na istom radnom mjestu sam već preko 10 god...samnom nikad većih problema, radila i radim ponekad i 12h dnevno, vrijedna, marljiva i odgovorna (hvalite me usta moja)....ali situacija mi više nije bajna...
pa se pitam!
plaća mi je super, prijavljena sam na punu plaću i u više nego korektnim sam odnosima sa vlasnikom i šefom objekta u kojem radim, međutim....

došao još jedan čovjek i preuzeo sve po pola i sad je on voditelj posla, dakle, ja sam mu podređena....on je već star, 2 god pred mirovinu...i stvari mu više ne idu kako bi trebale i svako malo napravi neki "kiks", neku grešku i na kraju na sazvanim sastancima pred svima viče na mene, omalovažava me da mu prodajem "jeftine trikove" da bi opravdala "svoju" grešku, a kad ga pokušam pitati i vidjeti s njim gdje je pošlo po zlu govori mi da me ne želi čuti šta imam za reći i da je za njega to sve moja greška jer stalno pričam sa kolegama i nisam koncentrirana na ono šta radim! (istina je da pričam, ali je i istina da nikad nisam napravila grešku koja bi bila fatalna, osim kad bi radila 12h i bila preumorna!)
....eto, i sad kad sam se pojadala pitam se šta napraviti....situacije idu sve gore i gore, mene se proglasilo skoro pa nesposobnom za rad, a zašto??

razmišljam da tražim novi posao, koji nije lako naći, ali sa mojim sposobnostima i znanjem mislim da bi mogla dobro naći, makar i u drugom gradu

jeli bolje dobiti ili dati otkaz- čujem da postoje neka primanja sa Biroa ako dobijem otkaz?? koliko dugo, pod kojim uvjetima i kako?
ako dam otkaz-imam li pravo na otpremninu??
molim vas pomagajte, hvala