Stranica 396 od 581 PrviPrvi ... 296346386394395396397398406446496 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 19,751 do 19,800 od 29027

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći

  1. #19751
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj QueenBee prvotno napisa Vidi poruku
    Grah, bolonjez i crveni kupus. Moze. To ce biti dovoljno za prvi tjedan.
    Napravi si i knedle, slatke/slane... Osim ak ih kupujes...
    Punjena paprika bi isto prosla ak mene pitas

  2. #19752
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Ja ne znam kak vi, ali mene svi grudnjaci tiskaju. I to ispod, pritiscu mi trbuh... I vec sam luda... Onda hodam bez grudnajak, pa mi pozvoni postar! Prebacila sam sal oko vrata da bas ne gleda jel' te
    Na odgovaraju mi ni oni fitness topici!

  3. #19753
    Milenche avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    662

    Početno

    Prvi porod 36+2, zatvorena potpuno,12 sati dripa,bebi pali otkucaji,nalijeganje na trbuh...za pozeljeti!
    Drugi porod 40+4 dosla jer mi se cinilo da mi curi voda,zadrzali me preko noci nigdje nista...u 6,30 prvi trud,nakon nekoliko min drugi.Taman dosla smjena i prijenos sluzbe,primalja u prolazu pita stisce li vas sto,rekoh sve me stisce,okrene me s boka i kaze gđo pa vi se skoro pa sami rodili.Ja kazem nisam...Slijedeci trud,evo njega vani...Nisam se uopce snasla!!!

  4. #19754
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Knedle-daaaaa! Napravim ih pa zaledim prijesne, jel da? Nisam ih nikad ledila dosad. Ni kupovala..

    A farbanje-uzas. Farbam se sama u sve nijanse od roze do trule visnje. Meni nikad kao na slici ne ispadne. U mom redu za sladoled nitko ne bi stajao-ako se sjecate te reklame..

    A nemojte mi nista o kucnim modnim kreacijama pricati :D omiljene su mi xxl vojne boxe od muza, leđere potfrkane ispod trbuha, odozada otembešene i vjecito šav popol jednog guza jer ne znam centrirat kad ku... ne vidim. Gore bijela obicna muska potkosulja jer sam si iz nekog razloga zabrijala da ce cool izgledat na meni; sroljavi grudnjak bez zice bespomocno lamata skupa s domorodačko obješenim grudima koje svako toliko odignem da se dobrano počešem kao pas pun buha...mlohave miške sa strane i oni potpazušni jastučići što izgledaju kao napol ispuhani baloni s proslogodisnje djece rodjendanske zabave...ili druga opcija s kivi zelenom štrafastom majicom, pruge idu poprečno da bi što bolje naglasile gore spomenute atribute s tim da su štrafte preko trbuha veličine ekvatora, krasan modni detalj velike ruže s lažnim cirkonima na desnoj naramenici sto me bode u nos svaki put kad pogledam ustranu-jer majica je ipak iz kineskog-i tu strahotu koja mi jos jedina prekriva trbuh do odredjene mjere nekad kombiniram s dimijama mrkva kroja i tigrasto leopardastim uzorkom koje također potfrčem ispod trbuha pošto imaju gumu u struku tako da mi fino stegnu nekadadnji struk-dupe prijelaz i naprave predivne 'love-handles'.

    I to je moja obleka za otvorit postaru. Onda se mozete mislit na sta lici ona u kojoj ne otvaram vrata...

  5. #19755
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Smijem se sad sama sebi...

  6. #19756
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Milenche-prvi i drugi porod su ti nebo i zemlja!

  7. #19757
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Da prinesne ih ledis. Ja ih stavim na tanjur lediti cca 20min, toliko da stvrdnu i onda u vrecicu s njima.... Onda se ne polijepe jedna na drugu

    Meni bubsice full cool izgledaju u grudnjaku. Inace imam male, a sad su nice and big! Jedino su vruce, imam potrebu ih hladiti ledom! Veselim se zimi, jer lakse podnosim debljinu, natecenost, voda u organizmu... Medjutim znam da cu krepat sa odjecom! Inace sam komotan tip, a u trudnoci osobito! Ne pase mi ni ispod ni iznad trbuha! Sve gace, hulahopke, tajce... uredno rezem sa strane... I poslije u smece

  8. #19758
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    I ja imam set mudanti s prorezima na laštiki...

  9. #19759
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Kad obucem trudnicke hlace sto imaju onaj nasiveni dodatak za preko trbuha, smuci mi se. Pljunuti Obelix samo da jos pletenice svezem. Pa obucem majicu preko, a ono strsi rub tih hlaca posred ledja-totalno bezze. I jos pupak koji mi iskocio i izgleda kao ručka koliki je. A ispod trbuha sve nategnuto u pravocrtnoj liniji skroz do koljena i nema nikakve krivulje da prati prepone..ma tragikomicno.
    Zimi ne volim biti trudna zbog jakni u kojima izgledam ko sarma s nogama.
    Posljednje uređivanje od QueenBee : 20.08.2016. at 00:38

  10. #19760
    Narancica000 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    687

    Početno

    Oprostite na upadu, nisam trudna ( pokusavam to biti) al vas redovno citam zbog ove kraljice Bee
    Zeno otvori svoju temu kad rodis i pisi, bit cu vjerna citateljica

  11. #19761
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj QueenBee prvotno napisa Vidi poruku
    Kaae-ne drzi vodu ono 'nema graha/kelja/luka' dok dojis?
    Nikako ne drzi vodu.

    Ne znam zasto cekati mjesec dana s grahom. Mozes ga pojesti i u rodilistu, ako ti je pri ruci i jede ti se.

    O alkoholu ne bih; informacije postoje na netu, a moje misljenje je da nikome nije potreban, pogotovo u ranim danima/mjesecima dojenja.

  12. #19762
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Sanja :) prvotno napisa Vidi poruku
    IgG negativan, IgM negativan: nema serološkog pokazatelja infekcije toksoplazmom (smatra se da se u životu nije dogodila infekcija toksoplazmom).
    Žene koje su serološki negativne, moraju ostati pod nadzorom i kontrolirati se u svakom tromjesečju.

    Liječenje toksoplazmoze provodi se pirimetaminom i sulfadiazinom uz folnu kiselinu.
    Kod nas se ne kontrolira niti jednom; nemaju razloga za rutinske kontrole.

  13. #19763
    Milenche avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    662

    Početno

    U Ri postenog ducana s robom za trudnice nema,onaj koji postoji drzi kolekciju kao za trudnicu koja ima cca 70 godina.Tako nesto nebi ni moja mama obukla na sebe.Nije da mi trudnicka roba treba,jer ne napustam udobnost svog kauca,osim kad idem na kakav pregled.Za po doma imam dva donja dijela trenerke(trudnicka) koje sam dobila od prijateljice,prijateljice,prijateljice koja je bila trudna i kupila ih u H&Mu negdje,ne u Ri jer H&M u Ri nema odjecu za trudnice,of kors zasto bi imao?
    Investirala sam na blef u jedne trudnicke traperice iz Mama Nove online shopa i pogodila velicinu,ne mozete vjerovati s obzirom na moju malenkost od 158 cm!!!
    Ono sto mi u biti treba su grudnjaci za dojenje.Ja nemam cice,prije trudnoci dvojku,svakom novom trudnocom su bivale sve manje,a nakom ove ocekujem da potpuno nestanu.Ali eto,sve zene kad rode trebaju grudnjak za dojenje pa treba i meni...Vidjela sam da u H&M imaju neke podnosljivog izgleda,pa bih poslala MM po njih jer je on relativno cesto u Zg,samo cure moje iz Zg,koji H&M u Zg ima odjecu za trudnice da mi on siroti ne luta okolo?
    Tako da niti ja Sanja ne hodam po kuci u grudnjaku,mislim cemu?Na zalost,ni postara ne bih preplasila...

  14. #19764
    Milenche avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    662

    Početno

    QueenBee, legendo!
    Ne mozes izgledati vise kao sarma s nogama od mene,nema sanse!Na moju visinu s ovolikom trbusinom i viskom kg koji ide drito u noge...Izgledam kao sarma,ali bez nogu zapravo.Sarma s rukama...

  15. #19765
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    U splitsko h&m imaju odjecu za trudnice koje su dobile valjda 4 kile u trudnoci. Ja u to nista ne stanem
    Srecom pa je ljeto pa se mogu nosit suknje. Doduse, sad kad mi se tare bedro o bedro i nije neki osjecaj :/

    Meni se tesko namjestit za sjedit. Il me nesto bolucka dole il imam osjecaj da mi pozicija smeta bebi i da unutra nema mjesta... i ne mogu uopce uspravno sjedit. Stalno se naginjem prema naprijed ili prema nazad.

    Kuhat necu nista... md sa me mora porodit bi se onesvijestio prije nego bi ista pocelo, al zato kuhanje nije problem.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 20.08.2016. at 07:50

  16. #19766
    lola32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    134

    Početno

    Milenche h&m ima webhop pa pogledaj. Meni su super grudnjaci iz milera. I duplo jeftiniji.
    Ja buljim u plafon skoro cijelu noć i sad kad mi se prispavalo ocekujem svaki cas moju curu napunjenih baterija da skoci iz kreveta

  17. #19767
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Kako mi je drago vidjet da je ovom temom zavladala pozitiva. QB, razvaljujes Pijem kavicu i vristim po kuci svaka ti cast. Nadam se da ces zbilja poslusati Narancicu i otvoriti svoju temicu na kojoj cemo moci pratit sve tvoje dogadjaje i dozivljaje. Ne tipkam ovdje cesto ali morala sam ovo napisat. Ti imas talent

    Curke sretno svima

  18. #19768
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Cure lijep pozdrav.... Slabo javljam se ali vas stalno pratim.... Moj termin 2.3.2017. Stize nama cetverto neplansko cudo.... Danas smo 12+5

  19. #19769
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Jutro
    Kaae ma mislih ja na max. Dcl.vina uz oradu od kamena

    Milenche ja sam 162cm tak da ak kaj trebas mjerim po sebi pa ti saljem
    Ljube555 sretno!! Leona evo sad i nas ima tko pratiti! Juhuuu
    Narancica ~~~~~ da nam sto prije udes u razdoblje grudnjaka i razrezanih gaca!
    Lola ja djecu dala baki... Al doso muz sa ribilova nakon 2dana i noci... Pa je hrkao kao konj! Tako da sam komotno mogla susedi na prvi kat otic bebu nosit dok ima grceve! I bit korisna ak nis drugo!

  20. #19770
    Leona29 avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    294

    Početno

    Haha utjeha bar sad nisam zadnja..

  21. #19771
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    QueenBee 26.9.2016.
    Tajci66 30.9.2016.
    Jadranka 2.10.2016.
    bmaric 10.10.2016.
    *sunshine* 16.11.2016.
    Milenche 5.12.2016.
    Viki88 15.12.2016.
    Tanita14 9.1.2017.
    Sanja 22.1.2017.
    Leona29 23.1.2017.
    ljube555 2.3.2017.

    Dobar jutar, svima!
    Ja sam tako slatko džonjala do pol 9 kad su mi moja 2 cupavca jutanjeg (za)daha uskocila u krevet dahtat u facu. Lovely..u onom polumraku uopce ih ne razlikujem dok se ne pocesljaju ili ne progovore-iste su.

    Bas mi drago da i vas zabavljam :D
    Pisat cu ja dokle god mogu. Na porodiljnom sam uvijek posebno inspirirana.

    Pisala bih ja sinoc jos; bas me islo i htjela sam vam.pisati o probleima s obucom (u zadnjih mjesec i pol sam pokidala 4 para cipela-??), ali mi uletio smrdljivi martin u sobu pa smo se igrali 'hide and seek'
    Nisam ga nikako mogla naci pa sam si stalno zirkala reko ramena i otresala noge kao ludjak s tikovima.

    H&M grudnjake za dojenje sam ja kupila preko njuskala i odlucnisu mi. Oni iz Milera su mi mslo ko pancirka

  22. #19772
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Ja sam kod frizera otisla... Inace bi muz jako nastradao!
    Bas mi je super taj nas popis trudnica! Sve je veci juhuuuu!

  23. #19773
    Leona29 avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    294

    Početno

    Joj Sanja sa frizerom i pedikirom ces me dokrajcit. Ja u zadnje vrijeme stalno spavam.. Bebica svako jutro ili oko 3 ili oko 5 vodi boksmec na veliko.

  24. #19774
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Leona ne znam sta da ti kazem.... Ja tu svoju princess ne osjetim! Malo da, ali vise ne! Jucer mi je samo kvrgica se napela na trbuhu... Bez udarca i sl.! I bas me to sad mrvu brine!

  25. #19775
    Milenche avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    662

    Početno

    Dobar dan,lijepe moje!
    Ljube, i ja cekam neplanirano cetvrto.Kakva ti je cetvrta trudnoca u odnosu na ostale?
    Lola,hvala ti...
    H&M shop online je super ideja,to sam skroz zaboravila.
    Danas mi se MM vraca iz Zg nakon 5 dana i bas sam jako sretna.Probudila sam se bas dobre volje!!!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. #19776
    Viki88 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    980

    Početno

    Ajme ajme cure al ste se raspisale treba to sve pohvatati ) ! Neka neka barem vas ima
    I mene muci odjeca vise u nista staro ne stanem :@ muka je kad negdje moram ici pa 1h kombiniram sto obuci.. Ljeto je zakon ali sad ovo hladnjikavo promijenjivo vrijeme uzas, a i jesen stize !


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  27. #19777
    Tanita14 avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    607

    Početno

    Sanja, to kaj ti je kvrga su vjerovatno bh kontrakcije i vjerujem da ces ubrzo osjetiti lupkanja. Moj lupka pomalo, sramezljivo jos, ali se javi par puta svaki dan. Tatek ga pod rukom jos ne osjeti.

  28. #19778
    lola32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    134

    Početno

    I ja bi na listu 6.12. termin

  29. #19779
    Milenche avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    662

    Početno

    Citiraj Viki88 prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme ajme cure al ste se raspisale treba to sve pohvatati ) ! Neka neka barem vas ima
    I mene muci odjeca vise u nista staro ne stanem :@ muka je kad negdje moram ici pa 1h kombiniram sto obuci.. Ljeto je zakon ali sad ovo hladnjikavo promijenjivo vrijeme uzas, a i jesen stize !


    Sent from my iPhone using Tapatalk


    Ovo mi je prvi put da cu biti zimska trudnica,do sada se nikad nisam brinula oko zimskih jakni...i prvo ljeto koje jedva cekam da prode


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  30. #19780
    Milenche avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    662

    Početno

    Cure,kada poceti skupljati robicu i opremu za bebice?
    Ja sam nakon moje princeze apsolutno sve podijelila i izricito naglasila da mi se ne vracaju stvari...tako da trenutno nemam niti tetra pelenu,a kamoli bilo sto drugo.Cak ni ne znam sto mi sve treba za zimsku bebu jer sam imala tri ljetne...
    I cini mi se bad luck,o tome jos razmisljati jer mi se cini jos prerano.
    A sto se opreme tice,svi prijatelji isto imaju veliku djecu i svoju su podijelili i moram kupiti sve ispocetka.Ne pada mi na pamet kupovati nista novo, mogu jedino za unuke cuvati...hahaha


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  31. #19781
    Milenche avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    662

    Početno

    Citiraj lola32 prvotno napisa Vidi poruku
    I ja bi na listu 6.12. termin


    Na Sv.Nikolu...moj termin je 05.12.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  32. #19782
    lola32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    134

    Početno

    Milenche koji ti je datum zadnje menstruacije? Moj je 29.2. i kad sam ja racunala termin ispada 5.12, a dr izracunala 6. mozda zbog prestupne godine? Ja isto nemam nista od robice za bebu em djecak em zimska beba, prva je ljetna cura. Za sad sam kupila nekoliko platnenih pelena da upotpunim kolekciju, a robicu cu kad zahladi i dode zimska kolekcija u dućane. Ne mislim da je bad luck kupiti ranije, veći bed luck mi je bio prvi put kad sam zadnjih 5 tjedana odlezala na ginekologiji a nusam pripremilanista onda mi se cinilo ko smak svijeta, poslije sam se pitala zasto sam trosila zivce na gluposti

  33. #19783
    lola32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    134

    Početno

    Milenche koji ti je datum zadnje menstruacije? Moj je 29.2. i kad sam ja racunala termin ispada 5.12, a dr izracunala 6. mozda zbog prestupne godine? Ja isto nemam nista od robice za bebu em djecak em zimska beba, prva je ljetna cura

  34. #19784
    lola32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    134

    Početno

    Nesto sam zbrckala pa ponovila pola posta a nemogu obrisati!

  35. #19785
    Milenche avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    662

    Početno

    Citiraj lola32 prvotno napisa Vidi poruku
    Milenche koji ti je datum zadnje menstruacije? Moj je 29.2. i kad sam ja racunala termin ispada 5.12, a dr izracunala 6. mozda zbog prestupne godine? Ja isto nemam nista od robice za bebu em djecak em zimska beba, prva je ljetna curaí*½í¸ƒ. Za sad sam kupila nekoliko platnenih pelena da upotpunim kolekciju, a robicu cu kad zahladi i dode zimska kolekcija u dućane. Ne mislim da je bad luck kupiti ranije, veći bed luck mi je bio prvi put kad sam zadnjih 5 tjedana odlezala na ginekologiji a nusam pripremilanista onda mi se cinilo ko smak svijeta, poslije sam se pitala zasto sam trosila zivce na gluposti


    Hahaha, i meni je datum zadnje menstruacije 29.02.!!!Ali su mi svi odredili 05.12.kao termin.Vjerojatno su uzeli prestupnu godinu u obzir.
    Opremu,kolica i krevetic gledam na Njuskalu pa ako nesto super povoljno vidim,kupit cu.A robicu...to nekako mogu i u zadnji cas.Bojim se i ja da bih mogla u bolnici zavrsiti,ali valjda bi MM nakon troje djece uspio kupiti koji bodic i tuticu za prvu ruku,nadam se.
    Ajme pa mi smo jednako trudne u dan!!!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  36. #19786
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    QueenBee 26.9.2016.
    Tajci66 30.9.2016.
    Jadranka 2.10.2016.
    bmaric 10.10.2016.
    *sunshine* 16.11.2016.
    Milenche 5.12.2016.
    lola32 6.12.2016.
    Viki88 15.12.2016.
    Tanita14 9.1.2017.
    Sanja 22.1.2017.
    Leona29 23.1.2017.
    ljube555 2.3.2017.

  37. #19787
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Nisam pozeljela dobrodoslicu novima-

    Mi smo se taman vratile izvana-posta, park, bankomat, pekara, ducan, usijani auto, kuci..
    Otusirale se sve 3, promijenile mudante i svaka u svoj krevet.

    Ima li jos koja da ju komarci doslovno zderu vani? Mislim, stojim vani okruzena s 3-4 osobe i svi normalni samo se ja mlatim bez prestanka. Grizu me za ruke, noge, dupe, usi, pete, skalp...wtf?? Zasto neke ljude grizu/bodu vise neg' druge? Krvna grupa, prehrana, tjelesni miris-sto je u pitanju?

  38. #19788
    Milenche avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    662

    Početno

    Citiraj QueenBee prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam pozeljela dobrodoslicu novima-

    Mi smo se taman vratile izvana-posta, park, bankomat, pekara, ducan, usijani auto, kuci..
    Otusirale se sve 3, promijenile mudante i svaka u svoj krevet.

    Ima li jos koja da ju komarci doslovno zderu vani? Mislim, stojim vani okruzena s 3-4 osobe i svi normalni samo se ja mlatim bez prestanka. Grizu me za ruke, noge, dupe, usi, pete, skalp...wtf?? Zasto neke ljude grizu/bodu vise neg' druge? Krvna grupa, prehrana, tjelesni miris-sto je u pitanju?


    Ja sam hermeticki zatvorena kuci od pocetka sezone komaraca i moram se pohvaliti da me nije ovu godinu ugrizao niti jedan.Kakve sam ja srece, nakon parvo garant bi dobila i zika virus.I bila prvi slucaj u Hrvatskoj...Cemu riskirati?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  39. #19789
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Jadranka-ti se keglaš onda na stolici? :D

    Sad sam se sjetila zloceste dece i one:
    'Ja imam zenu i bez ruku i bez nogu, bre, samo dolčevita!...a kad je bila trudna, malo se keglala..'

    Zekim se..znaci sve druge mozete sjedit..zavidim vam. Meni kad sjednem filing kao da sam sjela na gnjile mušmule.

    Sanja-sto rece gdje ti je posteljica?

  40. #19790
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Milenche :D

    Tako mene plasi jedna baba na pijaci. Kod nje uvijek breskve kupujem i cim me vidi, uhvati panicno mahat nekom masnom krpom oko mene jer je uvjerena da ce me ubost komarac i da cu dobit ziku. Prosli put mi pukle natikace na pol pijace (zbilja imam opaki problem s obucom) i, sto cu, izula se i tako bosa do nje, šlape vise u ruci i ona, naravno, trč' do mene, tutne mi breskvu u usta i počne mahat tom krpom oko mene mrmljajuci neku kletvu uz par sočnih psovki...kakav šou..

  41. #19791
    Milenche avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    662

    Početno

    Citiraj QueenBee prvotno napisa Vidi poruku
    Milenche :D

    Tako mene plasi jedna baba na pijaci. Kod nje uvijek breskve kupujem i cim me vidi, uhvati panicno mahat nekom masnom krpom oko mene jer je uvjerena da ce me ubost komarac i da cu dobit ziku. Prosli put mi pukle natikace na pol pijace (zbilja imam opaki problem s obucom) i, sto cu, izula se i tako bosa do nje, šlape vise u ruci i ona, naravno, trč' do mene, tutne mi breskvu u usta i počne mahat tom krpom oko mene mrmljajuci neku kletvu uz par sočnih psovki...kakav šou..


    Trebalo bi nabaviti ono odijelo sto nose pcelari,pa da vidimo tog komarca koji bi nas uspio ubosti!!!
    Cini mi se da ih je ove godine kod mene puno manje


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  42. #19792
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Robica i oprema? Meni nikad nije prerano pocet skupljat jer sam streber.
    Ja imam ovaj popus:

    Za mamu:
    -za rodiliste:5 paketa vir 80/lola lady/chicco ulozaka, ulosci za grudnjak za dojenje, 2 grusnjaka za dojenje, 2 spavacice za dojenje, ibuprofen i lekadol.
    -za kod kuce:jos ulozaka :D, jastuk za dojenje, djecji šlauf/kolut za plivanje (stupid episiotomija grrr)

    Za bebu:
    -as jaje, jastucic za nosanje-onaj starinski na pertla sistem vezanje ili ove moderne 'fišek' stila na cicak (kod mene svi blentavi za drzat bebu), kolica s kosarom, sling
    -20 tetri, 20 gazica
    -5 body benkica (sve dugi rukav kod mene jer su jesenske bebe) vel.50-56, 5 bodica kratkih vel.56, 5 bodica dugih vel.56, 10ak bodica dugih vel.62 (imam ih i vise jer su se neki od vecih velicina skupili u pranju)
    -3 gegice bez rukava, 3 jednodijelna odijelca-sve vel.56
    -3 gegice bez rukava i 3 jednod.odijelca-sve vel.62
    -5 hlacica sa stopalima vel.62 (platnenopelenasi smo pa je guza 2 br.veca)
    -hrpetinu carapica jer imam fetiš na te minijaturne carapice i jos ih uvijek netko pokloni
    -2 kapice vel.56 i 3 kapice vel.62 one obicne bijele sto se vezu ispod brade za poslije kupanja
    -par kapica razlicite debljine za setnju vani
    -kinderbet, posteljina za kinderbet-iako spava uz mene prvih par mjeseci
    -platnene pelene (8 newborn i 20 onesize), coveri i papirici za platnene, 1 pakiranje jednokratnih pelena dok pupak ne otpadne (uzela sam pampers premium-jedno pakiranje Baby love valjda dobijemo u DMu), baby live sensitive vlazne maramice 2 pakiranja za pocetak
    -vatice i blazinice za pranje guze
    -mrezica vel.6, 20ak sterilnih gazica, tirosur prasak, octenisept, pavloviceva ili sudokrem
    -kadica, ina spuzvasta prematalica, mekana cetka za kosicu, skarice s tupim vrhom, fiziolosku, onog 'pingvina' za cistit nosic ili aspirator sto ide na usisavac, baby stapuci za usi (mi smo zapravo malo smocili obicni stapuc za usi prokuhanom vodom pa pazljivo ocistilu nosic s tim)

    Ja bih za zimsku bebu dodala jos skafanderic vel.62

  43. #19793
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Rucnik za kupanje s trokuticem za glavu-mada to nije preša. Mnoge mame brisu tetra pelenom i sl.

    To je moj popis-mozda ima viska; nama se zasad pokazao dobar. Jedna mi je rodjena pocetkom studenog, druga sredunom rujna. Obje dugacke 51cm, prva teska 3100, a druga 3400. Iznijeli smo ih u AS jajetu. Ovu iz studenog u skafanderu, ovu rujansku prekrivenu pamucnom dekicom (dekice sam zaboravila staviti na popis)

  44. #19794
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Da se obucem u pcelarsko odijelo i izadjem van, pao bi klavir na mene ili nesto. Baksuz sam.
    Posljednje uređivanje od QueenBee : 20.08.2016. at 14:23

  45. #19795
    Milenche avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    662

    Početno

    Citiraj QueenBee prvotno napisa Vidi poruku
    Robica i oprema? Meni nikad nije prerano pocet skupljat jer sam streber.
    Ja imam ovaj popus:

    Za mamu:
    -za rodiliste:5 paketa vir 80/lola lady/chicco ulozaka, ulosci za grudnjak za dojenje, 2 grusnjaka za dojenje, 2 spavacice za dojenje, ibuprofen i lekadol.
    -za kod kuce:jos ulozaka :D, jastuk za dojenje, djecji šlauf/kolut za plivanje (stupid episiotomija grrr)

    Za bebu:
    -as jaje, jastucic za nosanje-onaj starinski na pertla sistem vezanje ili ove moderne 'fišek' stila na cicak (kod mene svi blentavi za drzat bebu), kolica s kosarom, sling
    -20 tetri, 20 gazica
    -5 body benkica (sve dugi rukav kod mene jer su jesenske bebe) vel.50-56, 5 bodica kratkih vel.56, 5 bodica dugih vel.56, 10ak bodica dugih vel.62 (imam ih i vise jer su se neki od vecih velicina skupili u pranju)
    -3 gegice bez rukava, 3 jednodijelna odijelca-sve vel.56
    -3 gegice bez rukava i 3 jednod.odijelca-sve vel.62
    -5 hlacica sa stopalima vel.62 (platnenopelenasi smo pa je guza 2 br.veca)
    -hrpetinu carapica jer imam fetiš na te minijaturne carapice i jos ih uvijek netko pokloni
    -2 kapice vel.56 i 3 kapice vel.62 one obicne bijele sto se vezu ispod brade za poslije kupanja
    -par kapica razlicite debljine za setnju vani
    -kinderbet, posteljina za kinderbet-iako spava uz mene prvih par mjeseci
    -platnene pelene (8 newborn i 20 onesize), coveri i papirici za platnene, 1 pakiranje jednokratnih pelena dok pupak ne otpadne (uzela sam pampers premium-jedno pakiranje Baby love valjda dobijemo u DMu), baby live sensitive vlazne maramice 2 pakiranja za pocetak
    -vatice i blazinice za pranje guze
    -mrezica vel.6, 20ak sterilnih gazica, tirosur prasak, octenisept, pavloviceva ili sudokrem
    -kadica, ina spuzvasta prematalica, mekana cetka za kosicu, skarice s tupim vrhom, fiziolosku, onog 'pingvina' za cistit nosic ili aspirator sto ide na usisavac, baby stapuci za usi (mi smo zapravo malo smocili obicni stapuc za usi prokuhanom vodom pa pazljivo ocistilu nosic s tim)

    Ja bih za zimsku bebu dodala jos skafanderic vel.62


    Hvala ti,ovo cu si isprintati jer tek sad vidim koliko stvari bih zaboravila.Ja bih u torbu za rodiliste dodala jos nesto za grickati jer kad rodis iza vecere,a dorucak je tek u 9,30 ujutro umres od gladi-taj dio sam zapamtila!



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  46. #19796
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    U mojoj torbi za rodiliste iđe 'vako:
    Donji red:1 spavacica, 1 pakiranje jednokratnih gać(ic)a, 1 grudnjak za dojenje, 2 pakiranja ulozaka. Srednji red:1 spavacica, carape, 1 grudnjak za dojenje, 1 paket tufera za grudnjak, 2 pakiranja ulozaka, wc papir, neseser, vrecica s 2 gaze za bebu, rucnik. Gornji red: jednokratne mudante, 1 paket ulozaka, papuce, keksi, keksi, voda, stapici, energy bar, energy bar, energy bar, cokolada s kokosom.

    Sistematski, ha? :D

  47. #19797

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    QueenBee a majke ti mile, al nabroja svasta. Lakse bi ti bilo da si nabrojala sto nemas...
    Ja ne vjerujem u bad luck, ja pocela kupovati vec prije 2 mj. laganini. Meni je prva beba, pa mozete misliti kako je - uvijek mislim da je malo. Kad pogledam, to je hrpa svega, a na listi za kupnju od 40-50 stvari prekrizeno 5-6.

    Ja za komarce kupila neki sprej u ljekarni, oni mi tamo dali taj neki za djecu i dobar je. A on masan. Kad se s njim naspricam, izgledam kao oni bodybuilder-i na natjecanju kad ih namazu uljem - jedina razlika je sto oni imaju 6 plocica na trbuhu, a ja jednu veliku.

  48. #19798
    Milenche avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    662

    Početno

    Citiraj QueenBee prvotno napisa Vidi poruku
    U mojoj torbi za rodiliste iđe 'vako:
    Donji red:1 spavacica, 1 pakiranje jednokratnih gać(ic)a, 1 grudnjak za dojenje, 2 pakiranja ulozaka. Srednji red:1 spavacica, carape, 1 grudnjak za dojenje, 1 paket tufera za grudnjak, 2 pakiranja ulozaka, wc papir, neseser, vrecica s 2 gaze za bebu, rucnik. Gornji red: jednokratne mudante, 1 paket ulozaka, papuce, keksi, keksi, voda, stapici, energy bar, energy bar, energy bar, cokolada s kokosom.

    Sistematski, ha? :D


    Ti pricas o torbi ili king size koferu???Hahaha!!!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  49. #19799
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    bmaric- :D kad ja to skupljam od 2010 :p

  50. #19800
    Milenche avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    662

    Početno

    Citiraj bmaric prvotno napisa Vidi poruku
    QueenBee a majke ti mile, al nabroja svasta. Lakse bi ti bilo da si nabrojala sto nemas...

    Ja ne vjerujem u bad luck, ja pocela kupovati vec prije 2 mj. laganini. Meni je prva beba, pa mozete misliti kako je - uvijek mislim da je malo. Kad pogledam, to je hrpa svega, a na listi za kupnju od 40-50 stvari prekrizeno 5-6.



    Ja za komarce kupila neki sprej u ljekarni, oni mi tamo dali taj neki za djecu i dobar je. A on masan. Kad se s njim naspricam, izgledam kao oni bodybuilder-i na natjecanju kad ih namazu uljem - jedina razlika je sto oni imaju 6 plocica na trbuhu, a ja jednu veliku.


    Ja jos nemam apsolutno nista,par dragih stvarcica od starije djece koje sam sacuvala za uspomenu.
    Nadam se da cu stici sve nabaviti kada udem u neki sigurniji tjedan


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •