Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 74 od 74

Tema: Golubovi aaaaaaaaaaaaa

  1. #51
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    http://www.conrad.hr/artikel.php?ks=620363

    MM naišao na ovaj uređaj

  2. #52

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    uh što je skupo....
    ali ako drži vodu onda kad poračunaš čišćenje i zamjenu uništenog ( npr. da će mi lastavice uništiti PVC stolariju i fasadu ) nije skupo....
    ali meni ostaje problem rušenja postojećih gnijezda, bojim se prokletstva , a i muža

  3. #53
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Ne kužim. A po danu? Kakvo svjetlo ih po danu tjera? Ili je to ona CD fora - pa bljeskanje ih kao ometa. Jel' neko isprobao na dulje staze, jel' učinkovito?

    Meni je na već puno godina upalila ova mreža ala Zdenka što ju je svojedobno linkala - zelena, a gledam u park, pa nemam taj osjećaj mreže ili sam se navikla već. Odtad nema problema (KUC-KUC). Valjda treba svako naći nešto što mu je i estetski prihvatljivo. Te plastične vrane... malo su mi almodovarovske, ne znam, meni mreža ugodnija oku, ali de gustibus itd.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.07.2012. at 10:04

  4. #54
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ovdje vidim po ducanima ovo

    http://www.amazon.com/Dalen-OW6-Gard.../dp/B00002N8HZ

    i cujem da ljudi kupuju i da im funkcionira. mi trenutno nemamo nekih vecih problema, iako nismo ni bez problema :rolleyes: u ovoj kuci imamo malu verandu na ulazu i tu je i prozor od jedne sobe (pod krovicem), tu znaju cesto sjedit neke pticice pa zaseru i nekakvo zrnje nanesu... nisam jos pocela dejstvovati, ali bih mogla uskoro

    mozda bas sovom

  5. #55
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Vidiš, super. Sova mi je estestski prihvatljivija od gavrana, volim sove. Javi fercera li pa da i ja montiram sovu, odmah do vanjske jedinice za klimu. LOL, luda estetika, ali fakat mi je plastik-pernata sova draža od plastik-gavrana, sve je to kriv Branko Ćopić tj. Egdar Allan Poe.

  6. #56
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    jel bi tih mreža bilo u nekim trgovinama po centru jzg-a er nam bauhausi, baumaxi i sl. trenutno uopće nisu pri ruci?

  7. #57
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa Vidi poruku
    jel bi tih mreža bilo u nekim trgovinama po centru jzg-a er nam bauhausi, baumaxi i sl. trenutno uopće nisu pri ruci?
    Nemam pojma, mislim da smo mi to svojedobno u Pevecu bili kupili ili tako nečem, ziher je bio veliki shopping centar.

  8. #58
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,309

    Početno

    Jesu li bolja vjetrena zvona ili replika sokola? Za zakačiti na terasu? Što mislite?

  9. #59
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,341

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Jesu li bolja vjetrena zvona ili replika sokola? Za zakačiti na terasu? Što mislite?
    Mi imamo ovu jeftinjaru i radi odlično: https://pevex.hr/dekoracija-za-vrt-v...cvijet-28-cm-1 (zabodeno je u tegle s balkonskim cvijećem, imam nekoliko manjih od 7 cm i dvije veće od 14 cm u promjeru).

    Kineska zvona isto možeš objesiti ako te ne smeta što se to stalno glasa. To imam s unutarnje strane na karniši, a na balkonu mi je išlo na živce.

  10. #60
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,309

    Početno

    I to ih tjera? Odlično već imamo jednu.
    u music shopu rekli da im vjetreno zvono košta 99€ lol
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 04.06.2024. at 13:12

  11. #61
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,341

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    I to ih tjera? Odlično već imamo jednu.
    u music shopu rekli da im vjetreno zvono košta 99€ lol
    Da. Baš gledam imam li koju fotku, ali ne - imam samo fotke električnog roštilja s kobasama i vratinom na tom balkonu, ali cvijeće se ne vidi

    Vjetreno zvono potraži u kineskom dućanu. Kladim se da je ispod 20 eura. Mi imamo nekakvo od prije 100 godina s ljetovanja na Krku.

  12. #62
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,341

    Početno

    Evo vjetrenih zvona: https://feng-shui-ducan.com/trgovina...rby=price-desc

    Nisam dugo bila, ali toga je znalo biti na Kvatriću u kineskom dućanu, eh sad više ne znam je li u pitanju onaj koji gleda na okretište busa ili onaj pored nadzemne garaže u Masarykovoj.

    Imaš i u Tkalči onaj dućan gdje sam kupila solnu lampu, oni imaju takvih cirkusarija... Zove se Nova arka.

  13. #63
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,341

  14. #64
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,309

    Početno

    al da msm da ću uzet samo još koju vjetrenjaču ne volim lupkanje tih, kak ja to zovem cimbala

  15. #65
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,341

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Evo vjetrenih zvona: https://feng-shui-ducan.com/trgovina...rby=price-desc

    Nisam dugo bila, ali toga je znalo biti na Kvatriću u kineskom dućanu, eh sad više ne znam je li u pitanju onaj koji gleda na okretište busa ili onaj pored nadzemne garaže u Masarykovoj.

    Imaš i u Tkalči onaj dućan gdje sam kupila solnu lampu, oni imaju takvih cirkusarija... Zove se Nova arka.
    Ne Masarykovoj nego Martićevoj. Ne znam tko mi glavu nosi. Sorry...

  16. #66
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,309

    Početno

    Jadni golubi, danas sam jednoj jaje izbacila.

  17. #67
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,170

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    al da msm da ću uzet samo još koju vjetrenjaču ne volim lupkanje tih, kak ja to zovem cimbala
    Jao, ja bih poludila da mi susjedi stave ta zvona. Naši su ostavili vješalicu koja je stalno lupkala i po čeličnoj ogradi se zvuk prenosio k nama. Mislila sam poluditi kad doma radim. MM ih je zamolio da skinu nakon nekog vremena. Sad imam susjede s velikom papigom na balkonu. Volim životinje, al ne mogu si pomoći, smeta mi. Al neću ići moliti da ju unesu, nek se gospođa lufta na balkonu kad je lijepo vrijeme, ako joj paše.

  18. #68
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,170

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Jadni golubi, danas sam jednoj jaje izbacila.
    Uf! To mi je isto drama bila jedno ljeto. Dolazit će ti taj par i dalje gledati gdje je jaje, a srce će ti pucati. Barem je meni tako bilo.

  19. #69
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,309

    Početno

    Huh, kak ih odagnat od toga? mislila sam još stavit fejk sovu il fejk jastreba, il neke naljepnice kaj se presijavaju, i cimet... il da kad dođu da im jaje bacim da shvate da je gotova priča pa naprave gnijezdo drugdje? jer da mogu dala bih im jaje al kad ga nemaju čime odnijeti
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 04.06.2024. at 15:51

  20. #70
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,181

    Početno

    Vjeruj mi, neće shvatiti ako baciš jaje. Uz sve nabrojano, golubovi su i izrazito glupe ptice.
    Meni nije pomoglo ništa, imala sam zelenu mrežu kao i ina, ali se u nju bila zaplela vrana, pa sam ju morala rezati da ju oslobodim.
    Zvuk gugutanja mi je bio postao gori od zujanja komarca. Užas.

    Preselila sam se i više ih nemam

  21. #71
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,341

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Huh, kak ih odagnat od toga? mislila sam još stavit fejk sovu il fejk jastreba, il neke naljepnice kaj se presijavaju, i cimet... il da kad dođu da im jaje bacim da shvate da je gotova priča pa naprave gnijezdo drugdje? jer da mogu dala bih im jaje al kad ga nemaju čime odnijeti
    Nabavi mačka

    A sad ozbiljno - stare cd pločice objesi na uzice, ne zvuče ali presijavaju se i dosta dobro djeluju.
    Osim toga trebaš ih spriječiti da imaju mjesta za gnijezda. Meni je kritičan bio prostor između klime i stropa, pa je mm nabio kartonsku kutiju u taj procijep. Na drugoj nekretnini imamo one šiljke protiv ptica i to isto dobro djeluje na prozorima. Ovako nešto, ali manje: https://www.bauhaus.hr/resetke-za-za...ova/p/20238508

  22. #72
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,341

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Vjeruj mi, neće shvatiti ako baciš jaje. Uz sve nabrojano, golubovi su i izrazito glupe ptice.
    Meni nije pomoglo ništa, imala sam zelenu mrežu kao i ina, ali se u nju bila zaplela vrana, pa sam ju morala rezati da ju oslobodim.
    Zvuk gugutanja mi je bio postao gori od zujanja komarca. Užas.

    Preselila sam se i više ih nemam
    Slažem se. Kod nas ulaze na balkone stanova u kojima nema nikoga. Vjerojatno je na tim balkonima guano u naslagama debelim barem 4 prsta. Užas...

  23. #73
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,170

    Početno

    Šiljke na balkonskoj ogradi ima susjed ispod mene. Ne pomaže mu. Oni slete na pod od balkona. Nama su u tegli za cvijeće napravili gnijezdo dok smo na moru bili. Iako sam imala štapiće zabodene u njih.

  24. #74
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,309

    Početno

    Stavila sam plišanog presijavajućeg zmaju. Mislim da je upalilo. Ne vidim grančice.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •