Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 87

Tema: Platnene pelene i osip :-((

  1. #1
    Danči29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    umirem na uzbrdici
    Postovi
    2,157

    Početno Platnene pelene i osip :-((

    Cure, pomoć!

    Dok smo bili u bolnici i dok malenoj nije otpao pupak (bila je mikina i zaštitne gačice se nisu dale namjestiti da ne idu preko pupka) koristili smo jednokratne pelene, a onda smo krenuli sa platnenim. Međutim, uspjeli smo izdržati samo jedan dan i morali se vratiti na jednokratne .

    Pojavio nam se užasan osip po cijelom području gdje je bila platnena pelena, pa i po bokovima. Katastrofa! 2 dana nakon što smo se vratili na jednokratne, osip se povukao i više se ne vraća.

    Meni, priznajem, nije jasno kako se i zašto to dogodilo (logično bi bilo suprotno), pa pomagajte da pronađemo i ispravimo grešku. Možda ima preosjetljivu kožu pa čim je mokra odmah reagira? Možda da pričekam da još malo naste pa probam opet? Da odmah naglasim da su pelene prane sa vrlo malo Dash-a i obavezno koristim duplo ispiranje. I dodano je malo alkoholnog octa. I ne koristimo vlažne maramice već vodu i blazinice

    Toliko smo se veselili platnenim pelenama, kupovali ih i naručivali s toliko entuzijazma, htjeli za našu malenu najbolju moguću varijantu na guzu slatku, išla sam i kod jedne forumašice da ispipam sve vrste pelena koje ima i nakupovala cijeli paket predivnih Muttaqina, ME covere......

  2. #2
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Nemam pojma iskreno u čem bi mogao biti problem, probaj za svaki slučaj odvrtiti još jedno pranje samo sa sodom bikarbonom (ili bez ičega) na 60 tako da se uvjeriš da nije deterdžent kriv. Smiješ koristiti i neke kreme za guzu, samo ne znam ima li takvih ovdje za kupiti (ja kupujem preko HC)

  3. #3
    Danči29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    umirem na uzbrdici
    Postovi
    2,157

    Početno

    aishwarya ,
    poslušali smo savjet, odvažili se ponovo i sve je super :D ! Vjerojatno je prvi put bila reakcija na koćegaznat šta, ali sad nebitno. Tako da i mi konačno uživamo u našim predivnim pelenkušama

  4. #4
    sir_oliver avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    pula
    Postovi
    497

    Početno

    koristimo platnene od rođenja. u zadnje vrijem nam se pojavio osip na dijelu koji bude u dodiru s urinom. radi se o dečkiću 2,5 mj. guza je nježna bez osipa.
    ne koristimo kreme ni vlažne maramice. kod svakog mijenjanja pelena operemo guzu i pišu.
    pelene perem s malo praška bez omekšivača duplo ispiranje.
    preko dana se trudimo što manje ga držati u pelenama. mislila sam da nije od nečeg što sam jela ili pila, no promjene nema ni nakon par dana kako sam izbacivala i mijenjala namirnice.

  5. #5
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Naša guza je osjetljiva na bambus i čim je malo duže u mokroj bambusici osipa se svugdje gdje je mokra pelena bila u kontaktu s kožom. Poslije mi treba dva dana da to saniram kremama. :/

  6. #6
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Izbaci bambusice, cista voda i gola guza cine cuda

  7. #7
    toolaa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    80

    Početno

    hm... podizem malo ovu temu, jer smo danas prvi put djetiću stavili platnene pelene, i odmah je dobio crvenu guzu, na mjestima gdje je bila u doticaju sa stolicom. nikad mu se to prije nije dogodilo. nije bio prljav dugoo - od stavljanja pelene do ponovnog mijenjanja je prošlo možda 40-ak minuta, a sigurno se nije pokakio baš odmah. promjenili smo ga čim smo primjetili da smrducka, a prije toga je proplakao ko gladna godina - osip ga očito i boli. jel se ko susreo s takvom reakcijom i ima li nade za nas (mislim, bebu, roditelje i paket friških platnenih pelena)?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    233

    Početno

    Jao, ljudi, nemojte me plašiti! Pa kako je to moguće... još mi samo fali da su sve do sad kupljene platnene - bačen novac... :shock:

  9. #9
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Pa nije da te plašimo-možda samo pripremamo na moguće problemčiće.
    S. ima stvarno jako osjetljivu kožu i nikako nisam uspjela po noći prijeći na platnene jer mi je ujutro obavezno sav osipan. Jedino još nisam probala sa svilenim liner-ima. Inače preko dana pelenu mijenjam odmah čim se popiški i to je to.

  10. #10
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Citiraj toolaa prvotno napisa
    hm... podizem malo ovu temu, jer smo danas prvi put djetiću stavili platnene pelene, i odmah je dobio crvenu guzu, na mjestima gdje je bila u doticaju sa stolicom. nikad mu se to prije nije dogodilo. nije bio prljav dugoo - od stavljanja pelene do ponovnog mijenjanja je prošlo možda 40-ak minuta, a sigurno se nije pokakio baš odmah. promjenili smo ga čim smo primjetili da smrducka, a prije toga je proplakao ko gladna godina - osip ga očito i boli. jel se ko susreo s takvom reakcijom i ima li nade za nas (mislim, bebu, roditelje i paket friških platnenih pelena)?
    Pa da je bio i u jednokratnoj guza bi mu bila u doticaju sa stolicom, zar ne? Mislim da se kod vas možda samo poklopilo da se to dogodilo baš u platnenoj peleni.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    evo i mi da prijavimo cudni ojed oko anusa, i to u delu koji je "razdeljku" guze, znaci nema dodira sa pelenom
    ostali delovi su ok i ne stavljam kremu na prepone.

    probala sam weledinom kremom, probala sa alverde (cini mi se bolja)..

    od pocetka smo u platnenim i nikada nije brisan sa maramicama.
    svako menjanje pelena je pranje guze vodom bez sapuna i fino tapkanje uvek cistom tetra pelenom.

    probala sam testa radi daktarin , misleci da su gljivice, posle 72 sata nije bilo poboljsanja (kazu da se proba tako i vidi da li ima reakcije)

    danas popodne sam testa radi umotala guzu u jednokratnu pelenu da vidim da li ima u tome neke veze. i evo od popodne i sada stavljam ga u jednokratne babylove i videcu jel' do pelene.

    i mi imamo bambusice ali ih kombinujem i sa tetrama i pefolds...tako da nijemi palo na pamet da moze biti osetljiv na bambus..

    javicu rezultate sa jednokratnim

  12. #12
    toolaa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    80

    Početno

    Pa da je bio i u jednokratnoj guza bi mu bila u doticaju sa stolicom, zar ne? Mislim da se kod vas možda samo poklopilo da se to dogodilo baš u platnenoj peleni.[/quote]

    Kamo sreće, no kao što rekoh, to mu se nikad prije nije dogodilo, a pokakio je više jednokratnih pelena nego što se bi se usudila računati - kao mala beba kakio je skoro nakon svakog obroka. moja je pretpostavka slijedeća - osip se dobiva od kombinacije urina (koji mijenja ph kože) i stolice (enzimi iz koje djeluju na kožu "načetu" urinom). sama stolica ili urin nemaju takav učinak. i sad, u jednokratnoj peleni urin se vjerojatno odmah upijao u pelenu i nije ostajao na koži toliko dugo da bi izazvao problem. u platnenoj je peleni mokriji... i eto. naravno, bilo bi idealno promjeniti pelenu čim se smoči, ali, nema beba alarm pa da možeš uvijek uhvatiti isti trenutak.
    čitala sam da može pomoći ako se pelene isperu u mješavini octa (zbog ph, navodno) i da se, zbog tog istog ph, djetetu (naravno, starijem dojenčetu) može u vodu umješati malo soka od brusnice. jel ko to ikad probao? stvarno bismo htjeli koristiti platnene pelene, puno su nam fine, a i mrzimo zagađivati prirodu.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    porazavajuce, ali nama guza izgleda bolje u jednokratnim. ima ih od juce popodne do danas, evo popodne.

    platnen se nisu stigle pokvariti valjda ako ih koristi ukupono 25 dana.
    jedino ako je osetljiv na bambus, a koristimo kombinaciju.

    probacu jos, da se guza kako god zaleci pa cemo testirati.

    bas porazavajuce

  14. #14
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    mogući uzroci osipa:

    - previse detergenta i/ili premalo ispiranja (dovoljna je žlica detergenta i potrebno barem 2 ispiranja)

    - omeksivac (zabranjeno koristiti)

    - mozda reagira na vrstu detergenta bez obzira na malu količinu, npr. jako puno djece dobije osip ako se platnene peru Arielom, on je izrazito agresivan

    - koje bambusice imate?

  15. #15
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    karmazonka - problemi su mogući, i vrlo česti u početku. ali skoro uvijek postoji rješenje za one koji su stvarno donijeli čvrstu odluku za platnene. najlakše je odustati i obući jednokratnu. ali meni to nije dolazilo u obzir.

    i kod nas je bilo crvene guze i osipa i svačega, ali uvijek sam skužila u čemu je problem i riješila bih ga - i tad bi ponovo sve bilo ok s kožom.

  16. #16
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zanimljiv topik:
    Tko je odustao od platnenih?

    i ovaj post klmame definitivno potpisujem:
    drugo što oduvijek tvrdim je da ako krećeš s platnenima, moraš biti totalno za to, toliko da postaneš opsjednut. jer onda ti početničke greške ne izgledaju toliko važne, riješiš to u hodu, i i dalje zaljubljeno buljiš u pelene
    ...
    za kraj da dodam, osobno nikako ne vjerujem da dijete može biti alergično na platnenu pelenu. i mi smo se često borili s osipom i u platnenima, no redovito su problem bili : deterdžent, mokraća, hrana pojedena taj dan, predugo ostajanje u peleni, stolica, nedovoljno propusne gaćice, antibiotik.....you name it, milion stvari koje utječu na dijete. svaki problem smo sanirali i snalazili se kako smo znali

  17. #17

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    233

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    mogući uzroci osipa:

    - previse detergenta i/ili premalo ispiranja (dovoljna je žlica detergenta i potrebno barem 2 ispiranja)
    Baš smo mi jučer bili pričali općenito koliko tko stavlja deterdženta i stvarno je bilo razno-raznih komentara. Nije ovo topic za raspravu o količini deterdženta (ako ima neki, molim da me se uputi hehe), ali mene baš zanima koliko je deterdženta dovoljno. Ja uvijek nakrkačim puno, misleći da se samo s dosta deterdženta može oprati. Iako, meni roba nikad nije prljava ili je rijetko prljava da se baš mora full prati, pa opet... No, s platnenim sam baš mislila da bi se trebalo dosta deterdženta staviti da se ispere govance. I druga stvar šta me brine je to da na svim pelenama piše 60 stupnjeva, a ja baš pričam i s mamom i ona mi zatečeno kaže da je to nemoguće, da mora ići na 90 da se sva gamad s pelena ubije... imam 15 platnenih, kupujem ih mic-po-mic... nije mi ni palo na pamet da su moguće komplikacije... :shock: Svašta pišem, jer mi je sto misli u glavi što se pelena tiče... a iskreno nisam ni počela čitati na forumu o pelenama... čitala sam prospekte i općenito na netu pa me to jako privuklo... bitan faktor i ekološki... a i sviđaju mi se na oko hehe...

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    233

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    karmazonka - problemi su mogući, i vrlo česti u početku. ali skoro uvijek postoji rješenje za one koji su stvarno donijeli čvrstu odluku za platnene. najlakše je odustati i obući jednokratnu. ali meni to nije dolazilo u obzir.
    Iskreno, moja stara, koja mi je the most important person što se tiče pomoći oko trudnoće/bebe uz MM-a najdražeg, kaže da bi mi bilo najbolje da sam uzela obične pelene (misli na tetre) i da nisam trebala trošiti lovu na sve ostalo. Da se to iskuhava i doviđenjce. Dakle, kao što su nama nekada... (bar mojoj generaciji hehe). No, dobro, nakupovala sam se sad ovih pa ćemo polako. Ne mislim odustati. Kao što rekoh, imam za sad bitno više za, nego protiv što se platnenih tiče. I nekako mislim da je samo stvar da si u glavi posložiš stvari i kad uđeš u rutinu nemaš problema. Ježim se plastike i sintetike na tijelu u bilo kojem obliku. Pa ne želim to ni svom dečkiću.

  19. #19
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    stara ti je u pravu

  20. #20
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    prebrzo čitam: u pravu je da si mogla kupiti samo tetre.

    nije u pravu za 90 C.

    na 60 C se ubiju skoro sve beštije. i nije potrebno pobiti SVE beštije, ni u pranju pelena, ni u pranju bilo čega, od suđa do wc školjke. sterilni uvjeti nisu ni dobro ni zdravi za organizam.

    što se tiče detergenta, koristeći tako malo na pelenama, otkrila sam da je tako malo dovoljno za bilo koju vrstu veša.

    ok, imam 2 djece, neke fleke se stvarno nikad ne operu (odnosno oprale bi se da koristim vanish i sličnu agresivnu kemiju, ali ja to ne želim koristiti).

    ako se ježiš plastike i sintetike, trebala bi se ježiti i sve te kemije.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    233

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    prebrzo čitam: u pravu je da si mogla kupiti samo tetre.

    nije u pravu za 90 C.

    na 60 C se ubiju skoro sve beštije. i nije potrebno pobiti SVE beštije, ni u pranju pelena, ni u pranju bilo čega, od suđa do wc školjke. sterilni uvjeti nisu ni dobro ni zdravi za organizam.

    što se tiče detergenta, koristeći tako malo na pelenama, otkrila sam da je tako malo dovoljno za bilo koju vrstu veša.

    ok, imam 2 djece, neke fleke se stvarno nikad ne operu (odnosno oprale bi se da koristim vanish i sličnu agresivnu kemiju, ali ja to ne želim koristiti).

    ako se ježiš plastike i sintetike, trebala bi se ježiti i sve te kemije.
    Heh, pa ne vidiš, ne ježim se na deterdžente... čak štoviše! Nego, staroj je neshvatljivo da se to ne iskuhava, odnosno ne pere na 90. A posebno je šokira da se ne pegla, s obzirom da ona pegla i čarape (onda znaš u kojoj smo fazi), a gdje neće doljnji veš, odnosno unuku platnene pelene! Naravno, nije to ni poslije toga POTPUNO sterilno, ali je fino obrađeno temperaturom da sredi šta treba srediti...

    Dakle, još jednom, kad pereš platnene pelen u mašini, staviš jednu onu žličicu deterdženta što dobiješ uz deterdžent (malo više od, recimo, obične velike žlice za jelo) i to ti je dovoljno da opere?

  22. #22
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja govorim o žlici, pravoj žlici za jesti juhu , ne o posudici od detergenta.
    dakle, stavim jušnu žlicu detergenta. i opere mi najnormalnije.

    a fleke od kakice će ti sigurno ostati bez obzira s koliko detergenta oprala jer je to takav pigment. ali to je samo pigment

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    koristila sam bas tako malo deterdzenta, cak su me i kritikovali da pelene ne mirishu, ali mi to nije bitno.
    uvek idem na 2 ispiranja.
    omeksivac ne koristim.
    susila sam ih na suncu kad god sam mogla, evo danas prvi put da je kisa pa je otislo u susilicu.

    bambusice su tots bots bamboolze

    deterdzente sam kombinovala, koristim iskljucivo DM- zeleni za beli ves a zbog ojeda presla na onaj DM-pur bez mirisa, konzervansa, boja i sta ti ja znam cega sve ne.

    ne odustajem, ne zelim, evo ga vec je u platnenoj ponovo.
    uradicu mu bris da iskljucim neku bestiju pa da vidim sta cemo

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj frost prvotno napisa
    koristila sam bas tako malo deterdzenta, cak su me i kritikovali da pelene ne mirishu, ali mi to nije bitno.
    uvek idem na 2 ispiranja.
    omeksivac ne koristim.
    susila sam ih na suncu kad god sam mogla, evo danas prvi put da je kisa pa je otislo u susilicu.

    bambusice su tots bots bamboolze

    deterdzente sam kombinovala, koristim iskljucivo DM- zeleni za beli ves a zbog ojeda presla na onaj DM-pur bez mirisa, konzervansa, boja i sta ti ja znam cega sve ne.

    ne odustajem, ne zelim, evo ga vec je u platnenoj ponovo.
    uradicu mu bris da iskljucim neku bestiju pa da vidim sta cemo
    Probaj sa običnim tetra pelenama. Tu si ziher da su dobro isprane jer nema milijun slojeva. Ako je do babmusa, također će se situacija popraviti.
    Moj J je znao imati jako crvenilo ne guzi od kakice (kad prekasno skužim ). To smo rješavali s maslinovim uljem. Namočimo blaznicu pa potapkamo po čistoj i suhoj guzi. Također smo ga namakali u kadi sa 4-5 žlica ulja dodanih u vodu. Prošlo je za 2 dana.

  25. #25
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    osip se može pojaviti i kad padne imunitet (bolest, stres, promjene u životu), ja sam redovito znala da će mi se kćer vjerojatno razboljeti za dan-dva od pojave osipa

    btw, ona i danas dobije kao neke lišajeve/osip na preponama kad je bolesna ili pod stresom, a ne nosi odavno pelene

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    mi i koristimo kombinaciju tetri , bambusica i prefoldsa.
    bili s mo i po 2 dana samo u tetri, sa svedskom bez zastitnih.
    ili sa pull on vunenim

    kaze dr. danas da probamo sa pantenolom pa da vidimo dalje

    lutonjica, on tek ima mesec dana, valjda nije pod stresom ili ce se razboleti :/

  27. #27

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    131

    Početno

    Frost kako je?
    Eto mi s 8 mjeseci prešli na pp, i pojavio se osip, do tada nikada
    Samo je naprijed oko pišana. Guza čista ko suza.
    Necemo odustati of kors, ali ga se rijesiti moramo. Ajde cure pliz dajte prijedloge kako? Lutonjica ti kažeš da si imala svega i svačega, može onda koji savjet pliz?
    Kako se koristi onaj KUZO, negdje sam čitala da rijesava pelenski osip, ali ne mogu sad pronaci.
    Hvala

  28. #28
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ako je bilo zbog (nadolazeće ili trenutne) bolesti ili nekon povećanog stresa, onda bi otišlo samo od sebe kad bi se organizam vratio u normalu

    ako je bilo od hrane, otkrila bih od koje je je pa je ne bih više davala (npr. margita je dobivala osip na banane, krastavce, jedno vrijeme na tikvice, na mandarine ...)

    u početku je bio kriv ariel, pa sam ga odmah maknula, od drugih detergenata nije bilo osipa (koristili smo faks ili dm-ov detergent)

    morala sam ju prati isključivo pod mlazom tople vode, nikakve vlažne maramice nisam smjela koristiti

    i u jednom periodu (negdje od 4 do 18 mjeseci) smo morali koristiti isključivo prirodne materijale, dakle pelene 100% pamuk (nikakve mješavine sa sintetikom, treba provjeriti na deklaracijama pelena) i zaštitne gaćice isključivo 100% vuna (PUL nije dolazio u obzir)

    i tako, to je ono što mi padne na pamet na prvu loptu

    kad je stanje bilo ružnije, najbolje joj je pomagala sudocrem krema

    s tim da moram naglasiti, da marge inače ima jako osjetljivu kožu općenito, nekakav blaži oblik dermatitisa

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    jos smo u platnenim a pantenol krema cini cuda.
    guza najzad dobija kozu na nekim mestima jer bila je kao sirova govedja snicla pre pantenola

  30. #30
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Uh frost, meni se sve cini da su to posledice soora. Cak i ako ste ga izlecili, moze da ostane neko vreme u probavnom traktu. Dobra vest je da ce da prodje, a jos bolja da ste nasli kremu koja ce vam (lokalno) pomoci.
    Ti se trudi da ne navuces gljivice opet (anticandida dijeta).

    Njojza je imala problem sa ojedenom guzom, i to dugo dugo, resila ga je mazuci bebcu guzu uljem koje je predhodno pregrejala.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    131

    Početno

    Frost jel to Bepanthen krema ili neka druga?
    Lutonjica hvala

    Kod nas se pogoršalo, definitivno je uzrok pipi i dodir kože s njom, ali nedamo se i dalje tragamo za riješenjem.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    131

    Početno

    Lutonjica bas sam gledala tvoj www i spremala se javiti sutra vezano uz njih

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    nije bephanten ali mislim da je slicni sastav.
    ova se zove bas pantenol

    btw, prolazilo je ali nije proslo i dalje je ojeden uzasno.
    soor nema u ustima, ja nemam na bradavicama, napreduje lepo, ne klikce dok sisa, i ja i on smo bili neko vreme na probiotiku.
    ja ne jedem ljuto, ne pijem mleko, ne jedem nista osim jabuka i banana sve da ne bi bilo da je od mene.
    i nista.
    pelene perem bez omeksivaca sa kasikom praska, menjala i prasak i koristila i onaj "pur" iz DM-a bez mirisa, konzervansa i kojecega.
    2 puta ispiram, nekad susim u susilici nekad na suncu kad ga ima.

    dr. je samo preporucila pantenol, na bris odmahnula glavom kao nepotrebno
    mi vise nemamo pojma sta da radimo.

    e sada, ja ne znam da li je to normalno, ali on kaki non-stop, kao grlica
    njemu nikad guza nije bez govanceta. to je bezbroj stolica dnevno.
    normalnog mirisa, zute boje sa po nekim zrncetom.

    probali smo i sa uljem pre pantetnola, po njojzinom receptu, nista se nije desavalo, odmah sam se bila setila toga, ali nista.

    predlog? neko?

  34. #34
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Moj Novi je kakio milion puta dnevno u toj dobi. To znaci 10+.
    Taj broj kakica je ostao do 6 meseci, a do 2 godine je kakio po 4-5 puta dnevno.
    I dan danas, s 4god4meseca kaki 1-2 puta dnevno, i nikad nije imao zatvor.
    Jednostavno, brz metabolizam. Sav je od misica, nigde sala

    Probaj ga drzati sto vise gologuzog, cak i kad spava, trudi se da smanjis (kremom ili cim vec) ojed, i cekaj da prodje.
    Za candidu, ponavljam, mozda je ima u organizmima i kad nema nikakvih simptoma, tako da je super sto pazis sta jedes, a slazem se da nema smisla da je lecite, osim mozda homeopatski.

    Verujem da kad bi presla na jednokratne neko vreme bi mozda bilo ok, ali nema razloga da realno bude bolje u plastici nego u prirodnim materijalim

    E da, i mali Tarik, Njojzin, je bio u jednoktatnim, pa sve isto... Oni su pokusavali s platnenim, malo je pomagalo, ali nista znacajno.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    e da, probala sam i sa popollini papiricima, to bi eto bilo kao jednokratna ali bez plastike i hemije.
    znaci nije do kontakta sa platnenim jer i sa papiricem nije bilo znacajne promene

  36. #36
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    da bi ojedine prošle, uistinu je najbolje da guza bude što više gola. mislim da ste sad upravo u toj fazi, i da vam ništa neće pomoći kao luftanje guze.
    tako smo mi radili. koža joj se najbrže oporavljala kad smo pustili golu guzu cijelu noć, ili eventualno ne skroz golu, nego samo u vrlo lagano zakopčanoj peleni bez ikakvih zaštitnih, da ima puuuuno zraka.
    luftanjem se guza oporavi za dan-dva.
    marge je imala 3 mjeseca kad smo prvi put ovo izvodili, tako da ne misliš da je tvoja beba premala za isprobavanje tako nečeg.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    danas smo bili 2 sata gologuzi.
    mene je strah da mu je hladno tako

    ne utopljavamo ga, ali nicim ne dogrevamo sobu.

    bio je go i pokriven, ali se rita i otkrije se
    sad cemo svaki dan po malo dok ne usavrsime tehniku kako biti gologuz a ne prehladiti se i ne upiskiti i zasrati sve okolo

  38. #38
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ne upiskiti i zasrati sve okolo
    ovo ćete teško

    jel guza bolje?

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    meni se cini da jeste, ali to su moje nade verovatno..
    eno ga i sad je gologuz, sada vec spava tako

    javljam kako napredujemo

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    novosti!

    privatni pedijatar, bolji pregled!

    da, imamo soor i dobili smo terapiju.
    nistatin oralno, eozin lokalno na guzu.
    acidi borici na moje bradavice
    probiotik za mene i njega.
    svet je prelazak na jednokratne makar po noci, mada presvlacimo ga mi na 2 i po sata kako i sisa, ne ostaje u jednoj peleni celu noc.
    ali ajde, 7 dana cemo poslusati savet.
    naravno necemo pampers vec neke DM-ove

    kaze da je problem sa gasovima uzrokovan time tj. ti silni grcevi

    pisem kako napredujemo

  41. #41
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    acidi borici na moje bradavice
    NE!!!
    loš i zastario savjet

    na tvoje bradavice isto nistatin, po mogućnosti nakon dojenja kako bi imalo vremena djelovati

    grčevi jesu posljedica gljivica, to je istin

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    joj, a ja vec stavila?
    los savet jer nesto skodi ili ne pomaze?

    a koji nistatin da stavljam?

    njemu dajem rastvor

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    gel verovatno, vidim da i to ima

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    frost Nađa i ja smo apsolvirale na sooru, mislim da smo ga jedno vreme imale svaka dva meseca. A onda sam ja počela da pijem probiotike i rešile smo se te napasti :D Mislim da probiotici ne mogu da škode, možda da probaš. Sećam se da mi je i homeopata davao nešto protiv gljiva ali stvarno više ne znam šta...

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    pili smo vec, a evo ga opet, pun nam je frizider liobifa od danas

  46. #46
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    los savet jer nesto skodi ili ne pomaze?
    i jedno i drugo
    ne pomaže previše, jer ti moraš bradavice liječiti od gljivica, a u tome će ti puno bolje pomoći krema protiv gljivica. možeš i sebi stavljati isto što bebi ide u usta.

    a i škodi:
    neke dječje kreme povučene su s tržišta baš zato što su je sadržavale, navodno je i kancerogena.

    također, nistatin ne moraš ispirati s dojki prije podoja, a bornu kiselinu moraš doooobro isprati kako ne bi dospjela u bebina usta.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    a da, to je borna kiselina
    a ja znam za bornu kiselinu, ali uopste nisam ukljucila mozak da je to acidi borici

  48. #48
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    uh.neznam jesam li na pravom mjestu,ali da probam.

    platneni smo.

    sve osim ovog ljeta i 2 ipol mjeseca jer na moru nemamo vešmasinu a nije bilo love da ju kupimo.
    tamo smo bili papirnati.obzirom da je na njih reagirala crveno-mjenjala sam ih svakih 2 sata.iajde -nekako se navikli.

    dosli smo doma i otkrili da smo prerasli sve covere pa je potrajalo jos neko vrijeme dok nam nisu dosli.
    e sada-nakon ravno 2 dana ponovnog platnenopelenastva neki lagani osip!
    ali ne po guzi nego na "koki".danas je stanje kriminalno.dosta se prosirilo i izgleda kao neki mali izboceni tupi pristici!sada se vec spojilo u jednu masu!


    probala luftanje.vodu.bepanthen.penaten.

    cak mi se cini da je jutros mahala nogicama i hvatala se za to mjesto preko pelene, onako nervozno!


    pelene smo presvlacili,ali zbilja svako malo.

    soor nije sigurno.
    nadam se da nije do platnenih!ali bas se pojavilo nakon sto smo ih poceli opet koristiti!


    heeelllllppp.

    (pokusavam izbjeci pedijatricu jer nikako nisam zadovoljna njenim metodama)

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    porasla je u medjuvremenu, da li ste uveli nesto od dohrane sto joj stolicu ili urin cini kiselijim?
    da li si promenila detergent?


    evo mi smo 2 dana u jednokratnim zbog gore navedenih problema pa bas suprotno (on jos samo sisa) dobio je ojed tamo gde ga nikad nije bilo.
    a onaj standarni ojed kojeg lecimo je jos tu.

    sad sam uvela kremu a nisam je koristila uopste, ako izuzmemo tu ranu koja i nije klasican ojed, zato ga i lecimo

  50. #50
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    probala luftanje.vodu.bepanthen.penaten.
    u kojem vremenskom periodu ste ovo sve isprobali?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •