Stranica 12 od 59 PrviPrvi ... 2101112131422 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 2920

Tema: Ne mogu vise ne spavati!

  1. #551
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    mislim da se to odnosi na djecu s kojom mozes komunicirati, koja razumiju kad im kazes da ces se vratiti - ja bih rekla min. 18 mjeseci
    to je moj dojam, ne mora biti tocan.

  2. #552
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ja se samo želim pohvaliti na prospavanoj noći nakon mjeseci i mjeseci konstantnih buđenja i dojenja. Jučer smo ga eto nekako zaboravili staviti spavat po danu sjetili se toga tek oko 18.00 ali tad je bilo prekasno a on gambao po kući i uopče se nije ćinio pospan. Dojio je, pa je papao kašicu, pa sa mnom jabuku, pa opet malo dojio, zaspao oko 21 i probudio se tek u 05.30 posisio 5 minuta pa onda potegnuo do 08. Zaboravila sam kako je super spavati!!!

  3. #553
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    ooo, bravo špirek!
    i ovaj moj malac je popravio spavanje - kad uveče zaspi, najčešće se ne budi sve do pet, šest ujutro, takodje sisa i nastavi do 7,8, danas čak do pola devet...
    uz "malu" napomenu. spava sa nama, krevetić je omrznuto mesto...

  4. #554
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Boobamaro, Felix je vjerojatno u pravu, no ja čisto sumnjam da bih se ja ikako mogla dogovoriti sa svojom malom seratoricom oko toga da će mama doći. Nema šanse.
    Istina, nisam niti pokušavala jer rutina je sljedeća - kupanje, ponekad kakav zalogajčić ili malo griza, kapi Deda vitamina, gašenje svjetla, sikenje, maženje, pjevanje, ponekad malo glupiranja... Sve to zna trajati i do sat vremena. Uopće nemam ideju kako bi ona posisala do kraja i da ju ja ostavim da spava. Čak neće ostati ni u krevetu ako kažem da joj idem po vode, mora ići sa mnom (iako je cijeli dan sa mnom, igramo se, mazimo, stvrano joj ništa ne fali... čak neće ni s MM ostati, valjda je navikla da sve radimo zajedno).
    Večeras me je izludjela, a onda sam bila toliko ljuta na sebe...
    Kada se predvečer probudila, nije htjela jesti što sam joj pripremila, brljala je... onda smo se igrali pa pravili kolače i neke slane keksiće i sve je to trajalo. Ona je u međuvremenu lizala šećer, umakala prste u tijesto, jela jabuke, sira, pila sok od jabuke, jela putar... sve je morala probati i kada sam joj ponudila večeru, pojela je dva, tri zalogaja, popila malo jogurta i gotovo. Mislila sam joj napraviti griz nakon kupanja, ali kako se zaigrala, išli smo kasnije na kupanje (pred 11) i kada sam ju pitala hoće griz, šutjela je, ignorirala me i ja si kontam, ma sisat će i zaspat, umorna je.
    No, ona je svoje posisala i krenula se glupirati, skakati po MM, po meni, pjevati, kao da se tek probudila. I nakon što sam ju 10 puta pokušala vratiti u ležeći položaj, pitam ja nju je li gladna, hoće jesti. Naravno, da, AM, AM tuh (kruh). I sad di luda (ne)matero, donosi kruh u krevet i čekaj da se dijete zasiti. Onda je lijepo popila vodice i brzo zaspala.
    Inače se još uvijek budi svakih sat i pol, dva. Možda da spavam uz nju, a ne visim za kompom ne bih ni skužila to njezino buđenje, ovako me stalno prekida. Ccc.

    I naravno, bravo za Špiru!
    Posljednje uređivanje od SikaPika : 25.02.2011. at 02:23

  5. #555
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    sikapika, kad ona ide spavati? jel inace oko 11? mislim da je to prekasno.

    prvo pravilo u tim sleep-help knjigama je da djeca trebaju ici spavati rano, naaajkasnije u 9 navecer. i zvuci cudno, ali iz mog iskustva proizlazi da ako idu spavati ranije (8, pola 9), bolje spavaju i vise spavaju nego ako idu spavati recimo u pola 10, 10. i zadnje dnevno spavanje ne smije biti prekasno.

  6. #556
    boobamara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    74

    Početno

    Tenks curke! I meni se čini logično da je se misli kad te već dijete može razumijeti, ali kad na početku teksta piše već vrlo rano ili 6-8 tjedana za početak neke rutine (ok, kužim za kupanje, pjevanje, htranjenje i vrijeme spavanca) , ali negdje još čitam kako nije prerano bebi pričati pa više ne znam, možda bi i trebalo pa polako s vrremenom i to shvate...
    Mi imamo šemu da oko 7 idemo kupanac i igranje i škakljanje i smijanje /mazanje/pidžama/pozdravljanje i puse za laku noć/hranjenje tj.cikanje, pjevanje i maženje pa onda oko 8-8:30 uglavnom zaspe i to kako kad ponekad uz cicu, ponekad ga valjda zubi razljute pa počne cendrati pa ga nosam ako se cendranje pojačava dok ležimo i nikaj ne pomogne...
    No mene najviše muči što onda kad zaspe tak lijepo i blaženo spava, misliš si spavat će tri dana, a ono evo ga za 5-10-15-30-50 min (kako kad) on zove i onda više cicu ne pušta...tako da osim što ama baš nikaj ne stignem k tome se niti ja ne naspavam jer on nije baš premiran u krevetu nego se vrti i okreće, po cijelom ga je krevetu i u svim smjerovima, pa stalno moram se i ja poštimavati s cicom...jer ako je nema, kad ko pesek šnjofa i približava mi se , onda kmekme i tad ne pomaže niti podizanje bradice, niti maženje, niti pjevušenje...i tako do jutra..možda ima jedan ili dva perioda kad malo mirnije i čvršće odspava kroz noć, ali to nikad nije više od sat-sat i pol u komadu...
    Koliko god ga volim neopisivo i najnajnajviše na svijetu, ponekad me stvarno to čudno spavanje toliko iscrpi da me glava rastura danima, a noću budi glavobolja kad i uhvatim neki drijemež...pa se pitam hoće li se to bar malo normalizirati jer ako ovako nastavi kad počnem raditi ne znam kako ćemo...
    Pa čekam, možda kad dođe prvi zubić bit će malo mira, ali tako čekam već više od 4 mjeseca, pa si mislim sad evo uči sjediti/pokušava puzati/diže se na noge, ali onda opet stalno će biti nešto, a do četvrtog mjeseca je taaaaak lijepo spavao....
    Mogu samo reći dragi Bog mi dade snage da preživim još jedan dan i noć i tako od danas do sutra...

  7. #557
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Ma joj, Felix, i kasnije. Nekada zaspe u ponoć.
    Ma ne znam gdje smo falili. Znam da to nije dobro.
    Inače smo MM i ja noćne ptice. Vidiš i po mojim postovima kada ih pišem. Noću mogu dugo biti budna, odspavati par sati i uz nju popodne sat, sat i pol. Znam da dugoročno nije dobro...

    Valjda je fora u tome što sam ja kod kuće, ne idem na posao pa onda ujutro do kasno spavamo. Da ja spavam do podne, valjda bi i ona.
    Ujutro mi bude žao (a i samoj mi se spava) budit ju ranije pa ju pustim do 9, a onda popodne ide spavati nakon ručka.

    Ma baš sam htjela otvoriti novi topic, ali kad ste već tu, evo problema:
    M. se ujutro budi sa sikom u ustima (oko 9, s tim da cijelu noć sisa, po malo), onda doručkuje oko 10, pola 11. Ne pojede nešto puno. Onda ili idemo van ili se igramo. Nakon toga pravim ručak jer mi je važno da svaki dan jede svježe kuhano (kad sam već kod kuće) pa ruča i nakon toga ide spavati. No, često se dogodi da odužim s tim ručkom zbog kojega joj se pomakne popodnevno spavanje pa se dogodi da ide spavati i u pola 4.
    SAd se pitate, šta ne stavim dijete spavati pa kuham dok on spava. E problem je u tome što ona kada zaspi, odspava 45 minuta, onda se probudi pa ja moram leći pored nje da ponovno zaspi. No, moram i ostati uz nju jer se inače budi. Nisam nikada do sada probala maknuti se i vidjeti što će biti jer mi bude žao da ne spava.
    S druge strane, mislim da nije zdravo za želučić što tako brzo nakon ručka ide spavati i još se na sve to što pojede (a uglavnom dobro jede) nalijeva sikom.
    Evo, danas je zaspala nakon ručka (kupus na paradajzu i pečeno jaje), a kako sam ja bila pospana, ostala sam uz nju pa je sisala sve vrijeme. Nakon 45 minuta se promeškoljila i počela plakati. Imam osjećaj da joj se podrigivalo, kao da joj se dizala hrana (i inače kada se probudi nakon tih 45 minuta, podrigne, a po noći ju zna probuditi prdac, ima jako lak san). Bilo mi je baš grozno, ali ne znam što raditi.
    Znala sam ju staviti na spavanje i nakon što je jela nešto sitno (kruh s nečim, žgance...), ali bi se svejedno probudila.

    Dakle, ona na dnevno spavanje ide 5 do 6, nekada i 6,5 sati nakon jutarnjeg buđenja. Je li to prevelik razmak? Onda odspava po tri sata. Bude mi žao buditi ju. Probudi se oko 18 h, nekada i kasnije. I onda na spavanje oko 22, 23 sata. Nekada mi treba pola sata za uspavljivanje, nekada, kao večeras i više od sat vremena.

    Nije meni ništa od toga bed, imam ja i živaca i vremena, ali mi je žao ako njoj radim štetu.
    Posljednje uređivanje od SikaPika : 01.03.2011. at 03:52

  8. #558
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    uhhh, slično i kod nas, uz modifikaciju da malac ustaje ranije, jer ja ustajem da budim devojčice. plus što dremne pre podne pola sata. e, onda se vreme za popodnevno spavanje oduuuži. upravo zato jer se budi kad ja nisam uz njega, pa moram da sačekam da se spremi ručak, izadjemo napolje, devojčice i on ručaju. tad već bude jako umoran i dugo spava popodne, pa zbog toga uveče teže i kasnije zaspi (oko deset)...
    ni ja za sad nemam rešenje; ako ga ostavim da spava sam, spavaće kraće i biće nervozan čitav dan, ako legnem sa njim čitava kuća trpi...
    on je sada na prelazu izmedju dva i jednog dnevnog spavanja...sve se nadam da će, kad preko podneva bude spavao samo jednom (što se desi ponekad kad ustane kasnije), legati na vreme...

  9. #559
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    SikaPika, mislim da ti ovaj kasnopopodnevni san sve poremeti. probaj pripremit ujutro namirnice, pa skuhat u tih 45min, leći s njome,pa jedite kad se probudite. Moj sin dugo vec ne spava popodne, ali njega sam znala ujutro ranije buditi kad bi počeo s tim nespavanjem.

    Inače, on je što se noći tiče, uvijek bio super. Spavanac oko 9, sad što je stariji, zna biti malo duže, ali ok. Ali seka nam je unijela kaos u raspored. Upravo je zaspala. I tako svaku večer. Nismo baš točni u sat, ali recimo: spava do 9, oko podneva spavanac, pa jedan popodnevni oko 4-5. Uredno mi zaspi oko 9,pola 10, ali za pola sata se probudi vesela i zaigrana i onda do ponoći...probam joj uvaliti cicu čim se počne meškoljiti ali ne pomaže. nekad zna biti i budna od recimo 18 pa do 23... iscrpila sam sve ideje, ako imate neki savjet, zahvaljujem, jer ovako ne mogu funkcionirati

  10. #560
    a.k. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    224

    Početno

    Evo da se i ja malo pozalim. Mene izludjuje samo jedna stvar, a to je da mi mala zaspi izmedju 22 i 23 h, kako koji dan i taman kad ja pospremim nered koji je ostao iza nje i spremim sebe spavati i taman legnem u krevet sva sretna kaj cu konacno zaspati ona se probudi To me valjda smeta jer u glavi se veselim sto idem u krevet i taman kad mi je na dohvat ruke opet moram nju uspavljivat

  11. #561
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Cure, evo već treći, četvrti dan ide spavati u 13 sati i spava do 16. Nekada pojede dio ručka prije spavanja (juhicu), a ostalo kada se probudi.
    Istina, i dalje se popodne budi nakon pola sata, 45 minuta i onda moram leći pored nje. U to vrijeme pripremim sve za završetak ručka ili ga završim, a onda pokraj nje čitam knjigupa i sama zaspem.
    Navečer zaspe najkasnije u 22, 22.30. I to je kasno, ali kad tata ovaj tj. radi drugu smjenu pa dok on dođe, jedu skupa, poigraju se, brzo prođe vrijeme.
    Zanimljivo je da bez obzira što zaspe ranije, ujutro spava do 8, pola 9. Sad imam grižnju savjesti jer imam osjećaj da je premalo spavala zbog mog principa jedenja svježeg ručka.

    a. k.
    Slično je i kod nas samo što za razliku od tebe, ja kas spremim sve za njom/nama, sebe, sjednem za komp ili raditi nešto drugo (gledati film, peglati, što god), ona se probudi. Na sreću, brzo je opet uspavam, ali je opet budna za sat i pol.
    Valjda će do škole naučiti spavati kako spada

  12. #562
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,328

    Početno

    Mislila sam nedavno kako me ne bude nadam se na ovoj temi a evo ipak moram....

    Možda se ponavljam ali sada već stvarno više ne mogu i ne znam što da radim.
    Bebač ima 9 i pol mj. i nije da ne spava, spava on ali se budi svakih sat, sat i pol, tu i tamo 2 sata, do nedavno smo izgubili i po 3h u komadu. Ja padam s nogu od umora, kaos mi je u stanu, jedva stignem pojesti, preko dana spava 2 puta nekad pola sata, nekad sat vremena. Taman ulovim jedan ritam i opet on počne s nekim novim....

    Uvela sam mu prije 2 dana 3. obrok samo zato da vidim da li će bolje spavati, nije baš ni da je sve pojeo, par žličica (dok doručak i ručak najčešće lijepo pojede) ali naravno i dalje se budi.
    Neki mi komentiraju da sigurno nemam dovoljno "jako mlijeko" ili izlaze mu zubi, pa ne izlaze mu zubi mjesecima.
    Sad mu izlaze gornje jedinice ali nije nešto sad da je posebno nervozan i plačljiv, i doljnji zubi kad su izlazili nije bilo posebnih problema.

    Znam da mu je potrebna moja blizina i maženje, spava u krevetiću odmah uz mene (skinuli smo stranicu) ali zapravo to je za samo prvi san, uglavnom spavamo skupa, preselim ga ponekad kad se sva ukočim i samo da se do idućeg buđenja ispružim ...jer...sve me boli...

    Isključivo sam ga dojila 6mj.kad smo krenuli s dohranom, čajeve ne pije, vodu jako malo, preko dana doji 4,5 puta, ali zato preko noći X puta, dudu nije nikad prihvaćao.

    Osjećam se iscrpljeno, iscjeđeno, na rubu snaga. Kila imam manje nego prije nego sam trudna ostala...

    Da li se moram pomiriti sa takvim buđenjima? Svaki mjesec si mislim pa bude uskoro valjda, ipak je već veliki, gladan nije sigurno

  13. #563
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Skoro sve isto kao i kod nas. Jedno 4-5 dana je odspavala sa 1-2 buđenja i ja sam tih dana bila preporođena i ponadala sam se da će krenuti na bolje, međutim vratilo se sve na staro. Sinoć je cicala nekih 12 puta i ne moram niti reći da sam danas bila kao da me pregazio kamion. Mašnice mislim da nam se nažalost neće tako brzo promijeniti na bolje. Koliko čujem od mama takva djeca se i do 2-3 godine znaju buditi po 2-3 puta tokom noći a opet uvijek se možemo nadati. Ne znam, ja sam se pomirila s tim da je to tako i ne očekujem poboljšanje, zato trpe neki kućanski poslovi koje bih trebala obaviti kad ona popodne spava ali nemam snage već legnem s njom i iako često ne zaspem već visim na Rodi ali se bar malo odmorim.

  14. #564
    Aiko avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    290

    Početno

    Ja sam ovih dana opet na rubu rubova. Nakon tri paklena tjedna na poslu, ovaj mi je tjedan malo lakši, ali sam totalno prazna. Ne mogu napuniti baterije konstantno tonem u sve dublji "minus". Jedina mi je svjetla točka to da sam ga zadnje tri noći po prvi put pokušala (i uspjela!) uspavati bez cice. Mrak u sobi, on se ustaje da bi sjeo, da bi se kretao po krevetu, a ja lagano "idemo pavati", "ajde, lezi", "dođi kod mame" blabla... pomogne i MM i nakon pola sata on zaspe bez cice. Šok. Po noći isto tako, noćas mu nisam davala svaki put cicu u usta već isto to "hajde, ššš, idemo pavati, dođi"... Inače, ovu noć me puknuo svom snagom glavom u nos, bila sam u polusnu, strašan udarac, vrisnula sam, ne znajući ni šta se događa, grozno! Mali se uplašio, ja se uplašila, ne znam gjde sam, užas... eto čari zajedničkog spavanja. Dijete se probudilo, ja ga nisam čula i on se zaletio umjesto u cicu meni u facu. Stresla sam se sad dok pišem. Naš se sin budi 4-5 puta do negdje 6h ujutro, sisanje, nasisavanje. I tako već 17 mjeseci. Ima gorih noći, boljih ne.

    Felix, razumijem sve što pišeš. I ja mislim da negdje griješim, ali nemam snage doslovno o tome razmišljati i, još gore,nemam snage to ispravljati. Dojenje je tako komplicirano, a ni u spavanju skupa nisu sve cvjetići i leptirići. Umorna sam... divim se vama koji isto ne spavate, a imate strpljenja... zavidim vam... no, ja se iz ovog sada ne mogu isčupati, niti ga mogu odvojiti od sebe da ne spava više sa mnom, niti mi je prestanak dojenja rješenje... Trebala sam prestati dojiti ranije... Ne znam ni jednu mamu koja daje umjetno mlijeko i da joj dijete ne spava... A dojilje kao po kazni...
    Posljednje uređivanje od Aiko : 24.03.2011. at 11:51

  15. #565
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Ja sam svojoj pokušala postepeno ukinuti to noćno dojenje. Pa smo se naučili uspavljivati bez dojenja, a onda sam joj pokušala reducirati broj noćnih podoja. Ali, bolje da nisam. Prve dane bi se budila jedanput, ali bi za nekoliko dana krenulo po starom. I tako tjednima. Onda smo se 'dogovorile' da cica spava, cijelu noć, probudit će se kad bude dan. Tri noći se budila i vikala. Dosta. Mislila sam da je gladna i svašta, ali sam probala ne pupuštati.

    Sad evo već koji tjedan probudi se, dam joj dudu ili zagrlim ili već nešto i ona spava! Zadnje dane spava u krevetiću do našeg. Probudi se oko 3- 4, dođe kod mene i spavamo do jutra.

    Presudna je bila moja čvrsta odluka (koju su mi pomogle donijeti cure s foruma) da joj noću ne dajem sisati. Bunila sa, imala je pravo na to, tješila sam je, ali nisam popuštala.

  16. #566
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    evo, ja sam konačno dočekala spavanje po cijelu noć.
    dva mjeseca prije 3. rođendana.
    doji samo za uspavljivanje, ali ne zaspi sa cicom u ustima: pusti, još se malo pomazimo, popričamo i onda zaspi.
    i to je počeo rano lijegati: oko 21:30. i spava do 6.

    nadam se da se neću više morati vraćati na ovaj topic.

  17. #567
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    čestitam!! uh, to je velik dan.

    ja još čekam (2g 11mj); a i prvi put sam dočekala oko trećeg rođendana.

    trenutno imamo buđenje oko 1 (bez cice), pa oko pola 5-5 (cica) i onda dremuckanje do buđenja u 6.

    dojenje navečer, ujutro, popodne.... i kad god mu dođe. nastojim prorijediti, pa ponekad bude po mojem a ponekad po njegovom.

  18. #568
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    I moja je pocela spavati bez budjenja(trazenja sike)28 meseci
    Spava od 21 do 6.30.Nekad i malkice duze.
    Moj je problem sto mi je san dugogodisnje narusen.
    Tako da(nocna ptica)kasno legnem,jedva zaspim,lose spavam i za cas dodje njeno ustajanje,a meni je to raaanooo
    Kada bih zaspala u neko pristojno vreme,i imala cvrst san,sita bih se naspavala.
    Ovako,cini mi se da to vise nikada nece biti...

  19. #569
    katrin23 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    105

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Mislila sam nedavno kako me ne bude nadam se na ovoj temi a evo ipak moram....

    Možda se ponavljam ali sada već stvarno više ne mogu i ne znam što da radim.
    Bebač ima 9 i pol mj. i nije da ne spava, spava on ali se budi svakih sat, sat i pol, tu i tamo 2 sata, do nedavno smo izgubili i po 3h u komadu. Ja padam s nogu od umora, kaos mi je u stanu, jedva stignem pojesti, preko dana spava 2 puta nekad pola sata, nekad sat vremena. Taman ulovim jedan ritam i opet on počne s nekim novim....

    Uvela sam mu prije 2 dana 3. obrok samo zato da vidim da li će bolje spavati, nije baš ni da je sve pojeo, par žličica (dok doručak i ručak najčešće lijepo pojede) ali naravno i dalje se budi.
    Neki mi komentiraju da sigurno nemam dovoljno "jako mlijeko" ili izlaze mu zubi, pa ne izlaze mu zubi mjesecima.
    Sad mu izlaze gornje jedinice ali nije nešto sad da je posebno nervozan i plačljiv, i doljnji zubi kad su izlazili nije bilo posebnih problema.

    Znam da mu je potrebna moja blizina i maženje, spava u krevetiću odmah uz mene (skinuli smo stranicu) ali zapravo to je za samo prvi san, uglavnom spavamo skupa, preselim ga ponekad kad se sva ukočim i samo da se do idućeg buđenja ispružim ...jer...sve me boli...

    Isključivo sam ga dojila 6mj.kad smo krenuli s dohranom, čajeve ne pije, vodu jako malo, preko dana doji 4,5 puta, ali zato preko noći X puta, dudu nije nikad prihvaćao.

    Osjećam se iscrpljeno, iscjeđeno, na rubu snaga. Kila imam manje nego prije nego sam trudna ostala...

    Da li se moram pomiriti sa takvim buđenjima? Svaki mjesec si mislim pa bude uskoro valjda, ipak je već veliki, gladan nije sigurno
    Draga Mašnica,
    ovo je ko da sam ja pisala. Sa naših osam i po mjeseci imamo i do 15 buđenja po noći, i ne, ne budi se za sisanje to bude nekad dva puta nekad jedanput. Kod preostalih buđenja ne želi ciku, ako mu je dam onda počne plakati, neće vodu, hoće se valjda čuvati. Primim ga u naručje, ponekad traži dudu, ponekad ne, zaspi većinom odmah, stavim ga u kindač i probudi se za 5, 10 ili 15 min. Nekad spava i sat vremena, rijetko duže. Druga varijanta je da ga nikako ne mogu uspavati. Evo prije dvije noći je to trajalo skoro tri sata. Nije da je on skroz budan, ali dok ga čuvam uvijek sa rukom grebe po meni, pa me štipa, čupa, sve onako u polusnu.
    Isto sam već luda, za mjesec dana idem natrag raditi i nespavanje je jedino što me brine glede ranijeg povrata na posao. Nije da ja kroz dan spavam, ali doma si mogu dozvoliti da teturam po kući sa kavom u ruci, dok na poslu treba uključiti i mozak u cijelu kombinaciju!
    Eto stvarno ne znam zbog čega se budi, znam da nije gladan, da je tražio bi sisu.
    Nadam se da ćemo izdržati.
    Stvarno je lakše dok vidim koliko nas ima sa sličnim problemima!

  20. #570
    Aiko avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    290

    Početno

    Citiraj Mimah prvotno napisa Vidi poruku
    Sad evo već koji tjedan probudi se, dam joj dudu ili zagrlim ili već nešto i ona spava! Zadnje dane spava u krevetiću do našeg. Probudi se oko 3- 4, dođe kod mene i spavamo do jutra. Presudna je bila moja čvrsta odluka (koju su mi pomogle donijeti cure s foruma) da joj noću ne dajem sisati. Bunila sa, imala je pravo na to, tješila sam je, ali nisam popuštala.
    A koliko je ona bila stara kad si to krenula? Mi još ne možemo s konceptom "cica spava", ne kuži to... Pokušala sam s "neemaaa" jel to kuži i onda vrti ručicom u stilu nema, nema... Ali šta kad zna da IMA ispod majice, napipa mali čovjek... Probat ću za sad svako večer uspavljivanje bez cice. Već mi je i to nevjerojatno da je upalilo! Bar za sada...

  21. #571
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,328

    Početno

    Ja ako mu po noci ne dam on ce urlati i bacati se koliko god ja njega mazila i tjesila. A po noci ga nikad nisam nosala pa necu ni sada jer bi mi onda bilo jos gore. Drz'te se curke!

  22. #572

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    106

    Početno

    Citiraj Aiko prvotno napisa Vidi poruku
    Trebala sam prestati dojiti ranije... Ne znam ni jednu mamu koja daje umjetno mlijeko i da joj dijete ne spava... A dojilje kao po kazni...
    baš mi je susjeda pričala da se njena kćer do nedavno, čak i dva puta tokom noći , budila i tražila mlijeko. curica ima pune 3god. i nije dojena (od poč je na adaptiranom) eto tek tolko

    inače čitam ovu temu, jer ni mi ne spavamo po noći, a i po danu nema nekakav ritam. čini mi se kao da bi izbacila izbacila dva spavanja, a onda bude popodne jako nervozna, pa jedan dan spava 2 puta, pa je opet nervozna. i stvarno ne znam što joj je (ima 10mj.)

  23. #573
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Citiraj Aiko prvotno napisa Vidi poruku
    A koliko je ona bila stara kad si to krenula? Mi još ne možemo s konceptom "cica spava", ne kuži to... Pokušala sam s "neemaaa" jel to kuži i onda vrti ručicom u stilu nema, nema... Ali šta kad zna da IMA ispod majice, napipa mali čovjek... Probat ću za sad svako večer uspavljivanje bez cice. Već mi je i to nevjerojatno da je upalilo! Bar za sada...
    Oko 2 godine je imala...

    Držim fige!

  24. #574
    Aiko avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    290

    Početno

    Citiraj ddee prvotno napisa Vidi poruku
    baš mi je susjeda pričala da se njena kćer do nedavno, čak i dva puta tokom noći , budila i tražila mlijeko. curica ima pune 3god. i nije dojena (od poč je na adaptiranom) eto tek tolko
    Oprosti, ali... Sirota, mora da ta mama pada s nogu od noćnog posla i nespavanja!

    Ja se do ponoći probudim najmanje dva puta, a to je tek početak noći... Ne mogu ne pomisliti kako je divno onima na umjetnom mlijeku što se spavanja tiče, bar su svi odmorni i naspavani... A ja se borim s grižnjom savjesti zbog tog što želim prestati dojiti, sin mi se bori s ozbiljnom ovisnosti o cici, kronično sam neispavana i umorna... i ne vidim tome kraja! Buđenje samo dva put noću mi je SAN! S drugim bih djetetom sigurno drukčije.

  25. #575
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ali puno je jednostavnije privući dijete i staviti na prsa nego dizati se, grijati, stavljati u bočicu...

    Vjerujem da je ddee na to mislila. A i dijete je puno starije od tvoga sina.

  26. #576
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Aiko, malo znače pojedinačni primjeri, ali evo - moja sestra se s oboje vrlo kratko dojene djece budila milijun puta po noći, spremala bočice mlijeka, radila čajeve. Bratove cure su oko pola godine dojene, kasnije su bile na bočici, jedna je spavala neloše, druga se budila više puta tokom noći, i oni su se dizali i pripremali adaptirano. Od mojih troje dojenih, dvojica starijih su spavali cijelu noć od 1.5 odnosno 2.5 mjeseca. M spava najlošije, a to znači da se probudi jednom u toku noći, ili nijednom.

  27. #577
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    M spava najlošije, a to znači da se probudi jednom u toku noći, ili nijednom.


    aj, rodi četvrto, ako smiješ!

  28. #578
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku


    aj, rodi četvrto, ako smiješ!
    Ma ne smijem ni spavača, a kamoli nespavača!

  29. #579
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Citiraj Aiko prvotno napisa Vidi poruku
    S drugim bih djetetom sigurno drukčije.
    Evo,ja imam troje.
    Prvi malac je sisao do 4 meseca,zatim sam izdajala jos 5,znaci pio je moje mleko 9 meseci,i nastavio Ad do 2 godine.
    I do 2 godine se uredno budio na 2 sata,svake noci,i cokao po flasicu Ad.Uzasno je bilo.
    Rekla sam sebi NIKAD vise.
    U medjuvremenu se rodio i drugi malac,i iako sam rekla da cu sasvim drugacije s njim,ponovio mi se ISTI scenario.
    Jednostavno,nekako mi je izmaklo,bila sam nemocna.
    I 10tak godina kasnije,rodila se cura.
    I s njom sam odlucila da cu drugacije,naravno.
    I bilo je.Tj uspela sam da je dojim iskljucivo,prevazisli smo strajk koji su i braca imala sa 4 meseca,i dojimo jos uvek.
    Sada ima 28 meseci.
    I tek sada je prestala da se budi!
    Razlicita deca,ista mama.

  30. #580

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    ja mislila da imam problem... a kad vidim da neke cure s foruma ne spavaju 2-3 godine...
    Mi smo 11 mjeseci i bez 5 budjenja nismo
    Pokusavali neke od "metoda" zasad bezuspjesno
    bas nam je to problem, posebno jer uskoro krecem na posao

  31. #581
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,328

    Početno

    Nama ne pomaže niti 3. obrok (jer KAO dijete je možda gladno) mda...

  32. #582

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    5

    Početno

    bok cure...ja sam vam jedna veoma umorna zenska hehehe...moj mali zaspe u 8, jede u pola 12, pa u 2, pa u pola 4, pa u pola 5, pa u pola 6 i tada i ostane budan...nije mi jasno sto se pred kraj noci ovako cesto budi....ali su mi podocnjaci do poda...pomagajte hehe

  33. #583
    boobamara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    74

    Početno

    hello od još jedne i dalje premorene s podočnjacima...vjerujem da je to "must have" da bi se našle na ovom topicu...

    za to češće buđenje pred jutro svi kažu je nekako normalno jer je san lakši i sad ak ti se klinac još ne zna sam zaspavavat onda vele se češće budi pa traži siku...

    e sad, kod nas je dakle uz tisuću sikanja kroz noć došao i još jedan problem pa pliiiz help ako ste to nekako uspjeli riješiti odnosno izvježbati... ovak, moj mali anđelek više ne zaspi na ciki (žalim za tim danima...) jer je njemu postalo fora da malo ciki pa se sjedne pa puže po krevetu i jastucima pa se smije pa je malo umoran i obruši se doslovno na glavu pa ga stavim na cicu, onda si malo po cica, ali onda sve ispočetka...
    mislim si bude se izmorio, ma moš mislit, njega to još više razbudi iako si zna trljati okice...
    ako bi ga pustila dok ne bude skroz umoran to bi trajalo satima ako ne i cijelu noć...
    i taman ono stavim ga po ne znam koji put na cicu, on krene sikat i taman mislim evo umirio se bude nekaj, ali ne evo ga guza ide u zrak, on se okreće, pušta cicu i ide dalje u pohode po krevetu i jastucima i smije se jer mu je to tak super...
    ne znam kaj da radim jer sad nam je i bed "zajedničko spavanje" jer me strah da nam ne zvizne s kreveta... pa bih ga voljela pokušati u kindač kraj našeg kreveta stavljati, ali to isto neide samo tak jer ga budnog mogu stavljat satima, a ako ga umotam u dekicu on se bez problema izvuče i opet nikaj...
    ne znam kaj da više pokušam...al stvarno se bojim da iz našeg kreveta ne padne (pogotovo ako se ja kojim slučajem uspijem iskrast van na koju minutu ili "ne daj Bože" čak i puni sat koji rijetki put) jer mu više ni jedna prepreka tipa jastuk/poplun/ili barikada tog "mekanog" tipa nije dovoljna...

    i samo da još podijelim s vama, da iako sam turbo iscrpljena jer se budim sto puta noću jer hoće ciku ili se sjedne i nekud krene pa ga vraćaj ili počne jako plakat (valjda sanja nekaj), ali zaista se je nekako mrvicu lakše pomirit s takvom situacijom kad ne razmišljaš intenzivno i sa čežnjom "zašto frendičin mali spava cijelu noć od rođenja, a moj sve gore i gore" i kad ne misliš da ga treba nešto na brzinu pošto-poto istrenirat da spava kako bih ja htjela i kad zapravo nekako ideš od danas do sutra ne previše razmišljajuć u strahu o tome što noć donosi....iako naravno i mene jako brine kako će to izgledati kad uskoro krenem na posao....

  34. #584
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Aiko prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se do ponoći probudim najmanje dva puta, a to je tek početak noći... Ne mogu ne pomisliti kako je divno onima na umjetnom mlijeku što se spavanja tiče, bar su svi odmorni i naspavani... A ja se borim s grižnjom savjesti zbog tog što želim prestati dojiti, sin mi se bori s ozbiljnom ovisnosti o cici, kronično sam neispavana i umorna... i ne vidim tome kraja! Buđenje samo dva put noću mi je SAN! S drugim bih djetetom sigurno drukčije.
    Aiko, nemoj tako razmišljati
    Svom djetetu daješ najbolje što možeš, sigurno ti nitko nikada nije rekao da je roditeljstvo - majčinstvo lako. Proći će i ti dani.

    Evo, u duhu toga:
    Jučer M. i ja idemo na pijac i pored nas u busu sjedne starija žena pa počne, sama od sebe (ja sam inače mamac za takve, kao da mi na čelu piše, ispričajte mi svoju životnu priču...)
    E, najbolje je kada su mali. I majci i djetetu. Koliko god vam je teško, znate da je uz vas, vi ste sve što mu treba, a majka je sigurna, zna da je dijete uz nju, da ga ona pazi... A kad odraste, onda počinju pitanja, gdje je, kada će doći kući, zašto se ne javlja na mobitel, da mu se nije što dogodilo. Uživajte u ovim trenucima...
    Inače, žena je majka jedne naše poznate glumice. Istina, malo je depresivna, ali baš poslije razmišljam, u pravu je. KOliko god da nam je teško, dijete plače, znamo da smo upravo mi te koje ga znaju smiriti. Bilo sikom, nošenjem, tepanjem, igrom - pa makar i u koje doba noći (boobamaro, ne znam koliki tije sinčić, ali ako je sada počeo puzati ili hodati... onda vjerojatno sve to proživljava i noću)

    Moja sera pera unazad tjedan dana popodne zna SAMA odspavati po sat i pol dva (istina, sad meni taj san fali jer po noći i dalje vilujem), a noću joj prvi san traje i po 4 sata (već se jučer i noćas pokvarila, ali dobro...), istina, nakon toga se razbudi pa teže zaspe, ali dobro, izdržimo.

    Cure, držite se
    Posljednje uređivanje od SikaPika : 10.04.2011. at 03:31

  35. #585

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    106

    Početno

    boobamara

    kod nas je bila ista situacija s uspavljivanjem. sisa pa se ustane u sjedeći položaj, pa se ljulj ko pijanac, ruši, smije...ali neće spavati. i tako sat vremena ili više. ja i mm ležimo svako na jednoj strani i pazimo da ne padne, i tako joj malo i ograničavamo prostor po kojem "skače".
    to je trajalo neko vrijeme cca 1mj.


    sad se isto tako uspavljuje, no puno kraće traje. 15ak min.
    kad zaspe prebacimo ju u krevetić dok ne dođemo mi u sobu. čim nas osjeti u sobi traži k nama u krevet. ponekad ju vraćam više puta ali se odmah budi. spava između nas. krevet nam je jednom bočnom stranom uza zid, tako da ujutro kad muž ode na posao ja legnem na suprotnu stranu da ne može pasti. i probudim se čim se probudi i ona.

    isto je znala jako plakati, sama od sebe. ali već dugo nije. i budi se nekoliko puta- uglavnom podnošljivo. uvališ cicu, promjeniš stranu s mužem i nastaviš dalje. osim ako ju nešto muči. ali eto već neko vrijeme je ovako.

    sve što si napisala dešavalo se i kod nas i samo od sebe se popravilo. naoružajte se strpljenjem i sretno.

  36. #586
    boobamara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    74

    Početno

    Hvala vam curke

    Ddee, utješno je znati da je to faza koja brzo završi (što je to mjesec dana za nas ), ako će ipak skratit trajanje i učestalost tog "tjelesnog" po krevetu i to će bit super!
    I moj mišek spava između nas u krevetu, ali recimo kad po noći odem na wc (npr. on se skine s cice i naizgled blaženo paja) i evo me nazad za minutu i već ga nađem na rubu kreveta i on se smije, a mm naravno da ga ne čuje kad mali puzavac ne ispušta zvukove, samo ide...

    I ja velim, dok ga sama cica može smiriti i da nastavi pajati dalje to je zaaaakon, velim samo blažena cica pa da je i sto puta noću...

    SikaPika, moj malac je deset mjeseci i zaista znam da proživljava sve intenzivno i noću, ali onda si mislim pa uvijek će bit nešto...al dobro...vjerujem da su to sve faze koje će proć, samo treba nekak izdržat...lakše je kad znaš da nisi sam i da nije tvoje djetešce neka iznimka ili čudo, ma koliko se ja ponekad iscijeđeno osjećala...
    A ovo da zaspi sam, to je zasad za nas čisti SF...

    Ali da, to što ti je rekla ta gospođa (a inače sam i ja mamac za takve..) je fakat sve živa istina...ja već sad razmišljam kako će sve ovo na kraju ipak proći pa ćemo onda biti tužne kad ribeki počnu prolazit faze odvajanja i kad nas više neće tako trebat i kad ćemo si mislit i brinut gdje su i što rade, s kime su, pa još kad ti dođu i vele kak njihov frend ima taaak super mamu jer ona ovo i ono ....
    Ah..živjelo majčinstvo!

  37. #587
    magi7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    253

    Početno

    Drage moje, moj dečko ima 10,5 mjeseci. Još doji a jede i sve ostalo i to dosta. Prije 1,5 dana se budio 2-3 puta, papao i nastavio spavati a onda kao da više nemam dosta mlijeka. Rutina nam je slijedeća:papamo mliječnu kašicu oko 19:00, pa cika oko 22:00, onda spava do 01:00 i onda se budi svakih sat vremena kleči do mene(spava s nama) i plače, dam mu ciku, pa opet se meškolji jedno sat vremena i opet. Juče sam mu dala poslije moje cike bocu AD da vidim koliko će popit oko 3:00 i popio je 110 ml i spavao do 7:00.

    Od njegova rođenja nisam spavala ni jednu noć u komadu već sam se na to navikla, ali ovo svakih sat vremena je neizdrživo. Uskoro počinjem radit i mislila sam da polako prestanem sa dojenjem, a opet mi ga je žao kad vidim koliko on uživa u tome. Ne znam šta bi.

    Inače doji oko 3 puta po danu, ali s velikim razmakom, pa mislim da se ne stigne napravit mlijeko po noći za 1 sat.

  38. #588
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    Stigne se mlijeko napraviti, ono se radi stalno. Vjerojatnije je da si ti preumorna, ali i beba manje količine sisa, pa se i stvara manje. Ne trebaš prestati dojiti, ako to paše i tebi i bebi, ali on normalno može jesti i drugu prikladnu hranu, a sisat će koliko ima.

    Mislim da si najbolje napravila kad si mu dala ciku i onda bočicu. Tako nije gladan, a ipak dobiva najbolju hranu i maženje. Glavno da ste i ti i beba sretni i zadovoljni.

  39. #589

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne trebaš prestati dojiti, ako to paše i tebi i bebi, ali on normalno može jesti i drugu prikladnu hranu, a sisat će koliko ima.

    Mislim da si najbolje napravila kad si mu dala ciku i onda bočicu. Tako nije gladan, a ipak dobiva najbolju hranu i maženje. Glavno da ste i ti i beba sretni i zadovoljni.
    x

    Na temu: moja se budi barem 3-4 puta, i to između ponoći i 5 ujutro. Znači ne sastavi više od sat i pol u komadu. Jednako ako spava kraj mene ili u krevetiću na drugom kraju sobe. A pred jutro lijepo opet odspava 3-4 sata u komadu.

    Kad se sjetim da je spavala cijelu noć....

  40. #590
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Moguće je da ga zubići muče.
    Evo, moja ima 21 mjesec, do nedavno je dojila samo pred spavanje popodne i navečer i po noći.
    Sad sve češće traži i po danu. Mislim da je do zubića. Oni ga gnjave i nedaju spavati pa onda jadničak ne zna što bi i traži siku.

  41. #591
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    SikaPika, ne znam dali ti je još aktualno, zašto ne pokušaš (budući da si doma), skuhati ručak do 13 sati, onda mala jede, pa spavanac, najkasnije u 13.30?

  42. #592

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Aiko prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se do ponoći probudim najmanje dva puta, a to je tek početak noći... Ne mogu ne pomisliti kako je divno onima na umjetnom mlijeku što se spavanja tiče, bar su svi odmorni i naspavani... A ja se borim s grižnjom savjesti zbog tog što želim prestati dojiti, sin mi se bori s ozbiljnom ovisnosti o cici, kronično sam neispavana i umorna... i ne vidim tome kraja! Buđenje samo dva put noću mi je SAN! S drugim bih djetetom sigurno drukčije.
    Nije to baš uvijek tako. Frendica ima malca starog ko i moja cura, 10 mjeseci, od početka na ad. mlijeku. Dečko se od rođenja budi bar 4-5 puta po noći, i s vremenom ne spava ništa bolje.

  43. #593
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ja bih isto rekla da AD apsolutno ne utječe na spavanje. Istina, moj je odlično spavao, ali isto tako znam djecu na AD- u koja nisu nikako spavala. Duuuugo.

  44. #594
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    SikaPika, ne znam dali ti je još aktualno, zašto ne pokušaš (budući da si doma), skuhati ručak do 13 sati, onda mala jede, pa spavanac, najkasnije u 13.30?
    je, aktualno je, evo, danas je zaspala u pola 4
    ma, to ti je začarani krug, trebala bih jedan dan napraviti rez
    nekada napravim ručak ujutro, nekada odmah idemo van
    evo, današnji sam ručak napravila noćas (filovanu papriku) i samo skuhala krumpir za pire kad smo došli kući
    no, probudila se u pola deset pa dok smo izašli van, pa malo u bašču, pa na bajer, pa ne bi išla kući, pa došao MM s posla, pa se još malo s njim poigrala poslije ručka...
    istina, da se probudila u 8, išla bi spavati barem u 2
    kad je lijepo vrijeme, volim ju voditi van, ili idemo zajedno u bašču, u šetnju...
    možda ne bih trebala toliko forsirati do izlaženje, možemo i popodne...

  45. #595
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ma ne trebaš ti ništa, ako ste zadovoljni, ako vama odgovara takav ritam - super. I sama kažeš da volite duže odspavati.

  46. #596
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,328

    Početno

    Mislim da ču se morati pomiriti s tim da moj sinek ne bude spavao cijelu noć dok se ne oženi...

    Možda previše očekujem ali ja ne znam više kako uopće funkcioniram. Ajd preko dana odspava 2 puta po sat,sat i pol, nekada dva, čak nam se par puta dogodilo da preskočimo popodnevno spavanje ali onda u 18,19h je kaos.

    Nekoliko dana mi se budio po 2 puta u noći i onda odjednom opet po starom, imam osjećaj da se budi 10 puta i traži cicu.
    Prikopča se i spava dalje, s time da napominjem da aktivno sisa, jedino pred jutro zeza ali to mu ne dam rađe se onda probudimo skroz rano.

    Vjerojatno i nije gladan, možda samo žedan i traži moju blizinu ali od te blizine ja sam već preumorna...do kada tako?
    Pokušala sam mu nuditi i flašicu s vodom ali ne želi ni probati, stisne usta i baca i gura s rukama. Duda isto kod nas ne pali nikako...

  47. #597
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    mašnice, dojku će tražiti dok god budeš dojila. Da li će prestati buđenje kad prestanete dojiti, nitko ne može reći unaprijed. Ali, još mu nije ni godina, možda uspiješ izdržati još bar do kraja ljeta s dojenjem. No, tvoja blizina će mu trebati, dojila ili ne.

    No, brzo odrastu, prebrzo, pa onda misliš:zašto ta silna privrženost nije trajala duže.

  48. #598
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    možda samo žedan i traži moju blizinu ali od te blizine ja sam već preumorna...do kada tako?
    Moja Maša nakon obilnog ručka, kockice čokolade izvali još i AM PIPE. Pa gdje ti stane! Onda se sjetim da je vjerojatno žedna pa ju pošaljem da pije vode. Uglavnom pristane. No, ona je starija gotovo godinu dana od tvog miša...
    A do kada tako?
    Mene i sada često zna uhvatiti kako se brzo moram otuširati ili napraviti neke stvari jer će se ona možda probuditi. Istina, sad zna odspavati i po tri sata u komadu, ali nikada se noću ne mogu prihvatiti posla kojega mogu prekinuti kad se ona probudi jer će možda spavati i samo 1,15 sat.
    mašnice,

  49. #599
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    masnica, mi smo od ohromnog broja budjenja dosli do 2-3. uglavnom se pocelo smirivati kada sam uvela vecernji obrok. nakon tusiranja, negdje pola sat, sat vremena pred spavanje. prije spavanja bi jos pocicao.
    moj je izgleda bio gladan jer je i po noci aktivno cicao. trebalo nam je par dana da se uhodamo, ali je uspjelo. u tom sam periodu po noci davala vodu jer sam mislila da je mozda zedan. nije bio bas zadovoljan, cendrao je, ali sam ga uspavala kraj sebe. nocas se probudio 2 puta. ja nakon tako dobro prospavanih noci imam osjecaj da sam na lutriji dobila.
    ako ti se cini da je prerano za vecernji obrok, zanemari sto sam pisala. ja sam se vodila mislju da nisu sva djeca ista i da ne vrijede za svu djecu ista pravila i iste tablice..
    sretno.

  50. #600
    juby avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    63

    Početno

    Joj da se prijavim i podijelim s vama svoje frustracije. Naime M. koristi cicu kao utjehu, umjesto dude. Dudu neće ni da pogleda. I tako stalno. Ponekad je lakše, a ponekad koma. Kao recimo otkada sam počela raditi pa se još ranije ustajemo. Prošli tjedan, ovaj vikend i prošla noć su nam jako teške. Svkih pola sata se budi, traži cicu. Neće vodu, neće dudu. Ne cica da vuče, već laganica poteže, baš za utjehu. I to traje pola sata, ja se ukočim ležeći u istom položaju, a ionako imam problema s leđim. Ujutro se jedva ustanem koliko me kosti bole. Vrijeme nam ne ide na ruku. Valjda je to samo "faza" i bit će bolje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •