Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: trup raste brže nego nogice???

  1. #1
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno trup raste brže nego nogice???

    primjetila sam da G nosi hlačice koje je nosio i prije godinu dana...ok, tada sam ih malo podfrknula...no ipak :?

    opčenito svi govore da je visok za svoju dob, i istina, to je tako...no, npr bodiće nosi 92-98 a hlače može nositi i one na kojima piše za 8. mjeseci...a one koje su primjerene za njegovu dob (18. mj.) su mu ohoho predugačke

    a i u zadnje vrijeme sam dobila nekoliko komentara u stilu: kak ima kratke noge...

    idemo kod pedi ovaj ili idući mjesec (ovisno koliko uspijem prolongirat cjepljenje) pa ću pitat, ali do tada može malo utjehe...
    nije da brinem i mišljenja sam da možda ne raste jednoliko i da je to možda normalno...broj stopala mu je sada skoro 23...možda je samo stvar u krojevima hlača/bodića??

    može koje iskustvo??

  2. #2
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Nisam mjerila, ali moja zapažanja su da ne raste ravnomjerno, nego baš kako i ti primjećuješ; malo trup pa onda noge pa stopala malo stagniraju pa preskočimo i koji broj cipela naglo i tako... Nosi neke stvari od prošle godine, dok su neke kupljenje prije koji mjesec već male. Sad, koliko ovisi o kroju, koliko su mi se neke stisle u pranju, dok druge nisu, a koliko je do neproporcionalnog rasta - vjerojatno od svega pomalo.

  3. #3
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ja mislim da je to normalno. Isto tako kao što je Ms.Mar rekla, vjerojatno sva djeca tako rastu, a isto tako smatram da se ustvari ne može uspoređivati gornji i donji dio odjeće. Majica da je i puno preduga, na njoj se to ne kuži, a hlaće, ako su 1 cm preduge, več se kuži razlika.

  4. #4
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    ako više nije u pelenama, normalno je da može nositi mnogo manje hlačice nego bi očekivala, bar je kod nas bilo tako

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Moj E ima 5,5 godina. Majice uvijek ima broj veće nego hlaće. Pogledaj sebe i MM-a možda tu leži odgovor (geni). Moji imaju recimo veću glavu i mala stopala (na moju familiju) Moj E je sa 2 godine nosio kape za dijete od 4 godine, a sada bez problema nosi tatine šolterice.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    194

    Početno

    Koliko sam ja primjetila djeca imaju duži trup u odnosu na noge nego mi odrasli. Noge im se kasnije izduže.

  7. #7
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj polonca prvotno napisa
    Koliko sam ja primjetila djeca imaju duži trup u odnosu na noge nego mi odrasli. Noge im se kasnije izduže.
    Da, i kraće ruke.

    Noge i ruke su joj se izdužile negdje sa 3,4 g.

  8. #8
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    moji dečki nose hlače broj manje od gornjeg dijela. od cca godinu dana, pa sa 5,5 još uvijek.

  9. #9
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    okej...vidim da je onako kako sam i mislila...hvala cure...

  10. #10
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    To ti se samo čini, jer uvijek jednodjelni odjevni predmeti (body, skafanderčići, gegice) traže veću dužinu nego oni odvojeni (hlačice i majice).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •