Stranica 5 od 41 PrviPrvi ... 3456715 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 2042

Tema: Varaždin 5. dio

  1. #201

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    Citiraj Elinor prvotno napisa
    Da li netko zna je li zloglasna doktorica D. otišla u penziju?
    pa kaj ima tamo i zloglasnih???
    a ja mislila da su svi !!! :/

  2. #202
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

  3. #203
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Citiraj daisy may prvotno napisa
    Citiraj Elinor prvotno napisa
    Da li netko zna je li zloglasna doktorica D. otišla u penziju?
    pa kaj ima tamo i zloglasnih???
    a ja mislila da su svi !!! :/
    Odgovor na gornje pitanje (bez da ulazimo u to tko je zloglasan, a tko nije) - nije! Bar tako zaključujem jer sam ju vidjela i ma ambulantu ponedjeljkom.

  4. #204

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Dr.D.nije u mirovini.
    Evo,nekoliko riječi ohrabrenja za sve mame koje se spemaju u Vž.
    Meni je dr.D.bila na porodu i moram reći da sam bila super zadovoljna i ugodno iznenađena.Rodila sam u njezinoj smjeni-prirodan porod na stolčiću!
    Hvala predivnoj primalji Kseniji!

  5. #205
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Vjerujem da ima i dobrih iskustava s njom, ali moj je problem što je još moja mama imala stravično iskustvo s njom prije puno godina, tako da se ježim od same pomisli na nju. Ali nadam se da će mi biti baš svejedno tko je tamo tih pola sata koje namjeravam provesti u rodilištu!

  6. #206
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Citiraj Elinor prvotno napisa
    Vjerujem da ima i dobrih iskustava s njom, ali moj je problem što je još moja mama imala stravično iskustvo s njom prije puno godina, tako da se ježim od same pomisli na nju. Ali nadam se da će mi biti baš svejedno tko je tamo tih pola sata koje namjeravam provesti u rodilištu!
    Ma potpuno razumljiv strah, još ako tiseže do tvoje majke...ajme!

    Inače, ako ideš na preglede tamo, kod sestrinog stola je zalijepljen raspored tko je kada dežuran taj mjesec pa ja svako malo škiljcnem kada dođem da znam tko će me otprilike dočekati. Malo me to čini sigurnijom.
    No kako mi nikako da krenemo, već sam odustala od pamćenja imena i datuma.

  7. #207
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Citiraj the enchantress prvotno napisa
    Inače, ako ideš na preglede tamo, kod sestrinog stola je zalijepljen raspored tko je kada dežuran taj mjesec pa ja svako malo škiljcnem kada dođem da znam tko će me otprilike dočekati. Malo me to čini sigurnijom.
    No kako mi nikako da krenemo, već sam odustala od pamćenja imena i datuma.
    Uh, pa tek sad sam vidjela tvoj ticker!!! :shock: ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da krene i da bude brzo i prekrasno!
    Ja ću u bolnicu na preglede tek na kraju. Sad sam kod ginića u Varaždinu i ni sama ne znam do kad se ide kod njega na preglede jer sam sa prvim preselila u Rijeku par tjedana prije poroda, pa sam se tamo nastavila kontrolirati.
    Nastojim se povoditi za svojim instinktima, a čim sam zatrudnila nekako mi se javila ideja o Vž rodilištu, tako da vjerujem da će biti sve ok. Ali ne mogu si pomoći pa već sada visim na ovom topicu.
    Nadam se tvojoj skoroj lijepoj pričici!

  8. #208
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Elinor, na tečaju nam je primalja Erika čini mi se rekla da dođemo u 39.tjednu, i sve ti kaže koje uputnice da doneseš. Mi smo krenuli u 38. kao da se ne dogodi da rodim ranije . (Sada se zaista možemo samo smijati na to. Hvala na vibricama, mislim da nam sada već trebaju!)

    Bdw, sretala sam neke cure iz Samobora, Koprivnice i Zg koje su počele dolaziti čak u 35/6. tjednu da se malo upoznaju s bolnicom, situacijom, doktorom i sl.

  9. #209
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Nije, doktorica D. i dalje radi. Ali uvijek je dežurno nekoliko doktora tako da ju uvijek možeš izbjeći

  10. #210
    KATALENIĆ avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Gornja Rijeka
    Postovi
    309

    Početno

    Imam jedno pitanje...da ne otvaram novu temu. Šogi je u Zg-u kod privatnog ginića i planirala je roditi u Zg-u.,ali se predomislila i htjela bi u Vž-u. Sad nas zanima da li može roditi u Vž-u makar nije ni jednom bila na pregledu u Vž-u? I ona i muž idu na trudnički tečaj u Zagreb...da li će moći bit s njom na porodu ako bude rodila u Vž-u? Molim pomoć. Thanks.

  11. #211

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Citiraj KATALENIĆ prvotno napisa
    Imam jedno pitanje...da ne otvaram novu temu. Šogi je u Zg-u kod privatnog ginića i planirala je roditi u Zg-u.,ali se predomislila i htjela bi u Vž-u. Sad nas zanima da li može roditi u Vž-u makar nije ni jednom bila na pregledu u Vž-u? I ona i muž idu na trudnički tečaj u Zagreb...da li će moći bit s njom na porodu ako bude rodila u Vž-u? Molim pomoć. Thanks.
    Može roditi u Vž,kad dođe na prijem neće je nitko vraćati u Zg.. .Nama su na tečaju rekli da je njihov tečaj obavezan da bi tata bio na porodu.Prije 9 mj.nisu provjeravali prisustvo na sva 4 predavanja pa se moglo platiti i doći eventualno na jedno i dobiti potvrdu,neznam dal se to još može.

  12. #212

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    384

    Početno

    Ja nisam bila ni na jednom pregledu, i nije bilo nikakvih problema! Kad sam došla vrlo su me ljubazno primili, nije bilo nikakvih pitanja tipa "pa zašto niste kod nas bili ni na jednoj kontroli?".

    Što se tečaja tiče, uplatili smo tih 300 kn, bili samo jedan utorak i molili da nam daju potvrdu. Erika je malo kolutala očima, ali dala nam je.

  13. #213

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    131

    Početno

    haj curke
    rodila u vž rodilištu i evo par komentara:
    Vjerovali ili ne, u rađaonici je jedna od sestara pušila. ne pred nama, jasno, nego bi se povukla u sobu ili wc ili gdje već i kad bi se vratila, smrdila bi joj zelena bolnička oprava kao da se spustila u lokalnu birtiju - želudac mi se dizao kad bi se približila. neshvatljivo i nedopustivo, poslat ću mail i sestri Eriki kad stignem.
    Sam odnos sestara i doktora na porodu (duuugačak porod) je inače bio odličan, vrlo ljubazni, neposredni i topli - ono što je najbitnije, ostave te na miru da budeš sa mužem tako da sam stvarno minimalno osjetila bolnički tretman. ono što mi je loše je to da inzistiraju na ctg-u tako da si praktički vezana uz aparat, do metar oko kreveta. inače, same pohvale.
    druga opaska se odnosi na pedijatricu koja radi na neonatalnom odjelu, ne znam joj ime ali sam ostala zgrožena količinom uvreda kojih mi je uputila kada sam rekla da odbijam cijepljenje.
    Njezin komentar nije bio glas struke, objektivan tipa Jeste li svjesni rizika, razmislite itd nego je rekla da roditelje kao što sam ja treba zatvarati policija, da ja svjesno činim zlo ne samo svom djetetu nego cijelom čovječanstvu, da nemam pojma o čem pričam i što radim, i da očigledno treba konačno poduzeti mjere da se suzbije TAKVO razmišljanje jer dok je RODA bit će toga sve više. na moj komentar da mi je starije dijete dobilo atopični dermatitis kao posljedicu DiTePer cjepiva je živčano odmahnula rukom i rekla ''Ah, to je valjda bila loša pošiljka...'' i tako je nastavila u svom ritmu vrijeđat i pljuvat i pozivat se na prijave Hzzo-u i kako se nada da će ova pravna država konačno ovakvima kao što sam ja stati na kraj. a onda je dobacila da je stažirala u Americi i znam li ja da tamo ne postoje necijepljena djeca našto sam ja rekla samo ''Da, izrazito zdrava nacija''. na izlazu je još rekla da je zbog mog djeteta i moje neodgovornosti Ovo Ovdje dijete direktno ugroženo (pokazujući na drugo dijete u sobi) našto sam se ugrizla za jezik a da ne zapitam ''kak, ak je cijepljeno?''
    Sva sreća da je curka u sobi bila normalna pa se i sama zgrozila nastupom i govorom dotične.
    Još u par navrata je nasitno provocirala kad bi došla, zaskočila mi muža na hodniku za potpis i sl.
    Jadno, otužno i neobrazovano. Može imati sve diplome ovog svijeta ali uz takav jadan i ružan nastup...
    eto, toliko da curke koje odgađaju cijepljenje znaju s čim mogu računati u varaždinskom rodilištu (isto je doživjela moja prijateljica mjesc dana prije)

  14. #214

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Elinor prvotno napisa
    Da li netko zna je li zloglasna doktorica D. otišla u penziju?
    Nije, i ne bude tako skoro. Ona ima još bar 5 godina do penzije :/ .

  15. #215
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Citiraj Elinor prvotno napisa
    Da li netko zna je li zloglasna doktorica D. otišla u penziju?
    Nije, i ne bude tako skoro. Ona ima još bar 5 godina do penzije :/ .
    ako ne i više....

  16. #216
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Nije, i ne bude tako skoro. Ona ima još bar 5 godina do penzije :/ .
    Je, tak dugo baš nemrem biti trudna!

  17. #217

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ako baš dođeš roditi u neku koma smjenu, uvijek se možeš predomisliti i otići u Čakovec. Nije daleko, a barem ne znaš kakvi te liječnici tamo čekaju - imaš 50% šanse da dobro prođeš.

  18. #218

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Ako baš dođeš roditi u neku koma smjenu, uvijek se možeš predomisliti i otići u Čakovec. Nije daleko, a barem ne znaš kakvi te liječnici tamo čekaju - imaš 50% šanse da dobro prođeš.
    i više od 50....

  19. #219
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Ja i živim u Čakovcu, al tamo ne rađam. Previše rodbine zaposleno u bolnici. Nije mi to cool. :/

  20. #220
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Eto, i ja sam konačno rodila! nažalost, pristali smo na indukciju, po njima u 43 tjednu. Duuuga je to priča kako i zašto, no svjesno smo to učinili, znali smo što nas čeka i još smo dobro prošli.

    Sve pohvale dr. Jukiću koji je vodio trudnoću od 38. tjedna i poštivao naše želje. Nemamo dovoljno riječi hvale za njega.
    Nažalost, on nije bio dežuran kada sam rađala našu malu vilu.

    Naravno, sve pohvale dragoj primalji Eriki koja nas je bodrila i bila dostupna tjednima ranije odgovarala na sva pitanja, strpljivo slušala sve naše nedoumice i na koncu nam pomogla da ipak ne uđemo u potpunu kaskadu intervencija.

    Hvala i primaljama Viktoriji, Mariji i još jednoj (kojoj se nažalost ne mogu sjetiti imena, a jako mi je pomogla u samome izgonu) jer sam prošla bez epiziotomije, nalijeganja na trbuh i sl. i rodila naše zlato na boku.

    (i jedno veliko hvala Mammi Juaniti, našoj nesuđenoj douli na svesrdnoj pomoći, savjetima i strpljenju)

  21. #221
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Citiraj ivala prvotno napisa
    druga opaska se odnosi na pedijatricu koja radi na neonatalnom odjelu, ne znam joj ime ali sam ostala zgrožena količinom uvreda kojih mi je uputila kada sam rekla da odbijam cijepljenje.
    Njezin komentar nije bio glas struke, objektivan tipa Jeste li svjesni rizika, razmislite itd nego je rekla da roditelje kao što sam ja treba zatvarati policija, da ja svjesno činim zlo ne samo svom djetetu nego cijelom čovječanstvu, da nemam pojma o čem pričam i što radim
    eto, toliko da curke koje odgađaju cijepljenje znaju s čim mogu računati u varaždinskom rodilištu (isto je doživjela moja prijateljica mjesc dana prije)
    uvelike potpisujem! i mene je tako oprala!

  22. #222
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Citiraj the enchantress prvotno napisa
    Eto, i ja sam konačno rodila!
    Čestitam! :D
    Šteta za indukciju, al eto, nekad se stvari tako poslože.
    Drago mi je što si imala tako dobru ekipu uz sebe.

  23. #223
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Da li je netko u VŽ tražio da se dijete povija u platnene?

  24. #224
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    u Varaždinu ti sama povijaš dijete ako želiš, pa možeš povijati u što god hoćeš - to je tvoja stvar

  25. #225
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    u Varaždinu ti sama povijaš dijete ako želiš, pa možeš povijati u što god hoćeš - to je tvoja stvar
    Nemrem bilivit! :shock:

  26. #226
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    pa to je poanta 24satnog rooming in-a.
    margitu sam ja i kupala, i prala, i previjala u nasoj sobi u rodilistu

  27. #227
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Ne znaju nažalost u svim rodilištima poantu 24satnog roaming in-a. U Rijeci (ja doduše nisam ni pitala jer sam bila zbunj nakon prvog poroda ) nitko nije ponudio tu mogućnost. Drago mi je da VŽ sve to ima. :D Neka mi se još ponovi scenarij s tvog poroda, pa da mogu trčkarati po sobi...

  28. #228

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    258

    Početno

    Da li netko zna da li uzimaju krv iz pupkovine u Varaždinu? Spremam se tamo rodit pa me zanima da li je neka od vas koje ste rodile u Vž već donirala ili spremila krv za sebe (dijete)? Koja je procedura (ako postoji)?

  29. #229

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    88

    Početno

    kolko ja znam ne,jer nemaju gdje pohraniti,ja sam rodila prije 6 i pol mj i niko me nista nije pitao u vezi toga,a dali se do sad kaj promijenilo neznam,ali mislim da nije

  30. #230

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj Elinor prvotno napisa
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    u Varaždinu ti sama povijaš dijete ako želiš, pa možeš povijati u što god hoćeš - to je tvoja stvar
    Nemrem bilivit! :shock:
    za pelene nisam bas sigurna :?
    mene su sestra i doktorica opomenule na viziti da dijete smijem oblaciti samo u njihovu odjecu - samo zato jer su mi medju stvarima zamijetile oblekicu za malog kad bumo isli doma.
    cudno mi je da dopustaju pelene, a odjecu ne.

  31. #231
    Palonkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Da li netko zna da li uzimaju krv iz pupkovine u Varaždinu? Spremam se tamo rodit pa me zanima da li je neka od vas koje ste rodile u Vž već donirala ili spremila krv za sebe (dijete)? Koja je procedura (ako postoji)?
    Evo da se malo ubacim. Ne znam jesi li mislila i na matične stanice iz pupkovine kad si spomenula krv (ili je to u stvari jedno te isto ). Uglavnom, mi smo donirali matične stanice u zakladu Ana Rukavina i bez problema smo to uspjeli obaviti u VŽ rodilištu. Tjedan-dva prije termina poroda bili smo gore na pregledu i pritom upitali doktora za proceduru. Nije ništa komplicirano, dobili smo formulare koje smo doma popunili te ih donijeli sa sobom na porod, a dalje su sve obavili oni. Jedino je zeznuto ako ti se potrefi da rodiš u petak ili za vikend jer tada nemaju organiziran prevoz uzoraka na Šalatu pa to moraš obaviti sam (u našem slučaju to je obavio mm kad je sve bilo gotovo i kad je bio na putu doma), ali inače ne bi trebalo biti problema. Dr. J. je svojedobno o tome pričao na tečaju pa smo se mi obratili direktno njemu, ali vjerojatno možeš pitati bilo kojeg doktora o tome. Eto, nadam se da sam malo pomogla.

  32. #232

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    258

    Početno

    Palonkice hvala ti na informacijama

  33. #233
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ja vam se nisam ovdje javila.

    Mara se rodila 11.05. Porod je prošao fantastično, brzo, prirodno, ma sve ono što sam priželjkivala. Na stolčiću, u roku od 2 sata od dolaska u rodilište, nisam rezana ni šivana. Dr. Jukić je bio u dežurstvu, ajde fala Bogu da i ja ponekad imam sreće. Erika mi je kasnije rekla da se primalja zvala Biserka. Nije bila baš nešto draga, ali srećom išlo je brzo pa ni nismo puno komunicirale.

    Molila sam da nas puste dan ranije, odnosno prošlo je tek nešto više od 48 sati, što je dovoljno ako je sve u redu s mamom i bebom. Jana mi je strahovito falila i morala sam ju vidjeti.

  34. #234
    Palonkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Najljepše čestitke Jelka i puseki maloj Mari .

    I ja bih se negdje predbilježila za takav drugi porod ako može . Drago mi je što ti se sve tako super posložilo i kao što rekoh - eh, da sam i ja te sreće... (slijedeći put) .

  35. #235
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Citiraj janiczsa prvotno napisa
    Da li netko zna da li uzimaju krv iz pupkovine u Varaždinu? Spremam se tamo rodit pa me zanima da li je neka od vas koje ste rodile u Vž već donirala ili spremila krv za sebe (dijete)? Koja je procedura (ako postoji)?
    Proceduru ne znam, ali pročitala sam tu na forumu da se krv može pohraniti čak i kod poroda na stolčiću, što u drugim rodilištima ne rade.

  36. #236
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    eto ja samo najavljujem da cu isto u Varaždin i to po jedan VBAC ako me sreća posluži
    jučer smo bili na tečaju, primalja erika je držala predavanje, sve djeluje jako pozitivno, ona je jedna topla osoba i rekla mi je da joj se čini da bi mogla roditi vaginalno s obzirom da želim na stolčić. tu ću pratiti novosti ako ih bude

  37. #237
    Palonkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Zanima me zna li netko proceduru za drugi porod. Naime, za prvi porod smo uredno prošli tečaj i uplatili 300kn kako bi mm mogao prisustvovati porodu. Koja bi bila procedura za drugi put? Jel' dovoljno opet uplatiti tih 300kn pa se kad bude vrijeme samo pojaviti s uplatnicom ili moramo opet ići na tečaj? :/ :?

  38. #238
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Citiraj Palonkica prvotno napisa
    Zanima me zna li netko proceduru za drugi porod. Naime, za prvi porod smo uredno prošli tečaj i uplatili 300kn kako bi mm mogao prisustvovati porodu. Koja bi bila procedura za drugi put? Jel' dovoljno opet uplatiti tih 300kn pa se kad bude vrijeme samo pojaviti s uplatnicom ili moramo opet ići na tečaj? :/ :?
    Ja sam i za prvi put samo uplatila tih 300 kn, a na tečaju bila samo jednom. Tako da mislim da ne trebaš. Barem meni to nema nekog smisla.

    Jel to prinova na vidiku?

  39. #239
    Palonkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    dunja&vita)), hvala ti na odgovoru . Meni isto baš nema smisla dva puta ići na tečaj, ali ne bi htjela da zbog neke formalnosti zabrane mm da bude sa mnom na porodu. A prinova je na vidiku... možda . U svakom slučaju ja bi i drugi put htjela u VŽ .

    Zanima me još ako netko zna, mogu li u VŽ dvije osobe prisustvovat porodu (npr. muž i prijateljica) ili je to ipak malo previše? :? Čini se previše, ali evo, ipak da pitam .

  40. #240

    Početno

    Samo jedna osoba.

  41. #241

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    11

    Početno

    Pozdrav svima. Trenutno sam u 38. tjednu trudnoće i zahvaljujući ovom forumu, kojeg gutam već dulje od godinu dana, odlučila sam roditi u vž rodilištu. Međutim, trenutno me trese trema kad se sjetim mogućnosti da nabasam na izvjesnu zloglasnu dr. i stvarno stvaram scenarije da rađam vani na parkiralištu (ako bi se odvijalo po noći jer je danju prevelika gužva, za danju varijantu još nisam razradila plan). Uglavnom, zna li kakva dobra dušica ima i ta dr. u planu možda kakav godišnji uskoro, ako kome pomaže, znam da je dr. Š. od idućeg tjedna na g.o. Hvala svima!

  42. #242
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Nadam se da ćete se mimoići odnosno da nećeš doktore niti viđati previše, nego roditi samo s primaljama
    Ni ja nisam željela sresti ni nju ni dr.Š. ali mi je baš dr.Š. na kraju bila dežurna to popodne. I na moje veliko iznenađenje, mada je to jutro bila jako živčana zbog gužve u rađaoni (što su mi neki rekli), prema meni je bila super, tražila sam da me ostavi na miru i ne forsira drip bez obzira što mi je kod kuće puknuo vodenjak. I tako, vidjela sam ju svega 3 puta u ta 4,5 sata u rađaoni; prvi put da potvrdim da ne želim drip do zadnjeg trenutka i da želim čekati svoje trudove (to sam rekla pri dolasku u rodilište drugom doktoru pa joj je on prenio), drugi puta da pogleda koliko sam otvorena i treći puta je navratila kad je već bio izgon - ja s babicama i mužem već rađala na stolčiću
    Koliko mi je doktor koji me primio rekao, dr.Š. preferira prirodan porod, e sad, zašto se zamjerila nekima... ne znam.
    Zato samo hrabro, reci što želiš i što ne želiš i ustraj na tome koliko je god moguće, tj tako dugo dok nije ugroženo tvoje zdravlje i zdravlje bebe
    Sretno! Sada možeš svaki dan očekivati svoje malo zlato... Joj baš ti zavidim, jer koliko god porod bio težak, toliko je onaj trenutak kad rodiš, te vidiš i primiš svoje dijete prekrasan i nabijen emocijama...

  43. #243

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    11

    Početno

    Hvala na dobrim željama, meni se iskreno dr. Š. svidjela na pregledu, čini mi se dobronamjerna i ljubazna.

  44. #244
    Mucasta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    87

    Početno

    dr. Š. (ako mislimo na istu) je bila na mom prvom porodu i bila je super, poštovala je moje želje i pustila da sve ide svojim tokom.

  45. #245

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    11

    Početno

    Sad sam skužila da, sva u tremi, baš nisam potpuno bila razumljiva. Mene zanima zna li netko kada dr. Dombaj ide na godišnji? Kakve sam sreće, baš će mi se ona na kraju potrefiti, sve si zamišljam kako će pokazivati pametnjakovići iz okolice na mene prstom "To je ona pametna kojoj naše rodilište nije bilo dobro pa je išla u Varaždin po još goru uslugu".

  46. #246
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Citiraj Veno prvotno napisa
    Sad sam skužila da, sva u tremi, baš nisam potpuno bila razumljiva. Mene zanima zna li netko kada dr. Dombaj ide na godišnji? Kakve sam sreće, baš će mi se ona na kraju potrefiti, sve si zamišljam kako će pokazivati pametnjakovići iz okolice na mene prstom "To je ona pametna kojoj naše rodilište nije bilo dobro pa je išla u Varaždin po još goru uslugu".
    Draga moja, ja ne znam kad dotična doktorica ide na godišnji, samo ti želim reći da nemoj toliko negativno razmišljati i u glavi slagait najgore moguće scenarije. Naprotiv,zamisli najljepši porod, onakav kakav ti želiš da bude. To će biti puno bolje i za tebe i za bebu.
    Osim toga, uvijek su 2 doktora u smjeni i ako ti se baš potrefi doktorica koju ne želiš tamo, pa traži drugog. Na to imaš pravo.

    A sve i da znaš kad je dr. D. na godišnjem, pa neće se beba ravnat po njoj? Ili misliš da hoće?

    Samo pozitivno...ja sam uvjerena da je moj porod prošao tako dobro baš zbog toga što sama sebi nisam dozvolila nikakvu negativu i na kraju je sve ispalo baš kako sam željela (isto sam rodila u VŽ).

  47. #247
    Mucasta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    87

    Početno

    Samo pozitivno...ja sam uvjerena da je moj porod prošao tako dobro baš zbog toga što sama sebi nisam dozvolila nikakvu negativu i na kraju je sve ispalo baš kako sam željela (isto sam rodila u VŽ).

    U potpunost se slažem.

    kad dođeš vedara, nasmijana i sa pozitivnim stavom odmah sve lakše ide..

  48. #248
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    osim dr jukića koji su još doktori skloni prirodnom porodu, a koje bi bilo najbolje zaobići
    vjerojatno ću ovaj tjedan morati na pregled, pa da znam ako je dr jukić na godišnjem

    može i na pp

  49. #249
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    ajde "varaždinke", niste valjda sve na moru

    čujem da ima jedan mladi zgodn, totalno za prirodni porod, zna li netko kako se zove
    ne mogu nazvat i pitat kad radi dr mcdreamy

  50. #250

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    4

    Početno

    mislim da je to dr. bilopavlović

Stranica 5 od 41 PrviPrvi ... 3456715 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •