hm, ja bi ti mogla napisat cijelu epopeju, al ukratko. udala se i otšla živjet u pulu, inače sam iz crikvenice...prvu trudnoću vodila kod "svog" dr. iz ri, htjela tamo i rodit i uopce nije bilo govora o pu. porod bio ok, uz standard proceduru-drip, bušenje vodenjaka, ogromna epi. u mojoj glavi tada - to je bilo super. :/

drugi put-opet nije bilo govora o pu (neznam otkud tolika averzija, a mogu reć ničim izazvana, osim možda pokojom lošom pričom od poznanice il s foruma)..stigla u rodilište u 16:05, rodila u 17:03; da sam kretala iz pule, nebi stigla. i u tih manje od sat vremena, htjeli su mi uvalit drip i bušit vodenjak, iako sam u rađaonu ušla u 16:45-9cm otvorena. babica bila divna, nisam rezana...
šta sam ti s ovim htjela reć - u ri je dobro ić ako znaš šta želiš, toga se držiš i nedaš se; onda će ispoštovat tvoje želje, ako ne-naić ćeš na standard proceduru-drip, bušenje vodenjaka, epi...
o 5.katu tog rodilišta ne želim ni mislit-još me trauma drži.

pred manje od mjesec-frendica rodila u puli-identično kao ja, pred tri u rijeci, super, bez rezanja, bez nepotrebnih intervencija-oduševljena.

što se tiče pregleda u ri na poliklinici, treba ti uputnica; kad koji dr. radi, neznaju ni oni, dobivaju raspored za tjedan dana unaprijed; možeš nazvat i raspitat se. najbolje ti je doć od 10 do podne.

nadam se da sam bila razumljiva, tipkam jednom rukom, a drugom držim maloga