Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Kako oprati vuneni kaput?

  1. #1
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno Kako oprati vuneni kaput?

    Tj. zanima me mora li bas u kemijsko?
    Usudili li ih se netko prati u masini?

    Zelim kupiti vuneni kaput ali ako to mora svaki puta kada se zmaze u kemijsko to mi se ne isplati i neda.

    Pa me zanima ako je vuna u kobinaciji s necim moze li to u vesmasinu, naravno ne mislim stavit prat na 60, nego na program za vunu, mogu birat temperaturu vode tako da moze bit i skroz hladna, i okretaje bi stavila manje.
    No ipak me kopka hoce li se to smanjit, zguzvat, nesto?

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    MIslim da hoce. Al ni kemijsko ti nije uvijek garancija da ce sve biti kako treba. Imam vuneni kaput koji sam cistila u kemijskoj cistionici i vratili su mi ga cistog, ali ofucanog.

  3. #3
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Cista vuna ili je u kombinaciji s necim?

  4. #4
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    cista. kombinacija bi bolje prosla, al ne znam koliko bolje.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    438

    Početno

    evo ja sam se drznula i oprala kaput sasch 70% vuna i 30 % rayon na nekom programu za vunu.
    malo se pogužvao, ofucao se nije. samo sam ga popeglala.
    ne mogu reći da li se možda malo skupio..ali to mi i tako ne smeta jer mi je mrvicu komotniji bio.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Lovely place called home
    Postovi
    398

    Početno

    Stavila vuneni kaput Herucov od 3.000 kn u lavor hladne vode sa šamponom, i ostavila cijeli dan, došla po njega a on se stisnuo za 4 broja... Plakala sam...

  7. #7
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Citiraj PericaY2K prvotno napisa Vidi poruku
    Stavila vuneni kaput Herucov od 3.000 kn u lavor hladne vode sa šamponom, i ostavila cijeli dan, došla po njega a on se stisnuo za 4 broja... Plakala sam...
    Uf!
    Cista vuna je bio?

    Meni i dalje nije jasno, kako se neke vunene veste npr smiju prari na 30, a kaputi automatski ne zato jer su kaputi. Zelim reci da sam bas proucavala..i ako kaput nije od vune opet ce pisati da ne smije u masinu.

    recimo ja svu ostalu vunu normalno perem u masini..jest da su mi se neke carape mrvu stisnule al to su detalji koji me kod carapa ne smetaju. :D

  8. #8
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    postoje razne vrste vune. neke se filcaju lakse neke samo pogledas krivo i odma su ufilcane. a postoje i neke koje su tako obradjene da mogu u masinu na pranje bez problema. iako su 100% vuna.

  9. #9
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Ja ne bih riskirala. Ne samo da ti se može stisnuti, nego ti se može i izobličiti, ma kako ga pažljivo sušila. Mokar vuneni kaput je težak, i teško ćeš moći izbjeći da ti se negdje ne nategne. A da ne velim da nema šanse to pošteno opeglat. Naravno, ne mora biti, ali ja bih to pokušala samo ako mi baš ne bi bilo žao tog kaputa.

  10. #10
    Gost

    Početno

    Ja imam vuneni kaput 100% vuna i perem ga u veš mašini na programu za vunu s tim da temperatura vode nije veća od 30 stupnjeva i perem ga sa tekućim praškom .I uvijek mi je ljep i mirišljav i čist , i nije se skupio .

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Ja imam bijeli kaput Sisley, plaćen malo na sniženju...obzirom da je bijel, ubacla sam ga na pranje bez temp i s tekućim det za vunu, sušila na vješalici i ne trebam niti peglat. Ali imam i bijeli od Varteksa koji je mnoooogo finiji, njega se ne bih usudila u mašinu, osim kad ostari pa mi ga ne bude žao. Ovo sa kem.čišćenjem je skroz problematično jer košta mnogo, a nije garancija da ćeš dobit neofucani izgled nakon tretmana

  12. #12
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Citiraj makita prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo sa kem.čišćenjem je skroz problematično jer košta mnogo, a nije garancija da ćeš dobit neofucani izgled nakon tretmana
    Tocno to. Ni kemijsko nije garant da ce ti ga vratit u istom obliku. A ja nisam ni luda za kemijskim poradi drugih stvari. Mozda eko-kemijsko..al to je sad druga prica.
    marta, znam da postoje razne vrte vune, ali bez obzira kako to bilo obradeno oni ce na 95% kaputa svjedno napisati da ne moze u masinu.
    To mora da je neka zavjera?!

  13. #13
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Bit ce da su u dosluhu s vlasnicima kemijskih cistionica.

  14. #14
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    BTW, super ti je lokacija, bolja i od moje.

  15. #15
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Bit ce da su u dosluhu s vlasnicima kemijskih cistionica.
    Drago mi je da nijesam jedina koja je to zamijetila. :D

    Zbilja sam se nadala da ce se javit bar pet hrabrih zemski koje su vuneni kaput strpale u masinu i izaso je citav.

    Tesko da cu se sed okurazit kupit vuneni kaput i tako ne mogu naci niti jedan koji mi se cini dovoljno topal. :/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •