Citiraj IvanaH prvotno napisa
Sama sam u svemu tome jer sam razvedena i svi od mene očekuju da dijete i u školi i doma uputim na pravi put. Kako? Trebam pomoć, savjete...bilo što.Hvala
draga ivana,

meni se čini da problem nije u zadaći (ili da je to najmanji problem od svih koje imaš).

nije strašno biti sam. ali ti nisi sama. imaš svoju kćer . vas dvije imate divnu mogućnost da izgradite ljubav i prijateljstvo. ta mogućnost je neprocjenjiva, ali ti je na dohvat ruke.

tko su ti "svi" koji od tebe nešto očekuju??? s kojim pravom??? imam osjećaj da ti njihova očekivanja prema tebi projiciraš na tvoja očekivanja prema tvom djetetu.

tvoje dijete ti samo pokazuje da tvoje ponašanje nije dosljedno. u jednom trenutku si stroga, u drugom "puna razumijevanja". e, vidiš - nisi . i nju tvoje ponašanje zbunjuje. :/

zamoli ju da sama napravi zadaće, a zajedno ih kontrolirajte. izbaci strogoću, ma kako ti to izgledalo nemoguće . ako svaki dan doista budeš puna razumijevanja - i ona će to prihvatiti.

brzopletost, hmmm moja ima skoro 13 godina, i skoro sa svakog testa dođe s komentarom: napravila sam glupu grešku :?

i djeca su ljudi. nešto manji od nas po visini i težini, ali s pravom na greške . nemaju sva djeca 5.0 . zato i postoje druge ocjene. nagradi ju za svaku peticu, pokaži joj da si ponosna na nju. ne kažnjavaj i ne viči za četvorke - jer će ti se dogoditi da će početi tajiti ocjene. a to sigurno ne bi htjela. povjerenje se dugo gradi, a lako ruši. ona mora znati da vjeruješ u nju.

ja se raspisala