Stranica 11 od 581 PrviPrvi ... 9101112132161111511 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 29027

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći

  1. #501
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Bravo nanimira!
    Evo i nas s pregleda. Ajme, bilo je tak lijepo. Izvukli smo i mjere bebača, i sve su mjere idealne. Bedrena kost je na dan, a sve ostalo dan-dva-tri veće. Trajalo je, ali ja sam toliko uživala da mi se činilo ko da je prošlo 15-20 minuta. Narasli smo na 277 grama I imamo sliku pišulje, he he, nema dvojbe da je frajer

  2. #502
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj allie.rock prvotno napisa Vidi poruku
    Bok cure! Hvala Bogu da imamo barem negdje pričati o tome, i razmjenjivati mišljenja i iskustva, uvijek se smirim kada odem na ovaj site!
    eto moj problem nije toliki strah i pretjerana briga za dijete, nekako znam da če sve biti u redu prolazim kroz prvo tromjesečje bez mučnina, bez (zasada) nekih večih trudničkih simptoma.. jedino me hormoni tu i tamo podsjete da sam trudna..
    Dakle, ja sam doživjela panični napad još u srednjoj školi i od tada sam na terapiji..duuuugo duuugo
    postala sam anksiozna i depresivna sa svim tim godinama kojima se borim s tom prevelikom anksioznošću , naravno- postala sam i osjetljivija (brzo se razljutim , svaka kriva riječ me pogađa) uglavnom emocionalan kaos!
    sad otkako sam trudna ginekolog mi je dao bolovanje jer je to moj psih.preporučio ,smanjivala sam dozu i prestala s lijekovima. ali se osječam konstantno u nekom strahu u brizi i nikako da se opustim! ,,pere me osjećaj da nisam dovoljno dobra za ulogu mame..
    bojim se kako ču , a najgore mi kad počnem razmišljati unaprijed 10,20 godina!! ne znam da li je to normalno sav taj strah,da neću uspjet da ču poludjeti !!! (vjerojatno je sve to i zbog prekidanja terapijom, još dodatno opterečenje)
    strah me da ču imati postporođajnu depresiju kad sam i onako loših živaca!!! HeeLp
    Cure su ti sve lijepo napisale, a ja ću ti samo dodati da upravo zato jer se bojiš da nećeš biti dobra mama to govori da ćeš biti jer daješ do znanja da već sad razmišljaš o tome i propitkuješ sebe na koji način ćeš se sama promijeniti kao osoba da svom djetetu pružiš najbolje od sebe I samo nastavi, sam bog zna da bi velikoj većini roditelja dobro došla pokoja introspektivna analiza i samokritičnost a ne da su mahom samouvjereni u svoju savršenu funkciju-upravo ti najčešće zakažu.

    Pusek.

  3. #503
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj Muma prvotno napisa Vidi poruku
    Bravo nanimira!
    Evo i nas s pregleda. Ajme, bilo je tak lijepo. Izvukli smo i mjere bebača, i sve su mjere idealne. Bedrena kost je na dan, a sve ostalo dan-dva-tri veće. Trajalo je, ali ja sam toliko uživala da mi se činilo ko da je prošlo 15-20 minuta. Narasli smo na 277 grama I imamo sliku pišulje, he he, nema dvojbe da je frajer
    Bravo i za vas!!

    Sad lijepo uživati jer sve već znamo da nas ti osjećaji kratko drže

  4. #504
    Mucica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    641

    Početno

    Citiraj Muma prvotno napisa Vidi poruku
    Bravo nanimira!
    Evo i nas s pregleda. Ajme, bilo je tak lijepo. Izvukli smo i mjere bebača, i sve su mjere idealne. Bedrena kost je na dan, a sve ostalo dan-dva-tri veće. Trajalo je, ali ja sam toliko uživala da mi se činilo ko da je prošlo 15-20 minuta. Narasli smo na 277 grama I imamo sliku pišulje, he he, nema dvojbe da je frajer
    Aaaaaaaa kak je prekrasno čitati takve lijepe izvještaje sa uzv Uživaj draga moja

  5. #505
    allie.rock avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    219

    Početno

    Tnx <3 pomalo me i prolazi taj osjećaj koji nije ugodan ali valjda je to normalno .

  6. #506
    tamarisa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    91

    Početno

    BOK curke, kako ste mi?? ja nikako ne mogu dočekati UVZ u utorak.. nama je danas 20+2... lijepo se družimo!! već jako osjetim lupkanje i premještanje... čak i kad se je prvi put javio, kad mu je tata (MM) stavio ruku na trbuh sav se skolupčao pod njegove prste..predivno nešto..
    ali sam vas htjela pitati.. ne znam dal postoji ta tema na forumu, vjerojatno da.
    dal prakticirate sex sad... ja nešto sitno.. više ne nego da... strah me je... ne znam kako da se opustim...

  7. #507
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    I moje se bebač sad već definitivno javlja namješta se tako da točno znam gdje je, i lupka mi. A što se tiče sexa, ah, slijedi mi BH poslije, tako da nije baš zabavno

  8. #508
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Meni se nakon orgazma stvrdne maternica ispod pupka, na jedno 30sek al popusti vrlo brzo,nije bolno,više osjećam kao neko žarenje. Ali,da je čudno-je.

    Seks kao takav je malo "mekši" jer se beba jako miče, lupka i cijeli trbuh mi se prelijeva s jedne na drugu stranu,tak da je nama nekako i nelagodno a i nije baš da doprinosi dodatnom uzbuđenju Tako da smo onak, rijetki i nježni.

  9. #509
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj allie.rock prvotno napisa Vidi poruku
    Tnx <3 pomalo me i prolazi taj osjećaj koji nije ugodan ali valjda je to normalno .
    Ja sma se smirila tek kad sam počela osjećat bebu da migolji. Ali, vjerojatno su do tad i hormoni malo popustili pa sam rijeđe počela razmišljati i potencijalnim problemima. Bude se to s vremenom smirilo, sigurno. A do onda-probaj uživati

  10. #510
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ni sama ne znam zašto čitam forum i namjerno pronalazim stvari koje me plaše.. nekako sam se najviše bojala izgurati prvo tromjesečje, jer je tada rizik za pobačajem najveći.. pa sam totalno odahnula sada u 18-tom tjednu, i onda vidim da se može dogoditi i u 25 tjednu, 30 tjednu, pa moraš roditi .. stravično, ja ne znam šta bi..

  11. #511
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Znaš li što bi trebala? Opustiti se, uživati u tome da si trudna i da ćeš roditi bebu i postati mama.
    Da, mogu se dogoditi i loše stvari, ali to je u manjem postotku. Najveći broj trudnoća završi prekrasno: zdrava mama i zdrava beba. O tome se manje piše, pa misliš da je toga manje, ali nije.

  12. #512
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno


  13. #513
    tamarisa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    91

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku

    sve će biti uredu ako su ti tako rekli..nemaš brige..opusti se i uživaj... nije se lako opustiti ali ja sam počela tako da sam legla u krevet i stavila slušalice na trbuh i pustila Raimond-a Lap-a muziku za trudnoću i bebe i onda sam se opuštala i družila sa svojom bebom...

    a što se sexa tiće curke moje, meni se isto malo maternica zgrči..samo imam osjećaj da mi dijete ima traume jer se sav umiri nakon toga

  14. #514
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ne bih rekla da ima traume. Ne treba se bojati toga. Seksom je beba i napravljena ( većina njih ), pa to nije neprirodno. Druga stvar je ako nešto nije u redu sa trudnoćom. No, u uobičajenoj, normalnoj trudnoći i seks je normalan način ponašanja. Kao i sve drugo što trudnica radi. Živi normalno, osim što malo sve uspori kako odmiče trudnoća.

  15. #515
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Ni sama ne znam zašto čitam forum i namjerno pronalazim stvari koje me plaše.. nekako sam se najviše bojala izgurati prvo tromjesečje, jer je tada rizik za pobačajem najveći.. pa sam totalno odahnula sada u 18-tom tjednu, i onda vidim da se može dogoditi i u 25 tjednu, 30 tjednu, pa moraš roditi .. stravično, ja ne znam šta bi..
    S ovim se i ja slažem...od kad sam trudna, stalno me bombardiraju s nekim neoptimističnim vijestima, jako puno pobačaja (namjernih,spontanih) pa 60% trudnoća završi loše u I tr. pa se sve više bolesne djece rađa, pa ukidanje trudničkih i roditeljskih prava,pa ovo pa ono.... i naravno da je potrebno povisiti svijest o tome jer to nikako nisu stvari koje treba gurati pod stol ili se praviti da ne postoje (pobogu,i sama sam aktivistica) ali često puta te kampanje dovedu i do kontraefekta a to je da se tada ona druga polovica isprepada i naplaši pa imamo nas paranoice koje s jedne strane znaju da je trudnoća normalno stanje a ne bolest i tako ju u većini slučajeva treba tretirati, s druge strane je gadna komplikacija koja donosi brojne zdravstvene probleme, a s treće strane govorimo u čisto medicinskim terminima embrija,fetusa itd.
    Danas sve mora biti skandalozno i pompozno pa čak i ove jako osjetljive stvari koje se dotiču ljudi i trebale bi ostati u okvirima te humanosti a ne sredstvo za povisivanje rejtinga. Tako da probajte se skulirati - dobro Beti kaže, pa život nam svašta nosi, ja sam se u istoj godini udala pa je za 20 dana od svadbe iznenada preminuo mužev otac, 15 dana nakon saznala da sam trudna, mjesec dana nakon izgubila trudnoću, 20 dana nakon mi umrla baka. Mislim, pa tko bi rekao da je moguće sve to strpati u jednu godinu (kvragu, u 3 mjeseca) -ali eto-dogodilo se. Višestruko opterećenje i napor, emocionalno, financijsko, obiteljsko...i eto. Živimo dalje.

  16. #516
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj tamarisa prvotno napisa Vidi poruku
    sve će biti uredu ako su ti tako rekli..nemaš brige..opusti se i uživaj... nije se lako opustiti ali ja sam počela tako da sam legla u krevet i stavila slušalice na trbuh i pustila Raimond-a Lap-a muziku za trudnoću i bebe i onda sam se opuštala i družila sa svojom bebom...

    a što se sexa tiće curke moje, meni se isto malo maternica zgrči..samo imam osjećaj da mi dijete ima traume jer se sav umiri nakon toga
    Tamarisa, nema beba traume.čitala sam da njima naš oragazam paše jer uživaju u onim sretnim hormonima koje naše tijelo tokom seksa proizvodi

  17. #517
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Ja se ne brinem oko toga kaj se može desiti s trudnoćom - može biti sve 5 a može biti svakakvih strahota o kojima ne želim ni razmišljati. A protiv toga ne mogu ništa. Tako da sam skroz super po tom pitanju, vjerujem u najbolji ishod i to je to. Brinem oko svakodnevnih sitnica koje se pojave - vječito pitanje da li je sve ok, čekanje do idućeg pregleda itd. Ali da razbijam glavu o nekim većim problemima - ne želim uopće.

  18. #518
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Ne treba čitati svašta kad smo trudni, malo se moramo poštediti i biti nježne prema sebi. Ako se nešto konkretno treba informirati ok, ali što uže to bolje. Jer svaka se tema može raširti na kojekakve paranoične scenarije i uvijek postoji neka crna statistika koje nas nepotrebno uznemiri. Ne znam mene u ovoj trudnoći ko da je netko mokrom krpom po glavi. Uopće ne razmišljam, pa ne mogu ni negativno

  19. #519
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj Muma prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se ne brinem oko toga kaj se može desiti s trudnoćom - može biti sve 5 a može biti svakakvih strahota o kojima ne želim ni razmišljati. A protiv toga ne mogu ništa. Tako da sam skroz super po tom pitanju, vjerujem u najbolji ishod i to je to. Brinem oko svakodnevnih sitnica koje se pojave - vječito pitanje da li je sve ok, čekanje do idućeg pregleda itd. Ali da razbijam glavu o nekim većim problemima - ne želim uopće.
    Potpis.
    I uopće se ne zamaram što bi bilo kad bi bilo. Uživam u rastu svog bebača, promatram to čudo:TRUDNOĆU.

  20. #520
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Pa da, to su naši mali ljudi kojima se treba veseliti. Ali, nije ova tema za đabe tu

  21. #521
    tamarisa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    91

    Početno

    ovo sam neki dan pročitala na fejsu i još ne mogu doć sebi... majko >Sveta što se to događa sa svijetom...
    http://dnevno.hr/vijesti/svijet/9223...g-djeteta.html

  22. #522
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Nemoj se sablaznjavati nego proguglaj. Prije par tjedana isti portal, slicna vijest, malo istrazivanja, i ispostavilo se da je potpuno izmisljena. Smece od portala. Priprema se narod na novu borbu nakon mpo i gay brakova, na redu je abortus. A to sto se koristi potpunim izmisljotinama, nikom nista

  23. #523
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Nije to novost, životom se trguje od kad postoji svijeta, bilo da se radi o djeci,robovima,ženama,organima. Pa kontroverze postoje i oko surogat majki ili, ako pratiš temu, MPOa. Ove teme su toliko osjetljive da zadnje što o njima treba napraviti je ovakav članak a shodno tome i provoditi ovakvu kampanju.

    U klasičnoj etičkoj teoriji postoje uvjeti koji trebaju biti zadovoljeni da bi se osobom moglo nazvati moralnom ili na nju/to proširiti tzv. moralni obzir: sposobnost mišljenja, mogućnost rasuđivanja, svijesnost itd. Međutim, što se događa ako recimo govorimo o bolesnim ljudima ili maloj djeci, okolišu ili životinjama. Znači li to da tada klasična etička teorija ne postoji? Naravno da ne, pa tko želi i uopće može oduzeti moralno dostojanstvo drugom čovjeku i ako može-pod kojim uvjetima? Kakav to zakon mora biti donešen, tko odlučuje o tome i pod kojim uvjetima?

    Ne želim pokretati raspravu,daleko od toga, nego ukazati na kompleksnost ovakvih nastojanja koji nemaju veze ni s moralom, ni s etikom, niti su utemeljeni bilo u znanosti bilo u religiji, nego s nečijim načinom razmišljanja i naravno uz to vezanom medijskom pompom.

    nemoj to čitati draga

  24. #524
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Eto, to me uzrujava u trudnoci, kvazinovinar napise totalno izmisljeni clanak, i svi vjeruju, a ta osoba i racuna na sok i da nitko provjeriti, svi cemo se samo zgrazati. Covjece prosli clanak je bio cak i popracen linkom kojem je u opisu stajalo da feministice koje se zalazu za pobacaj novorodene djece vicu slava.sotoni, otvoris link, nema veze s opisom. Ali caka je u sokiranju clankom tako da se link ni ne otvori. Sramota od novinarstva.

  25. #525
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    A sezona kiselih krastavaca

  26. #526
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj nanimira prvotno napisa Vidi poruku
    A sezona kiselih krastavaca
    Ja sam valjda jedina koja ih je jela prije, a ne jede ih u trudnoci :D

  27. #527
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku
    kvazinovinar napise totalno izmisljeni clanak, i svi vjeruju, .
    Ajmo realno, 99% ljudi koji je pogledalo naslov je odmah zaključilo da je članak vrhunac gluposti. Mislim, ne treba ti puno mozga ili opće informiranosti o stanju u svijetu za takav zakljucak.
    Žao mi je samo da ima netko tko to pejsta na rodin forum

  28. #528
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Ma ljudi masovno puše ono kaj piše u novinama, meni se na faksu čak i referiraju na novinske članke

  29. #529
    tamarisa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    91

    Početno

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    Ajmo realno, 99% ljudi koji je pogledalo naslov je odmah zaključilo da je članak vrhunac gluposti. Mislim, ne treba ti puno mozga ili opće informiranosti o stanju u svijetu za takav zakljucak.
    Žao mi je samo da ima netko tko to pejsta na rodin forum
    ne znam čemu odmah takav stav, ali dobro samo sam htjela čuti mišljenje drugih...

  30. #530
    allie.rock avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    219

    Početno

    Tnx cure,odmah sam mirnija !
    Moj "suport " su trenutačno ovakvi forumi i sama pomisao da nisad jedina nekako mi daje snagu i vjeru. Eto danas je dan prošao Bogu hvala bez nekih težih anksioznih stanja,nadam se da ce na kraju sve biti ok. Ma sve je to u glavi,istina je kad kažu da je čovjek ono što od njega naprave vlastite misli!
    Cure,
    Drž'te se!

  31. #531
    allie.rock avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    219

    Početno

    x cure,odmah sam mirnija ! Tnx cure,odmah sam mirnija ! Moj "suport " su trenutačno ovakvi forumi Moj "suport " su trenutačno ovakvi forumi i sama pomisao da nisad jedina nekako i sama pomisao da nisad jedina nekako mi daje snagu i vjeru. Eto danas je dan mi daje snagu i vjeru. Eto danas je dan prošao Bogu hvala bez nekih težih prošao Bogu hvala bez nekih težih anksioznih stanja,nadam se da ce na anksioznih stanja,nadam se da ce na kraju sve biti ok. Ma sve je to u kraju sve biti ok. Ma sve je to u glavi,istina je kad kažu da je čovjek ono glavi,istina je kad kažu da je čovjek ono što od njega naprave vlastite misli! što od njega naprave vlastite misli! Cure, Cure, Drž'te se!x cure,odmah sam mirnija ! Tnx cure,odmah sam mirnija ! Moj "suport " su trenutačno ovakvi forumi Moj "suport " su trenutačno ovakvi forumi i sama pomisao da nisad jedina nekako i sama pomisao da nisad jedina nekako mi daje snagu i vjeru. Eto danas je dan mi daje snagu i vjeru. Eto danas je dan prošao Bogu hvala bez nekih težih prošao Bogu hvala bez nekih težih anksioznih stanja,nadam se da ce na anksioznih stanja,nadam se da ce na kraju sve biti ok. Ma sve je to u kraju sve biti ok. Ma sve je to u glavi,istina je kad kažu da je čovjek ono glavi,istina je kad kažu da je čovjek ono što od njega naprave vlastite misli! što od njega naprave vlastite misli! Cure, Cure, Drž'te se!

  32. #532
    allie.rock avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    219

    Početno

    Grrr! Pišem preko moba i nešto mu se pošamerilo :-S

  33. #533
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Kao da si se javila iz druge dimenzije Meni je već tjedan dana svekrva tu, invazivna do boga, ima neki OCD na čišćenje pa je sve živo popčistila- i što treba i što ne treba ali doslovce mi je pospremila sve od donjeg rublja pa do "lokomotive".

    Sve bi to bilo OK da uz sav svoj posao ne prigovara ko blesava pa mi diže tlak,al sam odlučila pustit ju nek čisti, meni dobro dođe jer me zadnjih tjedan dana sve luđački boli. Ja odmaram,ležim,spavam,čitam a ona nek se zabavlja...doduše,sad ne mogu naći pola stvari i stan mi je kompletno depersonaliziran al nemam snage trenutno nosit se još i s njezinim neurozama Tako je već 6 godina i sigurna sam da se ona neće promijeniti,al se mogu ja malo više opustiti što i radim...ali, znate kako kažu "svakog gosta tri dana dosta" ili "volim kad dođete al sam sretnija kad vam ugledam leđa"

  34. #534
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj tamarisa prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam čemu odmah takav stav, ali dobro samo sam htjela čuti mišljenje drugih...
    Pa eto, mišljenja sam da je članak idiotarija čija primarna svrha nije informiranje i prenošenje vijesti nego demagogija,sablažnjavanje i stvaranje krive slike što nikako ne spada u domenu ozbiljnog novinarstva a k tome i prenošenja objektivnih vijesti, ne spada u domenu morala i etike na koje se novinar poziva te shodno tome takve i slične članke/reference ne treba 1.čitati,2.uzimati kao definitivno,3.stavljati na forume kao relevantne vijesti iako nisi ništa pogriješila

    Pusek i nadam se da si dobro

  35. #535
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    Ne treba čitati svašta kad smo trudni, malo se moramo poštediti i biti nježne prema sebi. Ako se nešto konkretno treba informirati ok, ali što uže to bolje. Jer svaka se tema može raširti na kojekakve paranoične scenarije i uvijek postoji neka crna statistika koje nas nepotrebno uznemiri. Ne znam mene u ovoj trudnoći ko da je netko mokrom krpom po glavi. Uopće ne razmišljam, pa ne mogu ni negativno
    ovo deeeeebelo potpisujem
    i na moju žalost, ne držim se baš toga
    ali hoću! zapravo, nedavno sam na forumu išla čitati nešto i poprilično me uznemirilo na nekoliko dana
    a od samog početka ove trudnoće sam bila baš spokojna i sigurna da ću ovaj put imati urednu trudnoću i da je sve ok
    i onda, kokoš, svako malo nešto pročitam pa mi mozak radi 100 na sat
    e, više neću! ograničit ću si surfanje, jer me samo uznemiruje

  36. #536
    tamarisa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    91

    Početno

    -
    OVO MI JE TOTALNO SUPER.... POZDRAV SVIM MOJIM PANIČNIM TRUDNICAMA... <3
    Normalno je da u početku trudnoće imate jutarnje (ili cjelodnevne) mučnine, ali je isto tako normalno i da nemate mučnina.


    - Normalno je da imate potrebu za duljim spavanjem, da vam se ranije navečer počne spavati, ili čak da vam se cijeli dan spava. Ali je isto tako normalno i da ne trebate više sna od uobičajenog.

    - Normalno je da vam smetaju neki mirisi, ne samo npr. sirova riba, meso i sl., nego i npr. vaš do tada omiljeni parfem ili prašak za veš. Normalno je i da sve to podnosite kao da niste trudni. Isto tako je normalno da vam poslije trudnoće ti mirisi više neće smetati, no postoje žene kojima i nakon trudnoće smetaju jaki mirisi.

    - Normalno je da vam se apetit povećao, isto tako normalno je i da vam je apetit ostao isti ili se čak u prvim mjesecima pogoršao.

    - Normalno je jesti uobičajene količine hrane. Ne slušajte one koji govore da kada ste trudni morate jesti za dvoje, razlika je neznatna, dovoljan je dnevno jedan međuobrok više nego prije trudnoće - npr. sendvič, tanjur juhe, čaša mlijeka (ako ga pijete).

    - Normalno je da počinjete jesti neku hranu koju nikada prije niste voljeli, ali je isto tako normalno i da se prehrambene navike ne mijenjaju.

    - Normalno je da ako imate jake mučnine u početku gubite kilograme, a ne dobivate ih.

    - Normalno je da vam se tijekom trudnoće (najčešće u zadnjim mjesecima, ali može i ranije) pojavi iscjedak iz prsiju, tzv. kolostrum. Isto je tako normalno da se iscjedak uopće ne pojavi. Ne slušajte priče da to znači da ćete imati ili nećete imati mlijeka. Pravo se mlijeko stvara tek nakon poroda posteljice.

    - Normalno je da je beba dio trudnoće okrenuta na zadak. To ne znači da će tako ostati do kraja, bebe se nekada okrenu u posljednji trenutak pred porod.
    - Normalno je u trudnoći imati proširene vene. Isto je tako normalno da do toga ne dođe. Ako se vene pojave, zimske trudnice mogu nositi elastične čarape. Ljetnim će to biti teže, ali zato pomaže plivanje i hodanje kroz more. Važno je paziti da se ne izlažete puno suncu, jer toplina pridonosi širenju vena.
    - Normalno je da tijekom trudnoće imate 9-10 ginekoloških pregleda. Ultrazvuk je dovoljno raditi 2-3 puta, ali je normalno i ako se radi češće. U Europi je tih pregleda puno manje - svega 2-3 pregleda i jedan do dva ultrazvuka ako trudnoća prolazi u redu.
    - Normalno je da vam se u trudnoći pojave strije, isto je tako normalno da koža ne ispuca. Strije se pojavljuju najčešće na trbuhu, ali i na bedrima, prsima i leđima. Grudi mogu ispucati vrlo rano, ili tek nakon poroda uslijed naglog nadolaska mlijeka. Pojavu strija ništa ne može spriječiti, ali se pucanje kože može ublažiti redovitom i čestom upotrebom mlijeka i ulja za tijelo (dobra su mlijeka u kojima ima bademovog ulja). Ako osjetite da vas koža svrbi i zateže, to je znak da je rastezanje i pucanje počelo.
    - Normalno je i da vam noge tijekom trudnoće otiču, posebice ako ste ljetna trudnica. No, preveliki i stalni otoci znak su za uzbunu i kontaktiranje liječnika. Trebalo bi izbjegavati preslanu hranu, što će utjecati na smanjenje unosa tekućine u organizam. Nosite udobnu obuću, ne previsoke potpetice, izbjegavajte dugo stajanje i sjedenje, a noge nastojte držati u malo povišenom položaju, noću pokušajte staviti jastuk pod noge.
    - Normalno je da se u trudnoći pojave grčevi, iako je normalno i da ih nemate. Pomaže magnezij.
    - Normalno je i da ste u trudnoći anemični i da se anemija nastavi i poslije poroda, obično je potrebno uzimati željezo još oko pola godine nakon poroda. Apsorpciju željeza pomaže vitamin C, pa bi bilo dobro uz tablete ili sirup željeza piti npr. limunadu. Prirodni izvori željeza su suho voće (grožđice, marelice, smokve, sezamove i bundevine sjemenke, proso i nerafinirana riža... Isto tako pri uzimanju željeza treba izbjegavati mlijeko jer sprečava njegovu apsorpciju.
    - Normalno je da u trudnoći imate problema s probavom, posebice ako uzimate željezo.
    - Normalno je da vam se u trudnoći ten popravi, trudnim ženama često kažu da izgledaju ljepše nego ikada u životu. Isto je tako normalno i da vam se ten pogorša, da se pojave tamne flekice ili prištići poput pubertetskih. Ne zabrinjavajte se, nakon trudnoće sve se vrati u normalu.
    - Normalno je da vam se madeži ako ih imate u trudnoći promijene, isto je tako normalno da se u trudnoći pojave novi madeži.
    - Normalno je da u trudnoći imate povećanu želju za intimnošću, posebice u drugom tromjesječju. Isto je tako normalno i da se želja gotovo potpuno izgubi.
    - Normalno je i da vas je strah spolnih odnosa, međutim ako je trudnoća uredna, ne trebate se bojati. Bebi to ne smeta, ako i primijetite da je malo više aktivna, vjerojatno joj odgovara “ljuljanje”.
    - Normalno je u trudnoći normalno nastaviti sa svim aktivnostima, naravno ako se osjećate sposobnim i ako to nije naporan fizički rad. Npr. ja sam manje-više radila sve kao da i nisam trudna, a vozila sam do dva dana prije termina.
    - Normalno je da se trudnica jako brzo umori. Nastojte se ne preforsirati, kad osjetite i najmanji umor, taman to bilo 5 minuta nakon što ste počeli nešto raditi, prestanite s aktivnošću, sjednite, lezite, odmorite se.
    - Normalno je da se u prvim tjednima trudnoće (oko 4. tjedna) u vrijeme kad trebate dobiti mjesečnicu pojavi lagano krvarenje, obično je slabije i kratkotrajnije od prave mjesečnice. Ako do toga dođe ne brinite se, to ne bi trebalo utjecati na trudnoću. Međutim, ako je krvarenje jače i bolno vrijeme je za posjet liječniku.
    - Normalno je da ste zabrinuti hoće li s djetetom biti sve u redu. U 98 posto slučajeva bude sve OK, zato ne razbijajte glavu crnim mislima, nego se opustite i uživajte u svom stanju.
    - Normalno je da pokrete bebe osjetite već u 16. tjednu trudnoće, isto je tako normalno da ih osjetite tek u 20. tjednu, posebice ako ste prvorotkinja. Ti prvi pokreti su poput laganog škakljanja.
    - Normalno je da krajem drugog i u trećem tromjesječju trudnoće osjećate sve češća stezanja maternice. Obično se trbuh zaokruži i postane vrlo tvrd. To su tzv. Braxton-Hicksove kontrakcije, odnosno pripreme maternice za trudove i porod. Također je normalno da osjećate i bol u preponama, koja nastaje uslijed pritiska na karlične kosti i splet nervnih završetaka oko njih.
    - Normalno je da vam je teško ležati na trbuhu, ali i na leđima. Obično se preporuča ležanje na lijevom boku, no normalno je da vam ni lijevi bok ne odgovara. Lezite na desni ili onako kako vam tijelo govori da je najbolje. Pomaže stavljanje jastuka između koljena kad spavate na boku.
    - Normalno je da pred kraj trudnoće lošije spavate, da se budite u 3-4 sata ujutro i više ne možete zaspati. Također je normalno da i dalje spavate sasvim dobro, čak više od uobičajenog.
    - Normalno je da tijekom trudnoće, posebno u zadnjim mjesecima, imate pojačan vaginalni iscjedak. Sve dok je sluzav, bjelkaste boje i bez mirisa, nema razloga za paniku.
    - Normalno je i da u trudnoći češće mokrite, jer je maternica veća i više pritišće mjehur.
    - Normalno je da pred kraj trudnoće, kada je trbuh dosta velik, otežano dišete i češće ostajete bez daha.
    - Normalno je da osjećate bol u grudnom košu, jer rast maternice utječe i na širenje grudnog koša.
    - Normalno je da vas u trudnoći bole leđa. Trbuh je velik i pritišće kralježnicu, uz to trudnice često imaju loše držanje, što dodatno opterećuje leđa. Nastojte ispraviti držanje i ako je moguće što kraće stajati.
    - Normalno je da se u trudnoći pojave hemoroidi, često se i upale, nakon poroda su uglavnom još bolniji, ali se najčešće povuku nekoliko tjedana poslije poroda.
    - Normalno je da dijete dok je u trbuhu ima svoj dnevni ritam, odnosno da se javlja u točno određene sate. Taj ritam dijete često nastavi i nakon rođenja.
    - Također je normalno da se beba ponekad malo više uspava, pa ne osjetite pokrete kada ih očekujete. To nije razlog za paniku, no primijetite li da se dijete dulje ne miče, konzultirajte svog liječnika.
    - Normalno je da vas tijekom trudnoće hvataju povremeni napadi vrućine, to je zbog pojačane cirkulacije krvi i nije zabrinjavajuće.
    - Normalno je da vam bradavice u trudnoći potamne i da se preko trbuha od stidne kosti do pupka pojavi tamna crta, tzv. linea negra. To je zbog utjecaja hormona i nakon trudnoće će nestati.
    - Normalno je da je linea negra jako tamna, ali i da je jedva primjetna.
    - Normalno je da vam u trudnoći desni krvare, isto je tako normalno da do toga ne dođe. Pri pranju zuba dodatno trljajte desni ne obazirući se na krv.
    - Normalno je i da vam se u trudnoći zubi više kvare. Važno je često ih prati i redovito odlaziti stomatologu. U trudnoći se jedino ne smiju snimati zubi (rentgen), sve ostalo je dopušteno, dapače poželjno.
    - Normalno je da u trudnoći imate žgaravice, posebno u zadnjim mjesecima. Do njih dolazi zbog povećanog stvaranja želučane kiseline, zbog pritiska maternice na trbušne organe i popuštanja mišića jednjaka koji onda kiselini omogućavaju povratak u jednjak. Osim tableta poput gastala, pomaže grickanje suhih krekera, badema, a dobro je jesti češće a manje obilne obroke, na isti način unositi i tekućinu (češće a manje). Nemojte piti za vrijeme obroka. Spavajte malo povišenog gornjeg dijela tijela.
    - Normalno je da vas je strah poroda.
    - Normalno je da vas je strah da nećete prepoznati trudove, no ne možete pogriješiti. Konkretno moji su bili: bol u leđima s obje strane kralježnice koja se širi prema donjem dijelu trbuha, a trbuh se u isto vrijeme steži i boli kao bol jajnika pred mjesečnicu. Jedan mali savjet tatama (a možete i sami vidjeti u ogledalu): Kod pravih trudova većina trudnica počinje mijenjati boje u licu, kao kad tiskate, pa se zacrvenite i tako u razmacima kako i traju trudovi.
    - Normalno je i da se brinete kako ćete znati da je iscurila plodova voda, odnosno hoćete li je razlikovati od mokraće. Uglavnom curi dulje nego što bi curila mokraća, prozirna je i bez mirisa, a ne boje i mirisa mokraće.
    - Normalno je da vam ranije ispadne sluzavi sukrvičasti čep koji štiti ulaz u rodnicu. To nije razlog za paniku, jer od ispadanja čepa do poroda može proći i nekoliko dana.
    - Normalno je i da vas je strah da nećete na vrijeme stići u rodilište. Osobno mislim da je bolje doći u zadnji trenutak nego prerano. Liječnici kažu da je dovoljno krenuti u rodilište kad već 2-3 sata imate trudove svakih 10 minuta. Ja sam u bolnicu krenula otvorena 5 cm s trudovima od svako 4 minute i od dolaska u bolnicu do poroda prošlo je još 6 sati.
    - Normalno je da rodite dva tjedna prije ili dva nakon termina, to se računa kao porod u terminu.
    - Normalno je (u Hrvatskoj) da ako prođe termin idete svaka dva dana na amnioskopiju. Ne bojte se, nije to ništa strašno, kao kad radite papa test.
    - Normalno je da vam se nakon amnioskopije pojavi sukrvičasti sluzavi iscjedak, to je od pregleda i nije razlog za paniku. Ako se pojavi pravo krvarenje odmah se javite liječniku.

  37. #537
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Mene zabrinjava dio oko načekavanja pregleda i sl. Npr. danas sam bila na zaraznoj jer sam nosila svoj nalaz od Toxoplasme na konzultacije. Primili oni mene na hitnu i kao "izolirali" da sjedim u manjoj čekaoni gdje je pored mene čekao neki djedica. Odjednom, dolazi sestra i počne histerično galamit da ko me tamo metnuo, kao trudnicu, a djedica se sav osuo herpesom

    Ništa, dođe druga sestra i pošalje me van s toplomjerom i da se vratim za 10 min.,doći će ona po mene da me provede tamo gdje nema zaraženih. Nakon 3 sata, zovu mene unutra, doktorica galami da šta me ginekolog uopće slao, da je to sve u redu, da bi to i malo djete vidjelo i da se ona ispričava što sam tako dugo čekala ali da ona uopće nije skužila da sam ja trudnica ( 7mj.) iako na uputnici piše da je dijagnoza "prijeveremni porođaj".

    Da oprostite ja sam popi*¨*ila. Piše da se pacijenti primaju po hitnosti a ne redu dolaska, a koliko mi praksa pokazuje trudnice više nemaju prednost niti kod ginekologa kad dođu zbog neke hitnosti,pa što da očekujem dalje.

    Ja nisam jedna od onih trudnica koje "lete" do zadnjeg dana, mene zdjelica ubija jer sam 5 mjeseci ležala na lijevom boku, imala dosta problema i zadnje što mi treba da me netko sažaljeva. Ali, pobogu ako VELIKIM slovima svugdje piše da mi imamo prednost-pa zašto se toga nitko ne pridržava? Kako da očekujem da mi se netko dobronamjerno digne sa sjedala da sjednem,ili prepusti mjesto u redu, ako nas ni doktori ne šljive?

    A još danas hladno, nisam imala gdje na wc, mjehur mi se skoro rezletio, kad sam konačno našla wc - ni papira ni sapuna a mi na zaranoj. Ma divno...divnoooo...


  38. #538
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Znaš kako riješiš čekanje? Tako da si glasna. Da svakome kažeš da si trudnica i da ideš preko reda. Sestri na šalteru, sestri u prolazu, svakome tko je u uniformi, pa bio to i čuvar. Danas je takvo vrijeme da se treba čovjek sam izboriti za sebe, a ne čekati da to netko drugi učini,

    Apropo toalet papira i sapuna, već sad se navikni uvijek imati i vlažne i papirnate maramice u torbi. Sa bebom je to "must have" tj. neophodno.

    tamarisa je stavila super spisak. Baš je tako. Naročito potpisujem ono da je u 98% slučajeva sve dobro, jer stvarno, ali stvarno je. Pa nemojte se plašiti radi 2%. Probajte da vas to ne plaši, malecki je to postotak.

  39. #539
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Draga Beti, nije to meni problem, inače sam jako aktivna i glasna, samo mi je bilo žao ljudi koji su bolesni jer je to ipak hitan prijam, bilo je i male djece i roditelja a ja sam trebala samo na konzultacije i stvarno nije bilo hitno ali me žalosti to što meni nikad nije palo na pamet ne ustati se nekom starijem u tramvaju,vlaku,busu ili ne popustiti red bebi,trudnici,roditeljima s djecom i sl. pa sam malo naivna misleći kako bi to više manje svatko napravio.

    Neugodno me iznenadila činjenica da se upravo ti, liječnici,doktori i ini koji bi trebali znati osnovna pravila ponašanja koja su malte ne i sami donijeli, ne pridržavaju-pa što da onda očekujem od "običnih" svakodnevnih ljudi. Ma koma, od kad sam trudna mi je tak-OK,prvo se dugoo nije vidjelo pa ajde- ne kuže ljudi,pa sad kad se vidi nitko te ne ferma ni 5% čak ni tamo gdje se to itekako očekuje ( zarazna, infektologija,parazitologija itd.). A muka mi je već i svađat se po trgovinama s ljudima, kad mi netko namjerno uzme red u dućanu jer sporo,polako i oprezno hodam. Imam osjećaj da mi sve to stvara dodatni stres a beba naravno nije imuna. I onda još kažu ( i to najčešće na žalost žene) - kaj, pa ni meni se nitko nije dizao, prepustio red i sl.kad sam bila trudna. U konačnici sam i ja već počela govorit ljudima - odite naprijed, dok se ja dogegam....

    Ma, samo sam se htjela požalit malo, najte zamerit

  40. #540
    tamarisa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    91

    Početno

    Citiraj nanimira prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zabrinjava dio oko načekavanja pregleda i sl. Npr. danas sam bila na zaraznoj jer sam nosila svoj nalaz od Toxoplasme na konzultacije. Primili oni mene na hitnu i kao "izolirali" da sjedim u manjoj čekaoni gdje je pored mene čekao neki djedica. Odjednom, dolazi sestra i počne histerično galamit da ko me tamo metnuo, kao trudnicu, a djedica se sav osuo herpesom

    Ništa, dođe druga sestra i pošalje me van s toplomjerom i da se vratim za 10 min.,doći će ona po mene da me provede tamo gdje nema zaraženih. Nakon 3 sata, zovu mene unutra, doktorica galami da šta me ginekolog uopće slao, da je to sve u redu, da bi to i malo djete vidjelo i da se ona ispričava što sam tako dugo čekala ali da ona uopće nije skužila da sam ja trudnica ( 7mj.) iako na uputnici piše da je dijagnoza "prijeveremni porođaj".

    Da oprostite ja sam popi*¨*ila. Piše da se pacijenti primaju po hitnosti a ne redu dolaska, a koliko mi praksa pokazuje trudnice više nemaju prednost niti kod ginekologa kad dođu zbog neke hitnosti,pa što da očekujem dalje.

    Ja nisam jedna od onih trudnica koje "lete" do zadnjeg dana, mene zdjelica ubija jer sam 5 mjeseci ležala na lijevom boku, imala dosta problema i zadnje što mi treba da me netko sažaljeva. Ali, pobogu ako VELIKIM slovima svugdje piše da mi imamo prednost-pa zašto se toga nitko ne pridržava? Kako da očekujem da mi se netko dobronamjerno digne sa sjedala da sjednem,ili prepusti mjesto u redu, ako nas ni doktori ne šljive?

    A još danas hladno, nisam imala gdje na wc, mjehur mi se skoro rezletio, kad sam konačno našla wc - ni papira ni sapuna a mi na zaranoj. Ma divno...divnoooo...

    žao mi je što si to prošla.... nema više prednosti trudnicama
    i nadam se da nećeš više tako čekati... koma, još da pokupiš neku glupost u čekaoni...

  41. #541
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Aaaaa pa ja tek sad vidim da imaš dečkića, a kak lijepo

  42. #542
    gizolito avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    149

    Početno

    kako sam zadnjih dana stalno po domu zdravlja, super mi je bilo u ponedjeljak! ja i dragi došli prvi, nakon nas 2 tipa. kod doktorice se poslovno čeka najmanje sat vremena (ne znam kako ni zašto, aliužasno iritantno). uglavnom prvo lik da on mora samo recept, onda ovaj drugi da on treba samo uputnicu. ja sam se nato počela smijati i rekla "a ja sam samo trudna 7 i pol mjeseca i imam upalu uha".
    nigdje te više niko ne ferma, osim na pješačkom prelazu - tamo vozači mirno puštaju da se pregegam preko ceste.
    a javni prijevoz... bolje ne spominjati. svaki put ne jedva suzdržim da nekom klincu ne objasnim (kao prava čangrizava baba) neke stvari. onda još popizdim kad vidim da se nitko starčekima ne diže i kak su ti klinci danas debeli a samo bi sjedili...
    da, danas sam stara baba koja prigovara

    ufff sad mi je lakše

  43. #543
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Uf Gizolito, ja sam odustala od običnih doktora, sve što mogu napravim kod privatnika, od vađenja krvi pa sve do pregleda-naravno,ako mi ostane novaca od plaće. Dođem,obavim,nema čekanja,ničeg...a do trudnoće sam mogla satima čekat i čekat,prepuštala redove, dijelila svoj redni broj...ali sad-niti imam živaca,niti vremena a niti strpljenja...odlučila sam se ne živcirat u trudnoći još zbog debilnog društva u kojem živimo...

  44. #544

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    63

    Početno

    Pomazite!!! Recite mi jel normalno da me stomak boli kao da cu svaki sekund dobit...ovo je meni prva T pa me svega strah a ne mogu docekat 10ti za pregled da mi potvrdi... I sise su mi se toliko povecale i tvrde su ka kamen, i piskim svako 15min
    Kasnila mi je M tri dana, 2 dana san napravila test zaredom i oba puta pozitivan, narucila me 10.9 ua pregled...al dok docekan svaki put kad me prorize preko trbuha od straha trcim na wc vidit da nisan dobila

  45. #545
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Normalno je da te boli stomak, isto kao što je normalno i da ne boli. Ako prokrvariš ne znači nužno da je nešto loše, možda se napravi hematom prilikom implantacije. Probaj se smiriti, prerano ti je za bilo kakvu dijagnozu pa tako i potvrdu zdrave trudnoće, tako da lezi i odmaraj i misli pozitivno.

    I da, taj strah ti je vejrojatno od naglog skoka hormona, tako da vjeruj kad ti kažem da apsolutno ništa trenutno ne možeš napraviti a da je bolje od pozitivnog razmišljanja iako se ono činilo nedostižno.

  46. #546

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    63

    Početno

    A znan da na nista ne mogu utjecat al kad svaki dan cujem spontani, izvanmaternicka....takav strah se uvuka i samo molim Boga kad dodem da mi kaze da je sve u redu

  47. #547
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj JoMi prvotno napisa Vidi poruku
    Pomazite!!! Recite mi jel normalno da me stomak boli kao da cu svaki sekund dobit...ovo je meni prva T pa me svega strah a ne mogu docekat 10ti za pregled da mi potvrdi... I sise su mi se toliko povecale i tvrde su ka kamen, i piskim svako 15min
    Kasnila mi je M tri dana, 2 dana san napravila test zaredom i oba puta pozitivan, narucila me 10.9 ua pregled...al dok docekan svaki put kad me prorize preko trbuha od straha trcim na wc vidit da nisan dobila
    ne brini mene je dugo stomak bolio kao da ću svaki čas dobit,sve je to normalno!i ja sam trčala na wc i govorila evo je opet ništa a evo me sad u 24 tt!opusti se!

  48. #548

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    63

    Početno

    Citiraj željkica prvotno napisa Vidi poruku
    ne brini mene je dugo stomak bolio kao da ću svaki čas dobit,sve je to normalno!i ja sam trčala na wc i govorila evo je opet ništa a evo me sad u 24 tt!opusti se!
    Thanks, u kojem si ti tjednu T otisla na prvi pregled??ako se gleda od zadnje M meni je sad 5tjedan a ona me narucila tek 10.9

  49. #549
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Dobro te naručila, ja sam bila ranije jer sam sumnjala na trudnoću i test bio pozitivan pa negativan,pa sam prokrvarila malo i na kraju mi svejedno nije uspjela potvrditi trudnoću jer se s 3-4 tjedna od ZM ne vidi na UZV. Onda me poslala vaditi beta HCG i on se duplao kak treba. A sljedeći pregled isto kroz 4 tjedna ( tad je bilo 8 tt od ZM, što je 6 od oplodnje i vidjela je da kuca srce).

  50. #550
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    u prvoj trudnoci sam isla sa 6 tjedana (stomak me jako bolio), dr potvrdio trudnocu ali se nije vidio plod pa sam morala doci opet za 15 dana (u to doba sam bila u strahu i svasta mi prolazilo kroz glavu hoce sve bit ok).
    U drugoj trudnoci sam cekala 8 tjedana da odem na prvi pregled (i tad sam imala bolove kao da cu dobit mengu al tad sam vec znala da je to normalno).
    Mislim da ti je 10.9. ok datum za poci na prvi pregled.
    Posljednje uređivanje od S2000 : 22.08.2013. at 13:26

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •