Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Voćne salate

  1. #1
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno Voćne salate

    Ajde nabacite par recepata za voćne salete. Koje su vam omiljene?
    Trebam za rođendan od malog. Prošle godine smo poslužili od voća lubenice i dinje narezane na kriške (i bile su pu pogodak), a ove godine razmišljam o salati.
    Radi se o kraju 6 mjeseca, dakle ima dovoljno vrsta voća.

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,298

    Početno

    Nemam recept, morala bih pitati svog mlađeg sina. On je majstor za to... Doduše, kod nas češće rastu zimske voćne salate (banane, agrumi, cvebe)

    Trik koji je donio iz vrtića, gdje su se redovno bavili time: Zasladiti žlicom meda rastopljenom u malo (tople) vode i limunovog soka, da voće ne potamni



    Ideja za one koji vole dinju - izrezati je ovako: http://www.coolinarika.com/clanak/vocna-salata-u-dinji

  3. #3
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Jagode, svježi ananas i banane. Meni odlična kombinacija (poslužili za 1. rođ.)
    Da ne potamni voće, može pomoći i staviti žlicu dvije tučenog slatkog vrhnja i promiješaš. Voće pusti sok i bude stvarno mljac.

  4. #4
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    peterlin ovo sa medmo mi se svidja ja ne pravim salate jer sam lijena sjeckati a i kad mi se da onda mi je zao voce "pokvariti" secerom ali ovo mi je bas fora za djecije zabave. limun cemo morati preskociti ali valjda bude dobro i bez

  5. #5
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ja sam ustvari zamislila bez šećera, med ne rabimo, pa bi salata bila kao "prilog" sladoledu.

  6. #6
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Mi smo baš tako i poslužili.... samo sam ja dosta rano počela sjeckati pa sam stavila 2 žlice vrhnja na veeliku zdjelu voća da ne potamni - kad voće pusti sok, izgleda kao neki umak. Nisam dodavala šećer jer je stvarno nepotrebno.

  7. #7
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam ustvari zamislila bez šećera, med ne rabimo, pa bi salata bila kao "prilog" sladoledu.

    jos bolja ideja klinci ce pasti u nesivjest od srece (makar moja bi) zbog sladoleda a pojest ce i voce.
    Anemona , sreca da nemam sladoleda kuci ( a nemam ni sastojke za napraviti domaci ) sad bih ovako lijena isla sjeckati

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •