim valjda zbog velikog broja JS, drugo sve OK, MM spermogram odlican. Niko u porodici nit uzoj nit siroj nije imao problema za zacecem, nemamo nekoh naslednih familijarnih bolesti niti hromozomskih. Cak se i moj doc cudi zasto je to tako..

  25. #225

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    24

    Početno

    Drage suborke , dugo citam forum i zelim da podjelim nasu pricu sa vama Zivimo u Sarajevu u braku smo 6 punih godina sa nasim problemom se intezivno borimo 4 godine Ja '73 kod mene sve ok sem tanjeg endometrija 16 DC 9mm. , mm ' 67 OATZS (sa 4 mio dosli na 10 mio) Lijecili smo se u UKC Kosevo Sarajevo , laparoskopija ,4 inseminacije (stimulacija razne kombinacije klomifen, menopur , gonal f ,stoperica) 4 ciljana pa zatim razni privatni dr. UKC Ljubljana ICSI stimulacija Suprafact, Menopur 36 kom Pregnyl 13 folikula, 10 JS, 5 oplodjenih, 3 degeneriranih, 2 neoplodjenih Dvije vracene ostale nisu bile dovoljno kvalitetne za friz. Nisam docekala betu Dobili smo termin za Maribor u martu 2012 , a nadamo se da ce do tada da se otvori turska klinika Bahceci u Sarajevu vec smo bili na dva razgovora A do tada slobodne aktivnosti LH trakice, jacanje imuniteta prikupljaje snage za nove pretrage koje planiramo od septembra
    LP

  26. #226
    Destiny child avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Somewhere in between
    Postovi
    213

    Početno

    Evo da se i ja pridružim klubu i predstavim se.

    MM: 30 godina,oligoastenoteratozoospermija(krenuo od hypospermije i samo dobivao ove ostale nastavke sa svakim novim spermiogramom)
    JA: 32 godine, ok (hormoni, ovulacije, prohodnost jajovoda)

    Radimo na bebi 2 godine. Do sada MM pio Profertil 6 mjeseci, išli kod bioenergičara i pokušavali s raznoraznim alternativama.

    Trenutno čekamo jesen za naš prvi IVF ili ICSI(još nismo sigurni s obzirom na njegovu dijagnozu što će dr.predložiti).

  27. #227

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    83

    Početno

    Pozdrav svima
    dugo čitam ovaj forum, ali se sada prvi puta javljam. Pokušavamo ostati trudni skoro dvije godine (u braku uskoro godinu dana),ja 80g.,zasad o.k.osim čestih gljivičnih upala, MM 78g. prije 6mj. dijagnoza teška oligoastenozoospermiju,dva spermiograma, oba puta samo 2 spermija.Uskoro će na sv.duhu na biopsiju testisa pa ako išta nađu zamrznuti će i možemo u postupak,stavili su me na listu za lijekove..

  28. #228
    tamara1981 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    0sijek
    Postovi
    114

    Početno

    Pozdrav od mene...
    Ja 81.godište,mm 85.Imamo jedno dijete.Tri godine smo pokušavali.Od ostalih dg.:sy Asherman,sy PCO,tanak endometrij,dokazana hereditarna trombofilija,dobila trombozu nakon poroda 2008.g.,vanmaterična(26.09.2011.)-uklonjen lijevi jajovod,desni propuhan ali loš,d.jajnik također.Trenutna terapija estrofem 3x1 mg i Clexane 60 mg/24 h
    Preostaje nam samo IVF

  29. #229
    Ivanicaa avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    76

    Početno

    Da se i ja ovdje prijavim......
    Ja 83, MM 79. U braku 5 godina i od onda pokušavali
    Sa jednim i drugim sve u najboljem redu - idiopatska neplodnost.
    06/2011 AIH - 1/1 klomifen, 1 zakržljali folikul - test negativan
    09/2011 IVF - 2/2 klomifena, 4 folikula, 3 js, vraćene dvije - beta 1.0

    Nema dana da se ne pitam zašto i zbog čega

  30. #230

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Lijep pozdrav djevojke, majke, žene...

    Mjesecima čitam vaš forum i po prvi put usudila sam se registrirati i učiniti nešto za sebe. Moja priča je ovakva:

    Imam 29. god, MM 30. Od 14. godine sam na kontracepcijskim pilulama zbog PCOS. Mjesečnice imam svakih 36-72 dana. Užas...Od 14. godine sam na Vuk Vrhovcu i tamo kontroliram hormone i to jednom godišnje. U braku sam tri godine i zadnjih 8 mjeseci ne pijem pilule. MM je prije tri godine imao Non Hodgin limfom i 4 ciklusa kemoterapije. Prije no što je započeo kemoterapiju doktor ga je poslao na spermiogram koji u je pokazao smanjen broj spermija i slabu pokretljivost. On je uvjeren da je to bilo zbog stresa. Trenutno smo u situaciji da pokušavamo učiniti nešto za nas a to su pregledi i nadamo se pozitivnim rezultatima. Imamo nezaštićene odnose ali pomaka nikakvog. Trenutno čekam mjesečnicu kako bi se mogla naručiti na ginekološki pregled na Vuk Vrhovac, a njega ću danas naručiti na spermiogram.
    Već me lagano hvata strah jer se po prvi put nalazim u ovakvoj situaciji.

    Zadnji nalazi kod dr. Čolaka bili su:
    TSH i lsobodni hormoni štitnjače uredni, antitijela štitnjače granična. Uredne su vrijednosti ostalih hormona.

    Ponekad se pitam da li uopće imam PCOS ili je to možda ipak neka druga dijagnoza, a liječnici su lijeni proučavati pa nas sve guraju u isti koš. U zadnje vrijeme imam užasno jak svrab po cijelom tijelu što je moguće povezano sa šećerom. Nikada do sada niko me nije slao na krvne pretrage da bi se vidjelo da li imam povišen šećer.

    Nadam se da vas nisam jako udavila. Ako neko ima slično iskustvo, sigurna sam da zna kako mi pomoći. Voljela bi da mi savjetujete kojim putem i na koje pretrage da idem kako ne bi lutala naokolo trošeći vrijeme.

    lijep pozdrav...

  31. #231
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Veliki pozdravček cijeloj divnoj ekipi, nova sam na forumu ali vas pratim već duže vrijeme. Za početak da se prijavim ovdje...

    Dvije i pol godine bez zaštićenih odnosa, više puta određivala hormone (ok), papa konstantno uredan. U 9/2010 HSG Rtg (poliklinika Kalajžić St), prva dijagnoza „u redu“, kažem prva jer se kasnije kad sam išla po drugo mišljenje (IVF centar) ispostavilo da nije baš sve u redu i tada sam upućena odmah na dg lpsc što sam i odradila u 05/2011 (Petrova) gdje su mi potvrdili „lijevo prohodno, desno neprohodno“. Da ne zaboravim dok sam pola godine nakon HSG Rtg živila u uvjerenju da su mi jajovodi prohodni imala sam 2 stimulirana ciklusa (klomifen + Ovitrelle). Nakon lpsc, u 06/2011 odradila sam intratubarnu inseminaciju u lijevi, prohodni jajovod (IVF centar), bez uspjeha. Osim toga već 2 puta sam se borila sa beštijom Ureaplasmom . MM je na početku pretraga imao super nalaz (Cito), međutim zadnjih pola godine nalaz je konstantno loš (IVF centar), dijagnoza je OLIGOTERATOZOOSPERMIA sa smanjenim volumenom ejakulata. Koristi već 5 mjeseci razne vitamine, čajeve, ali nalaz ne pomiče na bolje . Također je odradio sljedeće pretrage: brisevi uretre, spermokultura, pregled kod urologa (sve ok).

    Nakon dugo dugo razmišljanja i savjetovanja sa svojom ginek. odlučili smo se za IVF i to u MB, bili smo na prvim konzultacijama u 10/2011 nakon čega samo mogu reći da se uistinu isplati čekati na postupak cca godinu dana, i sad nestrpljivo čekamo na postupak koji će biti u 06 ili 09/2012, nadamo se ipak u 06/2012 … U međuvremenu naravno kućna radinost…

    Poslije svake kiše dolazi sunce…pozdravko svima…

  32. #232
    barkica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    121

    Početno

    Eto,da se i ja pridruzim ovdje:! mm-78,astenoz.,ja 78! U braku nam tece 11 god.,a u postupcima smo od 2007. Nikad zastita,a problemi.... 1aih=0, 1.ivf-klomifen-2 oplodili=0-bez transfera. 2.ivf-klomifen-nista se nije "uhvatilo"(mada ni danas neznam sto to znaci). U pripremi za 3.ivf-sok! Nesto se vidi-pratili par mj.,a tamo...endometrioza!! Slijedi lpsc i 2.hsg(na1.hsg neprohodan d.jajnik!),ocistili sve i svasta,na l.jajniku cista vel.mandarine i malo ga fali! Sve ok! Krece napokon 3.ivf(28 gonala)-dobili 7 punih,odabrali su nam 3najjace,2 embrija-transfer!!! Napokon nesto! Slijedi opet sok-21 dan sve ode!!! One 4 st.-kako ja kazem-bacene u kos zbog onog lijepog zakona nisu mi ih stavili u smrzavanje!!! I opet sok:polip na matern.- histeroskopija!! Za sada je sve ok,kolko moze biti i u pripremi sam za mb! Pikam se ,brojim dane i nadam se uspjehu!!!

  33. #233

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    31

    Početno

    Bok, nije prvi post ali je treći, prva dva su nažalost na temi spontanih nakon IVF-a što se može iščitati i iz mog potpisa. Prve dvije godine mislili da je problem samo u meni, povišeni prolaktin, PCOS, anovulatorni ciklusi - kod privatnog ginića pokušavali lijekovima regulirati hormone i ciklus te par puta stimulirali ovulaciju sa klomifenima ali nažalost bez happy enda. Nakon toga MM dijagnosticirana asthenozoospermia pa prošlo još godinu dana u čekanju novih pregleda, nalaza i sl. Prije godinu dana sa obje dijagnoze konačno krenuli u akciju kod dr. L. i u roku od 8 mj. odradili 2 postupka ( stimulirani + polustimulirani), 2 bolne punkcije, 2 (srednje) hiperstimulacije rezultat čega su: 2 missed pobačaja i 2 najbolnije kiretaže ali mogu vam reći da fizičke boli bilo nije.
    Sada nas čeka brdo pretraga i nadamo se na kraju puta barem jednom toliko željenom mirišljavom smotuljku što od srca želim i svima vama!

  34. #234
    pahuljica1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    18

    Početno

    Drage forumasice, molim vas za pomoc! Vadila sam AMH i Ihibin B u inozemstvu i rezultati su slijedeci: AMH: 1,2 (ref. 0,2-14,6), Inhibin B: 6,8 (25-325). Ostalo sam vadila kod nas, LH: 9,66, FSH 24,16 mlU/mL. Moj ginekolog kaze da s ovakvim nalazima nemam nikakve sanse da dobijem vlastitu JS i da je jedina mogucnost donacija... Citala sam tu po forumima da su uspjele i neke koje su imale FSH preko 100 i da su neke povecale Inhibin B! Pijem estrogen uz koji imam redovne cikluse, bez njega ne znam kad bih' dobila..Moj doktor nije pokusao sa mnom nista i ne znam da stanem na tome ili da potrazim jos jedno misljenje?! Molim da mi se jave one koje znaju za slican slucaj ili same to prolaze...

  35. #235

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    1

    Početno

    pozz svima! odavno citam ovaj forum pa evo da se i ja javim sa svojim problemom. muz i ja vec 3 godine pokusavamo dobiti bebaca i jos uvjek nista
    muz je prije 2 godine napravio spermogram i bio je super ,
    kod mene je receno da nemam ovulaciju, pa mi je gin. prepisao komiflen kojeg sam pila 5. menstrualnog ciklusa po 2 tablete i tako 4 mjeseca zadnji mjesec sam dobila inekciju ovitrelle,pa opet nista
    prije 2 mjeseca sam vadila hormone i svi su uredu osim prolaktina pa mi je gin.prepisao tablete bromergon i opet nista kad sam zadnji put bila kod njega rekao mi je da muz mora ponoviti spermogram, ada ja moram napraviti snimak maternice pa me zanima da li je netko od vas imao slican problem i o kakvom se snimku radi. unaprijed hvala

  36. #236

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    pozdrav svima!
    nakon samo 2 mjeseca pokusavanja u kucnoj radinosti, saznali smo da su nam sanse vrlo male i moja doktorica nas je uputila u neki od centara za potpomognutu oplodnju.. a sad ispocetka.
    policisticni jajnici dijagnosticirani su mi sa 15 godina i otad sam, s manjim pauzama, na nekoj od hormonalnih terapija - dabroston, duphaston, diane, yasmin, yass, utrogestan. najbolje sam reagirala na zadnje - yazz i postigla smanjenje jajnika na normalnu velicinu, sa vrlo malo malih cista. zbog toga smo se nadali da ce pri ciklusi nakon prekida terapije uroditi trudnocom, nazalost, nije tako. u samo 3 mjeseca bez terapije jajnici su se vratili na staro, jos i gore (povecali se preko 5 puta u volumenu i prepuni su cista). samo 2 M sam dobila uredno, trece evo nema. doktorica me uputila na vadjenje hormona i MM na spermiogram. zvala sam VV i rekli su mi da nazovem 1 dc (koji cu docekat u duphaston) pa ce me naruciti na pregled. moram priznati da me malo strah i preispitujem samu sebe da li sam mogla nesto napraviti drugacije, bolje.. imate li savjeta? pitala sam doktoricu i za opcije klomifen/metformin. kaze da nisam za klomifen zbog velike mogucnosti viseplodne trudnoce, a nit za metformin jer "nisam taj tip PCOS-a"....

  37. #237
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Pozdrav cure, evo da se javim i ja sa svojom dijagnozom. Imam 23 godine, kod mene se radi o Turnerovom sindromu (mojim stanicama nedostaje jedan kromosom, jajnici nisu razvijeni kako treba i nemam zdravih js), i uz to imam Hashimoto. S mužem (28) je sve ok.
    Naša jedina nada je donacija js, čekamo zahvat u 6 mj, i nadamo se našim mrvicama
    Sretno i uspješno svima!!!!

  38. #238
    donatela avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    240

    Početno

    pozdrav svima...vidim ima svakakvih dijagnoza..a ja sa svojim nisam još na cistome...
    mm:sve ok:spermiogram odlican
    ja : ljevi jajnik (izgledom) nalik na policisticni
    -epilepsija(pijem antiepileptike)
    -ovulacije imam i nemam,a kad ih imam znaju biti nekvalitetne i kasne
    -nizak progesteron
    -potpuni izostanak cervikalne sluzi(suhoca)
    -prosla 6 bezuspjesnih cijanih odnosa i sad se nadam da ce me napokon stavit u prvi mpo postupak sljedeci mj....

  39. #239
    mufloncic avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    11

    Početno

    Večer!
    ja: 82, PCOS, ciklusi su mi prije bili od 45 do 120 dana. 2009. sam ostala trudna nakon dvije godine u ciklusu HSGa prirodnim putem. nakon T ciklusi su mi se malo regulirali i sada su na 35-45 dana. pijem Agnus Castus i čekam hormonski status
    mm: 80, prije orve T je imao normozoospermiu a sada je došao nalaz athenozoospermia.

    ovaj put smo prže primljeni u obradu i sada sve spermamo za AIH u 6/12

  40. #240

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    110

    Početno

    što kad ste oboje zdravi?? što i kako dalje? meni je progesteron bio 21 i to 21dc i kao ok je..muž je tip top...a za sobom imamo dvije godine neuspjeha + neuspjeli aih i neuspjeli ivf...ja sam na rubu snaga....

  41. #241

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    334

    Početno

    Pozdrav svima!
    Nakon 2 godine pokušavanja meni moja soc.gin. kaže da imam policistične jajnike, pitam ju zašto mi to nije prije rekla, kaže rekla je(kao da ja nebi zapamtila?!!?), no dodbro, krećemo oboje na pretrage, moji hormoni super, mm spermiogram opet šok! nijedan spermić nema u ejakulatu..(azoospermia) i još uz to loši hormoni..To je bilo prije 5 mj, sad smo krenili na VV, mpo gin. mi rekla da mi jajnici uopće nisu tako loši, samo je desni izgledom policističan. Vidjet ćemo kako će se dalje situacija razvijati što se tiče mm..nadam se da će naći barem jedan ali vrijedan spermić! Pozdrav svima i sretno!!

  42. #242

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    110

    Početno

    napravili smo krvi nalaz - OK, hormone - OK (progesteron 20,1, al su mi rekli da se kakti ne brinem radi toga..hm...), HSG - OK, spermiogram - OK, ciklus svakih 28 dana, lh trakice prikazuju ovulaciju uvijek 14-17 dan...ne znam što više..kad sam pitala da li ima još nešto što da vadim/napravim, rekli su mi da ne treba ništa..grrrrrr.....+imam simptome endometrioze, ali kao nebi on sad radio pregled...grrrr....

  43. #243

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    4

    Početno

    pozdrav svima već vas dugo pratim,a evo sad vam se i javljam
    ja 87- uterus unicornis unicollis ( jednoroga maternica)
    mm - dugo asteno II stupnja, sada normo
    1.AIH ,CITO -beta 0
    2.AIH ,CITO - čekamo betu 5.8

  44. #244

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    194

    Početno

    clover mislim da je kod mene isti slučaj kao i kod tebe samo što sam ja obavila i lpsc...trenutno sam sad na vv pa čekam najnovije nalaze da vidim što će mi oni reći....čini mi se da mi preostaje samo čekanje samo neznam do kada....vjerojatno dok ne osjedim...

  45. #245

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    12

    Početno

    zdravo svima: mm-azoospermija, radili smo TESE u junu-uspesno, dobili smo materijal koji su zamrzli. Sledece nedelje krecem na dugacak hormonski protokol u pripremi za prvi ICSI. Meni je 36, moji su rezultati OK, AMH 1.82. Molim vas pisite neki savet. Dali neko ima pozitivna iskustva za uspesan ICSI za materijalom dobijenim TESE proHvala puno svima

  46. #246
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Podižem temu.

    Pišite ovdje svoje dijagnoze.
    Prema uputi u prvom postu.
    To je lijepa i korisna tema.

    Dijagnoze su korisne, kako bi nove korisnice/korisnici foruma možda pronašli svoj slučaj i tako znali tko od starijih korisnik/ca ima sličan problem i kome se obratiti za pomoć ili koji topic pratiti.


    Molim vas da ovdje više ne postavljate pitanja i ne raspravljate o pojedinačnim slučajevima. Zato imate druge postojeće teme ili si možete otvoriti zasebnu. Sada neću brisati ove prethodne rasprave jer nemam kud s njima, ali ubuduće brišem ili prebacujem na druge topice bez pitanja.

  47. #247

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    158

    Početno

    Evo da se i ovdje predstavim ...
    ja 34 god i neprohodni jajovodi
    mm jubilarnih 40 i sve b.o.

    2008 laparoskopija, propuhivanje - neuspjelo
    2012 ponovo laparoskopija - vađenje gore navedenih ...
    11/2012 prvi prirodni - nema jajne stanice
    01/2013 drugi prirodni - 3 jajne stanice
    3. dan vraćena jedna četverostanična ... sada čekanje

  48. #248
    theorema avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    88

    Početno

    ja 85', pcos, hiperprolaktinemija
    mm 75' astenoteratho
    5/2012 klomifen - 1 nezrela js
    2/2013 gonal/cetrotide - u tijeku

  49. #249

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    104

    Početno

    Pozdrav,
    i ja i muž dijabetičari ( ja 32, on 35 g ) koji pokušavaju već 6 godina od toga u braku 2. Njegova dijagnoza oligoasthenoteratozoospermia, ja ok osim bolesti štitnjače ( Hashimoto tireoiditis). Uglavnom za prvi IVF postupak predbilježeni u 3 mjesecu, krajem 2 moram ići po lijekove samo što su mi hormoni štitnjače malo podivljali pa sad to pokušavam riješiti!

  50. #250
    ivanais avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    57

    Početno

    Pozdrav svima!!!
    Čitam Vas već dugo ali evo da se i ja predstavim pošto napokon imamo nekakve konkretne dijagnoze

    Ja 88 - PCOS, anovul. c. (trenutno CIN1, entrometralni polip)
    MM 82 - oligoasthenospermija

    Evo u kućnoj radinosti već preko godine dana bez uspjeha, sada smo napokon poćeli rješavati korak po korak svaki problem te nas nakon uklanjanja mog polipa oćekuje odlazak u polikliniku VV.

    Zanima me ako mi neko može pomoći na kojoj temi se mogu pobliže upoznati sa svim postupcima s obzirom da moj ginekolog smatra da ništa osim IVF ne dolazi u obzir!

Stranica 5 od 9 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •