Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Koji tekući puder ??

  1. #1
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno Koji tekući puder ??

    Koji tekući puder izabrati.... ovako imam izrazito suhu i osjetljivu kožu, sklonu ponegdje crvenilu. probala sam doslovno sve i svašta od Max Factora, loreala,deborah ,pupa, ysl, dala doslovce malo bogatstvo na kojekakve bočiće koje na kraju završe u smeću. Kada ga nanesem ili me počne užasno svrbiti ili mi nakon par sati (3-4 sata) vjerovatno dok se i krema upije puder pretvori u male grozne ružne lišaje.
    Danas sam kupila maybelline affinitone mineral -za osjetljivu kožu , nanijela doslovno malu mrljicu i toliko me peče,svrbi iako sam puno preporuka dobila za taj puder -i da je baš super za osjetljivu kožu! Definitivo ide na prodaju na burzu(samo sam malu točkicu istisnula).

    Molim nekoga tko ima slične probleme da mi se javi ,sutra bi otišla do ljekarne da vidim njihove pudere, ali što izabrati a da mi to nebude bačen novac. pomoććć.

  2. #2
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Traži testere.

    Nažalost, savjet nemam. I moja je koža suha i razmjerno osjetljiva, ali očigleno ni približno kao tvoja.

  3. #3
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Moja koža je ista takva i nakon niza potraga sam konačno našla: Vichy Flexilift Teint cca 150 kn i dugo traje. Mojoj osjetljivoj koži je pravi lijek Koristim ga već godinama...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Avene - pitaj u ljekarni za tester, iako meni malo previše prekriva

  5. #5
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    nije bitno kakav puder imaš, bitna ti je podloga. Tak je meni bar objasnila teta u dućanu.
    Ispod pudera stavi dobru hidratantnu kremu da se upije,
    onda staviit nešto što se zove primer (čini mi se) i tek na to puder.
    Moja kuma ima užasno osjetljivo lice i otkako stavlja kremu, primer pa puder kaže da se preporodila.
    Prije je imala isključivo one skupe pudere a sad stavlja običnu bebe toniranu kremu.

  6. #6
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Probaj BB kreme (laganije od pudera a opet pokrivaju), i to prvo tester.
    Jedino ti testeri su samo kao tubice u dućanu (večina) ali i to je nešto, ili ako je promocija pa nažicaš hostese.
    A puderi, ja uvijek prvo tražim tester.
    Obično su ti najbolje opskrbljene ljekarne u šoping centrima.
    A i ona ljkarna na početku Jurišićeve ima dobar izbor testera.
    Sada vidim da nisi iz Zagreba, ali valjda i kod vas ima koji šoping centar sa ljekarnom.
    Možeš pitati i na FB stranici kozmetičke kuće koja te zanima za puder, kako doći do testera.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 13.03.2013. at 08:12

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Vichy pure za normalnu/miješanu kožu. Probala i neke druge i uvijek ipak se ovome vraćam.

  8. #8
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Odi do Millera u CC1
    Tamo će ti profesionalke isprobati na tebi nekoliko pudera i uputiti te točno na ono što trebaš. Tamo uvijek imaju 3-4 cure koje se time bave.

    ja nažalost nema šanse da koristim ove jeftinije pudere
    Ili Chanel, Helena Rubenstein, Lancome... Samo tada mi je koža zadovoljna a i boja lica prirodna

  9. #9
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    ja bi ti isto savjetovala da se prvo pobrines za kožu/podlogu, treba ti dobra krema

  10. #10
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj mala-vila prvotno napisa Vidi poruku
    ja bi ti isto savjetovala da se prvo pobrines za kožu/podlogu, treba ti dobra krema
    Istina. Ali ti treba i dobar puder. Chanel, Estee L., Dior. Skupo, ali vrijedi.

  11. #11
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Imam sličnu kožu tvojoj, koliko vidim iz tvog opisa.

    Puno mi je pomogla krema iz ljekarne, netko bi reko jeftinjak za 30 kn, na bazi badema (pitaj u ljekarni, to oni smučkaju sami i mislim da svaka ljekarna ima svoje recepte).

    A od pudera sam isto svašta iskušavala i jedini dobri su mi Estee Lauder (bilo koji, ali sam najdulje ostala na Double Weat Light) i Clinique. Zaboravi da će ti 'savjetnici' pomoći u bilo kojoj trgovini jer oni svi dobivaju provizije od prodanoga i ako naletiš na nekoga tko je zadužen za npr. clinique, vući će te samo na to... a to nije ono što želiš, ti trebaš objektivan savjet.

    Štogod kupuješ, nemoj bez testera jer ćeš možda samo baciti novac.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vukovarsko-srijemska županija
    Postovi
    46

    Početno

    Od Avene imaš i kremu u boji i to lagane teksture, meni je odlična! Vrijedi svake kune
    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    Avene - pitaj u ljekarni za tester, iako meni malo previše prekriva

  13. #13
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    Hvala na savjetima,jutros sam bila u tri ljekarne i nemaju testere (pretpostavljam da podjele među sobom ,pa možda čak i obitelji). Nema veze češće ću pitati pa možda naletim na koji....
    Uglavnom jedna m.ph. mi je preporučila mlijeko za tijelo od balee iz dm, negdje oko 18 kn. koje jako hidrira kožu i da je odlično za tipove kože kao što je moja. Kupila jutros i stalno se trackam ( dosta je masno) i odlično mi je za sada ,probat ću ga stavit i kao podlogu ispod pudera jer mi odgovara pa čisto da vidim kako se ponaša.
    I za avene mi je rakla da ga dosta hvale ,pa kad dobijem tester probat ću...

  14. #14
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj genius prvotno napisa Vidi poruku
    I za avene mi je rakla da ga dosta hvale ,pa kad dobijem tester probat ću...
    Pošalji im mail da ne možeš nabaviti testere, možda ti pošalju:
    http://www.oktal-pharma.hr/hr/zastupstva/zastupstvo/12/

  15. #15
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Imam kozu kao ti,amo rec da je to kao blaga kuperoza,meni samo na T zoni....
    Savrseno mi odgovara linija Roseliane od Uriage-a (bas za kozu sklonu crvenilu),koristim njihovo mlijeko za ciscenje,kremu te fluid.
    Krema je hranjiva ali ne i masna,odlicno se upije bez osjecaja tezine na licu. (dok im je Tolederm malo "jaca",mozda bas ono za burovitu zimu)
    Fluid je bas za prikrivanje crvenila jer sadrzi neke zelenkaste tockice koje ga neutraliziraju.

    Meni je svaki tekuci bio preagresivan za lice,pa i ovi skupi razvikani...em nisu dovoljno "lagani" za suhu kozu...
    Fluid dakle nanosim samo na podrucje oko nosa,odlicno prikriva i ne isusiva!

  16. #16
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    Imam kozu kao ti,amo rec da je to kao blaga kuperoza,meni samo na T zoni....
    Savrseno mi odgovara linija Roseliane od Uriage-a (bas za kozu sklonu crvenilu),koristim njihovo mlijeko za ciscenje,kremu te fluid.
    Krema je hranjiva ali ne i masna,odlicno se upije bez osjecaja tezine na licu. (dok im je Tolederm malo "jaca",mozda bas ono za burovitu zimu)
    Fluid je bas za prikrivanje crvenila jer sadrzi neke zelenkaste tockice koje ga neutraliziraju.

    Meni je svaki tekuci bio preagresivan za lice,pa i ovi skupi razvikani...em nisu dovoljno "lagani" za suhu kozu...
    Fluid dakle nanosim samo na podrucje oko nosa,odlicno prikriva i ne isusiva!
    Jesi ovo mislila pod fluid (iako ovdje piše krema)?

  17. #17
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    da,to ti je to...i mene je zbunilo sto prevode kao kremu ali to je u biti fluide de teint (nesto kao tekuci puder samo puno laganije) koji se nanosi preko kreme! dokaz koliko je lagano i blago je sto ga bez problema mos nanjet samo na zone crvenila a da se ne vide prelazi....

  18. #18
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Clinique

  19. #19
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    Da li je netko probao kozmetiku francusku Yves roches konkretno pudere i kako ste bili zadovoljni??

  20. #20
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    za osjetljivu kozu prekomercijalno....sto ti znaci sto ce netko reci da je njemu OK a ti se osipas i reagiras na skoro sve?
    drzi se brandova specijaliziranih za njegu osjetljive koze koji samo to i proizvode - Avene,Vichy,Uriage,La Roche Posay.....

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vukovarsko-srijemska županija
    Postovi
    46

    Početno

    Od Avena isto imaš fluid, njega koristim ljeti jer ga niti je osjetiš

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •