Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Coombsov test

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb-Split
    Postovi
    31

    Početno Coombsov test

    Drage moje...ispričavam se ako odgovor na ovo pitanje vec negdje postoji, ali ja ga nisam uspjela naci. Inace sam iz Zagreba, i prije 3 tjedna sam doselila u Split. Vec sam dobro zagazila u 6 mj. trudnoce i kako sam rh - majka trebala bi ponoviti Coombsov test. Da li netko zna gdje se to u Stmoze obaviti, da li se moze platiti i kolika je cijena...
    Hvala vam

  2. #2
    Hera avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vž županija
    Postovi
    509

    Početno

    Ukucaj u pretražnik (da traži sve riječi), iskočit će ti par topića gdje se to spominje, pa možda onda da pitaš direktno cure koje su to radile, one će ti bolje reći.

    Ja nažalost ne mogu baš pomoći.... :/

  3. #3
    Jyoti

    Početno

    Ja sam radila Coombsov test svaka 2 mjeseca u općoj bolnici na transfuziji, naravno besplatno. Izvade ti krv i za tjedan dana dodjes po rezultate. Sad sam u 33.tjednu pa vise ne moram.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno Re: Coombsov test

    [quote=" Coombsov test. Da li netko zna gdje se to u Stmoze obaviti, da li se moze platiti i kolika je cijena...[/quote]

    bok!
    to rade iskljucivo u "vojnoj bolnici". drugi kat. vade krv do 10h, iduci dan rezultati. moras imati uputnicu od ginekologa. ja sam to radila 3 puta (prvi put s krvnom grupom, pa 28. tjedan trudnoce, pa opet u 34. tjednu. i naravno, kontrola 6 mj. nakon poroda).
    i cini mi se da ne mozes privatno...
    mislim da je to sve

  5. #5
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Citiraj Jyoti prvotno napisa
    Ja sam radila Coombsov test svaka 2 mjeseca u općoj bolnici na transfuziji, naravno besplatno. Izvade ti krv i za tjedan dana dodjes po rezultate. Sad sam u 33.tjednu pa vise ne moram.
    Zašto si radila svaka 2 mj? Jesi li imala problema sa tim? Ja sam 0- a MM A+ i radila sam na početku i u 6. mj. trudnoće.

  6. #6
    Jyoti

    Početno

    I ja sam 0-, a MM A+. Nije bilo nikakvih problema, ali su mi rekli da moram ici na kontrole svaka dva mjeseca. I svaki put je sve bilo ok.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb-Split
    Postovi
    31

    Početno

    Hvala vam puno...evo do danas sam uspjela saznati da to rde u bolnci na Križinama...je li to vjna bolnica. Sestra mi je digla uputnicu kod ginekologa u Zagrebu pa mi je danas šalje i nadam se da ce me s njom primiti. Inace ovdje u Splitu trudnoću kontroliram kod doktora Šparca u poliklinici Cito i prezadovoljna sam., a onda kad odem ze mjesec dana u Zagreb cu opet kod onog svog konja...koji me samo svaki put isprepada.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj leptirić Roko prvotno napisa
    da to rde u bolnci na Križinama...je li to vjna bolnica.
    je, to je ta.
    Inace, i ja sam kod dr Sparca. Isto sam prezadovoljna. taman mi je danas pregled...

  9. #9
    Djenka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    311

    Početno

    Ja sam bila na početku, u 6 mjesecu i u 8 mjesecu trudnoće, a također O-, muž A+

    Zašto si radila svaka 2 mj? Jesi li imala problema sa tim? Ja sam 0- a MM A+ i radila sam na početku i u 6. mj. trudnoće.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb-Split
    Postovi
    31

    Početno

    Danas mi stize uputnica iz Zagreba , pa cu sutra na Coombsov test. Super ako su nalazi tako brzo gotovi jer sam iduci tjedan narucena kod dr. Šparca. Inace kod svog socijalnog ginekologa u Zagrebu ultrazvuk placam 200 kn i to onaj najobicniji ili mogu sa uputnicom cekati mjesec dana u bolnici, a kod Sparca sam ultrazvuk, pregled,i analizu urina platila 300 kn i jos ga mogu nazvati kad me god nesto brine.. i on mi lijepo odgovori. Stvarno je odlican.
    Drzim fige sbuczkow da danas na pregledu bude sve ok... Kad trebas roditi?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    [quote="leptirić Roko"
    Drzim fige sbuczkow da danas na pregledu bude sve ok... Kad trebas roditi?[/quote]

    1.2. je termin. hm...bila sam jucer i rekla sam mu da imam dojam da mi nesto tamo dole lagano curi zadnjih par dana. rekao je da sve izgleda ok i da je samo malo pojacan iscjedak, osim sto je mali jos okrenut na zadak (grrrr, ne zelim radjati na carski...). A danas kad sam se probudila imala sam opet vodenu fleku na gacicama, pa ne znam da'l to curi plodna voda ili?...nije to nista puno, ali vise nego obican iscjedak. :? Netko zna?

  12. #12
    Djenka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    311

    Početno

    Imaš za kupiti u ljekarnama uložak indikator plodne vode. Navodno u Splitu, ima u svakoj ljekarni, u Zg ih je teže naći. Kupi samo jedan jer je oko 60 kn. Ja prije dva tjedna sumnjala u isto pa dva dana ležala na promatranju u bolnici jer nisam našla za kupiti taj indikator. Bila lažna uzbuna - pojačani iscjedak i popuštanje mjehura.

  13. #13
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Pred kraj trudnoće je normalan takav pojačani vodenasti iscjedak. Ne brini i sretno!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    cure, puno vam hvala!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb-Split
    Postovi
    31

    Početno

    Hvala vam puno.....obavila sam testiranje, sve je ok....stvarno ste mi puno pomogle....

  16. #16
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Cure dižem temu jer me malo zabrinjava moj nalaz.
    Ja sam A+ i mm je A+ krvna grupa.

    Nalaz krvi govori :

    Indirektni Coombsov test: Negativan
    Napomena: Prisutna hladna protutijela u niskom titru koja reagiraju na +4C (jačina aglurinacije 1+ - score 2)
    MOLIMO KONTROLU I. COOMBSOVOG TESTA ZA 1 MJESEC.

    Došao je vikend i moja gin radi tek u Ponedjeljak pa me zanima da li neka od vas ima iskustva sa sličnim nalazom. Ne kužim zašto moram opet radi testiranje ako smo i mm i ja RH+??? Dali je ovo nešto opasno?

    Ps: trudnoća je blizanačka.

  17. #17
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    Roza, pokušaj se za sada ne zabrinjavati. Takav nalaz može biti i od nečeg što se događalo prije trudnoće (jesi primila kad transfuziju?), teoretski od nečeg što nije vezano uz trudnoću, ili ako ti i muž imate neke bjelančevine koje se ne slažu unatoč istoj krvnoj grupi.

    Detalje će ti pokazati kontrola i eventualni daljnji testovi.


    PS. Da je nešto stvarno upitno, vjerojatno bi preporučili odmah detaljniju obradu uz ispunjavanje upitnika. Tako je bilo sa Doroteom24 prije par mjeseci, išla je na detaljne testove i bilo je sve ok.

  18. #18
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Moze da bude i lazno pozitivan test. Kad sam bila u porodilistu nakon sto se Izi rodio sa mnom u sobi je bila rh negativna mama koja ima rh + supruga, pa su digli frku jer je beba imala pozitivan test na nedefinisana antitela. Test su ponovili i bio je negativan, a posle sam cula laborantkinju kako objasnjava pedijatru kako im se s nekom vrstom epruveta cesto desava da imaju lazno pozitivne rezultate. Pedijatar je potvrdio predpostavku.
    Inace svim bebama (bar kod nas) po rodjenju rade Coombsov test.

  19. #19
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Cure hvala na odgovorima

    Ja sam zvala transfuziju i pričala sa dežurnom doktoricom, koja je i radila moj nalaz. Rekla mi je da se ništa ne brinem, jer ta napomena ne znaći ništa loše po mene ili bebe, nego je najvjerovatnije da sam u vrijeme vađenja krvi imala laganu prehladu ili slično. Zbog toga me traže ponovni uzorak...bila je jako draga i strpljiva sve mi je objasnila i rekla da se ništa ne sekiram. Phew! Sad mi je puno lakše

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •