Pokazuje rezultate 1 do 50 od 145

Tema: Bušenje ušiju

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Citiraj zarrin prvotno napisa Vidi poruku
    ja imam probušene uši(osnovna škola cca 13,14 g) i volim nakit al mi je užas bušiti maloj djeci, pogotovo bebama. prijateljicin tata je liječnik i kakve nam je priče rekao o slučajevima koji su dolazili radi infekcije zbog bušenja u svakakvim zlatarnama( npr. dobro su prošle one kojima su "samo odstranili dio ušne resice radi inf..). da imam curicu ne bi joj dala dugo da si zbuši uši...

    Ja sam bušila u 8. osnovne, završila na hitnoj zbog zagnojene obje ušne resice, čepići od naušnica su se jednostavno utopili u resicama, niz vrat curio gnoj, katastrofa.....

    Meni je također ružno vidjeti naušnice na maloj djeci ( osobito bebama) i nemam namjeru svojima bušiti još jako dugo.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    183

    Početno

    te sve moguće alergijske reakcije su uglavnom alergije na nikl, nikl je sadržan i u biži i u srebru i zlatu i svemu živom, ovisno o čistoći metaka reakcije su moguće i to jako gadne...ja nosim uglavnom srebro, i nekad mi se javi reakcija, nekad ne, to ovisi o čistoći koja se golim okom ne vidi, a iz iskustva znam da ni provjereno prodajno mjesto ne garantira...ko ima problema s tim, a želi jako naušnice ima opciju kirurškog čelika ili titana...na kirurški čelik su gotovo nemoguće reakcije ( takve osobe bi dobile i reakciju na beštek za jelo) a na titan još manje, gotovo nema zabilježenih slučajeva...u svakom slučaju ko odvede klince nek provjeri kako zlatar dezinficira resice i dali je prije oprao ruke, ako dezinficiraju s onim malim krpicama zapakiranim u male vrećice ( ko antiseptičke maramice) vjerojatno je da nije dobra dezinfekcija, još pogotovo ako nije oprao ruke i sa zmazanim ćevapima dira naušnicu i resicu...kupite octenisept, pa vi osobno dezinficirajte klincima uho, i svako juto i večer s jednim štapićem za uho namočenim s octeniseptom pobrišite prednju i stražnju rupicu...i da,ako primjetite da se gnoji uho, nemojte odmah izvlačiti naušnicu van, jer se vanjske rupice brzo zatvore i gnoj nemre izaći van, probajte to malo stisnut i pojačati higijenu, ili pravac doktoru...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •