Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 171 od 171

Tema: Menstruacije-kolike?kakve?

  1. #151

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    25

    Početno

    Ok, hvala

  2. #152
    LittleBirdie avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    128

    Početno

    Mene muči jedna stvar, mensturuacije su mi redovne, uglavnom 31 dan ali se zna zalomiti dan, dva ranije. Sada mi je ciklus trajao nevjerovatnih 35 dana i primjetila sam da što mi je ciklus duži to boja mens. krvi bude tamnija, npr. sad mi je baš onako "tamna čokolada" a kad je ciklus bio 30 bila je svježa crvena boja. Od čega uopće zavisi boja mens. krvi?

  3. #153
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    To pojma nemam. Moja zadnja M. je bila upravo takva, čokoladni iscjedak u trajanju od dva dana (prvi put u životu, inače traje 5-6 dana i obilna je), no možda zbog stimulacije klomifenima mjesec prije. Upravo sam od ginića, ni on mi nije znao reći.

  4. #154
    LittleBirdie avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    128

    Početno

    A joj, kad ginić ne zna onda... :/
    Ma, u biti, moje menstruacije uvijek traju 7,8 dana, bez obzira na boju. Mislila sam da ima neke veze sa debljinom endometrija i samim vremenom ljuštenja, ali, ko će ga znati

  5. #155
    ZAUZETA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    588

    Početno

    M mi traje od 20. 12. i još danas imam spoting, već sam lagano luda. Nije upoće bila normalna u tom cijelom periodu (danas 14. dan) , samo nekakav sluzavi roza iscjedak bez sviježe krvi do pred par dana, sada malo krvi. Radila test - negativan. Imaju li promjene u ciklusu veze sa upalama, miomima, cistama?

  6. #156
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    obicno kad se proces ljustenja upravo dogadja, krv koja istjece je "svjeza" i zato crvenija, prirodnija, a kad je ona smeckasta znaci da se prije oljustilo pa je "oksidirala" i kao takva dosla na ulozak. krvarenje se dogodilio puno prije negoli je doslo na ulozazk, ak me kuzite o cemu pricam.

  7. #157
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,514

    Početno

    Citiraj ZAUZETA prvotno napisa
    M mi traje od 20. 12. i još danas imam spoting, već sam lagano luda. Nije upoće bila normalna u tom cijelom periodu (danas 14. dan) , samo nekakav sluzavi roza iscjedak bez sviježe krvi do pred par dana, sada malo krvi. Radila test - negativan. Imaju li promjene u ciklusu veze sa upalama, miomima, cistama?
    Ajde probaj još idući tjedan otići negdje na UZV, meni je nešto takvo nakon par mjeseca ispalo ipak trudnoća.
    Sretno

  8. #158
    MELANIE avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    135

    Početno

    Evo mene nakon 100 godina 8) Sitacija sljedeća..prestala dojiti malog na ljeto skroz..menga mi je opet trajala 2 dana..čak je i mužu bilo čudno..ono vidi se da je menga..ugrušci ...lagano krvarenje ali 2.dan navečer nestane..3 dan samo svjetlocrvena fleka na gaćicama :? ja ne kužim..kada god odem kod gina sve 5..zadnji puta kada sam bila bila sam ko na traci...nisam ni stigla pitati za vađanje hormona...sada više ne dojim pa neznam kako je moguće imat tako kratke cikluse i ako je to ok
    Ima li netko sličnih iskustava :/ 2 dana menge :/

  9. #159
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Meni nije neobično vidjeti 2 dana menge, a treći dan eventualno iscjedak, nikad mi menga nije trajala duže od 4 dana, a sad se eto skraćuje...i da, slažem se sa smeđom bojom menge-to su "ostarjeli" eritrociti.

  10. #160
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Mozda je negdje pisano ali ne mogu da nadjem... Od cega u stvari zavisi duzina menstruacije? Ovdje na forumu sve nesto turbo kratko, kod mene je godinama bila 9-1o dana (ciklus od 28), a sad je negdje 7-8 (a ciklus 26). Sta utice na to da traje tako dugo?

  11. #161

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Prema mojem zapazanju duzina trajanja menstruacije kao i njena jakost smanjuju se s godinama.

  12. #162
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Moja M dolazi kako je volja. Često za vikend. Doc kaže :"Tako treba kod mene biti." Odlično. Ja mu baš i nisam vjerovala, pa sam ga i promijenila. Obično su ciklusi od 27 pa sve dooooooooooooooo 45-46-47 uključujući i one dane izmedju (28,29,30.........).Traje jednu sedmicu. Prije sam joj se veselila, sad baš i ne. Koristim isključivo uloške one noćne jer uzivam u mekoći i toplini kad me onako krasno obujme od trtične kosti sve do pupka.

  13. #163
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa
    Prema mojem zapazanju duzina trajanja menstruacije kao i njena jakost smanjuju se s godinama.
    Slažem se (mislila sam da se to vidi iz mog nicka ), dokazano estradiolom koji neumitno curi prema donjoj granici, ali ja nikad ni nisam bila predstavnik obilnih krvarenja, al da, smanjuje se s godinama.

  14. #164
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Meni menzis uglavnom traje 3-5dan no međutim evo več mi traje 12dana, nije to neko jako krvarenje nego pomalo i neka tamnija krv. Dali netko ima sličnih iskustva. Dali se trebam zabrinuti ili se to zna desiti.

  15. #165
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Bila sam danas kod svoga ginekologa radi krvarenja i dao mi je cileste i duphaston za reguliranje. Moji hormoni su malo poludili.Doktor kaže da je možda od stresa ili tako nešto. Endometrij mi je tanak svega 2-3mm

  16. #166
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    Evo i mene nakon 100 godina...ima pitanje...ne znam jel da se brinem ili je to ipak pod normalom?
    Predzadnja M mi došla 5 dana prije. Uvijek sam imala redovite ( 28-29 dana)...prošlo regularno za nekih 5 dana...onda sam zaradila jaku prehladu s jakim kašljem koja je trajala tjedan dana ( i još uvijek traje, ali slabi)...od tog silnog kašlja i naprezanja primijetila sam ponekad iscjedak sa smeđkastim tragovima - ne svaki dan), a onda na 18 dan dobijem pravo krvarenje ( mislim da je to M jer imam i one bolove u stomaku)...zašto je tako uranila? Ima li to veze s ovim kašljanjem i prehladom? A počela sam piti i amoxil jer mi je doc tako prepisala za ovaj kašalj uzrokovan cijeđenjem sinusa...

  17. #167
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se (mislila sam da se to vidi iz mog nicka ), dokazano estradiolom koji neumitno curi prema donjoj granici, ali ja nikad ni nisam bila predstavnik obilnih krvarenja, al da, smanjuje se s godinama.
    Ja sam 43 i moram ovo demantirati ( iz mog iskustva).

  18. #168
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    pisala sam u 11mj. sad pisem opet...menga mi je jos kraca..nego tada...2 dana i to je to....dr. i dalje kazu da je to ok.....pokusavam ostat trudna ali nece.....

  19. #169
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Podizem temu s jednim pitanjem:

    Sta racunate zadnjim danom M? Kada ne bude ama bas nicega, nikakvih tragova ni u kojoj boji ili kad nema svjeze krvi ili kad nema ni smedje, stare krvi? Ja ovo prvo, ali eto, zanima me opce misljenje... Ili misljenje ljekara...

  20. #170
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Ja kad me neko pita koliko mi traje M, kazem 7 dana. Medjutim sad se i ja dvoumim jer mi ta tri poslednja dana ide jako, jako malo i to je uglevnom smedje. Tako da ako bi racunala po nekom drugom kriterijumu to je 4 dana. Prvi dan je uvek nesto malo, drugi je takav da molim Boga da je vikend i da ne moram na posao jer je uzas jedan koliko obilna zna biti, treci onako normalno, a onda se tako razvlaci do 7-og dana cisto da moram nositi ulozak.

  21. #171
    CUUuu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    103

    Početno

    Kod mene prva dva dana obilno, jedan dan lagano i još 2 dana povlačenja - može i dnevni uložak... Kad sam tek dobila (sa 12 godina - trajala mi je po 14 dana jako obilno, a imala sam otprilike jednom godišnje), danas su mi ciklusi od 30 do 45 dana...

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •